اقامت کانادا برای هنرمندان

اقامت کانادا برای هنرمندان

اقامت کانادا برای هنرمندان اهمیت بسیاری دارد ما در این مقاله در مورد روند دریافت پذیرش اقامت کانادا این افراد صحبت میکنیم . کانادا یک جامعه چند فرهنگی است که دولت کانادا، وجود فرهنگ های مختلف را در کنار یکدیگر تشویق می کند. سبک و بافت فرهنگی کانادا به موزاییک فرهنگی معروف و شناخته شده است. شهرهای اصلی کانادا مانند تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا و وینیپگ میزبان مردم از هزاران زمینه فرهنگی هستند.

سیستم مهاجرت کانادا نیز از ورود فرهنگ های مختلف به کشور استقبال می کند. در بند ۳ (ب) قانون مهاجرت و حفاظت از مهاجران، یکی از اهداف این قانون را «غنی سازی و تقویت ساختار اجتماعی و فرهنگی جامعه کانادایی، با احترام به شخصیت فدرال، دو زبانه و چند فرهنگی کانادا» تعریف می کند. در نتیجه، گروهی از افرادی که می توانند به کانادا مهاجرت کنند کسانی هستند که در فعالیت های فرهنگی شرکت دارند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تعریف فعالیت های فرهنگی

تعریف فعالیت‌های فرهنگی دشوار است؛ از این رو در لیست زیر نمونه‌ای نه چندان کامل از مشاغلی را ارائه می‌دهیم که می‌تواند تحت چارچوب فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد. عدد در کنار هر گروه شغلی، به کد آن مشاغل در طبقه بندی ملی شغلی کانادا (NOC) اشاره دارد.

۵۱۱۱ – کتابداران

۵۱۱۲ – نگهبانان موزه و کارشناسان خرید آثار باستانی

۵۱۱۳ – بایگانی کنندگان

۵۲۱۱ – کتابداران و تکنسین‌های بایگانی عمومی

۵۲۱۲ – مشاغل فنی مربوط به موزه‌ها و گالری‌های هنری

۵۱۲۱ – مؤلفان و نویسندگان

۵۱۲۲ – ویراستاران

۵۱۲۳ – روزنامه نگاران

۵۱۲۵ – مترجمان، واژه شناسان و مفسران

۵۱۳۱ – تهیه کنندگان، کارگردانان، طراحان و هنرمندان مرتبط با این حوزه

۵۱۳۲ – رهبر ارکستر، آهنگ‌سازان و سازمند کنندگان گروه موسیقی

۵۱۳۳ – موسیقی­دانان و خوانندگان

۵۱۳۴ – رقصنده‌ها

۵۱۳۵ – بازیگران و کمدین‌ها

۵۱۳۶ – نقاشان، مجسمه سازان و هنرمندان دیگر

۵۲۲۱ – عکاسان

۵۲۲۲ – اپراتورهای فیلم و دوربین

۵۲۲۳ – تکنسین‌های هنرهای گرافیک

۵۲۲۴ – تکنسین‌های پخش رادیو و تلویزیون

۵۲۲۵ – تکنسین‌های ضبط صدا و تصویر

۵۲۲۶ – مشاغل فنی و سایر هماهنگ‌کننده‌ها در زمینه فیلم‌برداری، پخش و اجرا

۵۲۲۷ – مشاغل پشتیبان در زمینه فیلم‌برداری، پخش، عکاسی و هنرهای نمایشی

۵۲۳۱ – گویندگان رادیو و سایر فعالیت‌های پخش

۵۲۳۲ –مجریان تلویزیون

۵۲۴۱ – طراحان و تصویرگران گرافیک

۵۲۴۲ – طراحان دکوراسیون داخلی

۵۲۴۳ – طراحان تئاتر، مد، نمایشگاه و دیگر طراحان خلاق

۵۲۴۴ – صنعتگران و فعالان صنایع دستی

۵۲۴۵ – الگو سازهای محصولات نساجی، چرم و خز

این لیست نه جامع و نه منحصر به فرد است. یک شخص عادی ممکن بوده در یکی از دسته‌های فوق قرار گیرد، شاید هم فرد هنرمندی وجود داشته باشد که در هیچ یک از گروه­های بالا قرار نگیرد. برخی از فعالیت‌های دیگر که در این لیست آورده نشده‌اند، شامل معماران و فعالان در زمینه معماری فضای سبز است که بر اساس حوزه خدماتشان می‌توانند واجد شرایط باشند.

چه کسی می­تواند به­ عنوان هنرمند واجد شرایط دریافت اقامت کانادا شود

فردی به عنوان متقاضی کارآفرین و خود اشتغال واجد شرایط می‌شود که در پنج سال گذشته و از زمانی که درخواست اولیه خود را به اداره IRCC می­دهد تا زمانی که مأمور مهاجرت در مورد درخواست او تصمیم گیری کند، یکی از معیارهای زیر را داشته باشد. (بند 88 (1) قوانین مهاجرت کانادا)

 • (الف) دو دوره یک‌ساله تجربه خود اشتغالی در فعالیت‌های فرهنگی
 • (ب) دو دوره یک‌ساله تجربه مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی در سطح جهانی
 • (ج) ترکیبی از یک دوره ساله تجربه توصیف شده در بند (الف) و یک دوره یک سال تجربه توصیف شده در بند (ب).

خود اشتغالی و کارآفرینی به این معنی است که متقاضی به­واسطه فعالیت‌های خوداشتغالی و خودکفایی که دارد، قادر به پرداخت هزینه‌های شخصی خود، همسر و فرزندانش هست. همچنین به این معنی بوده که فرد کارمند یک کارفرمای خاص نیست.

کلاس سطح جهانی یعنی کسی که در بالاترین سطح جهانی (نه فقط در سطح کشور یا حتی منطقه خود)  فعالیت می‌کند. متقاضی باید نشان دهد که از طریق فعالیت‌های فرهنگی خود در کانادا می‌تواند به کانادا کمک کند. او همچنین باید نشان دهد که قصد دارد فعالیت‌های هنری خود را در کانادا ادامه دهد.

فرایند فعلی شامل دو گروه مختلف می­شود. در گروه اول، متقاضی دریافت اقامت کانادا تحت عنوان هنرمند باید یک بسته درخواست به دفتر پذیرش مرکزی (CIO) در کانادا ارسال کند. اگر CIO درخواست را بپذیرد، آن را به دفتر ویزای خارج از کشور ارسال می‌کنند. دفتر ویزای خارج از کشور درخواست را بررسی و پردازش کرده و اگر درخواست شخص قابل تأیید از نظر آنها باشد، آن را تأیید می­کنند و متقاضی و اعضای خانواده‌اش می­توانند برای اقامت دائم وارد کانادا شوند.

گروه دوم شامل مقوله خود اشتغالی، بوده که روش مهاجرت فدرال است. این به این معنی بوده که متقاضی قصد دارد به هر کجا در کانادا، بلکه استان کبک مهاجرت کند. زمان بررسی و پردازش می­تواند بسته به داشتن صلاحیت متقاضی، سیاست‌های IRCC، سیاست‌های اداره ویزا، تکمیل بسته، مشکلاتی که ممکن است به وجود بیایند و غیره، متفاوت باشد.

از میان ده‌ها متقاضی که تحت این گروه قرار داشته‌اند، زمان پردازش درخواست آنها تقریباً بین ۹ ماه تا ۵ سال بوده است. برنامه خود اشتغالی برای افرادی است که می‌توان آنها را به عنوان کارآفرین و خود اشتغال (در یکی از زمینه‌های هنری، ورزشی و کشاورزی) تأیید کرد و با ورود به کانادا مایل و قادر (به لحاظ مالی، مهارت زبان، تجربه کاری و غیره) به ادامه فعالیت‌های خود اشتغالی هستند و به لحاظ اقتصادی در زمینه هنر، ورزش و کشاورزی در کانادا فعالیت خواهند کرد.

این برنامه برای دور زدن قوانین مهاجرت نیست و متقاضیانی که شرایط پذیرش را ندارند، نباید تقاضای خود را در این برنامه ارائه دهند. اگر متقاضی اطلاعات جعلی و یا نادرست دهد و و جعلی بودن اطلاعاتش محرز شود، ممکن است تا ۵ سال اجازه درخواست و پذیرش به کانادا را به او ندهند. ما به شما توصیه می‌کنیم در هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت با استفاده از این برنامه، این مسائل جدی را مورد توجه قرار دهید.

مزایای مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و کارآفرینان فرهنگی مزایا و معایبی دارد که در این قسمت از مقاله پیش ‌رو به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. اگر از هنرمندان، مجریان و یا کارآفرینان فرهنگی هستید، توصیه می‌کنیم این قسمت را با دقت مطالعه کنید. مزایای مهاجرت هنرمندان و کارآفرینان فرهنگی به کانادا عبارت‌اند از:

 • کانادا یک کشور با تنوع فرهنگی و هنری بسیار بالا است که به هنرمندان و کارآفرینان فرصت‌های زیادی را برای بروز خلاقیت، ابراز هویت، تبادل تجربه و گسترش شبکه حرفه‌ای می‌دهد.
 • کانادا یک سیستم آموزشی عالی و مدرن دارد که به هنرمندان و کارآفرینان امکان دسترسی به دوره‌های تخصصی، ادامه تحصیل، اخذ مدارک و گواهینامه‌های معتبر را می‌دهد.
 • کانادا یک سیستم بهداشتی و درمانی رایگان و با کیفیت دارد که به هنرمندان و کارآفرینان در مورد سلامت خود و خانواده‌شان اطمینان خاطر می‌دهد.
 • کانادا یک سطح زندگی بالا و امن دارد که به هنرمندان و کارآفرینان امکان لذت بردن از فعالیت‌های تفریحی، فرهنگی، اجتماعی و طبیعی را می‌دهد.
 • کانادا قوانین حقوقی نوآوری و حق نشر منصفانه دارد که برای هنرمندان و کارآفرینان حفظ حقوق مالکیت فکری و درآمدزایی مناسب از آثار خود را تضمین می‌کند.

معایب مهاجرت هنرمندان به کشور کانادا

همان‌طور که مهاجرت به یک کشور ممکن است مزایا و نکات مثبت زیادی به همراه داشته باشد، گاهی نیز امکان دارد معایب مهمی را برای متقاضی به همراه داشته باشد. در اینجا برخی از معایب مهاجرت هنرمندان به کانادا را بیان می­کنیم.

 • کانادا یک رقابت شدید در بازار هنر و فرهنگ دارد که برای هنرمندان و کارآفرینان تازه‌وارد، تلاش بسیار، تبلیغات مؤثر، شناسایی بازار هدف و اخذ جایگاه حرفه‌ای ضروری است.
 • کانادا چالش‌های فرهنگی، زبانی، اجتماعی و اقلیمی دارد که برای هنرمندان و کارآفرینان نیاز به تطبیق، چابک‌سازی، گسترش دید جهان‌شمول و پذیرش تفاوت‌ها دارد.
 • کانادا یک فرایند مهاجرت پیچیده و زمان‌بر دارد. شاید مهاجرت هنرمندان به سایر کشورهای به‌روز و مطرح دنیا راحت‌تر از مهاجرت به این کشور باشد.

هزینه مهاجرت هنرمندان به کشور کانادا

در این قسمت از مطلب پیش ‌رو هزینه­های اخذ اقامت و مهاجرت هنرمندان به کانادا را بررسی کرده‌ایم. برای اطلاع از این هزینه‌ها با ما همراه باشید. هزینه درخواست اقامت دائم برای یک نفر 2,140 دلار کانادا است که شامل هزینه پردازش درخواست (1,540 دلار)، هزینه حق‌الزحمه سفارت (490 دلار) و هزینه بیومتریک (110 دلار) می‌شود. این هزینه از تاریخ 30 آوریل 2022 کمی افزایش یافته است.

هزینه درخواست اقامت دائم برای هر فرد بالای 22 سال که به‌عنوان همسر، فرزند یا یکی از وابستگان با شما مهاجرت می‌کند، 1,040 دلار کانادا است که شامل هزینه پردازش درخواست (550 دلار) و هزینه حق‌الزحمه سفارت (490 دلار) می‌شود. هزینه درخواست اقامت دائم برای هر فرد زیر 22 سال که به‌عنوان فرزند یا یکی از وابستگان با شما مهاجرت می‌کند، 150 دلار کانادا است.

علاوه بر این، شما باید هزینه‌های دیگری را نیز پرداخت کنید، مانند هزینه تحویل مدارک، هزینه آزمون زبان، هزینه پزشکی، هزینه تأیید مدارک و هزینه بلیط پرواز؛ بنابراین بسته به تعداد و سن افرادی که با شما مهاجرت می‌کنند، مجموع هزینه‌های موردنیاز برای اقامت در کانادا متفاوت خواهد بود.

اخذ ویزای استارتاپی؛ یک روش مهاجرتی برای کارآفرینان

۵ روش مهاجرت آسان به کانادا

شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که بعد از فارغ التحصیلی از یک رشته چه فرصت هایی برای شما می تواند در جامعه فراهم شده باشد؟

سخن آخر

همان گونه که در این مقاله خدمتتان عرض کردیم، دریافت اقامت کانادا برای هنرمندان بسیار حائز اهمیت است و سیستم مهاجرت به کانادا نیز از ورود هنرمندان به این کشور استقبال می­کند. ما در این مقاله فعالیت­های فرهنگی که تحت عنوان هنرمند پذیرفته می­شوند را برایتان طبقه بندی شده ارائه کرده و بیان کردیم که چه هنرمندانی واجد شرایط دریافت اقامت کانادا هستند. شما می­توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با پرکردن فرم ارزیابی مؤسسه هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره دریافت کنید. ممنون از نگاه و توجه شما.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای مهاجرت هنرمندان به کانادا کدام شهر ها مناسب تر هستند؟
شهرهای اصلی کانادا مانند تورنتو و مونترال و ونکوور و… از جهت زمینه‌های فرهنگی برای مهاجرت هنرمندان بسیار مناسب هستند.
کلاس جهانی به چه معناست؟
به این معنا بوده که شخصی که به عنوان هنرمند به کانادا مهاجرت می¬کند، فعالیت¬های فرهنگی خود را در کانادا ادامه دهد و در سطح جهانی فعالیت کند.
اگر خطایی در وارد کردن اطلاعات شخصی صورت بگیرد، چه اتفاقی می افتد؟
در این صورت اگر خطای شما محرز شود، از ورود و پذیرش شما به این کشور تا ۵ سال جلوگیری می شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای