معرفی دانشگاه مک مستر کانادا

معرفی دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر کانادا یک دانشگاه عمومی و دولتی در این کشور در استان انتاریو و شهر ساحلی همیلتون است. این دانشگاه دارای شش دانشکده اصلی است که عبارت اند از دانشکده کسب و کار دگروت، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم سلامت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه. دانشگاه مک مستر با بیش از 30 هزار دانشجوی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، یکی از مراکز پیشرو در زمینه آموزش عالی در کانادا و آمریکای شمالی است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

فهرست مطالب

تاریخچه دانشگاه

در دهه 1830 توسط تعدادی از اعضای فرقه پروتستان مسیحیت آموزشکده‌ای در تورنتو افتتاح شد. در سال 1881 نام این مجتمع آموزشی به کالج باپتیست تورنتو تغییر نام پیدا کرد و این آموزشکده در سال 1887 با کالج وودستوک ادغام شده و به افتخار ویلیام مک‌مستر که کمک زیادی به احداثو تجهیز این دانشگاه کرده بود به نام دانشگاه مک‌مستر تغییر نام پیدا کرد. در سال 1927 این دانشگاه به شهر ساحلی همیلتون در نزدیکی تورنتو انتقال پیدا کرد.

رتبه‌بندی دانشگاه مک مستر کانادا

طبق آخرین رتبه‌بندی سایت معتبر QS، دانشگاه مک‌مستر در دانشگاه های کانادا رتبه پنجم و در دانشگاه‌های جهان رتبه 133 را داراست و فضای آموزشی و پژوهشی مناسب با بهره گیری از اساتید و دانشجویان بین‌المللی و همچنین امکانات آزمایشگاهی، رفاهی و تفریحی مناسب، باعث ایجاد یک موسسه آموزشی قوی و معتبر در بین دانشگاه‌های جهان شده است.

برنامه‌های آموزشی دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر به عنوان یک موسسه آموزشی پیشرو در کانادا برنامه‌های متنوعی را برای تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه در نظر گرفته است. دوره‌هایی مانند مردم شناسی، اخترشناسی، بیوشیمی و علوم زیستی و … . در زیر تعدادی از متنوع‌ترین دوره‌های کارشناسی ارشد را مشاهده می‌کنید: بیولوژی مدیریت کسب و کار مهندسی شیمی شیمی مراقبت اجتماعی و روانشناسی کودک مهندسی عمران علوم زبان‌شناختی مدیریت ارتباطات علوم کامپیوتر علوم زمین و محیط زیست اقتصاد و سیاست اقتصادی و … بدون شک تحصیل در دانشگاه مک مستر برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور و مخصوصا کشور کانادا، یک گزینه هیجان‌انگیز و همچنین یک موفقیت تحصیلی بزرگ محسوب شده و سالانه درخواست‌های زیادی برای اپلای به این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در کانادا با ما در ارتباط باشید.

دانشگاه مک مستر

نتیجه گیری

همان طور که در این مقاله خواندید ما سعی کردیم درباره ی دانشگاه مک مستر کانادا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدیم. زیرا یکی از راه های مهاجرت به کانادا ،مهاجرت از طریق تحصیلی میباشد که برای این منظور شما باید درباره مهاجرت تحصیلی خود اطلاعات لازم را بدست بیاورید. که از جمله این اطلاعات مهم میتوان به تاریخچه و رتبه بندی و برنامه های آموزشی دانشگاه مورد نظر اشاره کرد البته ما در این مقاله به اختصار درباره ی آنها صحبت کردیم اما شما برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با پرکردن فرم مشاوره موسسه هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره بگیرید.

سؤالات متداول

این دانشگاه در شهر ساحلی همیلتون در نزدیکی های تورنتو واقع شده است.

بله، این دانشگاه با داشتن امکانات رفاهی و آزمایشگاهی خوب و همچنین دانشکده مهندسی برای افرادی که قصد تحصیل در این رشته ها را دارند مناسب است.

بله، زبان انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی کشور فرانسه به شمار میروند که میتوان گفت یکی از پیش نیازهای مهاجرت تحصیلی به کانادا داشتن مدرک زبان است که باتوجه به دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر متفاوت است.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *