حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا

محدودیت های شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا در سال 2024

اگر به تازگی فکر مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا به ذهنتان خطور کرده است، باید در مورد شرایط سنی تحصیل در کانادا اطلاعات زیادی کسب کنید تا به نتیجه‌گیری درستی برسید. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت تحصیلی، شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا یا اخذ ویزا است. شرایط سنی به طور معمول برای تمام کشورها امر مهمی محسوب می‌شود. آیا می‌دانید حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا چه سنی است؟ همان‌طور که می‌دانید بعضی کشورها برای مهاجرت تحصیلی بهترین گزینه هستند و شرایط بسیار مساعدی دارند. یکی از همین کشورها که شرایط مهاجرت تحصیلی قابل‌قبولی دارد، کشور کانادا است. علاوه براین، کانادا کشور مهاجرپذیری است که از مهاجران تحصیلی بیش از سایر مهاجرین استقبال می‌کند. در ادامه یکی از عوامل مهم مهاجرت تحصیلی در کشور کانادا، یعنی  به بررسی شرایط سنی تحصیل کشور کانادا اشاره شده است، با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت به کانادا با در نظر گرفتن حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا

عده‌ای معتقدند کشور کانادا از سال ۲۰۲۰ تا سال ۲۰۲۳ بیش از یک میلیون مهاجر جدید را پذیرش می‌کند. اگر به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور هستید، بدون‌شک اطلاعات کمی در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا یا دریافت اقامت دائم این کشور در دست خواهید داشت. طی این مقاله قصد داریم شما را با جزئیات این مهاجرت آشنا کنیم.
در نظر داشته باشید هیچ محدودیت سنی برای مهاجرت تحصیلی در این کشور وجود ندارد، اما برای کسب امتیاز و پذیرش در بعضی از کالج‌های خوب این کشور میانگین سنی ۲۵ تا ۳۵ در نظر گرفته شده است. مهاجران علاوه بر بررسی وضعیت اقتصادی خود باید شرایط سنی قابل‌قبولی داشته باشند تا بتوانند امتیاز بالایی کسب کنند. در واقع در صورتی که واجد شرایط سنی باشید به حداکثر امتیاز لازم برای تحصیل در کالج‌های این کشور دست پیدا می‌کنید.
ناگفته نماند افراد مسن نیز می‌توانند پذیرش شوند اما باید از مهارت یا تخصص ویژه‌ای برخوردار باشند. داشتن تجربه شغلی کافی باعث پذیرش افراد مسن می‌شود اما این افراد در کالج‌های کانادا سخت پذیرفته می‌شوند. البته تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدارک تحصیلی معتبر تا حدودی سن بالای مهاجران را جبران می‌کند.

مهاجرت به کانادا با در نظر گرفتن حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا

حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا

پیش از این گفتیم که پذیرش تحصیلی تنها در صورتی ممکن است که فرد حداکثر ۳۵ سال سن داشته باشد. اما اگر شخصی در آزمون مربوط به تعیین سطح زبان به رتبه خوبی دست پیدا کند، در برقراری ارتباط با کشور و مردم کانادا موفق خواهد بود؛ بنابراین سن زیاد او مشکلی ایجاد نمی‌کند. در واقع با وجود اینکه حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا را رد کرده است اما به دلیل داشتن تحصیلات عالی بعضی از کالج‌ها او را می‌پذیرند.
به خاطر داشته باشید اگر شخصی از فیلتر سنی کشور کانادا رد شود در آینده مشکلی برای او پیش نمی‌آید. بدین‌معنا که کشور کانادا سیستمی حامی خانواده دارد و از مهاجرت‌های بشردوستانه استقبال می‌کند.
در صورتی که فرد مسنی به این کشور وارد شود و درخواست تحصیل در کالج‌های کانادا را اعلام کند، کانادا هیچ‌گونه مجازاتی برای این فرد در نظر نمی‌گیرد. از این‌رو، با اینکه شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا امر مهمی است اما استثناهایی نیز وجود دارند.

آیا پذیرش تحصیلی برای افراد ۴۵ ساله ممکن است؟

متاسفانه افرادی که ۴۵ سال یا حتی بیشتر سن دارند، شامل شرایط تحصیلی نیستند. این افراد خیلی سخت در کالج‌های کانادا پذیرفته می‌شوند. حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا یکی از بزرگ‌ترین مسائل روز مهاجران است. از آنجایی که افراد ۴۵ ساله هیچ امتیاز مثبتی دریافت نمی‌کنند، بنابراین به طور معمول هیچ کالجی آن‌ها را نمی‌پذیرد.
اگر ۴۵ سال یا بیشتر سن دارید، ناامید نشوید و از شرایط دیگری برای مهاجرت و ورود به کشور کانادا استفاده کنید. راه‌های دیگری برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارند؛ همانند پیشنهاد کاری، ارائه مدارک مبنی بر سطح بالا زبان انگلیسی یا ارائه مدارکی که نشان‌دهنده مهارت‌های ویژه‌ای باشند. ناگفته نماند تمامی این موارد می‌توانند برای شما امتیاز خوبی محسوب شوند.
برای مهاجرت به کانادا، افراد براساس شرایطی که دارند مورد سنجش قرار می‌گیرند و بهترین روش مهاجرتی برای آنان در نظر گرفته می‌شود. اگر بالای ۴۵ سال سن دارید هیچ امتیاز تحصیلی برای شما وجود ندارد، اما به هرحال ارسال درخواست ضرری ندارد و شما می‌توانید درخواست پذیرش در یکی از کالج‌های دانشگاه را ارسال کنید.

افراد چند ساله در کالج‌های کانادا پذیرفته می‌شوند؟

طبق گزارشات به دست آمده، شرایط سنی یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در پذیرش تحصیلی کشور کانادا است. ۱۲ درصد از واجد شرایط بودن متقاضیان به سن آن‌ها بستگی دارد. به عبارت دیگر سن یکی از معیارهای مهم و تاثیرگذار برای پذیرش تحصیلی در کالج‌های کانادا محسوب می‌شود.
به طور معمول کانادا برای مهاجران تحصیلی شرایط ویژه سنی در نظر دارد. این کشور بیشتر به دنبال جذب نیروی جوان است. افراد در بین سنین ۱۸ تا ۳۵ سال بیش از سایر متقاضیان مورد توجه و پذیرش قرار می‌گیرند. بدین‌ترتیب، قبل از اقدام کردن برای پذیرش در یکی از کالج‌های کانادا ابتدا معیارهای مورد نظر را بررسی کنید و ببینید آیا واجد شرایط پذیرش در یکی از کالج‌ها هستید یا خیر؟

 

حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا، جزئی از محدودیت‌های سنی

تمام افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی در کشور کانادا هستند باید محدودیت سنی این کشور را در نظر بگیرند. آیا شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید؟ همان‌طور که می‌دانید محدودیت سنی یکی از عوامل مهم در مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا است. گاهی افرادی که بالا ۳۰ سال سن دارند نیز به فرازونشیب‌های محدودیت سنی دچار می‌شوند.
اگر علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی در کشور کانادا هستید، باید نمرات لازم برای پذیرش در یکی از کالج‌های این کشور را کسب کنید. ناگفته نماند افرادی که از شرایط سنی خوبی برخوردار هستند، بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت و ورود به کانادا به حساب می‌آیند. حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا ۳۵ سال است اما گاهی استثناهایی نیز به وجود می‌آیند.
آیا می‌دانید کشور کانادا سیستم خاصی برای پذیرش مهاجران تحصیلی دارد؟ این سیستم امتیازهای متقاضی را بررسی می‌کند و معیارهای لازم را می‌سنجد. سپس براساس میزان امتیازی که متقاضی دریافت کرده است او را مهاجری مناسب یا نامناسب تلقی می‌کند. افرادی که بیش از ۳۰ سال سن دارند، به طور معمول برای بازار کاری مناسب خواهند بود.

برای مهاجرت تحصیلی در کشور کانادا به چه امتیازهایی نیاز داریم؟

تا به اینجای مقاله گفتیم که کانادا دارای محدودیت سنی است. افرادی که برای مهاجرت تحصیلی اقدام می‌کنند باید بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن داشته باشند. همچنین بیان کردیم که حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا ۳۵ سالگی خواهد بود. اما گذشته از مسئله و محدودیت سنی، افراد باید امتیازهای مختلفی کسب کنند تا واجد شرایط پذیرش در یکی از کالج‌های کانادایی باشند.

در سیستم امتیازدهی کشور کانادا، هر داوطلب باید به طور تقریبی ۱۲۰۰ امتیاز کسب کند. البته ۱۲۰۰ امتیاز بالاترین درجه کیفی برای پذیرش در یکی از کالج‌های کانادا است. در ادامه معیارهای تخصصی که برای رسیدن به این امتیاز لازم هستند را بررسی می‌کنیم:

• در صورتی که تمام شرایط پذیرش شخصی یا فردی را داشته باشید ۴۶۰ تا ۵۰۰ امتیاز کسب می‌کنید. این شرایط شامل شرایط اقتصادی، محدودیت سنی، سطح تحصیلات، مهارت در زبان انگلیسی، یا تجربه کاری خواهند بود.

• برای پذیرش در کالج‌های کانادا علاوه بر رعایت کردن محدودیت سنی باید فرد بی‌حاشیه‌ای باشید. اگر مشکلات زناشویی در زندگی شما وجود دارد به طور قطع تنها ۴۰ امتیاز دریافت خواهید کرد.

• اگر سنی زیر حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا را داشته باشید و همچنین بتوانید مهارت خاص خود را در آن کشور به کار گیرید، ۱۰۰ امتیاز دریافت خواهید کرد.

• و در آخر افراد واجد شرایطی که محدودیت سنی را رعایت می‌کنند و رتبه تحصیلی معتبری کسب کرده‌اند یا پیشنهادهای شغلی خوبی داشته‌اند، حدود ۶۰۰ امتیاز دریافت می‌کنند.

برای مهاجرت تحصیلی در کشور کانادا به چه امتیازهایی نیاز داریم؟

مهاجرت به کانادا در سنین ۵۰ یا ۶۰ سالگی

در سال ۲۰۱۷ کانادا برای مدت کوتاهی حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا را بالا برد. در واقع سعی کرد شرایط پذیرش افراد مسن را تسهیل کند. از این‌رو امتیاز محدودیت سنی را کاهش داد و مسائل دیگری را مهم تلقی کرد؛ بنابراین طی آن مدت کوتاه افراد با سن بیش از ۵۰ سال توانستند پذیرش بگیرند.
در نظر داشته باشید با اینکه محدودیت سنی یکی از عوامل مهم برای پذیرش در این کشور است، اما همیشه به دلیل حداکثر سن درخواست پذیرش شما رد نمی‌شود. اگر فرزندی دارید که در کشور کانادا زندگی می‌کند، پذیرش شما نیز ساده خواهد بود. اما اگر هیچ خانواده‌ای در کانادا ندارید، پیشنهاد ما این است که گزینه‌های دیگری را برای مهاجرت به این کشور امتحان کنید. پذیرش در کالج‌های کانادا برای افراد مسن سخت خواهد بود.
بیشتر افراد مسن به دنبال کسب اقامت دائم در کشور کانادا هستند؛ بنابراین اگر شما نیز بیش از ۵۰ سال سن دارید، بهتر است به فکر مهاجرت دائمی باشید و البته برای ویزای شغلی یا ورود به بازار کار اقدام کنید. شرایط اخذ پذیرش در کالج‌های کانادا برای افراد مسن سخت است و در آزمون زبان نیز باید رتبه خوبی کسب کنید.

حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا، پیش‌نیاز مهاجرت به کانادا

سیستم سنجش و ارزیابی کانادا، براساس برنامه‌هایی که معین کرده است افراد واجد شرایط را برای انواع مهاجرت‌های کاری یا تحصیلی می‌پذیرد. قبل از پذیرش افراد، سیستم ارزیابی کانادا پیش‌نیازهای لازم را بررسی می‌کند. محدودیت سنی نیز یکی از اساسی‌ترین پیش‌نیازهای تحصیل و مهاجرت در کشور کانادا است.
سیستم سنجش و ارزیابی کانادا، به طور مداوم بر حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا تاکید می‌کند. در واقع این شرایط سنی یکی از متداول‌ترین بخش‌های مربوط به مهاجرت دائمی در این کشور است. اکثر برنامه‌های مهاجرتی محدودیت سنی را جزئی از پیش‌نیازهای مهم خود می‌دانند.
در راستای کسب امتیاز واجد شرایط بودن برای پذیرش در کالج‌های این کشور، باید از شرایط سنی لازم برخوردار باشید. زمانی که از شما در مورد سنتان پرسیده می‌شود باید مدارک و اسناد لازم که تعیین‌کننده سنتان هستند را به مرکز مربوطه ارائه دهید. سایر شرایط اخذ پذیرش نیز وابسته به هدف تحصیلی شما، متغیر خواهند بود.

 

چطور با ۴۰ سال سن برای پذیرش در کالج‌های کانادا اقدام کنیم؟

امروزه افراد مسنی که بیش از ۴۰ سال سن دارند و صاحب فرزند هستند، بیش از پیش در مورد شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در کشور کانادا سوال می‌پرسند. به دلیل شرایط بد اقتصادی افراد مسن قصد دارند برای فراهم کردن زندگی بهتر و با کیفیت‌تری به کانادا مهاجرت کنند. کم هزینه‌ترین نوع مهاجرت نیز تا حدودی مهاجرت تحصیلی خواهد بود.
اگرچه محدودیت سنی این افراد، گزینه‌های موجود برای پذیرش تحصیلی آن‌ها را کاهش می‌دهد، اما همیشه استثناهایی وجود دارند. باید بدانیم که با رد شدن از حداکثر سن برای تحصیل در کالج‌های کانادا، باز هم مهاجرت تحصیلی به این کشور غیرممکن نخواهد بود. برای مثال افرادی که امتیازهای مربوط به محدودیت سنی را از دست داده‌اند، شاید در شرایطی دیگر و به دلایلی دیگر بتوانند امتیازات از دست رفته را جبران کنند.
شرایط مورد نظر دولت کانادا را مطالعه کنید تا به اطلاعات کاملی در مورد محدودیت سنی دست یابید. بعد از سن ۳۰ سالگی، سالانه ۵ امتیاز از دست می‌رود؛ بنابراین در ۴۰ سالگی ضرر امتیازات از دست رفته بیشتر خواهد بود. کم‌کم با رسیدن به سن ۴۵ سالگی فرد از نظر سنی هیچ امتیازی کسب نخواهد کرد.

دانشگاه اتاوا

تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

در کشورهای مختلفی کلمه کالج و دانشگاه با یکدیگر تفاوت دارند. در بعضی از آن‌ها آموزش حرفه‌ای در دانشگاه داده می‌شود و در بعضی از کشورهای دیگر بالعکس.

سخن پایانی

طی این مقاله به بررسی شرایط سنی تحصیل کشور کانادا پرداختیم. همچنین بازگو کردیم افراد بالای ۳۵ سال نیز امکان مهاجرت تحصیلی خواهند داشت، البته با شرایطی بسیار ویژه و استثنایی. ناگفته نماند محدودیت سنی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا جز مراحل با امتیاز بالا محسوب می‌شود.
امیدواریم با خواندن مقاله ما به درک درستی از موضوع شرایط سنی تحصیل در کانادا دست پیدا کنید. این شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا یکی از الزامات بسیار مهم است که نمی‌توان به راحتی از آن چشم‌پوشی کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای کسب امتیاز و پذیرش کالج‌های خوب کانادا محدودیت سنی چند سال است؟
برای کسب امتیاز و پذیرش در بعضی از کالج‌های خوب این کشور میانگین سنی ۲۵ تا ۳۵ در نظر گرفته شده است.
چه مواردی می‌توانند پذیرش را برای افراد مسن هموار کنند؟
باید از مهارت یا تخصص ویژه‌ای برخوردار باشند. تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدارک تحصیلی معتبر تا حدودی سن بالای مهاجران را جبران می‌کند.
سن افراد چقدر در پذیرش آن‌ها تاثیرگذار است؟
۱۲ درصد از واجد شرایط بودن متقاضیان به سن آن‌ها بستگی دارد. به عبارت دیگر سن یکی از معیارهای مهم و تاثیرگذار برای پذیرش تحصیلی در کالج‌های کانادا محسوب می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای