شرایط کار مهندس تاسیسات در آلمان

مهندسی تاسیسات در آلمان

مهندسی تاسیسات در آلمان. در این مقاله به شما کمک میکنیم تا اگر مایلید به عنوان یک مهندس تاسیسات در آلمان کار کنید یا به تحصیل مهندسی تاسیسات مشغول شوید، با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات جامعی در مورد بازار کار این رشته در آلمان و همچنین شرایط تحصیل در این حوزه، به دست آورید.

مهندسان تاسیسات در آلمان یا سایر کشورهای اروپایی، بیشتر با مدیریت کارخانه‌های تولیدی سر و کار دارند و چندین کار در حال انجام را بررسی می‌کنند یا مشارکت فعال همزمان در طراحی و ساخت سیستم‌های سازگار با طبیعت مورد نیاز دارند.

رشته مهندسی تاسیسات در آلمان، بیشتر مربوط به طراحی فرایند چیدمان و سیستم کمکی در فضا می‌باشد و همچنین شامل منابع انرژی، آب، روشنایی و کنترل آب و هوا می‌شود.

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا در آلمان به مطالعه رشته مهندسی تاسیسات بپردازیم؟

کشور آلمان، کیفیت آموزشی بالایی در رشته مهندسی تاسیسات دارد و اگر قصد تحصیل در رشته مهندسی تاسیسات در آلمان را دارید، بدون شک لحظه‌ای در انتخاب و یا تصمیم خود شک نکنید چرا که بهترین کشور برای مطالعه رشته مهندسی تاسیسات را انتخاب کرده‌اید، اما چرا؟

بهترین دانشگاه های آلمان برای مطالعه رشته مهندسی تاسیسات:

بهترین دانشگاه های آلمان برای مطالعه رشته مهندسی تاسیسات

 

دانشگاه فنی مونیخ:

یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا بدون شک دانشگاه فنی مونیخ است که شهرت خود را به خاطر کیفیت تدریس و همچنین انجام طیف گسترده‌ای از تحقیقات دارد.

این دانشگاه دولتی آلمان که در جهان رتبه ۴۳ امین دانشگاه برتر را دارد و همچنین یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان در خصوص رشته مهندسی به شمار می‌رود، به رشد استعداد افراد اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.

لازم به ذکر است که با تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ شما فرصت همکاری با شرکت‌هایی که در نقاط مختلف جهان وجود دارند را به دست می‌آورید چرا که این دانشگاه با موسسات علمی و تمامی شرکت‌ها در هر جای جهان، اتحاد بسیار قوی دارد.

دانشگاه آخن:

دانشگاه آخن با داشتن ۲۶۰ موسسه و ۹ دانشکده یکی از برجسته‌ترین موسسات اروپا در حوزه تحقیقاتی و تدریسی می‌باشد که در حال حاضر بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو دارد که البته بیش از ۵۰۰۰ تای آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند که از ۱۲۰ کشور متنوع برای تحصیل به آلمان مهاجرت کرده‌اند.

این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های جهان رتبه ۱۴۵ را به خود اختصاص داده است.

موسسه فناوری کارلسروهه:

موسسه فناوری کارلسروهه یا به اختصار KIT، یکی از موسسه‌های مشهور تحقیقاتی بزرگ است که به روشی بسیار منحصر به فرد به وظیفه خود یعنی شناخت راه حل‌های پایدار برای چالش‌های کلیدی در جامعه، عمل می‌کند.

این موسسه که در میان بهترین دانشگاه‌ها رتبه ۱۳۱ را دارد، علاوه بر صنعت به محیط زیست نیز اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و سعی دارد به دانشجویان خود ایجاد حداکثر کارایی با وارد کردن کمترین آسیب به محیط زیست را بیاموزد.

بهترین دانشگاه های آلمان برای مطالعه رشته مهندسی تاسیسات

دانشگاه فنی برلین:

دانشگاه فنی برلین دانشگاه مشهور بین المللی است که در پایتخت آلمان، یعنی قلب اروپا واقع شده است. این دانشگاه فعالیت‌های کاملا مشخص و متمرکزی برای دستیابی به هدف خود، یعنی عملکرد استثنایی در تحقیق و تدریس در پیش گرفته است.

در حال حاضر این دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه‌ها در ۱۴۸ قرار دارد.

دانشگاه صنعتی دارشتاد:

دانشگاه صنعتی دارشتاد در شهر دارشتاد آلمان قرار دارد که توانسته رتبه ۲۱۵ را در میان بهترین دانشگاه‌ها کسب کند. این دانشگاه نیز یکی از برترین دانشگاه‌های حوزه مهندسی آلمان به شمار می‌رود که در حال حاضر بیش از ۲۶۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشگاه صنعتی درسدن:

دانشگاه صنعتی درسن با رتبه ۱۷۳  در لیست بهترین دانشگاه‌ها، یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های پیشرو و پویا آلمان در حوزه مهندسی است.

این دانشگاه دولتی آلمانی از سال ۱۸۲۸ تا کنون تلاش کرده است که هماهنگی خوبی بین رشته‌های علوم طبیعی، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی و همچنین رشته پزشکی، ایجاد کند.

دانشگاه اشتوتگارت:

دانشگاه اشتوتگارت که امروزه به ۱۰ دانشکده تقسیم می‌شود، هم اکنون دارای رتبه ۲۵۱ است و یک دانشگاه آلمانی به شمار می‌رود که دانشجویان از سراسر جهان درخواست پذیرش برای آن ارسال می‌کنند.

این دانشگاه بین المللی طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را ارائه می‌دهد و با پشتیبانی شدید از شرکت‌های نوپا زمینه شغلی را به خصوص برای دانشجویان رشته‌های مهندسی از جمله مهندسی تاسیسات، به خوبی فراهم می‌کند.

 

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

بازار کار رشته مهندسی تاسیسات در آلمان

از آنجا که آلمان کشوری صنعتی به شمار می‌رود، افرادی که در رشته مهندسی تاسیسات تخصص دارند، می‌توانند طیف گسترده‌ای از شغل‌ها را در بخش‌های برنامه ریزی، ساخت و ساز، پروژه ریزی، کاربری عمومی و …، تجربه کنند.

بازار کار رشته مهندسی تاسیسات در آلمان

طبق آمارهای به دست آمده از منابع گوناگون، بازار کار رشته مهندسی تاسیسات در آلمان نیز سال‌ها است که با رشد خوبی رو به رو بوده و تا چند سال آینده نیز این رشد ادامه پیدا خواهد کرد.

 

درآمد مهندس تاسیسات در آلمان

میانگین درآمد مهندسان تاسیسات در آلمان تقریبا برابر ۱۰۰۰۰ یورو در ماه است و کمترین درآمد ماهانه یک مهندس تاسیسات در آلمان می‌تواند تقریبا ۵۰۰۰ یورو و بیش‌ترین درآمد می‌تواند ۱۷۰۰۰ یورو در ماه باشد که بستگی به موقعیت شغلی فرد دارد به طور مثال، فردی که به عنوان مدیر نگهداری تسهیلات در آلمان مشغول به کار است می‌تواند درآمدی معادل ۱۰۷۰۰ یورو در ماه داشته باشد.

البته درآمد مهندسان تاسیسات در آلمان به صورت ساعتی نیز مصاحبه می‌شود، به طو مثال مدیر نگهدارنده تاسیسات در آلمان می‌تواند دستمزدی معادل ۶۲ یورو در ساعت نیز دریافت کند.

درآمد مهندسان تاسیسات در آلمان بر اساس سال های تجربه:

میزان تجربه میزان درآمد تقریبی
۰ تا ۲ سال ۲۵۵۰ یورو
۲ تا ۵ سال ۳۴۰۰ یورو
۵ تا ۱۰ سال ۵۰۳۰ یورو
۱۰ تا ۱۵ سال ۶۱۳۰ یورو
۱۵ تا ۲۰ سال ۶۶۸۰ یورو
بیش از ۲۰ سال ۷۲۳۰ یورو

 

درآمد مهندسان تاسیسات در آلمان بر اساس مدرک تحصیلی:

مدرک تحصیلی میزان درآمد تقریبی
در سطح دبیرستان ۳۱۳۰ یورو
دارای گواهینامه دیپلم ۳۶۸۰ یورو
کارشناسی ۵۳۳۰ یورو
کارشناسی ارشد ۶۹۸۰ یورو

 

پر درآمد ترین شهر های آلمان برای مهندسان تاسیسات:

پر درآمد ترین شهر های آلمان برای مهندسان تاسیسات

 • برلین
 • برمن
 • دورتموند
 • دردن
 • دوسلدورف
 • اسن
 • فرانکفورت
 • هامبورگ
 • هانوفر
 • کلن
 • لایپزیک
 • مونشن
 • نورنبرگ
 • اشتوتگارت

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

نکاتی جالب در مورد بازار کار مهندسی تاسیسات در آلمان:

نکاتی جالب در مورد بازار کار مهندسی تاسیسات در آلمان

 • ✔ افراد فعال در بخش‌های دولتی ۵ درصد بیشتر از افرادی که در بخش خصوصی کار می کنند، درآمد دارند.
 • ✔ مهندسان در این حوزه بر اساس میزان رشدی که در فعالیت خود داشتند، پاداش دریافت می کنند.
 • ✔ متوسط افزایش درآمد برای مهندسان تاسیسات در آلمان هر سال برابر ۶ درصد است.
 • ✔ مردان ۷ درصد بیشتر از بانوان فعال در این حوزه درآمد دارند.
کار در آلمان

کار در آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و می خواهید اطلاعات جامعی درباره شرایط کار در آلمان و بازار کار این کشور برای ایرانیان آشنا شوید، با این مقاله از هرمس اپلای همراه باشید.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله خواندیم مهندسان تاسیسات در آلمان یا سایر کشورهای اروپایی، بیشتر با مدیریت کارخانه‌های تولیدی سر و کار دارند و چندین کار در حال انجام را بررسی می‌کنند یا مشارکت فعال همزمان در طراحی و ساخت سیستم‌های سازگار با طبیعت مورد نیاز دارند. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره برای مهاجرت میتوانید با مشاوران مجرب هرمس تماس بگیرید.

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

چرا در آلمان به مطالعه رشته مهندسی تاسیسات بپردازیم؟
با کمترین هزینه می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های آلمان یا به عبارتی بهترین دانشگاه‌های جهان به تحصیل بپردازید. علاوه برهزینه تحصیل کم، هزینه زندگی در آلمان نیز در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از جمله کشورهای اسکاندیناوی، برای دانشجویان مهندسی بسیار پایین است. تحصیل در آلمان فرصت‌های شغلی هیجان انگیزی را برای شما فراهم می‌کند. پیدا کردن شغل در هر کشوری برای مهندسان تاسیساتی که در آلمان تحصیل کرده‌اند، تقریبا بسیار آسان است. همچنین بورسیه های تحصیلی آلمان و دانشگاه های آن از نقاط قوت تحصیل در آلمان است
بهترین دانشگاه های آلمان برای مطالعه رشته مهندسی تاسیسات کدام اند؟
دانشگاه فنی مونیخ دانشگاه آخن موسسه فناوری کارلسروهه دانشگاه فنی برلین دانشگاه صنعتی درسدن دانشگاه صنعتی دارشتاد دانشگاه اشتوتگارت
درآمد مهندس تاسیسات در آلمان چقدر است؟
میانگین درآمد مهندسان تاسیسات در آلمان تقریبا برابر ۱۰۰۰۰ یورو در ماه است و کمترین درآمد ماهانه یک مهندس تاسیسات در آلمان می‌تواند تقریبا ۵۰۰۰ یورو و بیش‌ترین درآمد می‌تواند ۱۷۰۰۰ یورو در ماه باشد

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

30 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر باشه
  من لیسانس مهندسی مکانیک گرایش تاسیسات هست و میخواستم بدونم برای ارشد این رشته با چه عنوانی آلمانی یا انگلیسی تو سایت دانشگاهها هست چون هر چی میگردم برای مقطع ارشد رشته تاسیسات پیدا نمیکنم

  1. سلام وقتتون بخیر
   وقتی پروسه رو با مجموعه آغاز میکنید شما رو راهنمایی میکنند . این سوال مربوط به کار های اجرایی پرونده هست .

 2. سلام دوستان.من طراح و ناظر تاسیسات برقی ساختمان ام.پروانه اشتغال پایه 2 از مسکن شهرسازی دارم با سابقه کار 7 سال.تمام قوانین و اصول هم مطابق با استاندارد های امریکا آلمان و فرانسه هست.ضمنا لیسانس برق قدرت دارم.راهنمایی میخواستم ازتون واسه ویزای شغلی ترجیحا و اگه مسیر درست تری ام سراغ دارین ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام وقتتون بخیر .
   ما پیشنهاد میکنیم برای اخذ جاب آفر آلمان اقدام کنید چرا که در زمینه مهارت شما در حال حاضر جذب نیرو صورت میگیره .

 3. سلام من سیستم گرمایش کار میکنم مدرک فنی حرفه ای بین المللی دارم که پکیج اجاق‌گاز ابگرمکن وسایل گاز سوز کار میکنم سن ۳۴ دارم برا در المان میخواستم شرایط بدونم و این رشته نیرو میخوان

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله رشته تاسیسات جزو تخصص های مورد نیاز آلمان هست و شما با توجه به شرایط سنیتون امکان اقدام دارید .
   برای کسب اطلاعات کامل تر لطفا فرم ارزیابی رایگان ما رو پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنماییتون کنند .

 4. سلام من مهندسی مکانیک سیالات خوندم و 37 سالمه و در حال اموزش دیدن زبان هستم. در زمینه تاسیسات مکانیکی ساختمان 12 سال سابقه کار و بیمه دارم. شرایطم در المان چطور هست و برای کار کجا باید درخواست بدم؟ اصلا تاسیسات مکانیکی شاختمان به خصوص طراحی و اجرا اونجا زمینه کار داره

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله رشته و تخصص شما جزو تخصص های مورد نیاز کشور آلمان هست و امکان دریافت جاب آفر آلمان براتون وجود داره . میتونید برای ارزیابی دقیق شرایطتون با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

 5. سلام وقت بخیر من 28 سالمه و لیسانس تاسیسات حرارتی و برودتی از دانشگاه آزاد سابقه کار حدود 8 سال دارم بدون بیمه ولی توی این 8سال قراردادهای اجرایی تاسیسات با دانشگاه ها و کمیته امداد دارم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   شرایط اولیه شما برای دریافت جاب آفر آلمان مناسب است .

 6. سلام
  ۳۲ ساله هستم با مدرک کارشناسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و تهویه مطبوع،۶ سال سابقه کار در مجتمع فولاد دارم ولی فعالیت کاری من با مدرک دانشگاهیم همخونی نداره،امکان کسب شغل در زمینه تاسیسات چقدر میتونه باشه؟(اصلا شانسی برای این موضوع دارم؟)البته دانش فنی از قبیل محاسبات بار سرمایش و گرمایش و همچنین نقشه‌کشی تاسیسات را در سطح خوبی دارا میباشم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خبر متاسفانه .
   برای مهاجرت کاری باید سابقه کارتون مرتبط با مدرک تحصیلی یا فنی حرفه ای شما باشه .

 7. سلام خسته نباشین من 19سال وسال آخر رو تموم کردم دیپلم تاسیسات در حال حاضر یک پروژه گرمایشی خورشیدی ارائه کردم ک فعلا تا کشوری پیش رفته میخواستم راهنماییم کنید ک چطوری میتونم بورسیه یا برای تحصیل اقدام کنم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید سایر شرایطتون از قبیل معدل آخرین مقطع تحصیلی ، سوابق علمی و … ارزیابی شود . در صورت واجد شرایط بودن امکان ادامه تحصیل در کشور هایی مثل : فرانسه ، کانادا و… برای شما وجود دارد .

 8. سلام خسته نباشید…در حال حاضر 26 سال سن دارم و درحال تکمیل مدرک زبان آلمانی سطح b1 هستم…رشته تحصیلیم کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش سیالات هست و الان 3 سال هست شغلم به صورت تمام وقت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی انجام میدهم(سرویس و نگهداری..نصب) ولی بدون بیمه بوده لطفا راهنمایی بفرمایید که جاب آفری میتونم وارد آلمان بشم؟ یا تحصیل در کارشناسی ارشد راحت تره واسه وروود به آلمان…سپاس

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای دریافت ویزای کار کشور آلمان شما باید سابقه کار با بیمه ارائه دهید .
   ولی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، شرایطتان قابل ارزیابی هست .

   1. سلام پدر من ۴۸ سال دارد مهندس تاسیسات هست و خیلی حرفه آیه چجوری میتونه اقدام کنه بره آلمان چقدر هزینه داره؟ ما هم میتونیم باهاش بریم؟

   2. سلام وقتتون بخیر .
    متاسفانه ویزای کارکشور آلمان محدودیت سنی تا 40 سال دارد .

   3. سلام وقتتون بخیر من ۲۷ سال سن دارم و این رشته رو یعنی تاسیسات رو دانشگاه دولتی نیمه رها کردم بخاطر مشکلات مالی و اتصراف دادم الان میخواستم ادامه بدم اما دانشگاه ازاد شرایط بورسیه به چه صورت هستش

   4. سلام وقتتون بخیر .
    برای دریافت بورسیه باید شرایط سنی و نمراتتون بررسی بشه . برای این کار میتوانید از کارشناسان مجموعه ما راهنمایی بگیرید . 02128111107

   5. سلام وقتتون بخیر .
    برای دریافت جاب آفر بستگی به رشته شما دارد .
    برای بعضی از رشته ها داشتن بیمه الزامی است و برای برخی الزامی نیست .

   6. سلام
    سابقه ۱۰ سال کار اجرای تاسیسات آب و فاضلاب +تعمیرات پکیج به همراه مدرک فنی و حرفه‌ای دارم
    ۳۱ سالمه
    متاهل هستم
    رشته تحصیلیم هم تاسیسات بود
    شرایط ویزای برای زمینه کارم چجوریه؟؟

   7. سلام وقتتون بخیر .
    خوشبختانه رشته و تخصص شما مورد نیاز کشور آلمان هست و امکان کاریابی دریافت جاب آفر برای شما وجود داره پیشنهاد میکنیم فرم ارزیابی را پر کنید تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند و بهتر و دقیقتر راهنماییتون کنند .

  2. سلام وقتتون بخیر . من ۱۵ سال که وسایل گرمایشی و سرمایشی(پکیج،آبگرمکن، کولرگازی) و تعمیرات کلیه لوازم خانگی در برندهای سامسونگ‌و الجی کار میکنم. برای مهاجرت آلمان اوکی هست شرایطم.

   1. سلام وقتتون بخیر
    باید رزومه و مهارتتون رو دقیقتر بررسی کنیم که بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم. برای این کار لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند .

 9. سلام وقت بخیر
  من لیسانس مکانیک دارم میتونم اقدام کنم برای این رشته؟ و اینکه به چه زبانی تدریس میشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اگر منظور شما تحصیل در این رشته هست بله میتونید و این که در آلمان هم به زبان آلمانی و هم به زبان نگلیسی میتوانید تحصیل کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles