قیمت خانه در گرجستان به پول ایران

قیمت خانه در گرجستان به پول ایران

قیمت خانه در گرجستان به پول ایران مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. خرید خانه در گرجستان یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به شما کمک کند تا ویزا و اقامت این کشور را دریافت کرده و به آن مهاجرت کنید. مهاجرت به کشور گرجستان دارای روش‌های مختلفی است که یکی از بهترین آنها خرید ملک در این کشور است. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است دراین‌خصوص برای هرکسی به وجود بیاید این است که قیمت خانه در گرجستان به پول ایران چقدر است و این قیمت به چه عواملی بستگی دارد؟ داشتن اطلاعات در این زمینه می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به گرجستان را دارید و برای این کار قصد دارید در این کشور یک ملک را خریداری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره قیمت خانه در کشور گرجستان به پول ایران صحبت کنیم و نکات مهم و کاربردی را در این زمینه بیان کنیم. مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند برای تمامی افرادی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند مفید باشد. از طرف دیگر ما عوامل تاثیرگذار روی قیمت خانه و ملک در این کشور را نیز به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نکات مقدماتی درباره قیمت خانه در گرجستان

قبل از این‌که بخواهیم درباره قیمت خانه در گرجستان به پول ایران صحبت کنیم شما باید چند نکته مهم و کاربردی را بدانید. اولین نکته این است که در این کشور به‌طورکلی قیمت خانه بسیار مناسب است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا اکثر افراد مشکلی را برای تهیه مسکن خود نداشته باشند. از طرف دیگر ازآنجایی‌که نرخ تورم در این کشور پایین است معمولا شما نمی‌توانید به چشم سرمایه‌گذاری به خرید ملک در این کشور نگاه کنید.

پس اگر شما هم قصد خرید ملک در این کشور را دارید باید بدانید که این کار تنها با هدف داشتن یک مسکن در این کشور و البته دریافت ویزا و اقامت گرجستان صورت می‌گیرد. نکته مهم دیگری که باید درباره قیمت ملک و خانه در این کشور بدانید این است که قیمت خانه در این کشور به پول ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توان به شهری که شما در آن قصد خرید ملک را دارید، منطقه‌ای که انتخاب کرده‌اید و همین‌طور نرخ تبدیل پول رسمی کشور گرجستان به ریال اشاره کرد.

زمانی که به این نکات در زمینه قیمت خانه در گرجستان به پول ایران دقت و توجه داشته باشید می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری را درباره قیمت انواع مسکن در این کشور به دست بیاورید و با دانش بالایی که در این زمینه دارید بهترین ملک‌ها را با مناسب‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید.

در گرجستان به‌طورکلی قیمت خانه بسیار مناسب است

میانگین قیمت ملک در گرجستان چقدر است؟

در بخش قبلی بیان کردیم که میانگین قیمت ملک در گرجستان بسیار مناسب است و همین عامل نیز به‌تمامی افراد اجازه می‌دهد تا حتی با سرمایه‌های کم نیز بتوانند در این کشور اقدام به خرید ملک کنند. البته باید دقت داشته باشید که میانگین قیمت در این کشور نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد و بدون داشتن اطلاعات کافی درباره این عوامل نمی‌توان قیمت دقیقی را به شما ارائه داده. بااین‌حال باید بدانید که قیمت ملک در این کشور از حدود ۱۵۰ میلیون تومان شروع شده و تا سه میلیارد تومان و قیمت‌های بالاتر نیز ادامه دارد.

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که معمولا میانگین قیمت خانه در گرجستان به پول ایران از قیمت ملک در ایران بسیار پایین‌تر است و به همین علت نیز شما بهتر است سعی کنید خانه‌های مبله را برای خرید انتخاب کنید. این منازل و خانه‌ها با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسند و از طرف دیگر نیازی نیست که شما هزینه زیادی را صرف خرید وسایل مربوط به خانه خود بپردازید.

البته نباید فراموش کنید که برای پیداکردن خانه‌هایی که دارای قیمت بسیار پایین و در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هستند شما باید زمان و انرژی زیادی را صرف کنید. دلیل این موضوع نیز این است که این خانه‌ها معمولا در مناطق خاصی از شهر قرار دارند و البته تعداد آنها نیز بسیار کم است و به همین علت نیز شما باید کمی انرژی صرف پیداکردن آنها کنید.

معمولا میانگین قیمت خانه در گرجستان به پول ایران از قیمت ملک در ایران بسیار پایین‌تر است

بررسی قیمت خانه در شهرهای مختلف کشور گرجستان

یکی از عوامل بسیار مهمی که می‌تواند به طور مستقیم روی قیمت خانه در گرجستان به پول ایران تاثیرگذار باشد مسئله شهری است که شما در آن قصد خرید ملک را دارید. این مسئله در تمام کشورهای دنیا وجود دارد و اگر شما قصد داشته باشید شهرهای شلوغ و پرجمعیت را برای خرید ملک انتخاب کنید بدون شک باید هزینه بیشتری را برای خرید ملک موردنظر خود بپردازید. این در حالی است که شما در شهرهای کم‌جمعیت‌تر می‌توانید همان ملک را با قیمتی بسیار پایین‌تر خریداری کنید.

به‌عنوان‌مثال در کشور گرجستان اگر شما قصد داشته باشید در شهری مانند شهر تفلیس اقدام به خرید خانه کنید باید هزینه بسیار زیادی را برای این کار بپردازید و این در حالی است که شما همان ملک را در شهر باتومی می‌توانید با قیمتی بسیار مناسب‌تر خریداری کنید. یک نکته مهم دیگر که باید درباره قیمت خانه در گرجستان به پول ایران بدانید این است که هرچه خانه شما به مرکز شهر نزدیک‌تر باشد به همان نسبت قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.

از طرف دیگر هرچه خانه شما به حومه شهر نزدیک‌تر باشد شما می‌توانید آن را با قیمت مناسب‌تری خریداری کرده و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا به پول ایران در کشور گرجستان اقدام به خرید ملک کنید حتما به این نکته کلیدی و مهم دقت داشته باشید تا بتوانید املاک موردنیاز خود را با مناسب‌ترین هزینه و قیمت ممکن خریداری کنید.

تاثیر نوع ملک خریداری شده روی قیمت نهایی آن

مسئله بسیار مهم دیگری که باید درباره قیمت خانه در گرجستان به پول ایران درباره آن صحبت کرده و نکاتی را بیان کنیم مسئله نوع ملکی است که شما قصد خرید آن را دارید. به‌عنوان‌مثال اگر شما قصد داشته باشید یک واحد ویلایی را خریداری کنید طبیعتا باید هزینه بیشتری را در مقایسه با واحدهای آپارتمانی بپردازید که قیمت پایین‌تری در مقایسه با واحدهای ویلایی دارند. نکته مهم دیگر این است که واحدی که شما خریداری می‌کنید ساخت جدید یا قدیم است.

واحدهایی که به‌تازگی ساخته شده‌اند معمولا دارای قیمت بالاتری در مقایسه با واحدهای قدیمی هستند. البته نباید فراموش کنید که واحدهای قدیمی نیازمند بازسازی بوده و شما باید هزینه زیادی را صرف بازسازی آنها کنید. به همین علت نیز خرید و استفاده از این خانه‌ها از نظر اقتصادی نمی‌تواند گزینه چندان مناسبی برای شما باشد. در خصوص قیمت خانه در گرجستان به پول ایران باید بدانید که شما باید هزینه ملک را به پول رسمی این کشور بپردازید.

به علت تفاوت قیمت و همین‌طور تغییرات قیمت ارز رایج این کشور نسبت به ریال شما باید تلاش کنید تا جای ممکن خانه‌هایی را خریداری کنید که توجیه اقتصادی برای شما داشته باشند. یک عامل مهم دیگر که می‌تواند به طور مستقیم روی این قیمت تاثیرگذار باشد مسئله مبله بودن آپارتمان و ساختمانی است که شما قصد خرید آن را دارید. آپارتمان‌هایی که به‌صورت مبله فروخته می‌شوند معمولا قیمت بالاتری در مقایسه با سایر آپارتمان‌ها دارند.

اگر شما قصد داشته باشید یک واحد ویلایی را خریداری کنید طبیعتا باید هزینه بیشتری را در مقایسه با واحدهای آپارتمانی بپردازید

ابعاد و امکانات خانه از دیگر عوامل تاثیرگذار روی قیمت خانه در گرجستان

زمانی که صحبت از قیمت خانه در گرجستان به پول ایران می‌شود شما باید بدانید که قیمت خانه‌ای که شما قصد خرید آن را دارید به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین این عوامل ابعاد و اندازه ملکی است که شما قصد خرید آن را دارید. همان‌طور که می‌دانید قیمت خانه در هر کشوری بر اساس ابعاد و اندازه آن مشخص می‌شود. پس هرچه خانه‌ای که شما برای خرید انتخاب می‌کنید ابعاد بزرگ‌تری داشته باشد به همان نسبت شما باید هزینه بیشتری را بپردازید.

از دیگر عواملی که می‌تواند روی قیمت چنین خانه‌ای تاثیرگذار باشد مسئله امکانات یک خانه است. به‌عنوان‌مثال اگر خانه شما در موقعیتی قرار داشته باشد که دارای استخر، پارکینگ یا دیگر امکانات این‌چنینی باشد هزینه‌ای که شما باید برای خرید آن بپردازید نیز افزایش پیدا می‌کند. پس با دقت داشتن به همین نکته ساده می‌توانید به‌راحتی اقدام به خرید خانه‌های موردنیاز خود با کمترین هزینه و قیمت ممکن کنید.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که نگرانی‌‎هایی درباره قیمت خانه در گرجستان به پول ایران دارید باید بدانید که شما با یک سرمایه معمولی در حد چند صد میلیون نیز می‌توانید در این کشور یک خانه خوب را خریداری کنید. البته این به شرطی است که خانه شما در یک منطقه آرام و به‌دوراز شلوغی در این کشور بوده و البته انتظار امکانات زیاد و ابعاد خیلی بزرگی نیز از خانه‌ای که خریداری می‌کنید نداشته باشید.

نکات مهمی که باید درباره قیمت خانه در گرجستان به پول ایران بدانید

دقت داشته باشید که اگر قصد دارید در یک منطقه تقریبا خوب در کشور گرجستان یک منزل خوب و با امکانات مناسب تهیه کنید شما باید یک بودجه حداقل ۳ میلیارد دلاری را کنار بگذارید. این بودجه حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید ملک مناسب در این کشور است و نباید فراموش کنید که هرچه امکانات مدنظر شما بیشتر شود قیمت خانه در گرجستان به پول ایران نیز به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر شما می‌توانید خانه‌هایی با قیمت پایین‌تر را نیز بیابید ولی بدون شک امکانات لازم را نخواهند داشت.

یک نکته بسیار مهم دیگر در این کشور این است که امنیت آن بسیار بالاست و به همین علت نیز خانه‌هایی که از محیط‌های شهری به‌دور هستند نیز معمولا امنیت بالایی دارند و شما با خرید و اقامت در آنها با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. پس اگر قصد دارید خانه‌های خود را در کشور گرجستان با قیمتی بسیار پایین‌تر خریداری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم مناطق غیر شهرنشین و حاشیه‌نشین را برای خرید ملک خود انتخاب کنید.

البته نباید فراموش کنید که در این صورت ممکن است رفت‌وآمد شما به مرکز شهر کمی سخت و هزینه‌بردار باشد. نکته مهم دیگر این است که اگر شما موفق شده باشید اقامت کشور گرجستان را با روش‌های دیگر دریافت کنید این امکان برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید از وام و تسهیلاتی که توسط بانک‌های این کشور برای خرید ملک به شما ارائه می‌شود نیز استفاده کنید.

شما می‌توانید خانه‌هایی با قیمت پایین‌تر را نیز بیابید ولی بدون شک امکانات لازم را نخواهند داشت

ریز هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان

زندگی در کشور گرجستان به دلیل ارزان بودن هزینه‌ی زندگی در این کشور از دیرباز مورد توجه مهاجران بوده است. در این مقاله شرایط و هزینه زندگی در گرجستان بررسی خواهد شد.

سخن پایانی

در بسیاری از موارد ممکن است مسئله قیمت خانه در گرجستان به پول ایران و همین‌طور خرید انواع مسکن در این کشور به یک چالش بسیار جدی برای شما تبدیل شود. به همین علت در این شرایط معمولا شما نیازمند دریافت خدمات مشاوره تخصصی خواهید بود تا بتوانید به پاسخ تمام سوالاتی که در ذهن دارید برسید. یکی از بهترین موسسات حقوقی که امروزه خدماتی فوق‌العاده را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد موسسه حقوقی هرمس اپلای است که از مشاوران باتجربه‌ای در این حوزه بهره می‌برد.

استفاده از خدماتی که امروزه توسط موسسه حقوقی هرمس اپلای در زمینه قیمت خانه در گرجستان به پول ایران به شما ارائه می‌شود می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا تجربه بالای مشاورانی است که در مجموعه ما فعالیت دارند و می‌توانند اطلاعات معتبری را در این زمینه به شما ارائه دهند. مزیت مهم دیگر این است که مشاوران ما هزینه بسیار مناسبی را در ازای خدمات حقوقی که در اختیار شما قرار می‌دهند دریافت می‌کنند که این مسئله باعث کاهش هزینه‌های شما خواهد شد.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات موسسه حقوقی هرمس اپلای این است که شما می‌توانید از خدمات ما به‌صورت آنلاین استفاده کنید و برای دریافت خدمات مشاوره نیازی به مراجعه حضوری شما وجود نخواهد داشت.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا قیمت خانه در گرجستان به پول ایران خیلی گران است؟
خیر اتفاقا قیمت یک خانه مناسب در گرجستان در مقایسه با ایران بسیار مناسب بسیار پایین‌تر است.
آیا قیمت خانه در گرجستان به پول ایران متغیر خواهد بود؟
بله قیمت خانه در کشور گرجستان کاملا به قیمت و نرخ تبدیل ارز رسمی این کشور به ریال بستگی دارد. پس ممکن است در زمان‌های مختلف این قیمت متغیر باشد.
آیا می‌توانیم خانه‌ای با قیمت ارزان در کشور گرجستان بیابیم؟
بله شما با دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه می‌توانید خانه‌هایی با قیمت بسیار مناسب را برای خرید بیابید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Rybod
1 سال قبل

سلام با یک ملیارد تومن میشه خونه خرید واقامت گرفت؟

خانم میرخانی
پاسخ به  Rybod
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر اگر براتون مقدور هست روش های دیگه رو بررسی کنید جای خرید ملک

اعظم
1 سال قبل

سلام من خانه ای با مبلغ ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰می توانم پیدا کنم؟ درکدام شهر گرجستان؟ با اقامت گرجستان به کشورهای دیگر مسافرت مقدور است چون طبیعتا اقامت دائم نیست

کارشناس هرمس
پاسخ به  اعظم
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
این مقاله جهت اطلاع رسانی هست و خدماتی در این زمینه ارائه نمیدیم .

ایوب
پاسخ به  اعظم
1 سال قبل

سلام.من خانه ای با مبلغ حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون میتوانم پیدا کنم و اقامت بگیرم؟
شغلم کارشناس نقشه برداری هستم و شاغل می‌باشم.
ممنونم

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  ایوب
1 سال قبل

برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک باید با کارشناسان ما در تماس باشید
ولی در حالت کلی با این مبالغ و بودجه امکان اخذ اقامت برای شما وجود ندارد

کادر هرمس اپلای