وضعیت اشتغال و درآمد در آلمان

اشتغال و حقوق در آلمان

وضعیت اشتغال و درآمد در آلمان بصورت آماری در این مقاله بیان شده است. اگر تابحال به مهاجرت به آلمان فکر کرده اید این مقاله می تواند اطلاعات خوبی به شما بدهد. همچنین شما می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله از ما بپرسید.

وضعیت اشتغال و درآمد در آلمان

نرخ بیکاری پایین در آلمان

در سال 2017، نرخ بیکاری در آلمان 3.7 درصد بوده است. از این رو آلمان یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در جهان را داراست. در حالی که در دیگرکشور های اروپایی، بیکاری جوانان در چند سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در کشور آلمان سیستم آموزش دوگانه برای جلوگیری از نرخ بیکاری تبیین شده است. در سال 2017 تنها 6.8 درصد افراد 15 تا 24 ساله شغل نداشتند که آنها هم در دوره های آموزشی ثبت نام کردند.

در آلمان وقتی قرارداد کاری را برای مشاغل مشمول مشاغل تأمین اجتماعی منعقد می کنید، قرارداد حقوق ناخالص شما را بیان می کند. این بدان معناست که شما کمتر از آنچه در قرارداد کاری بیان شده است دریافت خواهید کرد.

به عنوان نمونه، در سال 2017 متوسط حقوق ناخالص در کل سطوح،  حقوق دریافتی میانگین 4554 یورو و 3،678 یورو در ماه بود. در مورد کارمندان مشمول مشاغل تامین اجتماعی، کارفرمایان بطور خودکار مالیات بر درآمد، “هزینه همبستگی” (Solidaritätszuschlag) و کمک های قانونی تأمین اجتماعی را کسر می کنند.

 مزیت مشاغل تأمین اجتماعی این است که  شما اگر شغل خود را از دست بدهید، بیمار شوید، به مراقبت نیاز داشته باشید و یا حتی در پیری، تحت پوشش بیمه خواهید بود. کارفرمایان حتی برخی از هزینه ها را نیز بر عهده می گیرند. مبالغ کسر شده بستگی به درآمد شما نیز دارد. ایالت فدرال، پرانتز مالیاتی، صندوق بیمه درمانی و وضعیت خانواده ممکن است دارای خدماتی متفاوت باشند. در سال 2017، یک فرد مجرد در گروه های مالیاتی I در ایالت های غربی آلمان به طور متوسط دستمزد خالص حدود 2226 یورو تا 2697 یورو دریافت کرده است.

ساعات کاری کوتاه، تعطیلات فراوان و تعطیلات عمومی

در مقایسه بین المللی اقتصاد، آلمان در بسیاری از رشته ها و شغل ها مقام های اول را به خود اختصاص داده است. شاید فکر کنید که آلمانی ها به لطف ضرب المثل ها مانند: سخت کار و خشن، ساعات طولانی کار، تعطیلات کم و تعطیلات عمومی کمتر از سایر کشورها به مقام و رتبه برتر خود رسیده اند. با این حال آمار نتیجه ای برعکس را اثبات می کند. 

در مورد ساعات کار، با 1651 ساعت کار برای هر کارمند تمام وقت، آلمان سومین و کمترین میزان را در منطقه EU-28 به ثبت رساند. فقط فرانسه و دانمارک ساعات کار سالانه کوتاه تری را داشتند. تعطیلات و تعطیلات عمومی نیز در اتحادیه اروپا بسیار متفاوت است: در آلمان در سال 2014 ، کارمندان 41 روز تعطیلات کارمندی و تعطیلات عمومی داشتند، در حالی که میانگین اتحادیه اروپا 35.7 بود.

هزینه زندگی در آلمان

آلبرت انیشتین یک بار گفت: “بهترین چیزهای زندگی آن هایی است که برایشان پول نمی گیرید.” این سخن می تواند درست باشد. با این وجود در سال 2017، آلمانی ها به طور متوسط ​​2571 یورو در هر خانواده برای مصارف خود هزینه کردند. آن ها بیشتر پول را برای مسکن، انرژی و نگهداری مسکن (897 یورو) خرج کردند. پس از غذا، مواردی مانند نوشیدنی و دخانیات (348 یورو) هزینه شد. اما تفریحات ​و فعالیت های فرهنگی نیز از فراموش نشده است: هر ماه، آلمانی ها 259 یورو برای فعالیت هایی مانند ورزش و تفریحات سینمایی خرج می کنند.

بنر

4 پاسخ

  1. من عاشق تاریخ و تمدن کشور آلمان هستم. تمام مطالب مربوط به آلمان رو توی سایتتون مطالعه کردم.
    خیلی دوست داشتم برای کار و ادامه زندگی به این کشور برم. اما نمی دونم آینده این تصمیم چی میشه. ده سالی هست که در حوزه تعمیر خودروهای خارجی و چینی فعالیت می کنم. ایا واجد شرایط به این کشور هستم؟

    1. برای مهاجرت کاری باید مدرک فنی مرتبط با شغلتون رو دریافت کنید و بالای 3 سال سابقه کار با بیمه داشته باشید تا شرایط براتون فراهم باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *