لاتاری

لاتاری

لاتاری هرساله در آمریکا انجام می‌شود و به این صورت است که این برنامه ویزای تنوع مهاجر، به ۵۰،۰۰۰ نفر از افراد انتخاب شده اجازه می‌دهد اقامت همیشگی (که معمولاً گرین کارت نامیده می‌شود) دریافت کنند. این راهی برای افراد و خانواده‌هایی است که در غیر این صورت هیچ راهی برای مهاجرت قانونی به ایالات متحده آمریکا برای دریافت گرین کارت ندارند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کارت سبز و اقامت دائم در ایالات متحده

گرین کارد (کارت اقامت دائم) به شما وضعیت مهاجرت رسمی در ایالات متحده را می‌دهد. همچنین به شما حق برخی از حقوق و مسئولیت‌ها را می‌دهد. لاتاری باهدف گوناگونی نژادی، اجازه می‌دهد تا سالانه ۵۰،۰۰۰ ویزای مهاجرتی اعطا شود. این برنامه توسط وزارت امور خارجه به‌عنوان راهی برای افزایش تنوع مهاجران برای زندگی در ایالات متحده، اجرا می‌شود.

این برنامه به اتباع خارجی کشورهایی که نرخ مهاجرت کمی به ایالات متحده دارند این فرصت را می‌دهد تا در یک قرعه‌کشی تصادفی برای دریافت ویزای مهاجرت شرکت کنند. با برنده شدن در لاتاری، اگر شهروند ایالات متحده هستید، می‌توانید از همسر خارجی، فرزندان خارجی شما یا برخی از بستگان، مانند والدین یا خواهر و برادر و همسر آینده خود حمایت کنید.

اگر اقامت دائم دارید، می‌توانید از همسر خارجی خود، فرزندان مجرد شما (صرف‌نظر از سن) حمایت کنید. اگر در دو سال گذشته پناهنده یا پناه‌جو بوده‌اید، می‌توانید برای برخی از اعضای خانواده درخواست پناهندگی یا پناه‌جویی کنید.

آنچه باید در مورد گرین کارت بدانید

ویزای تنوع در درجه اول توسط وزارت خارجه ایالات متحده اداره می‌شود. وزارت خارجه قرعه‌کشی می‌کند و برندگان را انتخاب و به آنها اطلاع می‌دهد. بیش از ۹۵ درصد مهاجرانی که در لاتاری گرین کارت برنده می‌شوند از طریق وزارت امور خارجه برای دریافت گرین کارت خود اقدام می‌کنند. زیرا اکثر آنها هنگام برنده شدن در قرعه‌کشی ویزای تنوع در خارج از ایالات متحده زندگی می‌کنند.

اینکه ویزای تنوع در حال حاضر وجود دارد به این معنا نیست که همیشه وجود خواهد داشت. چندین لایحه اصلاحات مهاجرت در کنگره می‌تواند این برنامه را به طور کامل حذف کند اگرچه در حال حاضر، هیچ یک از این پیشنهادها هنوز تصویب نشده است.

اقامت دائم در ایالات متحده

زمان ثبت‌نام ویزای تنوع مهاجر

شما می‌توانید هرسال از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر بدون صرف هیچ هزینه ای و با پر کردن بک فرم به صورت آنلاین در این قرعه‌کشی شرکت کنید. برندگان به طور تصادفی توسط رایانه انتخاب می‌شوند و آنها و افراد نزدیک خانواده‌شان گرین کارت دریافت می‌کنند. دقت داشته باشید که باید در همین زمان ثبت‌نام لاتاری، آن را انجام داده باشید.

قرعه‌کشی آنلاین در ایران برای لاتاری

در ایران از زمان انقلاب اسلامی، در مورد قمار بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌شود. طبق قرآن، همه چیز از پیش تعیین شده توسط خداوند است؛ بنابراین، روی‌آوردن مردم به بازی‌های شانسی یعنی دور شدن از خدا. به‌این‌ترتیب، هیچ‌گونه شرط‌بندی قانونی یا قمار، از جمله سایت‌های قرعه‌کشی آنلاین وجود ندارد. در ایران هیچ قرعه‌کشی دولتی حتی برای اهداف خیریه وجود ندارد.

روش‌های پرداخت آنلاین در ایران برای لاتاری

سایت‌های لاتاری آنلاین مایل‌اند محیطی عادلانه و ایمن را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. به‌این‌ترتیب، آنها فقط روش‌های پرداخت قانونی را می‌پذیرند. اگرچه ایرانیان به برخی از کارت‌های معمولی دسترسی ندارند، اما همچنان می‌توانند از گزینه‌های معتبر و شفاف استفاده کنند. این‌ها شامل ارزهای رمزنگاری شده بیت‌کوین و اتریوم، و همچنین سیستم WebMoney است. این روش آنها را قادر می‌سازد تا از طریق مبادلات آنلاین حساب بازکرده و مستقیماً در وب‌سایت‌های قرعه‌کشی، پول واریز کنند.

چه کسی واجد شرایط دریافت ویزای تنوع است؟

در این بخش به شرایطی خواهیم پرداخت که در ثبت‌نام لاتاری تأثیرگذار هستند. برخی از این عوامل را می‌توان موارد زیر دانست:

کشور محل تولد

برای واجد شرایط بودن برای ویزای تنوع، شما باید در کشوری متولد شده باشید که طی ۵ سال گذشته کمتر از ۵۰،۰۰۰ مهاجر را به ایالات متحده فرستاده است. عمدتاً کشورهایی که واجد شرایط هستند هرساله متفاوت هستند اما کانادا، چین، هند، مکزیک و انگلستان هرگز در لیست قرار نمی‌گیرند، زیرا همه این کشورها تعداد زیادی از مهاجران را به آمریکا می‌فرستند.

اگر کشور محل تولد شما واجد شرایط نیست، هنوز دوراه وجود دارد که می‌توانید برای ویزای تنوع واجد شرایط شوید:

اگر همسرتان در یک کشور واجد شرایط متولد شده است، می‌توانید با همسرتان درخواست دهید و کشور محل تولد همسرتان را در تقاضای خود انتخاب کنید.
اگر هیچ یک از والدین شما ساکن قانونی کشور محل تولد شما نبودند، می‌توانید کشور محل تولد مادر یا پدر خود را انتخاب کنید.

تحصیل

دومین شرط اصلی برای متقاضیان اخذ ویزای تنوع این است که شما باید حداقل مدرک دبیرستان یا حداقل دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته را در حرفه‌ای که حداقل دو سال آموزش نیاز دارد، تعیین کنید.

شرایط عمومی قابل‌قبول برای لاتاری

اگر در لاتاری گرین کارت انتخاب شده‌اید، شما و اعضای خانواده‌تان باید شرایط مشابه سایر متقاضیان گرین کارت ایالات متحده را داشته باشید. انواع خاصی از سوابق کیفری می‌تواند مانع شما برای دریافت گرین کارت باشد. برخی شرایط پزشکی نیز وجود دارد که می‌تواند گرفتن گرین کارت را مشکل یا غیرممکن کند. توجه داشته باشید که اگر با یک شهروند بومی ازدواج کرده‌اید، می‌توانید برای این نوع لاتاری درخواست دهید. بااین‌حال با درخواست گرین کارت ازدواج می‌توانید زودتر به هدفتان برسید.

ورود به قرعه‌کشی لاتاری

شرکت در این لاتاری نسبتاً آسان است. شما می‌توانید یک فرم که در وب‌سایت وزارت امور خارجه از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر در دسترس است، پر کنید. سؤالات معمولاً ساده است اما باید بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

✔ برای کشور محل تولد، کشوری را که در آن متولد شده‌اید، صرف‌نظر از محل زندگی خود، ذکر کنید. اگر نام این کشور در حال حاضر متفاوت از نام آن در زمان تولد شماست، از نام فعلی کشور استفاده کنید.

✔ برای گزینه کشور واجد شرایط، کشور محل تولد خود را ذکر کنید یا اگر واجد شرایط استفاده از کشورهای محل تولد همسر یا والدین خود هستید، آن کشور را ذکر کنید. نام‌بردن از کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنید برای این سؤال بی‌ربط است.

✔ همسر: شما باید نام همسر خود را در لیست ذکر کنید؛ حتی اگر او با شما زندگی نمی‌کند و قصد مهاجرت با شما را ندارد.

✔ فرزندان: شما باید همه فرزندان بیولوژیکی خود و همه فرزندخواندگان خود را، بدون توجه به سن آنها، ذکر کنید. همچنین اگر زیر ۲۱ سال هستید، نام کسانی که شما را به فرزندی پذیرفته‌اند را ذکر کنید حتی اگر دیگر با آنها زندگی نمی‌کنید.

✔ هنگامی‌که درخواست خود را ارسال می‌کنید، ضروری است که شماره تأیید خود را به‌خاطر بسپارید، زیرا این تنها راهی است که می‌توانید بفهمید آیا انتخاب شده‌اید یا خیر.

شرایط عمومی قابل‌قبول برای لاتاری

زمان اعلام نتایج

برندگان قرعه‌کشی ویزای تنوع به طور تصادفی توسط یک برنامه رایانه‌ای انتخاب می‌شوند و تعداد مشخصی از ویزا به هر منطقه از جهان اختصاص داده می‌شود. هیچ کشوری بیش از ۷ درصد از ویزای تنوع را در هرسال دریافت نمی‌کند.

اگرچه همه‌ساله زمان اعلام نتایج لاتاری نتیجه متفاوت است، افراد می‌توانند وضعیت درخواست خود را از اوایل ماه مه سال بعد از درخواست خود، با استفاده از پیوند بررسی وضعیت متقاضیان در صفحه وب ویزای تنوع بررسی کنند. به همین دلیل ذخیره شماره تأیید بسیار مهم است.

اقدامات لازم پس از برنده شدن در لاتاری

اگر در لاتاری برنده شده‌اید، مهم است که سریعاً اقدام کنید، چون معمولاً یک سال یا بیشتر طول می‌کشد تا بتوانید به ایالات متحده بیایید. دو دلیل برای اقدام فوری وجود دارد:

اول‌ازهمه باید به درخواست شما رسیدگی شود و ویزای شما باید تا پایان سال مالی که برای آن انتخاب شده‌اید صادر شود. دوم اینکه، تعداد افرادی که برای ویزای تنوع انتخاب شده‌اند بیشتر از تعداد ویزاهای موجود است و اگر تا آخرین لحظه منتظر بمانید، ممکن است هیچ ویزایی باقی نماند.

هنگامی‌که به شما اطلاع داده می‌شود که ویزای تنوع را دریافت کرده‌اید، یک رتبه عددی دریافت خواهید کرد که به شما می‌گوید چه زمانی می‌توانید برای ویزای خود درخواست دهید. در اواخر ماه جولای، می‌توانید وب‌سایت وزارت امور خارجه آمریکا را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید. اولین ویزا در اول اکتبر، اولین روز سال مالی دولت ایالات متحده، موجود است و می‌توانید درخواست خود را حداکثر ۹۰ روز قبل از موعد ارسال کنید.

اگر خارج از ایالات متحده هستید

بیشتر کسانی که برای ویزای تنوع برنده شده‌اند، ساکن آمریکا نیستند و از طریق کنسولگری در کشور خود درخواست گرین کارت می‌کنند. به‌محض مشاهده ویزای موجود، باید فرم DS-260 را به مرکز ملی ویزا ارسال کنید. پس از بررسی، درخواست شما به کنسولگری ایالات متحده ارسال می‌شود که زمان مصاحبه ویزا را تعیین می‌کند. اگر تمام شرایط را دارا باشید، در مصاحبه ویزای مهاجرت خود را تأیید خواهید کرد.

اگر در ایالات متحده هستید

شاید هنگام برنده شدن در لاتاری ویزای تنوع در ایالات متحده در وضعیت مهاجرت موقت (از نظر فنی به‌عنوان “وضعیت غیر مهاجر”) شناخته شوید. در این صورت از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) با تشکیل فرم I-485 درخواست گرین کارت کنید. شما باید به‌محض در دسترس بودن ویزا، درخواست خود را بر اساس بولتن ویزا ارسال کنید.

اجتناب از کلاهبرداری به نام لاتاری

متأسفانه، برنامه ویزای تنوع گاهی توسط کلاهبرداران به‌عنوان راهی برای کلاهبرداری از مهاجران امیدوار مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های رایج در این حوزه وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

ورود به لاتاری ویزای تنوع رایگان است. هرکسی که ادعا می‌کند از طرف وزارت خارجه هزینه دریافت می‌کند، کلاهبردار است.

وزارت خارجه برندگان را از طریق پست یا ایمیل مطلع نمی‌کند. تنها راهی که می‌توانید بفهمید انتخاب شده‌اید این است که در وب‌سایت، قسمت وضعیت متقاضی را بررسی کنید. ورود به قرعه‌کشی ویزای تنوع مانند ورود به هر قرعه‌کشی دیگر است و شانس برنده شدن زیاد نیست اما اگر خوش‌شانس باشید، می‌تواند راهی برای ورود به ایالات متحده باشد، حتی اگر هیچ خانواده یا شغلی ندارید.

معنی گرین کارت برای بقیه اعضای خانواده چیست؟

در صورت برنده شدن لاتاری، افراد خانواده شما نیز گرین کارت به دست می‌آورند. شامل همسر شما و فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده‌اند، می‌شود. درخواست‌های گرین کارت برای دیدارهای خانوادگی رایج‌ترین شکل مهاجرت به ایالات متحده است. اگر در زمان برنده شدن گرین کارت هنوز ازدواج نکرده‌اید، می‌توانید این کار را انجام دهید و سپس با هم برای دریافت گرین کارت اقدام کنید.

رین کارت برای بقیه اعضای خانواده

شانس خود را برای کسب گرین کارت افزایش دهید

این واقعیت که خانواده شما نیز در صورت برنده شدن گرین کارت دریافت می‌کنند به شما امکان می‌دهد از یک ترفند هوشمندانه استفاده کنید. هر دو می‌توانند هم‌زمان درخواست دهند. این عمل شانس را برای شما و خانواده شما دوچندان می‌کند. شانس مضاعف برای زوج‌های متأهل این مزیت را دارد که همسر برای مشارکت آنها می‌گیرد.

توجه داشته باشید که هر شرکت‌کننده در قرعه‌کشی گرین کارت فقط یک‌بار در سال می‌تواند درخواست دهد؛ بنابراین شانس مضاعف تنها راهی است که شانس دریافت گرین کارت را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. با کمی حوصله و متخصصان شایسته در کنار شما، به‌زودی قادر خواهید بود از مزایای گرین کارت بهره‌مند شوید. در نتیجه برای قرعه‌کشی گرین کارت آینده ثبت‌نام کنید.

برنامه قرعه‌کشی ویزای تنوع و لاتاری ۲۰۲۲

سال گذشته بیش از ۱۳ میلیون نفر در سراسر جهان برای لاتاری گرین کارت اقدام کردند، از جمله متقاضیان و اعضای خانواده آنها. دوره درخواست به مدت ۳۵ روز از ۷ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ ادامه داشت. برندگان به صورت تصادفی از شش منطقه جغرافیایی مختلف انتخاب شدند. وزارت امور خارجه در بولتن گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند بیش از هفت درصد از ویزای تنوع موجود را در یک سال دریافت کند. در زیر لیستی از ده کشور برتر با برندگان انتخاب شده در قرعه‌کشی ویزا آمده است:

✔ مصر – ۶۰۰۵ ویزا

✔ سودان – ۶،۰۰۱ ویزا

✔ روسیه – ۶،۰۰۱ ویزا

✔ الجزایر – ۶،۰۰۱ ویزا

✔ ازبکستان – ۶،۰۰۱ ویزا

✔ ایران – ۵،۷۳۹ ویزا

✔ اوکراین – ۴۹۴۹ ویزا

✔ مراکش – ۴۱۳۸ ویزا

✔ نپال – ۳۸۰۲ ویزا

✔ جمهوری دموکراتیک کنگو – ۳۳۴۷ ویزا

متقاضیان در صورتی واجد شرایط دریافت ویزای تنوع هستند که کشور مبدأ آنها در ۵ سال گذشته کمتر از ۵۰۰۰ مهاجر به ایالات متحده فرستاده باشد. لیست کشورهای واجد شرایط بسته به آمار مهاجرت سال‌به‌سال متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، بومیان متولد برزیل، کانادا، کره جنوبی و انگلستان واجد شرایط قرعه‌کشی ویزای ۲۰۲۲ نبودند.

واجدین شرایط باید حداقل دارای مدرک دبیرستان یا حداقل دو سال سابقه کار در حرفه‌ای باشند که حداقل دو سال آموزش نیاز دارد. پس از پذیرش، برندگان قرعه‌کشی گرین کارت از شرایط پذیرش مشابه سایر متقاضیان گرین کارت در ایالات متحده پیروی می‌کنند.

وزارت امور خارجه در بولتن ویزای آگوست خود اعلام کرد که قرعه‌کشی ویزای تنوع ۲۰۲۳ در ماه‌های آینده به طور گسترده منتشر خواهد شد. علاقه‌مندان به قرعه‌کشی ویزای ۲۰۲۳ باید به بررسی تاریخ ثبت‌نام در وب‌سایت ویزا ادامه دهند.

لاتاری و نکاتی برای دانشجویان و متقاضیان بیکار

اگر در حال حاضر بیکار هستید، باید تا آنجا که ممکن است اسناد و مدارک را جمع‌آوری کنید تا نشان دهید که دارایی‌های کافی برای جلوگیری از اتکا به کمک‌های عمومی دارید یا به‌زودی درآمد بالاتری خواهید داشت. که می‌تواند شامل موارد زیر نیز باشد :

نامه‌های بانک‌ها و مؤسسات مالی که وجوه واریزی در آنها وجود دارد و ارزش حساب‌های شما را به دلار آمریکا نشان می‌دهد.
کپی اسنادی که نشان می‌دهد منابع درآمد دیگری دارید، مانند سهام و سایر سرمایه‌گذاری‌ها یا حق امتیاز.
کپی عناوین و اسناد و مدارک مربوط به وسایل نقلیه، محل اقامت، و همچنین رسید لوازم‌خانگی، لوازم الکترونیکی یا هر مورد و وسیله بزرگ و ارزشمندی که در اختیار دارید.
نامه پیشنهاد کار از یک کارفرمای آمریکایی، همراه با سربرگ شرکت را داشته باشید.
همچنین، اگر پس از دریافت مدرک تحصیلی خود، در حال حاضر در کالج یا برنامه آموزش حرفه‌ای شرکت می‌کنید، یک کپی از آن تهیه کنید. سپس آن را به USCIS ارسال کنید یا به افسر کنسولی نشان دهید.
این مدرک باید به شما در نشان‌دادن قابلیت داشتن یک شغل کمک کند. به‌خاطر داشته باشید که نقل‌مکان دائمی به ایالات متحده می‌تواند گران باشد، به‌ویژه هنگامی‌که سابقه اشتغال یا اعتبار ندارید. یک وکیل مهاجرت باتجربه می‌تواند به شما در پیشبرد گرین کارت‌های لاتاری و روند اغلب پیچیده آن کمک کند.

گرین کارت از طریق برنامه ویزای مهاجرتی تنوع

برنامه ویزای مهاجرتی تنوع (برنامه DV) که از طریق انتخاب تصادفی در بین تمام ورودی‌ها به افرادی که از کشورهایی با نرخ کم مهاجرت به ایالات متحده هستند، منتقل می‌شود. این برنامه توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده یا DOS اداره می‌ شود.

بیشتر برندگان آن خارج از ایالات متحده زندگی می‌کنند و از روش پردازش کنسولی و ویزای مهاجرت، اقدام به مهاجرت می‌کنند. برندگان ویزای تنوع هم ممکن است که به طور قانونی در ایالات متحده زندگی می‌کنند.

بااین‌حال، تعداد کمی از برندگان قرعه‌کشی در هرسال وجود دارد که در زمان برنده شدن در قرعه‌کشی در ایالات متحده در یک وضعیت غیر مهاجرتی یا از طریق قانونی دیگر زندگی می‌کنند. برای این برندگان مقیم ایالات متحده، USCIS تعدیل برنامه‌های وضعیت را انجام می‌دهد.

در دسترس بودن ویزا

دسترسی ویزای ماه جاری را در دسته مهاجران تنوع را بررسی کنید. به این صورت که چه زمانی محدودیت مهاجرت تنوع وجود دارد. به این صورت که محدودیت‌هایی در آن ماه برای مناطق جغرافیایی خاصی وجود دارد. تا زمانی که این محدودیت‌ها برطرف نشود، نمی‌توان به درخواست تعدیل مهاجرت مبتنی بر تنوع رسیدگی کرد، همان‌طور که در قطعنامه رتبه‌بندی مهاجران تنوع فعلی در یک ماه خاص مشخص شده است.

باتوجه‌به ماهیت قرعه‌کشی، افراد از همه کشورهای واجد شرایط شانس بسیار خوبی برای دریافت گرین کارت دارند، مشروط بر اینکه تمام فرایند درخواست را بدون خطا طی کنند. در نتیجه برندگان خواهند توانست که تقریباً تمام حقوقی را که یک شهروند آمریکایی دارد، را داشته باشند.

تاریخچه قرعه‌کشی گرین کارت

تاریخچه قرعه‌کشی گرین کارت

مردم از هرکجا باید فرصتی برای زندگی بهتر در ایالات متحده داشته باشند. بااین‌حال، تعداد بسیار بالای مهاجرت از مناطق خاص، مانند مکزیک و چین، منجر به عدم تعادل بین ملیت‌های مختلف درگذشته شده است. در اواخر دهه ۱۹۸۰، رئیس‌جمهور رونالد ریگان لاتاری گرین کارت را ایجاد کرد و سالانه محدودیت‌های مهاجرت را برای کشورهای شرکت‌کننده تغییر داد.

سال ۱۹۸۷:
برنامه قبلی ویزای تنوع به نام قرعه‌کشی NP-5 بر اساس قانون مهاجرت و کنترل 1986 (IRCA) بود، اما فقط 5000 ویزا در سال ارائه می‌داد که فقط بین اعضای 36 کشور توزیع می‌شد.

سال‌های ۱۹۹۰ – ۱۹۹۱:
10 هزار گرین کارت تحت برنامه جدید OP-1 صادر شد. در دو سال بعد، برنامه AA-1 به‌عنوان یک راه‌حل موقت اجرا شد و 40،000 ویزا صادر کرد.

سال ۱۹۹۴:
برنامه ویزای تنوع فعلی با ۵۵۰۰۰ کارت سبز قرعه‌کشی برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۴ و از آن زمان به بعد انجام شد.

سال ۱۹۹۵:
شرایط جدید مشارکت ایجاد شد که هر فرد می‌تواند سالانه فقط یک درخواست ارائه دهد. این امر هنوز هم صادق است. هر کس بیش از یک درخواست ارسال کند، به طور خودکار رد صلاحیت می‌شود. همچنین، در سال ۱۹۹۵، بیش از یک میلیون رد صلاحیت به دلیل اشتباه در برنامه و اطلاعات نادرست یا ازدست‌رفته وجود داشت.

اگر نمی‌خواهید شانس خود را از دست بدهید، باید درخواست خود را برای لاتاری کاملاً توسط یک متخصص بررسی کنید. رؤیای آمریکایی در این مورد به‌عنوان یک توصیه مهاجرتی قابل‌اعتماد کمک می‌کند.

سال ۲۰۰۰:
مرجع مسئول برنامه‌های گرین کارت دیگر مرکز ملی ویزا (NVC) در پورتسموث به مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) منتقل شده است.

سال ۲۰۰۲:
فرم کتبی اجباری برای درخواست‌های لاتاری لغو شده است. در نتیجه، حمل سالانه ده‌ها هزار پاکت با درخواست‌های اصلی به ایالات متحده که تیم The American Dream تا آن زمان آنها را تحویل گرفته بود، دیگر ضروری نبود.

سال ۲۰۰۳:
در این سال همه درخواست‌های لاتاری آمریکا به صورت دیجیتالی ارسال شده است. عکس‌ها نیز باید در قالب خاصی به صورت دیجیتالی در دسترس باشند و همه داده‌های شخصی نیز باید به صورت آنلاین بازیابی شوند.

سال ۲۰۱۹:
سیاست پیاده‌سازی سیستم جدید گذرنامه را دچار تغییر کردند. به این صورت که فقط دارندگان گذرنامه معتبر می‌توانند واجد شرایط قرعه‌کشی گرین کارت شوند.

کدام کشورها نمی‌توانند در قرعه‌کشی DV شرکت کنند؟

کشورهای زیر قرعه کشی گرین کارت را انجام نمی دهند :

✔ بنگلادش

✔ برزیل

✔ چین (شامل SAR هنگ‌کنگ)

✔ جمهوری دومینیکن

✔ السالوادور

✔ بریتانیای کبیر (به جز ایرلند شمالی)و سرزمین‌های آن واجد نیستند.

✔ گواتمالا

✔ هائیتی

✔ هندوراس

✔ هند

✔ جامائیکا

✔ کانادا

✔ کلمبیا

✔ مکزیک

✔ نیجریه

✔ پاکستان

✔ فیلیپین

✔ کره جنوبی

✔ ویتنام نیز در این دسته قرار دارند.

بااین‌حال، استثنائاتی وجود دارد. اگر در یکی از کشورهای بالا متولد شده‌اید، اما همسرتان در یک کشور واجد شرایط متولد شده است، همچنان می‌توانید در قرعه‌کشی DV شرکت کنید.

همین امر در مورد افرادی صدق می‌کند که والدین آنها فقط از کشور محل تولد شما دیدن کرده بودند. به‌عبارت‌دیگر اگر در یک سفر متولد شده‌اید و هر دو والدین شما در کشورهای واجد شرایط متولد شده‌اند، هنوز می‌توانید در لاتاری شرکت کنید.

لاتاری

برای قرعه‌کشی گرین کارت و لاتاری به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

برای درخواست لاتاری گرین کارت، باید اطلاعات زیر را ارائه دهید:

✔ نام

✔ نام خانوادگی

✔ تاریخ تولد

✔ پست الکترونیک

✔ جنسیت

✔ نشانی

✔ شهر و کشور محل تولد

✔ بالاترین سطح تحصیلی

✔ شماره پاسپورت

✔ اطلاعات شخصی همسر (در صورت وجود)

✔ اطلاعات شخصی فرزندانتان

همچنین باید عکسی از خود و همسر و فرزندان خود (در صورت وجود) که نیازهای بالای مقامات ایالات متحده را برآورده می‌کند را برای درخواست لاتاری بارگذاری کنید. این اطلاعات به شرح زیر است:

✔ عکس‌ها نباید بیش از ۶ ماه قبل گرفته شده باشد.

✔ از عکس‌های قرعه‌کشی‌های قبلی نباید استفاده مجدد کرد.

✔ کپی شناسنامه یا گذرنامه

✔ عینک در عکس وجود نداشته باشد (حتی برای کسانی که از عینک استفاده می‌کنند)

✔ فقط عکس‌های رنگی با کیفیت بالا

✔ پس‌زمینه خنثی و روشن

✔ نمای روبرو، به دوربین نگاه کنند.

✔ شانه‌ها باید در عکس قابل‌مشاهده باشند.

✔ حداقل 600 * 600 پیکسل، فایل JPEG

✔ سر باید حدود ۵۰ درصد عکس را بگیرد.

بدون کلاه یا موارد دیگر.

آموزش ثبت نام لاتاری

آموزش ثبت ‌نام لاتاری

ر این مقاله به آموزش ثبت ‌نام لاتاری پرداخته‌ایم تا بتوانید به‌راحتی و بدون پرداخت پول اضافه در آن شرکت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به تمامی نکاتی که درمورد لاتاری باید بدانید اشاره کردیم. حال شما با نحوه انجام، تاریخ و زمان، شرایط، ویژگی‌های عکس قابل‌قبول، تاریخچه و … آشنایی کامل دارید. اگر بخت با شما یار باشد می‌توانید گرین کارت آمریکا را به دست آورید. برای اطلاعات بیش تر با متخصصان ما در شرکت هرمس اپلای تماس بگیرید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
گرین کارد چه مزایایی دارد؟
گرین کارد (کارت اقامت دائم) به شما وضعیت مهاجرت رسمی در ایالات متحده را می‌دهد. همچنین به شما حق برخی از حقوق و مسئولیت‌ها را می‌دهد.
زمان ثبت‌نام لاتاری چه زمانی است؟
شما می‌توانید هرسال از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر بدون صرف هیچ هزینه ای و با پر کردن بک فرم به صورت آنلاین در این قرعه‌کشی شرکت کنید.
معنی گرین کارت برای بقیه اعضای خانواده چیست؟
در صورت برنده شدن لاتاری، افراد خانواده شما نیز گرین کارت به دست می‌آورند. شامل همسر شما و فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده‌اند، می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای