وکیل مهاجرت به سوئد

وکیل مهاجرت به سوئد

شما هم اگر کشور سوئد را برای مهاجرت انتخاب کرده اید، حتما به یک وکیل مهاجرتی سوئد نیاز دارید. از دیرباز مهاجرت به کشورهای دیگر به دلایل مختلفی از جمله بهبود شرایط زندگی، فرصت‌های شغلی بهتر و دیگر دلایل این‌چنینی انجام شده است. سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و به دلیل زیرساخت‌های قوی، پایدار اقتصادی و چارچوب قانونی یکی از مقاصد اصلی مهاجران محسوب می‌شود. با ما همراه باشید تا ویژگی های یک وکیل خوب مهاجرت به سوئد را به شما معرفی کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

وظایف و خدمات وکیل مهاجرت به سوئد

وکیل مهاجرت به سوئد یک فرد حقوقدان است که با قوانین و مقررات مهاجرت این کشور آشنا است و می‌تواند شما را در انتخاب بهترین روش مهاجرت، تهیه و ارسال مدارک لازم، پاسخگویی به سؤالات و درخواست‌ های مقامات سوئد، پاسخگویی به احتمال رد شدن یا تأخیر پرونده، درخواست تجدید نظر یا اعتراض در صورت لزوم و در نهایت، دریافت اقامت یا تابعیت سوئد یاری کند.

از جمله خدماتی که وکیل مهاجرت به سوئد می‌تواند به شما ارائه دهد، مشاوره در خصوص اقامت دائم یا موقت کشور سوئد است.

وکیل مهاجرت به سوئد می‎تواند در خصوص امور تجاری، فرایند اخذ مجوز و ثبت شرکت به شما طرحی جامع ارائه دهد و شما را در مورد امور ابتدایی مانند گواهی‌ نامه رانندگی، اجاره آپارتمان و دفتر برای شرکت همراهی کند. وکیل مهاجرت می‌تواند شما را در امور دیگر مانند درخواست بورس تحصیلی، درخواست حق حضانت فرزندان و غیره نیز راهنمایی کند.

در پرونده‌ های پذیرش تحصیلی نیز وکیل مهاجرت به سوئد می‌تواند برای شما به اخذ پذیرش از دانشگاه، پذیرش برای گذراندن دوره‌های زبان و تطابق مدارک دوره‌های فنی و حرفه‌ای بپردازد.

نکات قابل توجه در انتخاب وکیل مهاجرت به سوئد

برای گزینش یک وکیل مهاجرتی که بتواند به‌ درستی به شما در مسیر رسیدن به اهداف مهاجرتی‌تان کمک کند، بايد به نكاتی توجه كنيد که در ادامه آورده ‌شده‌ اند. سابقه کار یک وکيل از عوامل‌ تأثيرگذار در كيفيت خدمات او است.

يك وكيل با سابقه بايد پرونده‌ های زيادي را پذيرفته باشد و درصد قبولي بالایي داشته باشد. شما مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توانيد با پرس و جو راجع به پرونده‌های قبلي كه وكيل مورد نظرتان پذيرفته است، درباره سابقه كاري او اطلاعات خوبی به دست آورید. مدرک تحصیلی وکیل مهاجرتی شما باید رسمی و صادر شده از دانشگاه‌ های معتبر بوده و ترجیحاً در رشته‌های مرتبط با حقوق بین‌ الملل، حقوق مهاجرت و … باشد. شما می‌توانید از وکیل خود بخواهید که مدارک تحصیلی خود را به شما نشان دهد یا از طریق سایت‌های معتبر سوابق و مدارک او را بررسی کنید.

وکیل مهاجرت به سوئد باید عضو انجمن وکالت در کشور مقصد و دارای پروانه وکالت باشد. این عضویت نشان می‌دهد که او از طرف مقامات سوئد به‌ عنوان یک فرد حقوقدان شناخته می‌شود و مسئولیت قانونی خود را در برابر مشتریان خود به خوبی انجام داده است. شما می‌توانید از وکیل مورد نظرتان بخواهید که شماره عضویت خود را به شما بدهد یا از طریق سایت انجمن وکالت سوئد این مسئله را بررسی كنيد.

یک وکیل مهاجرت باید همیشه در دسترس باشد و ارتباط خود را با شما حفظ کند. وکیل باید به نگرانی‌های شما پاسخ دهد، شفافیت در هزینه‌ها و فرایندها را رعایت کند و شما را از پیشرفت پرونده آگاه سازد. شما مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانيد با گفتگو با وكيل سطح اعتماد خود را به او بسنجید.

با توجه به نكات فوق قادر خواهید بود يك وكيل مناسب برای مهاجرت به سوئد پيدا كنيد، البته لزومي ندارد كه همه اين نكات را در يك وكيل بیابید، بلكه بايد به عواملی‌ كه بيش‌ ترین میزان اهمیت را برای شما دارد، توجه کنید.

چرا مهاجرت به سوئد

سوئد دارای پیشینه‌ طولانی در زمینه‌ مهاجرت بوده و سالانه پذیرای مهاجران زیادی است. بیشترین مهاجران به سوئد مردم فنلاند هستند و ایران در رتبه‌ پنجم قرار دارد. سوئد به عنوان یک کشور دوستدار محیط زیست و یک مقصد سودمند در میان سرمایه‌ گذاران خارجی محسوب می‌شود.

در سال‌های اخیر افزایش مهاجرت به این کشور، سوئد را در معرض چالش قرار داد. از این رو، دولت سوئد قوانین مهاجرت و پناهندگی خود را تغییر داد و قوانین سخت‌ گیرانه‌ تری را برای درخواست‌های ویزا برای اقامت در این کشور اعمال کرد.  این کشور از لحاظ رفاه شهروندان در شرایط نسبتاً خوبی است و حتی می‌توان گفت که در وضعیت عالی قرار دارد. در ادامه این مطلب به بررسی روش‌های مهاجرت به سوئد می‌پردازیم و هر یک را توضیح می‌دهیم.

در بررسی پرونده‌هایی که در دادگاه شکست خورده‌اند، اغلب با مواردی برخورد می‌کنیم که مدارک ارسال شده برای اداره اتباع خارجی و سفارت ناقص بوده‌اند یا با استاندارهای خواسته شده منطبق نبوده‌اند. لذا داشتن وکیلی با تجربه و معتبر از اتلاف وقت و هزینه متقاضیان جلوگیری می‌کند.

گاهی افراد با استناد به تجربیات افراد دیگری که مسیر مهاجرت به سوئد را طی کرده‌اند، اقدام به دادن درخواست مهاجرت می‌کنند. این در حالی است که هر پرونده با توجه به سن افراد، سابقه کاری، میزان تحصیلات، وضعیت مالی و شرایط خانوادگی آن‎ها متفاوت است و تنها یک وکیل مجرب با همراه داشتن تیم با سابقه و با اشراف کامل به قوانین کشور سوئد می‌تواند کمک‌ رسان و پیش برنده‌ای مطمئن برای پرونده‌های مهاجرتی باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق ویزای کاری

افراد زیادی خواهان مهاجرت و مشغول به کار شدن در سوئد هستند. متقاضیان ویزای کار سوئد برای شروع فرایند مهاجرت به این کشور نیازمند یک دعوت‌نامه‌ کاری از یک کارفرمای معتبر در سوئد هستند. در غیر این صورت، نمی‌توانند از این طریق مهاجرت کنند. برای پیدا کردن کار در سوئد باید دارای مهارت و تحصیلات مورد نیاز این کشور باشید و به نیروی کار شما نیاز باشد، البته برای داشتن شغل در این کشور صرفاً تأیید کارفرما کافی نیست.

قانون اتحادیه‌ اروپا به این صورت است که برای یک فرصت شغلی، شهروندان سوئدی اولویت دارند و پس از آن، شهروندان اتحادیه اروپا باید مورد بررسی قرار بگیرند. به عبارت دیگر، در صورتی که یک فرصت شغلی در سوئد به یک خارجی پیشنهاد داده شود، کارفرما باید ثابت کند که متقاضی در سوئد و اتحادیه‌ اروپا برای آن شغل وجود ندارد.

 

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری به این معنی است یک فرد مقدار مشخصی پول را در یک پروژه، سرمایه‌ گذاری می‌کند تا بتواند برای یک ویزای اقامت دائم واجد شرایط شود. هر کشور مبلغ مورد نیاز هر متقاضی را برای ویزای اقامت خود تعیین می‌کند. سرمایه‌ گذاری عموماً باید در یک پروژه‌ از پیش تصویب شده انجام شود و به نفع اقتصاد کشور باشد. شما از طریق راه‌های زیر می‌توانید در سوئد سرمایه‌ گذاری کنید:

  1. سرمایه‌ گذاری در یک پروژه‌ در حال کار: در این حالت شما باید یک شرکت را که در سوئد در حال فعالیت است و تأثیر مثبتی بر اقتصاد آن کشور دارد، پیدا کنید و آن شرکت و یا ۵۱ درصد از سهام آن را بخرید.
  2. راه اندازی یک کسب و کار جدید: در این روش شما در قالب یک کارآفرین در سوئد سرمایه‌ گذاری می‌کنید و باید برای دریافت ویزا طرح و ایده‌ خود را برای راه‌ اندازی یک کسب و کار جدید ارائه کنید. داشتن یک طرح اقتصادی برای سرمایه‌ گذاری از این طریق ضروری است.

وکیل مهاجرت به سوئد برای شما توضیح خواهد داد که اقامت شما از طریق سرمایه‌ گذاری در سوئد فقط ۲ سال اعتبار دارد و بعد از دو سال باید مجدداً آن را تمدید کنید. حداقل سرمایه‌ مورد نیاز برای اخذ اقامت سوئد ۶۰۰ هزار کرون (معادل ۱۵۰ هزار دلار) است.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج با شهروند سوئدی

در این روش فرد متقاضی پس طی کردن مراحل، اقامت سوئد را به مدت دو سال اخذ می‌کند و اجازه‌ کار و تحصیل خواهد داشت. طی این دو سال، فرد نباید مرتکب هیچ جرم کیفری شود و پس از سپری شدن این زمان فرد می‌تواند درخواست اقامت دائم کند. لازم به ذکر است که در این روش، داشتن تمکن مالی تبعه‌ سوئدی برای تأمین نیازهای مالی هر دو طرف الزامی است. پس از این که تمامی بررسی‌ها توسط سفارت سوئد انجام شد، فرد متقاضی می‌تواند اقامت مبتنی بر ازدواج را دریافت کند.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

یکی از راحت‌ ترین روش‌ های مهاجرت به سوئد که بسیاری از وکلای مهاجرتی آن را توصیه می‌کنند، مهاجرت از طریق تحصیل است. مهاجران ایرانی زیادی نیز از این طریق اقدام به مهاجرت می‌کنند؛ زیرا این روش مزایای نسبتاً خوبی در مقایسه با روش‌های دیگر دارد.

در این روش فرد می‌تواند در صورت متأهل بودن همسر خود را نیز با خود ببرد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به دانستن زبان سوئدی نیست. حین تحصیل به فرد اجازه‌ کار نیمه وقت داده می‌شود و فرد می‌تواند نیمی از هزینه‌ های تحصیل و اقامت خود را از طریق کار کردن تأمین کند.

ویزا شنگن سوئد

ویزا شنگن سوئد

امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت و سفر به کشور سوئد وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند که آشنایی با آن‌ها به شما کمک می‌کند بهترین روش را برای انجام این کار انتخاب کنید.

سخن آخر

امروزه متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به سوئد را دارند؛ چراکه این کشور فرصت‌های شغلی و تحصیلی خوبی را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. برای مهاجرت به آن باید اطلاعات دقیق و درستی در خصوص فرایندها و مراحل مهاجرت داشته باشید تا در پرونده‌تان شما نمره منفی ثبت نشود. کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به سوئد می‌تواند فرایند مهاجرت شما را ساده‌تر کند تا با اطمینان بیشتری به جلو حرکت کنید. وکیل مهاجرت باید دارای ویژگی‌هایی مانند سابقه کار مرتبط، مدرک تحصیلی، عضویت در انجمن وکالت و ارتباط قوی با مشتری باشد. در این خصوص، مجموعه هرمس اپلای با بهترین وکلای مهاجرت به سوئد همکاری می‌کند و می‌توانید پاسخگوی نیازهای شما باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چگونه می‌توانم یک وکیل مهاجرت به سوئد را پیدا کنیم؟
برای این کار راه‌های مختلفی وجود دارد، اما مطمئن‌ترین روش این است که به مؤسسه هرمس مراجعه کنید و از تجربیات وکلا و متخصصان حوزه مهاجرت به ویژه مهاجرت به سوئد بهره‌مند شوید.
چه روش‌هایی برای مهاجرت به سوئد وجود دارند؟
برای مهاجرت به سوئد می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند مهاجرت تحصیلی، ازدواج، سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای کار استفاده کنید.
هزینه وکیل مهاجرت چقدر است؟
این هزینه بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‎شود و نمی‌توان برای آن قیمت مشخصی را بیان کرد، اما در این زمینه سوابق و تجربیات وکیل تأثیرگذار است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای رفعتی
2 سال قبل

میبخشید مجموغه شما وکیل مهاجرت به سوئد داره؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای رفعتی
2 سال قبل

سلام برای راهنمایی در این بخش پیشنهاد میکنم از مشاوره رایگانمون استفاده کنید و با مجموعه در تماس باشید

مهدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من امسال سال آخر دبیرستانم و قصد مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل دارم معدل ها همه بالا هستند ومشکل زبان هم ندارم حدودا یک ماه دیگه مدرک زبانم اوکی میشه. میشه راهنماییم کنید؟

کارشناس هرمس
در انتظار تایید
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
باید شرایطتون به صورت کامل تر توسط کارشناسان مجموعه بررسی شود . برای این کار با شماره 02191070170 تماس بگیرید .

نیکا دستورنیکو
2 سال قبل

سلام. من برای تحصیل در سوئد اقدام کرده و در دانشگاه چالمرز پذیرفته شده ام. با وجود اینکه برنامه مستر دوساله است اما اداره مهاجرت کارت اقامت 10 ماهه برای من صادر کرده است. آیا این مورد قابل اصلاح است؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  نیکا دستورنیکو
2 سال قبل

سلام وقت بخیر .
بله بعد از ورودتون به کشور سوئد میتوانید تمدید کنید .

بهرام
2 سال قبل

با سلام.42 سالمه.دکترای ریاضی رو جدیدا از دانشگاه تبریز تمام کردم.استاد راهنما از ایتالیا داشتم و 6 ماه نزد ایشان بودم و یک مقاله معتبر با ایشان در مجلات اروپایی دارم و یک مقاله با استاد ایرانیم.قصد مهاجرت به سوید یا دانمارک رو از طریق خواندن دوباره دکترا یا پست داک دارم.وضع مالی خوبه.متاهل هستم و یک فرزند ده ساله دارم.ایا امکان مهاجرت هست.ممنون

کارشناس هرمس
پاسخ به  بهرام
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
میتوانید شرایطتان را برای ویزای تلنت استرالیا ارزیابی کنید .
اما برای تحصیل در مقطع دکترا موسسه ما فعالیتی انجام نمیدهد .

کادر هرمس اپلای