درباره کشور فرانسه

کشور فرانسه را کامل بشناسید، کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپایی میباشد که دارای مناطق و قلمرو های بسیاری است. جزو کشور هایی است که سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارند. از نظر مساحت بزرگترین کشور اتحادیه اروپا و سومین کشور پهناور در کل قاره اروپا می باشد.
اطلاعات کلی فرانسه

اطلاعات کلی

جمعیت فرانسه بیش از 65 میلیون نفر است که به دلیل همین تعداد دومین کشور پر جمعیت در اتحادیه اروپا بعد از کشور آلمان است. پایتخت آن شهر پاریس است، همچنین شهر پاریس بزرگترین شهر کشور فرانسه و پایتخت فرهنگ و هنر آن است. قانون اساسی این کشور در یک همه پرسی در سال ۱۹۵۸ به رسمیت شناخته شد. این قانون بر حکومت سکولار و دموکرات تاکید دارد که در آن حق حاکمیت را مردم تایین می کنند.
فرانسه یکی از کشور های مهم و تاثیر گذار در زمینه های فرهنگ، هنر، اقتصاد و سیاست است. همچنین در زمینه استاندارهای جهانی از کشور های پیشرو در جهان است.همچنین از نظر استاندارد های بالای زندگی، تحصیلات، بهداشت، آزادی و امید به زندگی از کشور های بسیار ایده آل برای زندگی است. فرانسه از کشور های موسس سازمان ملل متحد بوده و جزو ۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز می باشد و از کشورهای پیشرو در تاسیس اتحادیه اروپا بوده است.
یکی از اولین کشور ها می باشد که در سال ۱۹۷۱ برای خود یک وزارت خانه مربوط به محیط زیست تاسیس کرد. با اینکه کشور فرانسه جزو کشور های صنعتی جهان است اما در تولید دی اکسید کربن در رتبه ۱۷ام در دنیا قرار دارد که بین کمترین ها در دنیا است. طبق یک گزارش منتشر شده در سال ۲۰۱۲ ششمین کشور آگاه در زمینه محیط زیست است.

جمعیت فرانسه

جمعیت فرانسه بالغ بر 65 میلیون نفر است و بعد از کشور آلمان پر جمعیت ترین کشور اروپا است. اکثر مردم این کشور به زبان فرانسوی یعنی زبان رسمی این کشور صحبت می کنند و حدود ۹۰ درصد از افراد این کشور دین مسیحیت کاتولیک دارند. خوب است بدانید که مردم این کشور با وجود تفاوت نژاد و دین به یکدیگر احترام زیادی می گذارند.
جمعیت فرانسه

نقشه فرانسه

نقشه فرانسه

جغرافیای کشور فرانسه

فرانسه دارای مرز های مشترک با بلژیک، لوگزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو،اسپانیا و آندورا است. از نظر مساحت بزرگترین کشور اتحادیه اروپا است. فرانسه همچنین دارای جاذبه های طبیعی بسیار زیادی است. فرانسه در قسمت های شمالی و غربی دارای جاذبه های ساحلی زیادی است و در قسمت های شرقی دارای مناظر طبیعی کوهستانی مربوط به رشته کوه های آلپ است.
جغرافیای فرانسه
آب و هوای کشور فرانسه

آب و هوای کشور فرانسه

بخش های شمالی فرانسه آب و هوای معتدل دارد و قسمت های جنوبی این کشور آب و هوای ملایم مدیترانه ای دارد. بخش های غربی آن به دلیل داشتن اقلیم اقیانوسی میزان بارندگی بالایی دارند و زمستان های معتدل و تابستان های گرم دارند. سایر مناطق نیز در تابستان آب هوای گرم و زمستان های سرد را تجربه می کنند. با توجه به مساحت و موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه دارای متنوع ترین آب و هوای در بین کشور های اروپایی است.

اقتصاد کشور فرانسه

فرانسه کشوری است که در آن گندم فراوانی کشت می شود و به انبار غله معروف است. در قسمت های جنوبی فرانسه پرورش گوسفند و بز رونق زیادی دارد و پنیر های فرانسوی این منطقه شهرت زیادی دارد. میلیون ها نفر از مردم این کشور در کارخانه ها مشغول به کار هستند و به کسب کار و تجارت مشغولند. کشور فرانسه دارای چندین هزار کیلومتر شاه راه آبی است و قایق ها در این شاهراه ها رفت و آمد می کنند. امروزه دولت فرانسه بسیاری از شرکت های بزرگ را خصوصی اعلام کرده است. صنایع مهم کشور فرانسه شامل فلزکاری، ماشین آلات، هواپیما سازی، کشتی سازی، وسائل نقلیه، منسوجات و البسه، اتمی، پترو شیمی، نظامی و الکترونیک است و مهم ترین محصولات کشاورزی این کشور: گندم، جو، برنج، انگور، پنیر، ماهی، سیب، ذرت، سیب زمینی، چغنر قند، گاو و خوک می باشد. فرانسه دارای معادن مهمی مثل: آهن، پتاس، زغال سنگ، نیکل، نمک، نفت، گاز طبیعی، سولفور، سرب، روی، فسفات، زغال، پیریت و اورانیم است. ذخایر نفت کشور فرانسه به ۵۰ میلیون بشکه نیز می رسد.
اقتصاد کشور فرانسه
تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیلی

در کشور فرانسه تحصیلات تا سن ۱۶ سالگی اجباری و البته برای شهروندان این کشور رایگان است. طبق آماری که در سال ۲۰۱۲ در مورد هزینه های مربوط به آموزش این کشور به مرز ۱۳۶ میلیارد یورو میرسد که حدود ۷ درصد از تولید نا خالص این کشور را شامل می شود. حدود ۱۵ میلیون دانش آموز و دانشجو مشغول به تحصیل در فرانسه هستند که این عدد در حدود یک چهارم جمعیت کل این کشور است. زبان فرانسه، زبان رسمی ۳۲ کشور است بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ موسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی در این کشور بهترین امکانات آموزشی را در سطح جهانی به دانشجویان خود ارائه می دهند.

مشاوره تخصصی رایگان

موسسه هرمس اپلای به عنوان موسسه همکار با موسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم همکاری می کند.

چطور می تونم کمکتون کنم؟