مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به کشور عمان هستند. اقتصاد کشور عمان طی دهه اخیر از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده است. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند. از میان روش‌های مهاجرت به کشور عمان می‌توان به اخذ ویزای کاری و تحصیلی اشاره کرد. برخی از سرمایه‌داران از طریق ثبت شرکت به عمان مهاجرت می‌کنند. در ادامه درباره شرایط مهاجرت به عمان بیشتر توضیح خواهیم داد.

در حال حاضر بخش قابل‌توجهی از نیروی کار فعال در کشور عمان را کارکنان خارجی تشکیل می‌دهند. اکثر مهاجران در شهر مسقط کشور عمان ساکن می‌شوند. به‌طورکلی موقعیت‌های شغلی بیشتری برای مهاجران در این شهر وجود دارد. برای مهاجرت کاری به کشور عمان تسلط بر زبان عربی الزامی به‌حساب می‌آید. در نظر داشته باشید دانشگاه‌های عمان اکثر دوره‌های آموزشی خود را برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی شرایط کلی مهاجرت به کشور عمان و روش‌های مهاجرت به این کشور

متقاضیان مهاجرت به عمان در ابتدا باید روش مهاجرتی مورد نظر خود را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید روش مهاجرتی ایده‌آل برای هر فرد متفاوت است. اکثر متقاضیان مهاجرت به کشور عمان خواهان اخذ ویزای کاری هستند. هزینه لازم برای مهاجرت کاری به عمان به طور قابل‌ توجهی پایین‌تر از سایر روش‌های مهاجرتی است. سرمایه‌گذاری سریع‌ترین راه مهاجرت به کشور عمان  محسوب می‌شود. در حال حاضر حدود یک‌پنجم متقاضیان از طریق سرمایه‌ گذاری به عمان مهاجرت می‌کنند.

در حال حاضر نزدیک به یک‌سوم از جمعیت کشور عمان را مهاجران تشکیل می‌دهند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت که کمتر از سی سال سن دارند خواهان اخذ ویزای تحصیلی عمان هستند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های عمان نسبت به اکثر دانشگاه‌های اروپایی پایین‌تر است. سرمایه‌داران می‌توانند از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت ویزای سرمایه‌گذاری کشور عمان را بگیرند. در نظر داشته باشید هزینه لازم برای مهاجرت به کشور عمان از طریق سرمایه‌گذاری نسبتاً بالاست.

امکان اخذ ویزا برای همسر و فرزندان متقاضیان مهاجرت به عمان وجود دارد. در نظر داشته باشید طی کردن فرایند دریافت ویزای عمان بین دو تا سه ماه زمان می‌برد. در عمان موقعیت‌های شغلی متعددی برای مهاجران وجود دارند. ذکر این نکته حائز اهمیت است نزدیک به پانزده درصد از صاحبان کسب‌وکار در عمان جزو مهاجران هستند.

بررسی شرایط کلی مهاجرت به کشور عمان و روش‌های مهاجرت به این کشور

بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی عمان برای مهاجرت به این کشور

در حال حاضر حدود سی درصد از متقاضیان مهاجرت به عمان خواهان اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. برای مهاجرت تحصیلی به عمان در ابتدا باید از سمت یک دانشگاه در این کشور نامه پذیرش اخذ کنید. پس از اخذ پذیرش می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی کشور عمان یک درخواست رسمی ثبت کرد. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های کشور عمان وجود دارد.

داشتن مدرک آیلتس با نمره شش به بالا برای مهاجرت تحصیلی به عمان الزامی است. اکثر متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی عمان خواهان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به عمان باید توانایی پرداخت شهریه دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند. دانشگاه‌های کشور عمان به دانشجویان خارجی که رزومه تحصیلی قوی داشته باشند، بورسیه اعطا می‌کنند. بورسیه هزینه‌های تحصیل در عمان را پوشش می‌دهد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی عمان برای دانشجویان مقطع لیسانس چهار سال است. دانشجویان مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری نیز به ترتیب ویزای تحصیلی با اعتبار دو سال و چهار سال دریافت می‌کنند. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای مهاجرتی همکاری می‌کند. مشاوران حقوقی مؤسسه هرمس اپلای تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی دارند.

بررسی لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کشور عمان

مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای دانشجویی جهت مهاجرت به عمان نامه پذیرش از سمت یک دانشگاه در این کشور است. از میان سایر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به عمان می‌توان به مدرک زبان آیلتس یا معادل آن اشاره کرد. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کشور عمان باید گواهی سلامت جسمانی نیز داشته باشند. هزینه صدور ویزای تحصیلی کشور عمان سی و پنج ریال است. ارائه رسید پرداخت این هزینه در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا ضروری محسوب می‌شود.

فرایند بررسی مدارک ارائه شده توسط کارمندان اداره مهاجرت عمان پیش از صدور ویزا حدود هفت روز زمان می‌برد. ارائه گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور عمان الزامی به‌حساب می‌آید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کشور عمان باید مدارک مرتبط با مقاطع تحصیلی قبلی خود را به زبان عربی ترجمه کنند. ارائه  ترجمه این مدارک در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا ضروری به‌حساب می‌آید.

گواهی عدم سوءپیشینه نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور عمان است. متقاضیان مهاجرت به عمان با داشتن ویزای دانشجویی می‌توانند حین تحصیل در این کشور به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوند. افرادی که خواهان تحصیل در دانشگاه‌های عمان هستند برای اخذ ویزای دانشجویی باید علاوه بر مدارک ذکر شده یک پاسپورت معتبر نیز داشته باشند.

بررسی لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کشور عمان

بررسی شرایط اخذ ویزای کاری عمان برای مهاجرت به این کشور

بسیاری از افراد خواهان اخذ ویزای کاری کشور عمان هستند. در حال حاضر اداره مهاجرت عمان صرفاً ویزای کاری جاب آفر صادر می‌کند؛ ازاین‌جهت داشتن پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای عمانی برای اخذ ویزای کار کشور عمان الزامی به‌حساب می‌آید. در نظر داشته باشید کارفرمایان عمانی تنها در صورت داشتن مجوز از سمت وزارت کار عمان می‌توانند برای کارجویان دعوت‌نامه کاری ارسال کنند. برای مهاجرت به عمان از طریق اخذ ویزای کاری تسلط بر زبان عربی الزامی است.

پس از دریافت پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای عمانی می‌توان برای اخذ ویزای کاری این کشور یک درخواست رسمی ثبت کرد. در نظر داشته باشید فرایند صدور ویزای کاری برای متقاضیان خارجی بین سه تا چهار ماه زمان می‌برد. در حال حاضر هزینه صدور ویزای کاری کشور عمان دو هزار ریال است. داشتن گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ ویزای کاری کشور عمان الزامی به‌حساب می‌آید.

مدت اعتبار ویزای کاری کشور عمان دو سال است. پیش از شروع به کار، باید بین کارفرما و کارجو یک قرارداد کاری تنظیم شود. در قرارداد کاری افراد مواردی مانند میزان دستمزد و ساعات کاری را ذکر می‌کنند. ارائه یک نسخه از قرارداد کاری هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای کشور عمان ضروری است.

بررسی شرایط مهاجرت به کشور عمان از طریق خرید ملک

بسیاری از سرمایه‌ داران برای مهاجرت به عمان در این کشور یک ملک خریداری می‌کنند. در نظر داشته باشید خرید ملک یکی از رایج‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای کشور عمان است. برای مهاجرت به کشور عمان از طریق خرید ملک افراد باید حداقل صد و پنجاه هزار ریال عمانی سرمایه اولیه داشته باشند. سرمایه لازم برای خرید ملک در شهرهای بزرگ کشور عمان مانند مسقط به طور قابل‌توجهی بیشتر است.

گواهی تمکن مالی مهم‌ترین مدرک برای مهاجرت از طریق خرید ملک محسوب می‌شود. داشتن تسلط بر زبان عربی برای مهاجرت به عمان از طریق خرید ملک الزامی به‌حساب نمی‌آید. خریداران ملک در عمان می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز ویزای کشور عمان را اخذ کنند. به خریداران ملک در عمان مجوز کار در این کشور نیز اعطا می‌شود.

طی کردن فرایند اخذ ویزا از طریق خرید ملک حدود یک ماه زمان می‌برد. در نظر داشته باشید اداره مهاجرت عمان در ابتدا برای خریداران ملک یک ویزا با اعتبار سی و شش ماه صادر می‌کند. درصورتی‌که افراد طی این مدت ملک خود را نفروشند می‌توانند برای تمدید ویزایشان درخواست به ثبت برسانند. معمولاً هزینه صدور ویزا برای خریداران ملک در عمان دویست و سی ریال عمانی است.

بررسی شرایط مهاجرت به کشور عمان از طریق خرید ملک

بررسی شرایط مهاجرت به کشور عمان از طریق ثبت یک شرکت

از میان راه‌های مهاجرت به کشور عمان می‌توان به ثبت شرکت اشاره کرد. افراد برای ثبت شرکت در کشور عمان باید حداقل چهل و سه هزار ریال عمانی سرمایه اولیه داشته باشند. نگارش طرح تجاری یا بیزینس پلن توسط متقاضیان مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت الزامی است. در بیزینس پلن افراد برنامه‌های خود برای توسعه شرکت طی سه سال ابتدایی فعالیت را بیان می‌کنند.

افراد برای اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت در کشور عمان باید حداقل پنج کارمند عمانی را استخدام کنند. در نظر داشته باشید اداره مهاجرت کشور عمان در ابتدا به‌تمامی افرادی که در این کشور یک شرکت ثبت می‌کنند ویزا با اعتبار دو سال می‌دهد. پس از دو سال امکان تمدید مدت اعتبار این ویزا وجود دارد. برای ثبت شرکت در کشور عمان ارائه مدرک زبان عربی الزامی به‌حساب نمی‌آید. بااین‌وجود افراد برای مدیریت شرکت تأسیس شده باید بر زبان عربی به طور نسبی تسلط داشته باشند.

داشتن گواهی عدم سوءپیشینه برای مهاجرت به کشور عمان از طریق ثبت شرکت الزامی به‌حساب می‌آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است اکثر سرمایه‌داران خارجی در عمان شرکت از نوع مسئولیت محدود ثبت می‌کنند. هزینه لازم برای ثبت این نوع شرکت‌ها به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از شرکت‌های سهامی خاص است.

بررسی شرایط ثبت درخواست رفع ریجکتی ویزای کشور عمان  توسط متقاضیان مهاجرت

گاهی اوقات اداره مهاجرت عمان درخواست اخذ ویزای متقاضیان را رد می‌کند. رد شدن درخواست اخذ ویزای متقاضیان مهاجرت به عمان دلایل متعددی دارد. از میان رایج‌ترین دلایل برای ریجکت شدن درخواست اخذ ویزای عمان می‌توان به ناقص بودن مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت اشاره کرد. در برخی از مواقع درخواست متقاضیان مهاجرت از طریق ثبت شرکت به دلیل ضعیف‌بودن طرح تجاری ارائه شده برای شرکت ریجکت می‌شود.

افراد پس از ریجکتی ویزا می‌توانند یک درخواست تجدید نظر ثبت کنند. در نظر داشته باشید کارمندان اداره مهاجرت عمان در نامه ریجکتی معمولاً دلیل ریجکت شدن درخواست اخذ ویزا را به طور دقیق بیان می‌کنند. افراد پس از رفع نواقص ذکر شده در نامه ریجکتی می‌توانند درخواست تجدید نظر را به ثبت برسانند. ذکر این نکته حائز اهمیت است معمولاً نتیجه نهایی درخواست رفع ریجکتی پس از هفت روز مشخص می‌شود.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به عمان برای نگارش درخواست رفع ریجکتی از مشاوران مهاجرتی کمک می‌گیرند. برای دریافت راهنمایی در زمینه رفع ریجکتی ویزا می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای مهاجرتی همکاری می‌کنند. مشاوران مؤسسه هرمس اپلای تجربه بسیار بالایی در زمینه ارائه خدمات مهاجرتی دارند. با دریافت راهنمایی از مشاوران هرمس اپلای می‌توان بسیار سریع‌تر به کشور عمان مهاجرت کرد.

بررسی شرایط دریافت کارت اقامت عمان پس از مهاجرت به این کشور

ده سال پس از مهاجرت به عمان افراد برای اخذ کارت اقامت این کشور واجد شرایط می‌شوند. در نظر داشته باشید فرایند صدور کارت اقامت عمان حدود هفت ماه زمان می‌برد. افراد پیش از ثبت درخواست برای اخذ کارت اقامت عمان باید تمامی مالیات‌های خود را به طور کامل پرداخت کرده باشند. هزینه ثبت درخواست برای اخذ کارت اقامت عمان سیصد و پنجاه ریال است.

افراد می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز کارت اقامت کشور عمان را بگیرند. کارت اقامت عمان شصت ماه اعتبار دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است افراد می‌توانند پس از پایان اعتبار این کارت برای تمدید آن یک درخواست رسمی به ثبت برسانند. در صورت تمایل به دریافت کارت اقامت کشور عمان حین سکونت در این کشور نباید مرتکب هیچ‌گونه جرمی شده باشید.

طبق آخرین آمار نزدیک به نیمی از متقاضیان مهاجرت به عمان پس از ورود به خاک این کشور خواهان دریافت کارت اقامت هستند. دارندگان کارت اقامت کشور عمان می‌توانند از خدمات نظام سلامت و درمان این کشور استفاده کنند. معمولاً اداره مهاجرت کشور عمان برای دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری سریع‌تر از سایر افراد کارت اقامت این کشور را صادر می‌کند. ذکر این نکته حائز اهمیت است دارندگان ویزای تحصیلی کشور عمان نمی‌توانند به‌صورت مستقیم کارت اقامت عمان را بگیرند.

ویزای عمان

ویزای عمان

عمان یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس در نزدیکی ایران است و واحد پول این کشور ارزش بالایی دارد.

سخن آخر

امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند به عمان مهاجرت کنند. از میان راه‌های مهاجرت به عمان می‌توان به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری، کاری و تحصیلی اشاره کرد. داشتن دعوت‌نامه برای اخذ ویزای کاری عمان الزامی است. افراد برای مهاجرت تحصیلی به عمان باید از سمت یک دانشگاه نامه پذیرش بگیرند. از میان روش‌های سرمایه‌گذاری در عمان می‌توان به خرید ملک و ثبت شرکت اشاره کرد. ده سال پس از ورود به عمان افراد برای اخذ کارت اقامت واجد شرایط می‌شوند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهاجرت به عمان از چه روش هایی امکان پذیر است؟
عمان به دلیل نیاز به نیروی کار و متخصص، روش‌های متنوعی برای جذب مهاجرین به این کشور، طراحی کرده است. از جمله این روش‌ها می‌توانیم به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت به کشور عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد اشاره کنیم.
هزینه زندگی در عمان چگونه است؟
هزینه‌های زندگی در عمان بالاست. اما درآمدهای شما نیز در این کشور از خیلی از کشورهای دیگر بالاتر است. درآمد بالا، علاوه بر پوشش هزینه‌ها، به شما اجازه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مناسب نیز می‌دهد.
آیا کشور عمان برای مهاجرت مناسب میباشد؟
بله، نزدیکی به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته عمان را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این کشور، گواه این واقعیت است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای