مهاجرت تکنسین برق به استرالیا

مهاجرت تکنسین برق به استرالیا

مهاجرت تکنسین برق به استرالیا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان درخواست کار برای تکنسین برق وجود دارد. در این میان، کشور استرالیا می‌تواند گزینه‌ای عالی برای مهاجرت از طریق این عنوان شغلی باشد. پذیرش کاری در استرالیا از طریق سیستم امتیازبندی و به صورت رقابتی انجام می‌شود. در نتیجه، افرادی که امتیاز بالاتری را کسب کنند، شانس بیشتری برای مهاجرت به این کشور خواهند داشت. برای آشنایی با شرایط مهاجرت تکنسین برق به استرالیا، روش اخذ ویزای کاری این کشور و چگونگی تبدیل آن به اقامت دائم، این مطلب از هرمس اپلای را از دست ندهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

محبوبیت مشاغل مربوط به تکنسین برق در استرالیا

در حال حاضر زمینه شغلی تکنسین برق در کشور استرالیا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و افرادی زیادی قصد مهاجرت به این کشور را برای فعالیت در این زمینه دارد. متخصصان این زمینه می‌توانند وارد صنایع مختلف شوند و در زمینه مربوط به خود کار کنند.

از جمله صنایع مناسب برای کار کردن تکنسین برق می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • صنایع نظامی
 • صنایع الکترونیک
 • صنایع ساخت‌وساز
 • صنایع هوافضا
 • صنایع تولیدی ماشین‌آلات صنعتی
 • صنایع رباتیک
 • صنایع پزشکی
 • صنایع مخابرات و ارتباطات
 • صنایع حمل‌ونقل

محبوبیت مشاغل مربوط به تکنسین برق در استرالیا

بازار کاری تکنسین برق در استرالیا چگونه است؟

در دهه گذشته خیلی به مشاغل مربوط به تکنسین برق توجه نمی‌شد. اما در 5 سال اخیر، فرصت‌های شغلی زیادی برای این افراد متخصص در این زمینه ایجاد شده است. به‌طوری‌که در دو الی سه سال اخیر، استرالیا عنوان شغلی تکنسین برق را در لیست مشاغل مورد نیاز خود قرار داده است. پیش‌بینی می‌شود که در سال 2023 نیز این کشور بیشترین تعداد مهاجرت تکنسین برق را داشته باشد که طبق آمارها، چیزی در حدود 163 هزار نفر خواهد بود.

در حال حاضر، یک تکنسین برق در کشور استرالیا توانایی کار در زمینه‌های مختلفی را دارد. همچنین افراد متخصص در این کشور هم می‌توانند حقوقی بسیار عالی را دریافت کنند که از نرخ میانگین حقوق در این کشور بیشتر است.

به طور کلی، یک تکنسین برق در استرالیا وظایف شغلی مختلفی را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کمک به مهندسان برق در طراحی تابلوهای برق، سیستم کابل‌کشی و پست‌های برق، کمک به مهندسان برق در تهیه نقشه‌ها و مدارهای تاسیسات برقی، برآورد هزینه‌ها و مواد مصرفی برای راه‌اندازی مدارها و سیستم‌های الکترونیکی، کالیبره کردن، بازرسی، تعمیر، نگهداری و مونتاژ تجهیزات الکترونیکی، کمک به مهندسان برق در برنامه‌های تحقیقی و پژوهشی، بازرسی و نظارت طرح‌ها و محصولات تولید شده و بررسی تجهیزات و تاسیسات الکترونیکی بر اساس استانداردهای ایمنی اشاره کرد.

میزان حقوق تکنسین برق در استرالیا

به طور کلی، تکنسین‌های برق در کشور استرالیا می‌توانند درآمد مناسبی برای خود داشته باشند. در صورتی که یک متخصص در این زمینه از دانش بسیار بالایی برخوردار باشد، می‌تواند حقوقی بالاتر از حد میانگین در این کشور داشته باشد. این در کنار دریافت پاداش و مزایا باعث می‌شود تا این زمینه شغلی در استرالیا از محبوبیت بالایی برخوردار باشد.

به طور کلی، تکنسین‌های برق در کشور استرالیا می‌توانند سالانه میانگین درآمد 80 هزار دلاری داشته باشند. این در حالی است که این نرخ درآمد در کمترین حالت ممکن به 55 هزار دلار و در بهترین حالت به 135 هزار دلار می‌رسد.

مشاغل زیرمجموعه تکنسین برق در استرالیا

یک تکنسین برق در کشور استرالیا می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار شود که از جمله آكن‌ها می‌توان به تکنسین خطوط برق، برق‌کار عمومی، برق‌کار تخصصی، نیروی ماهر تجهیزات الکترونیکی و نیروی ماهر ابزار الکترونیکی عمومی اشاره کرد.

هرکدام از زمینه‌های شغلی مربوط به تکنسین برق در استرالیا وظایف شغلی خاص خود را دارند. به‌عنوان‌مثال، تکنسین خطوط برق در این شکل وظیفه نگهداری، نصب و تعمیر سیستم‌های انتقال نیرو را بر عهده دارد. این در حالی است که برق‌کار عمومی مسئول نگهداری، نصب، تعمیر و سیم‌کشی انواع سیستم‌ها و تجهیزات الکترونیکی است.

در ادامه با شرح وظایف برخی از دیگر زمینه‌های شغلی تکنسین برق در استرالیا آشنا می‌شویم:

 • برق‌کار تخصصی در استرالیا: یک برق‌کار تخصصی در کشور استرالیا وظیفه نگهداری، نصب و تعمیر مدارهای الکتریکی و الکترونیکی را بر عهده دارد
 • نیروی ماهر تجهیزات الکترونیکی: نیروی ماهر تجهیزات الکترونیکی وظیفه نگهداری، نصب و تعمیر انواع سیستم‌های صوتی و تصویری، سیستم‌های امنیتی الکترونیکی و تجهیزات پیچیده را بر عهده دارد
 • نیروی ماهر تجهیزات الکترونیکی تخصصی: این متخصص باید تمام کارهای مربوط به نگهداری، نصب و تعمیر انواع ابزارها و سیستم‌های پیچیده الکترونیکی، الکتریکی، مکانیکی و هیدرولیکی را به بهترین شکل انجام دهد
 • نیروی ماهر ابزار الکترونیکی عمومی: این متخصص وظیفه نگهداری، نصب و تعمیر انواع ابزارها و تجهیزات الکترونیکی نسبتا ساده را بر عهده دارد

ویزا‌های قابل دریافت برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا

ویزاهای کشور استرالیا با کدهای منحصر به فرد و عنوان ساب کلاس (Sub Class) شناخته می‌شوند. برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا چهار نوع ویزا برای دریافت پیش روی شما قرار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ساب کلاس‌های 189، 190، DE186 و 491 اشاره کرد.

ویزا‌های قابل دریافت برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا

ویزای 189؛ بهترین نوع ویزا برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا

افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را از طریق عنوان شغلی تکنسین برق دارند، می‌توانند برای دریافت ویزای 189 این کشور اقدام کنند. این نوع ویزا به عنوان ویزای مستقل ماهر نیز شناخته می‌شود و برای دریافت آن نیازی به هیچ اسپانسری ندارید. لازم به ذکر است که برای دریافت این ویزا به 9 الی  12 ماه زمان نیاز دارید.

ویزای 190؛ ویزای کارگر ماهر

یکی از انواع ویزای اسکیل ورکر در کشور استرالیا، ویزای 190 است که با کمک آن می‌توانید اقامت دائم این کشور را به‌دست بیاورید. توجه داشته باشید که برای دریافت این ویزا نیز درست مانند ویزای 189، به 9 الی 12 ماه زمان نیاز دارید.

ویزای 491 استرالیا

یکی از راهکارهای برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا، اخذ ویزای 491 است. برای دریافت این ویزا، تنها افرادی که در زمینه فعالیت خود دانش بالایی دارند، زیر 45 سال هستند و نمره آیلتس بالاتر از 6  دارند، می‌توانند اقدام کنند. در صورتی که از شرایط اخذ این ویزا برخوردار باشید، در مدت زمان بسیار کوتاهی و در حدود 6 ماه این ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا

برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا باید مدارکی را به سفارت این کشور و همین‌طور محل کار جدید خود ارائه دهید. توجه داشته باشید که نقص مدارک منجر به رد درخواست شما برای اخذ ویزا و پذیرفته شدن در فرصت شغلی مورد نظر می‌شود. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم قبل از ارائه مدارک، حتما آن‌ها را از نظر کامل بودن و اصالت به صورت کامل بررسی کنید. البته این مدارک با توجه به نوع درخواست ویزای شما متفاوت هستند و توصیه می‌کنیم برای اطلاع از تمامی مدارک با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا

از جمله برخی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر فرد متقاضی با اعتبار حداقل یک سال
 • کارت ملی به همراه ترجمه رسمی
 • سند ازدواج و طلاق در صورت متاهل بودن فرد متقاضی
 • گواهی سوء پیشینه به صورت ترجمه رسمی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • مدارک تحصیلی متقاضی به صورت ترجمه رسمی و کامل
 • مدارک کامل مربوط به سوابق کاری (به صورت ترجمه شده)

روش مهاجرت تکنسین برق به استرالیا از طریق امتیازبندی

نکته‌ای که درباره مهاجرت تکنسین برق به استرالیا وجود دارد این است که ویزاهای این کشور از طریق سیستم نمره‌دهی ارائه می‌شوند. هر نوع ویزا دارای جدول نمره‌دهی و حداقل امتیاز مربوط به خود است که توصیه می‌کنیم برای اطلاع از این جدول و سیستم نمره‌دهی، با یکی از آژانس‌های مهاجرتی برتر در این زمینه تماس بگیرید.

درآمد شغل‌های مهندسی در استرالیا

درآمد شغل‌های مهندسی در استرالیا

خیلی‌ها استرالیا را برای مهندسان، سرزمین فرصت‌ها می‌دانند. چراکه انواع شغل‌های مهندسی در این کشور رواج یافته‌اند.

سخن آخر

کشور استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تکنسین‌های برق است. علاوه بر زمینه‌های شغلی فراوان، این افراد حقوق مناسبی را هم دریافت خواهند کرد. در کنار این موضوع، با کار در این کشور امکان اخذ اقامت دائم استرالیا هم وجود دارد. برای این منظور و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در مجموعه هرمس اپلای تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما تلاش خواهند کرد تا شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقامت کاری کشور استرالیا را به‌دست بیاورید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا بازه سنی در سیستم امتیازبندی ویزا تاثیر دارد؟
بله. هرچقدر که سن متقاضی بیشتر باشد، امتیاز کمتری را برای اخذ ویزا دریافت خواهد کرد. همچنین از یک بازه سنی به بعد (معمولا 55 سال)، هیچ امتیازی به متقاضی تعلق نخواهد گرفت.
برای مهاجرت تکنسین برق به استرالیا باید به زبان انگلیسی مسلط باشیم؟
بله. البته این موضوع بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد. به‌عنوان‌مثال، برای دریافت ویزای 491 باید حتما نمره آیلتس بالاتر از 6 داشته باشید.
اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق کار چقدر زمان نیاز دارد؟
اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق مهاجرت تکنسین برق به این کشور بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد. اما در حالت کلی، بعد از 4 الی 6 سال اقامت موقت در این کشور، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای