برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است ؟

برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است ؟

برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟ امروزه افراد بنا بر دلایل مختلفی تصمیم می‌گیرند که سرزمین مادری خود را ترک کنند و آینده خود را در کشور دیگری رقم بزنند. در این میان آلمان به یکی از بهترین محل‌ ها برای شروع از نو برای مهاجران شناخته شده است اما یک مسئله مهم پیش می‌آید! برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟ آیا همه افراد توانایی پرداخت این هزینه‌ها را دارند؟ آیا هزینه همه روش‌ های مهاجرت به آلمان یکسان است؟ ما در این مقاله می‌خواهیم به تمام این سؤالات پاسخ دهیم و هزینه‌های دقیق انواع شیوه‌ های ورود به آلمان را بررسی کنیم.

برای آنکه شما به مجموعه‌ای از اطلاعات جامع دست پیدا کنید در ابتدا به معرفی کشور آلمان و شرایط آن برای پذیرش مهاجرت خواهیم پرداخت و بعد از آن هر نوع راه ورود به آلمان به همراه هزینه آن را شرح خواهیم داد. درصورتی‌که شما نیز تمایل دارید تا برای کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل، ازدواج، تولد فرزندتان و… به آلمان بروید حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه بمانید. در پایان این مقاله هیچ نکته مبهمی برای شما باقی نخواهد ماند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور آلمان

کسانی که می‌خواهند بدانند هزینه مهاجرت به آلمان است در ابتدا باید درمورد سرزمین مقصد خود اطلاعات کافی کسب کنند. این کشور از کهن‌ ترین مراکز استقرار انسان‌ها در گذشته بوده و از تاریخ و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است. آب‌وهوای آلمان تا حدودی معتدل بوده و در زمستان‌ها نیز سردسیر است. کسانی که می‌خواهند آلمان را برای زندگی و کار انتخاب کنند باید بدانند که این کشور از مزایای بی‌ نظیری برخوردار است که شرایط را برای رشد و پیشرفت بسیار ایده‌آل کرده است.

نخستین موردی که آلمان از سایر کشورهای جهان برای مهاجرت متمایز می‌کند این بوده که از شرایط اجتماعی بسیار خوبی برخوردار است و در آن امنیت کامل برقرار شده است. این امنیت سبب حضور هرچه بیشتر کودکان و زنان در محیط‌های اجتماعی و جامعه شده و رشد و بالندگی را به همراه داشته است. همچنین نکته بعدی این است که دانشگاه‌ های آلمان در رده بهترین دانشگاه‌ های دنیا قرار دارند و هزینه ثبت‌نام اکثر آنها نیز رایگان است. بااین‌حال در ادامه درمورد هزینه‌ های مهاجرت تحصیلی به‌تفصیل صحبت خواهیم کرد.

نکته بعدی که موردتوجه گروه عظیمی از مهاجران قرار گرفته است نیز این بوده که آلمان از قطب‌های اقتصادی و صنعتی در اروپا و حتی جهان محسوب می‌شود. کسانی که می‌خواهند این کشور را برای کار انتخاب کنند باید بدانند که آلمان به دلیل کمبود نیروی کار جوان در صدد جذب افراد با مهارت‌های فنی و دانش بالا است تا صنعت خود را حفظ کند. همچنین کسانی که می‌خواهند بدانند برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید این مورد را در نظر داشته باشند که می‌توانند بعد از مدتی اقامت دائم دریافت کنند.

آشنایی با آلمان

وضعیت زندگی مهاجران در آلمان

مورد دیگری که پیش از پرداختن به موضوع هزینه‌های مهاجرت به کشور آلمان باید به آن اشاره کنیم این بوده که یک مهاجر در این سرزمین چه شرایطی دارد؟ کسانی که برای کار به آلمان می‌روند از حقوق کافی و مزایایی همچون بیمه برخوردار خواهند بود. دانشجویان نیز می‌توانند در خوابگاه‌های بسیار باکیفیت دانشگاه‌ ها اقامت داشته باشند. کسانی که برای سرمایه‌ گذاری به آلمان می‌روند نیز می‌توانند در مدت‌ زمان کوتاهی اقامت دریافت کنند و اکثر مزایای شهروندی را داشته باشند.

اگر شما می‌خواهید بدانید که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها در مدت‌زمان بسیار کوتاهی به شما برمی‌گردد. درصورتی‌که شما نگران وضعیت و شرایط اقامت خود در آلمان هستید باید بدانید که نگرانی شما کاملاً قابل‌درک است و از این بابت هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. کشور آلمان یکی از مدافعان حقوق قشرهای مختلف مردم است و شما می‌توانید به یک زندگی ایده‌آل و آینده‌ای درخشان دست پیدا کنید.

هزینه‌ های عمومی مهاجرت به آلمان

حال که وارد بررسی دقیق هزینه‌ های مهاجرت به آلمان شده‌ایم می‌خواهیم به یک سری موارد که بین همه روش‌ها مشترک است اشاره کنیم. باتوجه‌به نوسانات اقتصادی نمی‌توان برای مواردی که در ادامه گفته خواهد شد عدد مشخصی را بیان کرد اما هر زمان که شما این مقاله را مطالعه کردید می‌تواند از آن به‌عنوان یک چک‌ لیست جهت اقدامات مهاجرتی استفاده کنید. به مواردی که در ادامه مطلب اشاره خواهد شد توجه بسیاری داشته باشید.

هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت یکی از اولین مخارجی است که هر فردی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرد باید آن را بپردازد. این هزینه‌ها معمولاً زیاد نیستند و شما با صرف مبلغی کمتر از دویست هزار تومان نیز می‌توانید پاسپورت خود را دریافت کنید. مورد بعدی نیز این بوده که شما باید مدارک هویتی، رزومه، سوابق تحصیلی و هر چیز دیگری که در زمینه مهاجرت برای شما لازم و ضروری است را ترجمه کنید. این هزینه بسته به مقدار تخصصی بودن مطالب و حجم آنها می‌تواند متغیر باشد.

نکته بعدی که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند و فقط می‌خواهند بدانند که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است این بوده که بلیت هواپیما بخش بزرگی از هزینه‌ها را شامل می‌شود. بلیت هواپیما باتوجه‌به اینکه از چه مبدأ و به چه مقصدی انجام می‌شود و درجه آن چقدر بوده و چند توقف دارد می‌تواند متفاوت باشد. درصورتی‌که به لحاظ هزینه در مضیقه هستید بهتر است از چند وقت قبل برای خود بلیت هواپیما رزرو کنید. اگر این بلیت در روزهای آخر هفته باشد بسیار گران‌ تر نیز خواهد بود.

هزینه‌ های دریافت ویزا از آلمان

ازآنجایی‌که ویزا اصلی‌ ترین قسمت در مسیر مهاجرت است می‌خواهیم آن را در یک بخش کاملاً مجزا بررسی کنیم. در بخش‌های بعدی نیز سایر هزینه‌های مربوط به روش‌های مختلف مهاجرت را برای شما بازگو می‌کنیم. در این میان اما اگر شما می‌خواهید برای دریافت ویزا برای خود و خانواده‌تان اقدام کنید باید در نظر داشته باشید که هزینه‌ها برای هر نفر به‌صورت جداگانه پرداخت خواهد شد و اعداد و ارقامی که در ادامه مطلب برای شما بازگو می‌کنیم تنها برای یک نفر است.

اگر شما یک فرد بزرگ‌تر از ۱۲ سال هستید و می‌خواهید برای اهداف بلندمدت مانند تحصیل و کار به آلمان بروید باید برای درخواست صدور ویزا ۳۷.۵ یورو پرداخت کنید. درصورتی‌که می‌خواهید خانواده خود را نیز به آلمان ببرید باید برای همسرتان نیز همین مقدار پرداخت کنید. برای دریافت ویزا جهت کوکان بین ۶ تا ۱۲ سال نیز لازم است که مبلغ ۳۵ یورو واریز کنید. کسانی که می‌خواهند کودکان پایین‌تر از ۶ سال را به آلمان ببرند از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

از طرفی باید بدانید که مبلغ ویزای کوتاه‌مدت برای افراد بالغ نیز ۶۰ یورو است و درصورتی‌که می‌خواهید برای بیزینس یا تفریح و گردشگری به این کشور بروید لازم است همین مبلغ را واریز کنید. البته برای کودکان مبلغ ویزا تغییری نمی‌کند. درصورتی‌که شما می‌خواهید از شرایط ترانزیت هواپیمایی بهره ببرید باید ویزای ترانزیت با مبلغ ۶۰ یورو دریافت کنید. درصورتی‌که شما قبلاً در کشورهای گرجستان یا روسیه و اوکراین بوده‌اید و حق شهروندی آنها را دارید نیز می‌توانید با پرداخت ۳۵ یورو ویزا بگیرید.

هزینه‌ های دریافت ویزا از آلمان

هزینه‌ های مربوط به مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری یکی از روش‌ های بسیار متداول برای ورود به آلمان است. کسانی که می‌خواهند بدانند برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید توجه کنند که لازم است یک هزینه مربوط به تمکن مالی باید داشته باشند. این هزینه به‌صورت میانگین چیزی بین ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو خواهد بود. این مبلغ برابر است با هزینه‌ های زندگی به مدت شش ماه در کشور آلمان که باید در زمان درخواست ویزا در حساب بین‌ المللی شما باشد.

سایر هزینه‌های مربوط به مهاجرت کاری شامل ویزای جاب سیکر یا جست‌ وجوگر کار است. این ویزا کوتاه‌مدت است و برای افرادی استفاده می‌شود که می‌خواهند برای یافتن کار به آلمان بروند. در این شرایط شما باید توجه داشته باشید که هیچ حقوقی تا مدت‌ها ندارید و باید از پس‌انداز خودتان برای زندگی استفاده کنید. در این حالت باید مبلغ بسیار بالاتری با خود داشته باشید.

هزینه‌ های مربوط به مهاجرت و تحصیل در آلمان

مهاجرت تحصیلی یکی از ساده‌ترین روش‌های ورود به کشور آلمان است و تقریباً می‌توان گفت که پایین‌ترین هزینه را دارد. کسانی که می‌خواهند بدانند برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است و ارزان‌ترین راه را انتخاب کنند باید به دنبال یافتن دانشگاهی باشند که شهریه رایگان داشته باشد. بسیاری از مراکز علمی آلمان هیچ شهریه‌ای ندارند اما یک سری هزینه‌های متفرقه برای تحصیل از شما دریافت می‌کنند که معمولاً کمتر از ۷۰۰ یورو در هر ترم است. این مبلغ بسیار اندک است و فشاری به شما تحمیل نمی‌کند.

هزینه‌ های مربوط به مهاجرت برای سرمایه‌ گذاری در آلمان

یکی دیگر از روش‌ هایی که برای افراد سرمایه‌ دار بسیار مناسب به نظر می‌رسد و خیلی سریع از طریق آن می‌توان به اقامت دائم دست پیدا کرد مهاجرت با سرمایه‌ گذاری است. حتماً می‌پرسید که در این حالت برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟ خب همان‌طور که از نام آن مشخص است برای شروع اقدامات به سرمایه زیادی نیاز دارید. در مراحل ابتدایی جهت ثبت اطلاعات خود در پایگاه‌های داده در آلمان و تعیین تکلیف اموال و دارایی‌ ها لازم است که حداقل ۲۰۰۰ یورو سرمایه آماده داشته باشید.

بعد از آنکه اطلاعات شما تأیید شد و واجد شرایط شدید تا ویزای سرمایه‌ گذاری دریافت کنید باید اطلاعات یک حساب را در اختیار مسئولان این کشور قرار دهید که در آن حداقل ۳۵ هزار یورو پول واریز کرده باشید. این مقدار حداقل هزینه برای صدور ویزای سرمایه‌ گذاری در آلمان است. کاملاً مشخص است که خیلی از افراد این مبالغ را ندارند و نمی‌توانند از این طریق ویزا دریافت کنند. اصلاً نگران نباشید چراکه راه‌های بسیار زیاد دیگری نیز برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

هزینه‌ های مربوط به مهاجرت برای سرمایه‌ گذاری در آلمان

هزینه‌ های مهاجرت به آلمان با ویزای کارآفرینی

ویزای کارآفرینی یکی از ویزاهای زیرمجموعه ویزاهای اصلی محسوب می‌شود. درصورتی‌که می‌خواهید بدانید در این روش برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است باید ابتدا مشخص کنید که چه تعداد از افراد آلمانی را می‌توانید تحت پوشش خود قرار دهید. بعد از آن نیز باید مبلغی معادل ۳ تا ۵ هزار یورو برای خرید دفتر و تهیه وسایل اولیه کاری صرف کنید. در نهایت نیز لازم بوده ۳۵ هزار یورو در حساب رسمی شرکت شما پول وجود داشته باشد.

هزینه‌ های مربوط به ازدواج با یک شهروند آلمانی

یکی از روش‌های بسیار کم‌ هزینه برای آنکه مستقیم بتوانید اقامت دائم آلمان را به دست بیاورید ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. هزینه‌ های این روش مربوط به مراجعه به سفارت و اثبات واقعی بودن ازدواج است. در این حالت شما باید ویزای موقت با همان هزینه‌ هایی که اعلام شد را تهیه کنید و حداقل مبلغی برای زندگی ۲ الی ۳ماهه در آلمان داشته باشید. همچنین همسر شما باید اثبات کند که توانایی کافی برای پرداخت هزینه‌ های زندگی مشترک را دارد. این شاید تنها قسمتی از ماجرا باشد که به تمکن مالی زیاد نیاز دارد.

هزینه‌ های مربوط به ازدواج با یک شهروند آلمانی

سایر هزینه‌ های مربوط به زندگی در آلمان

شما در این مقاله دانستید که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است اما باید درمورد مخارج ریز و درشت مربوط به زندگی در این کشور نیز اطلاعاتی داشته باشید. معمولاً برای یک ماه زندگی در کشور آلمان لازم است که مبلغی معادل ۸۵۰ یورو صرف کنید. بخش اعظمی از این مبلغ را اجاره خانه یا آپارتمان در برمی‌گیرد. خوردوخوراک نیز بخش مهم دیگری از هزینه‌ های ثابت شما برای زندگی در آلمان است. شما باید هزینه‌ های مربوط به پوشاک، قبوض و حمل‌ونقل را در نظر داشته باشید.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

جمهوری فدرال آلمان کشوری پیشرفته در زمینه های علمی و اقتصادی در اروپا می باشد که با کشور هایی مانند دانمارک، لهستان، اتریش، سوئیس، بلژیک و هلند همسایه است.

سخن آخر

ما در این مقاله برای شما شرح دادیم که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است! در ابتدا دانستیم که کشور آلمان یک سرزمین ایده‌ آل برای مهاجرت به روش‌ های مختلف است و برای شهروندان و مهاجران آینده بسیار خوب و درخشانی رقم خواهد خورد. همچنین متوجه شدیم که این کشور برای تأمین نیروی متخصص خود شرایط ایده‌آلی فراهم کرده تا همه افراد برای کار به این سرزمین بیایند. یکی از هزینه‌ های عمومی که همه افراد باید آن را بپردازند به تهیه پاسپورت و ترجمه مدارک مربوط می‌شود.

مورد بعدی که بسیار حائز اهمیت است این بوده که برای هر نوع ویزا مقدار مشخصی هزینه به واحد پول یورو باید پرداخت شود که به تفکیک سن و مدت برای شما توضیح دادیم. در نهایت نیز به سراغ روش‌ های مختلف مهاجرت رفتیم و برای شما اشاره کردیم که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است. کم‌ هزینه‌ ترین روش‌ های مهاجرت به آلمان، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق ازدواج است. پرهزینه‌ ترین روش نیز برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای سرمایه‌ گذاری و ویزای کارآفرینی است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه‌های مهاجرت به آلمان با ویزای کارآفرینی​ چه مقدار است؟
باید مبلغی معادل ۳ تا ۵ هزار یورو برای خرید دفتر و تهیه وسایل اولیه کاری صرف کنید. در نهایت نیز لازم بوده ۳۵ هزار یورو در حساب رسمی شرکت شما پول وجود داشته باشد.
هزینه‌های مربوط به مهاجرت و تحصیل در آلمان​ چه مقدار است؟
معمولاً کمتر از ۷۰۰ یورو در هر ترم است.
مبلغ ویزای کوتاه‌مدت برای افراد بالغ چقدر میباشد؟
مبلغ ویزای کوتاه‌مدت برای افراد بالغ نیز ۶۰ یورو است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

15 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mahi
7 ماه قبل

سلام.من یه دختر۲۱ ساله ام که زبان انگلیسیم خوبه و ترم۳ ام.دانشگاه پیامنور
میخوام رشته کامپیوترم ثبت نام کنم و طراحی سایت یاد بگیرم.
شرایط اقامت داعمم از طریق مهاجرت تحصیلی تو المان چجوریه؟
هیچی ازش نمیدونم.چقدر پول نیازه برا رفتن؟
هزینه آزادسازی مدرک دانشگام چنده؟
چه کارایی باید بکنم که حتما بهم ویزای تحصیلی بدن؟
لطفا یکی کامل برام شرح بده ممنون❤️

خانم میرخانی
پاسخ به  Mahi
7 ماه قبل

سلام mahi عزیز وقتتون بخیر
باید مدرک لیسانس بگیرید و زبان المانی ب۲ را بخونید و همچنین معدل بالای ۱۶ را دارا باشید و به ۱۲ هزار یورو تمکن مالی هم نیاز دارید
شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرند تا کارشناسان ما شما را بیشتر راهنمایی کنند.

احمد
9 ماه قبل

سلام دوستان دمتون گرم که رهنمای میکنید بزای رفتن به المال چقد پول لازم است با ویزا
من میخوام برم وسه کار و اونجا اقامتمو بگیرمدبمونم وسه همیشه

خانم میرخانی
در انتظار تایید
پاسخ به  احمد
9 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
سوال شما بسیار کلی هستش و متناسب با شرایطی که انتخاب میکنید متفاوت هستش.

حامد
10 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر.
ایا افرادی هم که تخصص کاری خاصی ندارند و سرمایه کم دارند هم میتوانند به المان مهاجرت کنند که برن اونجا و مشغول به کار بشن؟ منظورم اینه که اونجا تو خود آلمان مؤسساتی هستند که کار برای افراد مهیا کنند؟

خانم میرخانی
پاسخ به  حامد
9 ماه قبل

سلام بله در حال حاضر اگر حداقل مدرک دیپلم داشته باشین و سنتون بالای ۱۸ سال باشه تا ۳۸ سال بدون صرفا تخصص بالا ، میتونید برای المان دوره کارورزی (اوسبیلدونگ) اقدام کنید

خانم میرخانی
پاسخ به  حامد
9 ماه قبل

سلام بله در حال حاضر اگر حداقل مدرک دیپلم داشته باشین و سنتون بالای ۱۸ سال باشه تا ۳۸ سال بدون صرفا تخصص بالا ، میتونید برای المان دوره کارورزی (اوسبیلدونگ) اقدام کنید.

مهوش دبیری
10 ماه قبل

سلام.کارشناس پرستاری هستم با13سال سابقه.برای مهاجرت به المان نیاز به توضیحات دارم.

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  مهوش دبیری
10 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر . شرایط سنیتون و تخصص دقیقتون رو باید اعلام کنید برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی دقیق تر باید با مشاوران ما در تماس باشید

امید
1 سال قبل

سلام. برای حالت جاب آفر هم نیازه که 10 الی 12 هزار یورو تمکن مالی داشته باشیم؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  امید
11 ماه قبل

خیر نیاز به ارائه تمکن مالی وجود ندارد برای ویزای جاب آفر

سجاد
1 سال قبل

با سلام وقتتون بخیر.
واسه جاب آفر با گواهی فنی حرفه ای
آیا سابقه کار الزامی میباشد یا خیر؟
.
بنده مدرک فنی حرفه ای+b2 مدرک آلمانی دارم ولی سابقه کار ندارم.

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  سجاد
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله برای اخذ جاب آفر داشتن مهارت و سابقه کار الزامی هست .
چند سالتونه جسارتا ؟

سمانه عطایی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر برای مهاجرت به آلمان چه روش پول کمتری نیاز داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سمانه عطایی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
جاب آفر آلمان ، چراکه از ماه اول حقوق خواهید داشت .

کادر هرمس اپلای