مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع

آلمان از جمله کشورهایی است که به افراد نخبه و خلاق توجه ویژه‌ای دارد، از این رو مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع یکی از روش‌های مهاجرتی خوب برای نخبگان محسوب می‌شود. مهاجرت از این روش به شما کمک خواهد کرد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به اخذ اقامت این کشور اروپایی اقدام کنید. اگر در زمان ثبت اختراع خود از شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع آگاهی داشته و از قوانین مربوطه پیروی کنید، شانس دریافت اقامت این کشور به شدت بالا می‌رود. در ادامه متن قصد داریم شما کاربران گرامی را با مهم‌ترین نکات مربوط، هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع و همچنین کلیه قوانین آن آشنا کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ساختار کلی کسب اقامت کشور آلمان به وسیله ثبت کردن اختراع

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع را می‌توان یک روش مهاجرتی از نوع سرمایه‌گذاری دانست. در این روش فرد مخترع باید یک شرکت با مسئولیت محدود را در کشور آلمان به ثبت برساند و سپس اختراع خود را به عنوان پتنت (PATENT) مختص آن کشور معرفی کند.

ساختار کلی کسب اقامت کشور آلمان به وسیله ثبت کردن اختراع

در مرحله بعد لازم است که فرد مخترع نسبت به ثابت کردن این امر که اختراع ثبت شده قابلیت تجاری شدن را دارد اقدام کند. این مرحله دشوارترین مرحله از کسب اقامت بدین روش محسوب می‌شود؛ زیرا تجاری‌سازی ایده مربوطه معمولاً کمی زمان‌بر خواهد بود.

بنابراین باید گفت کسانی که قصد کسب اقامت به وسیله ثبت اختراع را دارند باید پیش از هرچیز شرکتی با مسئولیت محدود را در آلمان تشکیل دهند و در مرحله بعد اختراع خود را به عنوان یک اختراع پول‌ساز به سرمایه‌گذاران بزرگ معرفی کنند.

یک نکته مهم

یکی از نکات مهم در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع آن است که اختراع مربوطه باید به طور کامل مشکل‌گشا باشد. درواقع معرفی کردن یک اختراع جانبی که مشکل خاصی را از جامعه کشور آلمان و یا جهان حل نخواهد کرد نمی‌تواند گزینه مناسبی برای دریافت اقامت این کشور باشد‌؛ بنابراین اختراع‌هایی که جنبه کاربردی ندارند و تنها به منظور بهبود موقعیت عملی فرد به ثبت رسیده‌اند، انتخاب مناسبی برای ارائه یک پرونده مهاجرتی به شمار نمی‌‌آیند.

 

اگر اختراع شما یک اختراع موردنیاز برای بخش‌های صنعتی آلمان است، شانس بسیار بالایی در زمینه کسب اقامت این کشور خواهید داشت. صنایعی همچون خودروسازی هرساله به دنبال کسب اختراع ­کنندگانی از سراسر جهان هستند تا بتوانند محصولات خود را بیش از پیش بهبود ببخشند. به طبع اگر اختراع شما نیز در این زمینه باشد، شرکت‌های مذکور پس از معرفی اختراع مربوطه با شما تماس خواهند گرفت و بدین ترتیب روند دریافت اقامت شما با سرعت بیشتری پیش می‌رود.

مهم‌ ترین حوزه‌ های اختراعی جهت کسب اقامت کشور آلمان چه مواردی هستند؟

چه مواردی هستند؟

گفتیم که مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع تنها در زمانی ممکن خواهد بود که اختراع شما دارای کاربرد به خصوصی در حوزه‌های همچون خودروسازی باشد. به طبع خودروسازی تنها حوزه مدنظر جهت ارائه این روش اقامتی نیست و می‌توان با داشتن اختراعاتی در حوزه‌های دیگر نیز درخواستی را جهت کسب اقامت این کشور ارائه کرد.

یکی دیگر از حوزه‌های بسیار محبوب در این زمینه، صنایع ای تی یا INFORAMTION TECHNOLOGY است. این صنعت زیرمجموعه‌های مختلفی همچون رایانه‌ها، دستگاه‌های هوشمند، اینترنت و … دارد. اگر اختراعتان در این زمینه است، شما نیز شانس خوبی برای دریافت اقامت آلمان را دارید.

نانوتکنولوژی نیز یک صنعت مهم در این رابطه به شمار می‌آید. اختراعات نانوتکنولوژی سهم بسیار مهمی از اختراعات بزرگ جهان را به خود اختصاص داده‌اند و به همین دلیل در کشور آلمان نیز از اهمیت و ارزش بسیار مهمی برخوردار هستند. سایر حوزه‌های مهم برای کسب اقامت کشور آلمان به وسیله ثبت اختراع عبارت‌اند از:

  • اختراعات پزشکی
  • اختراعات مربوط به ساخت و ساز
  • اختراعات مربوط به ربات‌ها

مراحل مربوط به ثبت درخواست دریافت اقامت کشور آلمان به وسیله ثبت اختراع

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع مانند هر روش مهاجرتی دیگری دارای یک سری مراحل حقوقی و اداری است. این مراحل نیز باید به دقت طی شوند تا هم در زمان ثبت شرکت و هم در زمان ثبت اختراع با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید.

گفتیم که مرحله اول ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود در کشور آلمان است. حال بیایید تصور کنیم که متقاضی شرکت مربوطه را به ثبت رسانده است. در این زمان متقاضی مدنظر باید به سراغ گام بعدی یعنی ثبت اختراع خود در سازمان ثبت اختراع کشور آلمان برود. این ثبت اختراع به وسیله وب‌سایت این سازمان با نام DPMA صورت می‌گیرد.

مراحل مربوط به ثبت درخواست دریافت اقامت کشور آلمان به وسیله ثبت اختراع

پس از مراجعه به سازمان مربوطه از شما درخواست می‌شود تا کلیه اطلاعات مرتبط با اختراع خود را در فرم‌های تکمیلی موجود در وب‌سایت وارد کنید. این اطلاعات باید به زبان آلمانی و به صورت کاملاً صحیح وارد شوند؛ زیرا هرگونه تداخلی در زمان بررسی پرونده اختراع شما ممکن است منجر به رد شدن درخواستتان شود.

در گام بعدی هزینه اندکی جهت ثبت اختراع از شما گرفته خواهد شد. این هزینه نیز به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد. پس از طی مراحل فوق پرونده شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت موافقت، اختراع مربوطه ثبت خواهد شد.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

در این مقاله به بررسی شرایط عمومی مهاجرت به آلمان و بهترین راه های آن برای ایرانیان می پردازیم. مهاجرت به آلمان از راه های مختلفی امکان پذیر است که با مطالعه این مقاله می توانید بهترین و آسان ترین راه را متناسب با شرایط خودتان انتخاب کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع به کمک هرمس اپلای

ثبت اختراع یک روش بسیار مناسب جهت کسب اقامت کشور آلمان به شمار می‌آید، البته در صورتی‌که به شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع مسلط باشید. با مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع می‌توانید در یک مدت کوتاه اقامت این کشور را به دست بیاورید. به طبع با داشتن اقامت این کشور امکان ایجاد یک آینده روشن برای شما و خانواده‌تان وجود دارد، البته این امر تنها در زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که از مشاورانی با تجربه کمک بگیرید. اگر در این زمینه نیازمند کسب اطلاعات بیشتر هستید، کارشناسان ما مفتخر هستند تا پرسش‌های شما پاسخ دهند. ما در این بخش به تمامی موارد مربوط مثل هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع پرداختیم، اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
PATENT چیست؟
مهاجرت به آلمان از طریق ثبت اختراع را می‌توان یک روش مهاجرتی از نوع سرمایه‌گذاری دانست. در این روش فرد مخترع باید یک شرکت با مسئولیت محدود را در کشور آلمان به ثبت برساند و سپس اختراع خود را به عنوان پتنت (PATENT) مختص آن کشور معرفی کند.
چه اختراعی شانس بیشتری برای کسب اقامت دارد؟
اگر اختراع شما یک اختراع موردنیاز برای بخش‌های صنعتی آلمان است، شانس بسیار بالایی در زمینه کسب اقامت این کشور خواهید داشت.
سایر حوزه‌های مهم برای کسب اقامت کشور آلمان به وسیله ثبت اختراع
اختراعات پزشکی اختراعات مربوط به ساخت و ساز اختراعات مربوط به ربات‌ها
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای