دانشگاه مدیپول

دانشگاه مدیپول

شهر :

استانبول و آنکارا

سال تاسیس :

2009

زبان :

ترکی, انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

60

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

12

دانشگاه مدیپول مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. برای هر دانشجوی بین‌المللی در ترکیه، فرصت‌های زیادی جهت دستیابی به آموزش با کیفیت بالا وجود دارد. دو شهر آنکارا و استانبول در این کشور دارای دانشگاه‌های بین‌المللی با فرصت‌های فراوان تحصیل به زبان انگلیسی هستند. دانشگاه مدیپول، از جمله دانشگاه‌های معتبر در دو شهر ذکرشده است. این دانشگاه، سالانه میزبان دانشجویان خارجی زیادی از سراسر جهان، از جمله ایران می‌باشد.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

زبان تحصیل در دانشگاه مدیپول

مدیپول به‌عنوان یک دانشگاه خصوصی، خدمات آموزشی را به دانشجویان خارجی زیادی (از 45 کشور مختلف) ارائه می‌دهد. تسلط به زبان ترکی، پیش‌نیاز پذیرش در مقطع کارشناسی این دانشگاه است. این مورد فقط برای داوطلبانی خواهد بود که پذیرش موقت را کسب کرده باشند. داشتن گواهی TÖMER به‌عنوان مدرکی برای سطح زبان داوطلبان اجباری نیست، اما توصیه می‌شود.

اگر داوطلب گواهی TÖMER نداشته باشد، از وی خواسته می‌شود قبل یا در زمان ثبت‌نام، در آزمون مهارت ترکی دانشگاه مدیپول شرکت کند. متقاضیانی که نمرات آزمون آن‌ها شرایط لازم را ندارد، ممکن است برای حداقل دو ترم در یک برنامه فشرده ترکی (ITP) پذیرفته شوند. پس از اتمام موفقیت‌آمیز این برنامه، دانشجویان در برنامه اصلی پذیرفته خواهند شد.

رشته‌ های تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه مدیپول

زبان آموزش در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و همچنین در دانشکده‌های مهندسی و علوم طبیعی و پزشکی بین‌المللی دانشگاه مدیپول، انگلیسی است. پس از ثبت‌نام، دانشجویان باید قبل از شروع تحصیل خود در این برنامه‌ها، تسلط کافی خود به زبان انگلیسی را اثبات کنند. افرادی که هنوز تسلط لازم به زبان انگلیسی را ندارند، باید در یک برنامه فشرده انگلیسی شرکت کنند و با موفقیت آن را به پایان برسانند.

شرایط پذیرش دانشجویان بین‌ المللی در دانشگاه مدیپول

فارغ‌التحصیلی از دبیرستان یا معادل آن، پیش‌نیاز پذیرش در همه برنامه‌‌های دانشگاه مدیپول است. پذیرش بر اساس بررسی تمام مدارک ارائه شده توسط متقاضی انجام می‌شود. سوابق تحصیلی، شرایط شخصی و استعداد هر داوطلب توسط کمیته پذیرش ارزیابی می‌شود. روند درخواست برای همه متقاضیان بین‌المللی، بدون توجه به وضعیت شهروندی یا کشور محل اقامت آن‌ها یکسان خواهد بود.

درخواست از دانشگاه مدیپول، زمانی ارزیابی می‌شود که کلیه مدارک (فرم درخواست، عکس، ریزنمرات، دیپلم، نمرات آزمون و نامه‌های مرجع) به دانشگاه ارسال شود. معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهی متقاضیان ایرانی برای پذیرش باید حداقل 15 از 20 باشد.

مدارک لازم برای ثبت‌ نام در دانشگاه مدیپول

مدارک موردنیاز برای درخواست پذیرش در این دانشگاه عبارت‌اند از:

– گواهی دبیرستان با ترجمه تاییدشده توسط دفتر اسناد رسمی از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور متقاضی.

مدارک لازم برای ثبت‌ نام در دانشگاه مدیپول

– کپی برابر اصل مدرک نتیجه آزمون ورود به دانشگاه که موردتایید سفارت یا کنسولگری ترکیه باشد.

– گواهی معادل‌سازی مدارک تحصیلی که موردتایید سفارت یا کنسولگری ترکیه است.

– کپی صفحات گذرنامه حاوی اطلاعات هویتی، تاییدشده توسط سفارت یا کنسولگری ترکیه.

– ویزای دانشجویی که باید از سفارت ترکیه اخذ شود.

– مدرک قبولی در آزمون مهارت ترکی دانشگاه مدیپول یا ارائه نمره آزمون مهارت ترکی تومر

– اقامت دائم (یک ماه پس از تاریخ ثبت‌نام، به اداره امور دانشجویان ارائه شود)

– 4 قطعه عکس پاسپورتی

– رسید بانکی پرداخت کامل یا جزئی از شهریه

– سندی مبنی بر دارابودن ضمانت مالی متقاضی

– فرم اطلاعات دانشجویی

دوره‌ های مقدماتی زبان انگلیسی در دانشگاه مدیپول

برنامه مقدماتی انگلیسی برای دانشجویانی است که سطح زبان آن‌ها برای تحصیل در دوره‌های ارائه‌شده به این زبان کافی نیست. در طول آموزش مقدماتی زبان انگلیسی، زبان‌آموزان تکنیک‌هایی را برای بیان به‌صورت شفاهی و نوشتاری و همچنین درک و استفاده از زبان انگلیسی آکادمیک به‌دست می‌آورند. در صورت گذراندن موفقیت‌آمیز دوره مقدماتی، دانشجویان می‌توانند رشته‌های مربوطه را دنبال کنند.

دوره‌ های مقدماتی زبان انگلیسی در دانشگاه مدیپول

 

ویژگی و طول مدت دوره زبان انگلیسی

مطابق با نیاز‌های دانشجویان، این دوره 33 هفته است. همچنین در دانشگاه مدیپول، یک برنامه تابستانی اختیاری 6 هفته‌ای برای افرادی که نیاز به آموزش بیشتر دارند، برگزار می‌شود. دانشجویان آموزش را از سطح ابتدایی یا همان A1 آغاز خواهند کرد. در پایان این 33 هفته انتظار می‌رود که زبان‌آموزان به سطح B2+ برسند و بتوانند به زبان انگلیسی آکادمیک، بدون هیچ مشکلی تعامل داشته باشند. در این دوره، دانشجویان در 26 جلسه، با مدت زمان 45 دقیقه در هر کلاس شرکت خواهند کرد. برنامه هفتگی شامل خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت‌کردن آکادمیک و همچنین گرامر، ترجمه، CALL (آموزش زبان به کمک کامپیوتر) و کلاس‌های حرفه‌ای انگلیسی است.

پس از اتمام برنامه مقدماتی، به دانشجویانی که میانگین نمره آن‌ها حداقل 70 از 100 باشد، گواهی رسمی داده می‌شود. این گواهی به دپارتمان‌های دانشگاه مدیپول نشان می‌دهد که سوابق دانشجویان برای ادامه تحصیل بدون هیچ‌گونه مانع زبانی در گروه خود، کافی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپول

هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه ‌به رشته تحصیلی و زبان آموزش متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید هزینه‌های تحصیل در رشته‌های محبوب این دانشگاه را مشاهده نمایید.

برنامه تحصیلی شهریه هزینه پیش‌پرداخت
پزشکی 30000 دلار 21600 دلار
پزشکی (100% انگلیسی) 35000 دلار 25200 دلار
دندانپزشکی 30000 دلار 21600 دلار
دندانپزشکی (100% انگلیسی) 33000 دلار 23760 دلار
داروسازی 15000 دلار 10800 دلار
داروسازی (100% انگلیسی) 18000 دلار 12960 دلار
حقوق 9000 دلار 6480 دلار

بورسیه تحصیلی دانشگاه مدیپول

این دانشگاه با پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی، به کاهش هزینه‌های آن‌ها کمک می‌کند. نرخ بورسیه تحصیلی این دانشگاه تا 20٪ است و برای تمام دانشجویان بین‌المللی در فرآیند درخواست اعمال می‌شود.

لازم به ذکر است، اگر بیش از یک نفر از اعضای خانواده در این دانشگاه مشغول به تحصیل باشند، هر کدام 10 درصد تخفیف دریافت خواهند کرد. تمام این تخفیف‌ها در طول فرآیند ثبت‌نام تا زمانی که دانشجو فارغ‌التحصیل شود، معتبر خواهد بود. تحت هیچ شرایطی بورسیه تحصیلی دانشگاه مدیپول قطع نمی‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مدیپول

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه مدیپول

این دانشگاه خوابگاه‌های داخل پردیس، خوابگاه‌های خصوصی و پانسیون‌های زیادی برای رفع نیاز‌های مسکن دانشجویان بین‌المللی دارد. خدمات غذایی، آشامیدنی، نظافتی و امنیتی که در خوابگاه‌های دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود، از کیفیت درجه‌یک برخوردار هستند.

 

خدمات غذایی

یک شرکت پذیرایی خصوصی، خدمات غذایی را برای دانشگاه مدیپول در خوابگاه‌های دختران و پسران ارائه می‌کند. در خوابگاه، سه وعده ‌غذایی مانند صبحانه، ناهار و شام به‌صورت سلف‌سرویس و à la carte سرو می‌شود.

کافه‌ تریا‌ها

در پردیس دانشگاه مدیپول، انواع کافه‌ها و غذاخوری‌ها با طیف گسترده‌ای از غذا‌های ترکی و بین‌المللی وجود دارد. نوشیدنی‌های سرد و گرم، منوی صبحانه، وعده‌های غذایی و شیرینی در این کافه‌ها سرو می‌شود. به همین ترتیب، فست‌فود‌های زنجیره‌ای بین‌المللی و محلی به دانشجویان در پردیس‌های دانشگاه خدمت می‌کنند.

زندگی دانشجویی در پردیس دانشگاه

دانشگاه مدیپول، یکی از دانشگاه‌های پیشرو در ترکیه با پردیس‌های زیبا است. در طول سال، فعالیت‌های متنوع و رایگان اجتماعی و فرهنگی به دانشجویان ارائه می‌شوند. قرار گرفتن پردیس‌های این دانشگاه در مرکز شبکه حمل‌ونقل (چه در استانبول و چه در آنکارا)، می‌تواند دسترسی به سطح شهر را برای دانشجویان فراهم کند.

خدمات بهداشتی در دانشگاه مدیپول

تمام دانشجویان و کارکنان این دانشگاه، به‌طور کامل تحت پوشش بیمارستان‌های گروه Medipol (در صورت بروز مشکل اورژانسی) هستند و خدمات پزشکی و مراقبت‌های اولیه بهداشتی را دریافت می‌کنند. علاوه بر خدمات ذکرشده، یک پزشک متخصص و یک پرستار در پردیس‌ها 24 ساعته کار می‌کنند.

رنکینگ دانشگاه مدیپول در سطح جهانی

این دانشگاه توانسته در معتبرترین آژانس‌های رتبه‌بندی آموزش عالی در جهان شرکت کند و رتبه خوبی کسب نماید. برای مثال، این دانشگاه در بسیاری از رتبه‌بندی‌های دانشگاهی مانند تایمز، URAPT، Round  University Ranking (RUR) و Webometrics دارای جایگاه خوبی است.

رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جوان جهان

در این رتبه‌بندی که بیش از 25 هزار دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفتند، دانشگاه مدیپول جایگاه 1001 را دارد. همچنین این دانشگاه رتبه 401 را بین دانشگاه‌های جوان جهان، 401 میان دانشگاه‌های آسیا، 501 در دانشگاه‌های اقتصاد‌های نوظهور و 601 با موضوعات بالینی، پیش‌بالینی و سلامت کسب کرده است.

رتبه‌ بندی دانشگاه URAP (رتبه‌ بندی دانشگاه بر اساس عملکرد تحصیلی)

مدیپول در سال 2019-2020 رتبه 65 از 166 دانشگاه و 12 از 57 دانشگاه خصوصی ترکیه را کسب کرده است. در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی توسط URAP، این دانشگاه رتبه 2104 را از میان 2500 دانشگاه به دست آورد.

دانشگاه های برتر ترکیه

دانشگاه های برتر ترکیه

دانشگاه های برتر ترکیه موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت تا با امکانات تحقیقاتی، سطح علمی و کیفی و فعالیت های جانبی این دانشگاه ها آشنا شوید.

سخن آخر

دانشگاه مدیپول از جمله دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که سالانه پذیرای دانشجویان بین‌المللی بسیاری است. رشته‌های تحصیلی زیادی برای تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد. در Medipol امکان شرکت در دوره‌های فشرده زبان برای دانشجویان به زبان انگلیسی و ترکی وجود دارد.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در کنار شما متقاضیان عزیز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در خارج از کشور خواهد بود. کادر مجرب ما با اطلاعات به‌روز، به شما کمک کرده و بهترین پیشنهادات تحصیلی را با توجه به شرایط هر متقاضی، ارائه خواهند داد.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

زبان تدریس در دانشگاه مدیپول چیست؟
زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی می‌باشد. در سال تحصیلی گذشته زبان آموزش 3 رشته در مقطع کارشناسی، 30 درصد انگلیسی و 30 رشته به‌صورت 100 درصد انگلیسی بوده است.
آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه مدیپول وجود دارد؟
بله. این دانشگاه انواع بورسیه‌های تحصیلی تا 20 درصد را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد که از مبلغ شهریه آن‌ها کسر خواهد شد.
هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپول چقدر است؟
شهریه سالانه تحصیل بر اساس زبان آموزش و رشته تحصیلی در این دانشگاه متفاوت است. برای مثال شهریه تحصیل در رشته‌های برتر پزشکی این دانشگاه، بین 15000 تا 35000 دلار در سال متفاوت خواهد بود.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای