برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است

برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟

برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟ امروزه افراد بنا بر دلایل مختلفی تصمیم می‌گیرند که سرزمین مادری خود را ترک کنند و آینده خود را در کشور دیگری رقم بزنند. در این میان آلمان به یکی از بهترین محل‌ها برای شروع از نو برای مهاجران شناخته شده است اما یک مسئله مهم پیش می‌آید! برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟ آیا همه افراد توانایی پرداخت این هزینه‌ها را دارند؟ آیا هزینه همه روش‌های مهاجرت به آلمان یکسان است؟ ما در این مقاله می‌خواهیم به تمام این سؤالات پاسخ دهیم و هزینه‌های دقیق انواع شیوه‌های ورود به آلمان را بررسی کنیم.

برای آنکه شما به مجموعه‌ای از اطلاعات جامع دست پیدا کنید در ابتدا به معرفی کشور آلمان و شرایط آن برای پذیرش مهاجرت خواهیم پرداخت و بعد از آن هر نوع راه ورود به آلمان به همراه هزینه آن را شرح خواهیم داد. درصورتی‌که شما نیز تمایل دارید تا برای کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل، ازدواج، تولد فرزندتان و… به آلمان بروید حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه بمانید. در پایان این مقاله هیچ نکته مبهمی برای شما باقی نخواهد ماند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور آلمان

کسانی که می‌خواهند بدانند برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است در ابتدا باید درمورد سرزمین مقصد خود اطلاعات کافی کسب کنند. این کشور از کهن‌ترین مراکز استقرار انسان‌ها در گذشته بوده و از تاریخ و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است. آب‌وهوای آلمان تا حدودی معتدل بوده و در زمستان‌ها نیز سردسیر است. کسانی که می‌خواهند آلمان را برای زندگی و کار انتخاب کنند باید بدانند که این کشور از مزایای بی‌نظیری برخوردار است که شرایط را برای رشد و پیشرفت بسیار ایده‌آل کرده است.

نخستین موردی که آلمان از سایر کشورهای جهان برای مهاجرت متمایز می‌کند این بوده که از شرایط اجتماعی بسیار خوبی برخوردار است و در آن امنیت کامل برقرار شده است. این امنیت سبب حضور هرچه بیشتر کودکان و زنان در محیط‌های اجتماعی و جامعه شده و رشد و بالندگی را به همراه داشته است. همچنین نکته بعدی این است که دانشگاه‌های آلمان در رده بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارند و هزینه ثبت‌نام اکثر آنها نیز رایگان است. بااین‌حال در ادامه درمورد هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به‌تفصیل صحبت خواهیم کرد.

نکته بعدی که موردتوجه گروه عظیمی از مهاجران قرار گرفته است نیز این بوده که آلمان از قطب‌های اقتصادی و صنعتی در اروپا و حتی جهان محسوب می‌شود. کسانی که می‌خواهند این کشور را برای کار انتخاب کنند باید بدانند که آلمان به دلیل کمبود نیروی کار جوان در صدد جذب افراد با مهارت‌های فنی و دانش بالا است تا صنعت خود را حفظ کند. همچنین کسانی که می‌خواهند بدانند برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید این مورد را در نظر داشته باشند که می‌توانند بعد از مدتی اقامت دائم دریافت کنند.

آشنایی با آلمان

وضعیت زندگی مهاجران در آلمان

مورد دیگری که پیش از پرداختن به موضوع هزینه‌های مهاجرت به کشور آلمان باید به آن اشاره کنیم این بوده که یک مهاجر در این سرزمین چه شرایطی دارد؟ کسانی که برای کار به آلمان می‌روند از حقوق کافی و مزایایی همچون بیمه برخوردار خواهند بود. دانشجویان نیز می‌توانند در خوابگاه‌های بسیار باکیفیت دانشگاه‌ها اقامت داشته باشند. کسانی که برای سرمایه‌گذاری به آلمان می‌روند نیز می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی اقامت دریافت کنند و اکثر مزایای شهروندی را داشته باشند.

اگر شما می‌خواهید بدانید که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها در مدت‌زمان بسیار کوتاهی به شما برمی‌گردد. درصورتی‌که شما نگران وضعیت و شرایط اقامت خود در آلمان هستید باید بدانید که نگرانی شما کاملاً قابل‌درک است و از این بابت هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. کشور آلمان یکی از مدافعان حقوق قشرهای مختلف مردم است و شما می‌توانید به یک زندگی ایده‌آل و آینده‌ای درخشان دست پیدا کنید.

هزینه‌های عمومی مهاجرت به آلمان

حال که وارد بررسی دقیق هزینه‌های مهاجرت به آلمان شده‌ایم می‌خواهیم به یک سری موارد که بین همه روش‌ها مشترک است اشاره کنیم. باتوجه‌به نوسانات اقتصادی نمی‌توان برای مواردی که در ادامه گفته خواهد شد عدد مشخصی را بیان کرد اما هر زمان که شما این مقاله را مطالعه کردید می‌تواند از آن به‌عنوان یک چک‌لیست جهت اقدامات مهاجرتی استفاده کنید. به مواردی که در ادامه مطلب اشاره خواهد شد توجه بسیاری داشته باشید.

هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت یکی از اولین مخارجی است که هر فردی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرد باید آن را بپردازد. این هزینه‌ها معمولاً زیاد نیستند و شما با صرف مبلغی کمتر از دویست هزار تومان نیز می‌توانید پاسپورت خود را دریافت کنید. مورد بعدی نیز این بوده که شما باید مدارک هویتی، رزومه، سوابق تحصیلی و هر چیز دیگری که در زمینه مهاجرت برای شما لازم و ضروری است را ترجمه کنید. این هزینه بسته به مقدار تخصصی بودن مطالب و حجم آنها می‌تواند متغیر باشد.

نکته بعدی که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند و فقط می‌خواهند بدانند که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است این بوده که بلیت هواپیما بخش بزرگی از هزینه‌ها را شامل می‌شود. بلیت هواپیما باتوجه‌به اینکه از چه مبدأ و به چه مقصدی انجام می‌شود و درجه آن چقدر بوده و چند توقف دارد می‌تواند متفاوت باشد. درصورتی‌که به لحاظ هزینه در مضیقه هستید بهتر است از چند وقت قبل برای خود بلیت هواپیما رزرو کنید. اگر این بلیت در روزهای آخر هفته باشد بسیار گران‌تر نیز خواهد بود.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

هزینه‌های دریافت ویزا از آلمان

ازآنجایی‌که ویزا اصلی‌ترین قسمت در مسیر مهاجرت است می‌خواهیم آن را در یک بخش کاملاً مجزا بررسی کنیم. در بخش‌های بعدی نیز سایر هزینه‌های مربوط به روش‌های مختلف مهاجرت را برای شما بازگو می‌کنیم. در این میان اما اگر شما می‌خواهید برای دریافت ویزا برای خود و خانواده‌تان اقدام کنید باید در نظر داشته باشید که هزینه‌ها برای هر نفر به‌صورت جداگانه پرداخت خواهد شد و اعداد و ارقامی که در ادامه مطلب برای شما بازگو می‌کنیم تنها برای یک نفر است.

اگر شما یک فرد بزرگ‌تر از ۱۲ سال هستید و می‌خواهید برای اهداف بلندمدت مانند تحصیل و کار به آلمان بروید باید برای درخواست صدور ویزا ۳۷.۵ یورو پرداخت کنید. درصورتی‌که می‌خواهید خانواده خود را نیز به آلمان ببرید باید برای همسرتان نیز همین مقدار پرداخت کنید. برای دریافت ویزا جهت کوکان بین ۶ تا ۱۲ سال نیز لازم است که مبلغ ۳۵ یورو واریز کنید. کسانی که می‌خواهند کودکان پایین‌تر از ۶ سال را به آلمان ببرند از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

از طرفی باید بدانید که مبلغ ویزای کوتاه‌مدت برای افراد بالغ نیز ۶۰ یورو است و درصورتی‌که می‌خواهید برای بیزینس یا تفریح و گردشگری به این کشور بروید لازم است همین مبلغ را واریز کنید. البته برای کودکان مبلغ ویزا تغییری نمی‌کند. درصورتی‌که شما می‌خواهید از شرایط ترانزیت هواپیمایی بهره ببرید باید ویزای ترانزیت با مبلغ ۶۰ یورو دریافت کنید. درصورتی‌که شما قبلاً در کشورهای گرجستان یا روسیه و اوکراین بوده‌اید و حق شهروندی آنها را دارید نیز می‌توانید با پرداخت ۳۵ یورو ویزا بگیرید.

هزینه‌های دریافت ویزا از آلمان

هزینه‌های مربوط به مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری یکی از روش‌های بسیار متداول برای ورود به آلمان است. کسانی که می‌خواهند بدانند برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید توجه کنند که لازم است یک هزینه مربوط به تمکن مالی باید داشته باشند. این هزینه به‌صورت میانگین چیزی بین ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو خواهد بود. این مبلغ برابر است با هزینه‌های زندگی به مدت شش ماه در کشور آلمان که باید در زمان درخواست ویزا در حساب بین‌المللی شما باشد.

سایر هزینه‌های مربوط به مهاجرت کاری شامل ویزای جاب سیکر یا جست‌وجوگر کار است. این ویزا کوتاه‌مدت است و برای افرادی استفاده می‌شود که می‌خواهند برای یافتن کار به آلمان بروند. در این شرایط شما باید توجه داشته باشید که هیچ حقوقی تا مدت‌ها ندارید و باید از پس‌انداز خودتان برای زندگی استفاده کنید. در این حالت باید مبلغ بسیار بالاتری با خود داشته باشید.

هزینه‌های مربوط به مهاجرت و تحصیل در آلمان

مهاجرت تحصیلی یکی از ساده‌ترین روش‌های ورود به کشور آلمان است و تقریباً می‌توان گفت که پایین‌ترین هزینه را دارد. کسانی که می‌خواهند بدانند برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است و ارزان‌ترین راه را انتخاب کنند باید به دنبال یافتن دانشگاهی باشند که شهریه رایگان داشته باشد. بسیاری از مراکز علمی آلمان هیچ شهریه‌ای ندارند اما یک سری هزینه‌های متفرقه برای تحصیل از شما دریافت می‌کنند که معمولاً کمتر از ۷۰۰ یورو در هر ترم است. این مبلغ بسیار اندک است و فشاری به شما تحمیل نمی‌کند.

هزینه‌های مربوط به مهاجرت برای سرمایه‌گذاری در آلمان

یکی دیگر از روش‌هایی که برای افراد سرمایه‌دار بسیار مناسب به نظر می‌رسد و خیلی سریع از طریق آن می‌توان به اقامت دائم دست پیدا کرد مهاجرت با سرمایه‌گذاری است. حتماً می‌پرسید که در این حالت برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟ خب همان‌طور که از نام آن مشخص است برای شروع اقدامات به سرمایه زیادی نیاز دارید. در مراحل ابتدایی جهت ثبت اطلاعات خود در پایگاه‌های داده در آلمان و تعیین تکلیف اموال و دارایی‌ها لازم است که حداقل ۲۰۰۰ یورو سرمایه آماده داشته باشید.

بعد از آنکه اطلاعات شما تأیید شد و واجد شرایط شدید تا ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کنید باید اطلاعات یک حساب را در اختیار مسئولان این کشور قرار دهید که در آن حداقل ۳۵ هزار یورو پول واریز کرده باشید. این مقدار حداقل هزینه برای صدور ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان است. کاملاً مشخص است که خیلی از افراد این مبالغ را ندارند و نمی‌توانند از این طریق ویزا دریافت کنند. اصلاً نگران نباشید چراکه راه‌های بسیار زیاد دیگری نیز برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

هزینه‌های مربوط به مهاجرت برای سرمایه‌گذاری در آلمان

هزینه‌های مهاجرت به آلمان با ویزای کارآفرینی

ویزای کارآفرینی یکی از ویزاهای زیرمجموعه ویزاهای اصلی محسوب می‌شود. درصورتی‌که می‌خواهید بدانید در این روش برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید ابتدا مشخص کنید که چه تعداد از افراد آلمانی را می‌توانید تحت پوشش خود قرار دهید. بعد از آن نیز باید مبلغی معادل ۳ تا ۵ هزار یورو برای خرید دفتر و تهیه وسایل اولیه کاری صرف کنید. در نهایت نیز لازم بوده ۳۵ هزار یورو در حساب رسمی شرکت شما پول وجود داشته باشد.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

هزینه‌های مربوط به ازدواج با یک شهروند آلمانی

یکی از روش‌های بسیار کم‌هزینه برای آنکه مستقیم بتوانید اقامت دائم آلمان را به دست بیاورید ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. هزینه‌های این روش مربوط به مراجعه به سفارت و اثبات واقعی بودن ازدواج است. در این حالت شما باید ویزای موقت با همان هزینه‌هایی که اعلام شد را تهیه کنید و حداقل مبلغی برای زندگی ۲ الی ۳ماهه در آلمان داشته باشید. همچنین همسر شما باید اثبات کند که توانایی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی مشترک را دارد. این شاید تنها قسمتی از ماجرا باشد که به تمکن مالی زیاد نیاز دارد.

هزینه‌های مربوط به ازدواج با یک شهروند آلمانی

سایر هزینه‌های مربوط به زندگی در آلمان

شما در این مقاله دانستید که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است اما باید درمورد مخارج ریزودرشت مربوط به زندگی در این کشور نیز اطلاعاتی داشته باشید. معمولاً برای یک ماه زندگی در کشور آلمان لازم است که مبلغی معادل ۸۵۰ یورو صرف کنید. بخش اعظمی از این مبلغ را اجاره خانه یا آپارتمان در برمی‌گیرد. خوردوخوراک نیز بخش مهم دیگری از هزینه‌های ثابت شما برای زندگی در آلمان است. شما باید هزینه‌های مربوط به پوشاک، قبوض و حمل‌ونقل را در نظر داشته باشید.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

جمهوری فدرال آلمان کشوری پیشرفته در زمینه های علمی و اقتصادی در اروپا می باشد که با کشور هایی مانند دانمارک، لهستان، اتریش، سوئیس، بلژیک و هلند همسایه است. کشور آلمان یکی از مهاجرپذیرترین کشور های دنیا می باشد و هر سال از تمام کشورهای مختلف جهان برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. جمعیت آلمان هم اکنون نزدیک به ۸۳ میلیون نفر می باشد و مساحت آن نیز ۳۵۷ هزار کیلومتر مربع می باشد. پایتخت این این کشور، برلین می باشد و یکی از شهر های تاریخی اروپا به حساب می آید. طبیعت بکر و جاذبه های توریستی باعث شده تا تعداد زیادی از مردم از راه های مختلف وارد کشور آلمان شوند

سخن آخر

ما در این مقاله برای شما شرح دادیم که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است! در ابتدا دانستیم که کشور آلمان یک سرزمین ایده‌آل برای مهاجرت به روش‌های مختلف است و برای شهروندان و مهاجران آینده بسیار خوب و درخشانی رقم خواهد خورد. همچنین متوجه شدیم که این کشور برای تأمین نیروی متخصص خود شرایط ایده‌آلی فراهم کرده تا همه افراد برای کار به این سرزمین بیایند. یکی از هزینه‌های عمومی که همه افراد باید آن را بپردازند به تهیه پاسپورت و ترجمه مدارک مربوط می‌شود.

مورد بعدی که بسیار حائز اهمیت است این بوده که برای هر نوع ویزا مقدار مشخصی هزینه به واحد پول یورو باید پرداخت شود که به تفکیک سن و مدت برای شما توضیح دادیم. در نهایت نیز به سراغ روش‌های مختلف مهاجرت رفتیم و برای شما اشاره کردیم که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است. کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به آلمان، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق ازدواج است. پرهزینه‌ترین روش نیز برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای کارآفرینی است.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

هزینه‌های مهاجرت به آلمان با ویزای کارآفرینی​ چه مقدار است؟
باید مبلغی معادل ۳ تا ۵ هزار یورو برای خرید دفتر و تهیه وسایل اولیه کاری صرف کنید. در نهایت نیز لازم بوده ۳۵ هزار یورو در حساب رسمی شرکت شما پول وجود داشته باشد.
هزینه‌های مربوط به مهاجرت و تحصیل در آلمان​ چه مقدار است؟
معمولاً کمتر از ۷۰۰ یورو در هر ترم است.
مبلغ ویزای کوتاه‌مدت برای افراد بالغ چقدر میباشد؟
مبلغ ویزای کوتاه‌مدت برای افراد بالغ نیز ۶۰ یورو است.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 پاسخ

 1. با سلام وقتتون بخیر.
  واسه جاب آفر با گواهی فنی حرفه ای
  آیا سابقه کار الزامی میباشد یا خیر؟
  .
  بنده مدرک فنی حرفه ای+b2 مدرک آلمانی دارم ولی سابقه کار ندارم.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله برای اخذ جاب آفر داشتن مهارت و سابقه کار الزامی هست .
   چند سالتونه جسارتا ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles