مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا؛ شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2024

مهاجرت تحصیلی به کانادا، یکی از مسیرهای محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال یادگیری در یک محیط آموزشی بین‌المللی با کیفیت و امکانات عالی هستند. ویزای تحصیلی کانادا یکی از اجزای اصلی این مسیر مهاجرتی است که دانشجویان بین‌المللی برای ورود به کانادا به منظور تحصیل باید آن را اخذ کنند. هزینه ویزای تحصیلی کانادا ممکن است متغیر باشد و بسته به نوع و مدت زمان بقای دانشجو در کانادا تعیین می‌شود. این هزینه شامل مبلغ ویزا، هزینه پرداخت‌های مربوط به مدارک و فرآیند اخذ ویزا، و هزینه‌های مرتبط با مراجعه به سفارت یا مراکز مربوطه می‌باشد. با توجه به تغییرات ممکن در قوانین مهاجرتی و ویزایی، هزینه ویزای تحصیلی کانادا ممکن است در سال‌های مختلف متغیر باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و پایین‌ترین میزان جرم و جنایت را در میان کشورهای آمریکای شمالی دارد. به همین دلیل، دانشجویان بین‌المللی نباید نگران بی‌امنی محیط زندگی خود در حین تحصیل باشند و می‌توانند در آرامش به تحصیل و زندگی در این کشور بپردازند.

کشور کانادا، پذیرای مردم از اقصی نقاط جهان با فرهنگ‌ها، سنت‌ها و ادیان گوناگون است و به همین دلیل یک کشور چندفرهنگی به‌شمار می‌رود. در دانشگاه‌های این کشور دانشجویان بین‌المللی بسیاری تحصیل می‌کنند. همین باعث می‌شود که دانشجو حین تحصیل با مردم و فرهنگ‌های گوناگون نیز آشنا گردد.

در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر دنیا، هزینه تحصیل و زندگی در کانادا مقرون‌به‌صرفه‌تر است و دانشگاه‌های این کشور در پذیرش دانشجویان بین‌المللی سخت‌گیری کمتری اعمال می‌کنند.

یک مزیت مهم مهاجرت تحصیلی به کانادا اجازۀ کار حین تحصیل است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی به‌راحتی وارد بازار کار این کشور شوند و مسیر دریافت اقامت دائم کانادا را طی کنند.

دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبۀ علمی بالایی در میان دانشگاه‌های سرتاسر جهان برخوردار هستند و مدرک آنها اعتبار بالایی در میان جوامع آکادمیک و کارفرمایان در کشورهای مختلف دارد.

همسر متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند با گرفتن مجوز کار باز به همراه همسر خود وارد خاک کشور کانادا شود. مجوز کار کانادا امکان کار تمام‌وقت را به همسر شخص متقاضی می‌دهد.

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیش‌ نیازهای مهاجرت تحصیلی به کانادا

اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا گرفتن نامۀ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور است. بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا، ظرفیت پذیرش دانشجویان بین‌المللی را دارند. هر دانشگاه قوانین و شرایط خود را برای پذیرش دانشجوی خارجی دارد.

متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظر خود، این شرایط و ضوابط را مطالعه کند. مدارک موردنیاز باید براساس قوانین دانشگاه آماده و ارسال شوند. معمولاً بیشتر دانشگاه‌های کانادا یک هزینه ثبت‌نام که مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار کانادا است، دریافت می‌کنند.

پس از گرفتن نامۀ پذیرش از دانشگاه، وقت آن است که متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کند. بدون نامه پذیرش از دانشگاه نمی‌توان برای مهاجرت تحصیلی به دانشگاه اقدام کرد. اما صرف گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه به‌معنی موافقت با صدور ویزای تحصیلی برای دانشجوی بین‌المللی نیست. درخواست برخی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا به دلایلی مانند عدم تطابق رشته تحصیلی دانشگاهی قبلی او با رشتۀ جدید، مخدوش بودن و نادرست بودن مدارک ارسالی، سوء سابقۀ کیفری، فاصله زیاد بین مدرک قبلی و درخواست برای دوره تحصیلی جدید و… از سوی اداره مهاجرت کانادا رد می‌شود.

 

دومین پیش‌نیاز، تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسه است که دو زبان رسمی کشور کانادا به‌شمار می‌روند. پیش‌نیازهای زبانی دانشگاه‌های کانادا بسته به رشته و دوره تحصیلی می‌توانند متفاوت باشند. با این همه برای صدر ویزای تحصیلی، داشتن حداقل مدرک آیلتس ۶.۵ (یا معادل این نمره برای آزمون‌های زبان معتبر دیگر) اهمیت زیادی در قبولی درخواست صدور ویزا دارد.

سومین پیش‌نیاز مهم، داشتن تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کشور کانادا است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا به این مساله آگاه هستند که همه دانشگاه‌های کشور کانادا، چه دانشگاه‌های عمومی و چه دانشگاه‌های خصوصی، شهریه دارند. این شهریه ممکن است در برخی از دانشگاه‌ها کمتر از دانشگاه‌های دیگر باشد و مطمئناً شهریه دانشگاه‌های خصوصی از شهریه دانشگاه‌های عمومی/دولتی بیشتر خواهد بود.

برخی از شهرهای بزرگ کشور کانادا که دانشگاه‌های برتر این کشور را در خود جای داده‌اند، جزء شهرهای گران دنیا به‌شمار می‌روند. به‌ویژه هزینه‌های مربوط به مسکن در این شهرها بسیار زیاد است و متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باید توانایی مالی تامین این هزینه‌ها را داشته باشد. دولت کانادا در این زمینه هیچ مسئولیتی در قبال دانشجویان بین‌المللی ندارد.

 

و آخرین پیش‌نیاز، داشتن مدرک دیپلم برای مقاطع کارشناسی، مدرک لیسانس برای مقاطع فوق‌لیسانس و مدرک فوق‌لیسانس برای دوره‌های دکتری است. مدرک قبلی فرد متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باید با دورۀ موردنظر او در مقطع بالاتر هم‌خوانی داشته باشد. داشتن معدل ۱۴ به بالا، یکی از شروط مهم برای دریافت پذیرش از بیشتر دانشگاه‌های کانادا است.

توجه داشته باشید که همه مدارک و دستاوردهای تحصیلی و سوابق شغلی متقاضی باید ترجمه رسمی شوند و مهر دادگستری و وزارت کشور داشته باشند. همچنین داشتن یک رزومۀ تحصیلی قوی و یک انگیزه‌نامۀ هدفمند با نگارش خوب، تاثیر بسیار زیادی در نظر مثبت ماموران رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی کشور کانادا دارد.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا و کار حین تحصیل

با انجام کارهای پاره‌وقت حین تحصیل در دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند علاوه بر کسب تجربۀ کاری، با کارفرمایان کانادایی نیز آشنا شوند. این تجربه و آشنایی به‌ویژه برای کسانی که هدف نهایی‌شان گرفتن اقامت دائم کانادا است، بسیار مفید خواهد بود.

دانشجویانی که ویزای تحصیلی کانادا برای آنها صادر شده، اجازه دارند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. این میزان، حداکثر ساعت تعیین شده است و دانشجو این امکان را دارد که ساعت کمتری در هفته کار کند. معمولاً توصیه دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان بین‌المللی که در رشته‌های دشوار یا فشرده ثبت‌نام می‌کنند، حداکثر ۱۲ ساعت کار در هفته است. این توصیه برای این است که ساعات کاری بیشتر در هفته ممکن است بر روی بازده تحصیلی دانشجو اثر نامطلوب داشته باشد.

دستمزد دانشجو برای کارهای پاره‌وقت

معمولاً دستمزد کارهای پاره‌وقت ساعتی است. بسته به کار، هر دانشجو به‌طور متوسط بین ۱۰ تا ۱۵ دلار کانادا دریافت می‌کند. اگر هدف دانشجو فقط کسب تجربۀ کاری باشد، می‌تواند با کمک به استادان خود در کارهای پژوهشی، تجربه اندوخته کند. برای چنین کارهایی نیاز به مجوز کار نیست. برخی از کارهای پاره‌وقت در درون خود دانشگاه و کمپ دانشگاهی هستند که دستمزد کمتری برای آنها پرداخت می‌شود و برای آنها هم مجوز کار لازم نیست و داشتن ویزای تحصیلی کفایت می‌کند.

برای دانشجویان خارجی که تمایل دارند کار خارج از کمپ‌های دانشگاهی را تجربه کنند، گرفتن مجوز کار الزامی است. دانشجویان می‌توانند پس از شش ماه از شروع تحصیلشان در دانشگاه، برای گرفتن مجوز کار اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و کار حین تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کانادا و شهریه دانشگاه‌ها

تحصیل در همۀ دانشگاه‌های کانادا همراه با شهریه است که به‌صورت ترمی یا سالانه باید پرداخت شوند. اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا را داشته باشد، شهریه‌ها معمولاً پایین‌تر است. البته دوره و رشتۀ تحصیلی نقش زیادی در میزان شهریۀ دانشگاه دارد. براساس ارقام ارائه شده توسط اداره آمار کشور کانادا، شهریۀ مقطع فوق‌لیسانس برای دانشجویان بین‌المللی، به‌طور متوسط ۱۷۷۴۴ دلار کانادا در سال است.

دوره‌های MBA معمولاً گران‌ترین دوره‌ها در بیشتر دانشگاه‌های کانادا هستند. شهریه این دوره‌ها به‌طور متوسط 27397 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی است.

 

فهرست ارزان‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا

دانشگاه‌های زیر با وجود سطح کیفی بالا، جزء دانشگاه‌های مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر کشور کانادا به‌شمار می‌روند:

برای مقطع کارشناسی

دانشگاه گوئلف در شهر انتاریوی کانادا واقع شده و پذیرای سالانه ۱۴۰۰ دانشجوی بین‌المللی از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا است.

Course Tuition fee
Bachelor of Applied Science $7,221.73
Bachelor of Arts $7,221.73
Bachelor of Engineering $10,510.55
Bachelor of Science $7,279.73
Bachelor of Science in Environmental Sciences $7,226.73

دانشگاه دو سنت بونیفاسه: این دانشگاه، یکی از دانشگاه‌های وابسته به دانشگاه مانیتوبا و جزء دانشگاه‌های فرانسوی زبان کشور کانادا است.

Course Tuition fee
Arts $4,600
Translation $4,600
Science $5,300
Business Administration $5,900

دانشگاه منونیت کانادا: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های خصوصی کشور کانادا است که در شهر وینیپِگ استان مانیتوبا واقع شده است.

Course Tuition fee
Bachelor’s courses CAD 11,904

دانشگاه‌های مموریال نیوفاندلند و دانشگاه براندون کانادا نیز در ردیف دانشگاه‌های مقرون‌به‌صرفه کشور کانادا جای دارند.

فهرست ارزان‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا

برای مقطع فوق‌لیسانس

 1. دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریۀ ۲۱۵۰ تا ۱۱۴۶۰ دلار کانادا در سال
 2. دانشگاه رِجینا: شهریۀ ۱۷۱۵ تا ۲۰۰۵۰ دلار کانادا در سال
 3. دانشگاه رویال رودز: شهریۀ ۳۷۵۰ تا ۲۷۶۰۰ دلار کانادا در سال
 4. دانشگاه ساسکاتچوان: شهریۀ ۴۱۱۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار کانادا در سال
 5. دانشگاه آتاباسکا: شهریۀ ۱۶۲۵ تا ۱۷۲۵۰ دلار کانادا در سال

متوسط شهریه‌های دانشگاه‌های کانادا برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد

برای مقطع کارشناسی

 • کارشناسی تجارت و مدیریت:۵۵۰ تا ۵۶۰۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی IT و علوم کامپیوتر: ۱۵۳۵ تا ۵۵۵۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی مهندسی و تکنولوژی: ۱۳۵۰ تا ۵۵۰۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی علوم اجتماعی: ۱۰۲۵ تا ۵۶۰۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی علوم طبیعی: ۱۷۸۰ تا ۵۳۰۰۰ دلار کانادا در سال

برای مقطع کارشناسی ارشد

 • کارشناسی ارشد تجارت و مدیریت:۲۱۵۰ تا ۵۲۷۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات: ۲۱۵۰ تا ۵۲۵۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد مهندسی و تکنولوژی: ۲۱۵۰ تا ۵۲۵۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد درمان و دارو: ۲۱۵۰ تا ۵۸۳۰۰ دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد علوم اجتماعی: ۲۱۵۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار کانادا در سال

مهاجرت تحصیلی به کانادا و هزینه‌های زندگی

همانند هرجای دیگری در دنیا، هزینه‌های زندگی در مراکز شهری به‌مراتب بیشتر از شهرهای کوچک‌تر کشور کانادا است. بیشتر دانشجویان زندگی در کمپ‌های دانشجویی که همیشه هم ارزان‌ترین گزینه نیست ولی مطمئناً راحت‌تر است را به زندگی در خارج از کمپ ترجیح می‌دهند. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا تورنتو و ونکوور، گران‌ترین شهرهای کانادا از نظر هزینه‌های زندگی به‌ویژه مسکن هستند اما بیشتر دانشگاه‌های معتبر کانادا هم در این دو شهر واقع شده‌اند.

سه نوع اسکان دانشجویی در کشور کانادا وجود دارد که هر کدام هزینه‌های خود را دارند. خوابگاه دانشجویی، هزینه‌ای در حدود ۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار کانادا در سال دارد. خوابگاه‌های خصوصی یا خانه‌های اجاره‌ای گروهی، سالانه حدود ۸۴۰۰ دلار کانادا بدون احتساب صورت حساب‌های برق و گاز و آب هزینه دارند. اجاره خانه یا آپارتمان انفرادی نیز در هر شهر و منطقه از کانادا متفاوت و بسیار بیشتر از دو نوع اسکان دانشجویی دیگر است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و هزینه‌های زندگی

بهترین برآورد از هزینه‌های زندگی در یک شهر، برآوردی است که دانشگاه‌های واقع در آن شهر ارائه می‌دهند. به‌عنوان نمونه، برآورد دانشگاه مونترال از هزینه‌های زندگی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا در شهر مونترال، برای مسکن، غذا، خرید کتاب و لوازم‌التحریر، تلفن و سایر هزینه‌های متفرقه، مبلغی در حدود ۱۴۷۰۰ دلار کانادا است. به همین ترتیب، تخمین هزینه‌های زندگی برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا، به جز شهریۀ سالانه، ۱۵۵۰۰ دلار کانادا در سال است که شامل بیمۀ سلامت هم نیست. بیمۀ سلامت برای دانشجویان این دانشگاه اجباری است و مبلغی در حدود ۸۶۴ دلار در سال را در بر می‌گیرد.

در جدول زیر، یک برآورد تقریبی از حداقل هزینه‌های زندگی در کشور کانادا را مشاهده می‌کنید که شامل شهریه متوسط سالانه و هزینه‌های متفرقه تحصیل هم می‌شود:

هزینه‌ها ماهانه سالانه
شهریه ۱۸۹۰۷ دلار کانادا
هزینه‌های متفرقه دانشگاه ۴۰۰ دلار کانادا
بیمه درمانی و سلامت ۷۰ دلار کانادا ۸۴۰ دلار کانادا
کتب درسی ۶۰۰ دلار کانادا
کرایه مسکن داخل کمپ ۶۰۰ دلار کانادا ۷۲۰۰ دلار کانادا
هزینه تلفن و موبایل ۳۰ دلار کانادا ۳۶۰ دلار کانادا
کارت تردد حمل‌ونقل عمومی ۴۰ دلار کانادا ۴۸۰ دلار کانادا
خواروبار/موادغذایی ۳۰۰ دلار کانادا ۳۶۰۰ دلار کانادا
سرگرمی/لباس/موارد مرتبط ۸۰ دلار کانادا ۹۶۰ دلار کانادا
بیمه ماشین (درصورت داشتن خودرو) ۱۵۰۰ دلار کانادا
سوخت خودرو (درصورت داشتن خودرو) ۲۰۰ دلار کانادا ۲۴۰۰ دلار کانادا
مجموع کل هزینه‌ها ۱۳۲۰ دلار کانادا ۳۷۲۴۷ دلار کانادا

بورسیه و فاند برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای دانشجویان بین‌المللی که در اندیشه مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند، بورسیه‌ها، فاندها و کمک‌هزینه‌های متفاوتی در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. این بورسیه‌ها برای دستاوردهای ورزشی و آکادمیک و همچنین موضوعات پژوهشی ارزشمند داده می‌شود.

تامین‌کننده این بورسیه‌ها و فاندها، دولت کانادا، دانشگاه‌ها و برخی مؤسسات دولتی یا خصوصی مشخص هستند. بسیاری از دانشگاه‌ها، بورسیه‌ها و فاندهای انحصاری خود را دارند که معمولاً به دانشجویان ممتاز و نخبه‌ای که شرایط گرفتن بورس و فاند را دارند، اعطا می‌شوند. تعداد این بورسیه‌ها و فاندها بسیار زیاد است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا آشنایی با بهترین دانشگاه‌های این کشور در رشته موردنظر متقاضی، بسیار مفید خواهد بود. به‌طورکلی، دانشگاه تورنتو با رتبۀ ۲۵ در میان بهترین دانشگاه‌های جهان، بهترین دانشگاه کشور کانادا به‌شمار می‌رود. رتبۀ دوم بهترین دانشگاه‌های کانادا متعلق به دانشگاه مک‌گیل است که دارای رنکینگ جهانی ۳۱ است.

 

در جدول زیر ۹ دانشگاه برتر کشور کانادا به همراه رتبۀ کشوری و رنکینگ جهانی آنها، برای علاقه‌مندان مهاجرت تحصیلی به کانادا قابل مشاهده هستند:

نام دانشگاه رتبۀ کشوری رتبۀ جهانی
دانشگاه تورنتو ۱ ۲۵
دانشگاه مک گیل ۲ ۳۱
دانشگاه بریتیش کلمبیا ۳ ۴۵
دانشگاه مونترال ۴ ۱۱۸
دانشگاه آلبرتا ۵ ۱۱۹
دانشگاه مک‌مستر ۶ ۱۴۴
دانشگاه واترلو کانادا ۷ ۱۶۶
دانشگاه وسترن کانادا ۸ ۲۰۳
دانشگاه کوئین ۹ ۲۴۶
دانشگاه کالگاری ۹ ۲۴۶

 

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان هستند، زندگی در کانادا گزینه‌ی جذابی است. چرا که کانادا دارای دانشگاه‌هایی با رتبه‌های زیر ۵۰ در کل جهان می‌باشد. در این مطلب به طور کامل درباره تحصیل در کانادا صحبت می کنیم.

جمع بندی

مهاجرت تحصیلی به کانادا، با ویزای تحصیلی کانادا به دانشجویان فرصتی منحصر به فرد برای دستیابی به آموزش بین‌المللی با کیفیت و فراگیری مهارت‌های تخصصی در محیطی پراز امکانات عالی می‌دهد. هرچند هزینه ویزای تحصیلی کانادا ممکن است به عنوان یکی از مولفه‌های هزینه‌های مربوط به تحصیل در این کشور مطرح شود، اما ارزش این سرمایه‌گذاری در آینده دانشجویان را ارزانی می‌کند. در سال 2024، هزینه ویزای تحصیلی کانادا ممکن است متغیر باشد، اما این یک فرصت منحصر به فرد برای دانشجویان است تا به دنبال تحصیلات خود در کانادا بروند و تجربه‌ای فرهنگی و آموزشی گسترده را تجربه کنند که به آن‌ها در پیشرفت شخصی و حرفه‌ای کمک خواهد کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا تحصیل در کشور کانادا برای دانشجویان بین‌المللی گران است؟
در مقایسه با سایر مقاصد محبوب مهاجرتی برای تحصیل، مهاجرت تحصیلی به کانادا مقرون به‌صرفه است. بسته به شهر یا دوره تحصیلی، یک دانشجوی بین‌المللی به مبلغی در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار کانادا برای پرداخت شهریه دانشگاه نیاز دارد. سوای از این مبلغ، سالانه مبلغی در حدود ۱۰ هزار دلار کانادا نیز باید برای پرداخت هزینه‌های مسکن، خوراک و سایر هزینه‌های زندگی کنار گذاشته شود. این مبلغ، در مقایسه با بسیاری از کشورها نظیر استرالیا، آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مانند انگلستان به‌صرفه‌تر است.
ارزان‌ترین شهر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا کدام است؟
هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. شهر کبک یکی از ارزان‌ترین شهرهای بزرگ کانادا به‌شمار می‌رود. هزینۀ تقریبی ماهانۀ زندگی در این شهر، ۱۶۰۰ دلار کانادا در ماه است. فراموش نکنید که شهر کبک، یکی از شهرهای فرانسوی زبان کشور کانادا است.
گران‌ترین شهرها برای مهاجرت تحصیلی به کانادا کدام هستند؟
شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا، شهر تورنتو در استان انتاریو، شهر مونترال در استان کبک، شهر کلگری در استان آلبرتا و شهر اتاوا در استان انتاریو جزء گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل به شمار می‌روند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همایون اشراقی
1 سال قبل

سن در اخذ پذیرش تحصیلی مهم هست ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  همایون اشراقی
1 سال قبل

بله اما بیشتر از سن ، گپ تحصیلی مهم هست .

رضا کیانی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من امسال از رشته پرستاری فارغ التحصیل شدم و برای ادامه تحصیل در کانادا میخوام اقدام کنم
میخواستم بدونم در حین تحصیل میتونم به عنوان پرستار شاغل هم بشم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  رضا کیانی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
درحین تحصیل اجازه 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را دارید .

کادر هرمس اپلای