بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک و میزان حقوق و دستمزد آنها در کشورهای مختلف بیان شده است. این مقاله در سال 2021 بروزرسانی شده است. هر ساله میلیون ها فارغ التحصیل مهندسی با امید به کسب حقوق بالا در صنعت، آماده ی ورود به بازار کار حرفه ای هستند. مهندسی در واقع یکی از پرطرفدارترین رشته های اصلی و یکی از پردرآمدترین شاخه ها در میان مشاغل است. 

در بین رشته های مختلف مهندسی، مهندسی مکانیک قطعاً یکی از روشن ترین چشم اندازها، بهترین دستمزدها و پایدارترین درخواست ها را در بازار کار جهانی دارد. با این حال، هنگامی که میزان پرداخت به مهندسان مکانیک را در کشورهای مختلف مطالعه می کنیم، متوجه می شویم که در برخی از کشورها به وضوح مهندسان مکانیک با حقوق بیشتر و رضایت شغلی بالاتر نسبت به سایر کشورها کار می کنند. مهندسین در حال حاضر در طیف وسیعی از صنایع به کار اشتغال دارند. مهندسان مکانیک امروزه در هوانوردی، معماری و حتی فناوری محاسباتی مشغول به کار هستند. شرکت های برتر جهان برای کار آن ها ناسا، گوگل و اپل هستند.

 

آنچه در این مقاله میخوانید

مقدمه ای بر بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک

برای مشخص کردن 10 کشور برتر برای شغل مهندسی مکانیک، به وبسایت های مختلفی سر زدیم و شرایط و دستمزد مهندسان این رشته را در کشورهای مختلف بررسی کردیم. کشورهایی که بیشترین تقاضا برای مهندسان مکانیک را دارند آلمان و آمریکا هستند. همانطور که می دانید این دو کشور در صدر کشورهای پردرآمد جهان نیز هستند. مثلا در حالی که می توان با داشتن 5 سال سابقه کار در مهندسی مکانیک در ایالات متحده آمریکا به طور متوسط سالیانه 84190 دلار دستمزد دریافت کرد، حقوق این مهندس می تواند تا 128430 دلار در سال نیز افزایش یابد. 

آمارها نشان می دهد که دستمزد مهندسان مکانیک در سال 2017 افزایش 25000 دلاری را نسبت به سال 2016 (65695 دلار) تجربه کرد. هم چنین در آلمان، دستمزد این شغل سالیانه در حدود 56532 دلار و در مقایسه با سایر نقاط جهان بالاتر است. حقوق مهندس مکانیک در دبی، ژاپن و سایر کشورهای مشابه به دلیل هزینه ی بالای زندگی، رقابت حرفه ای و فاکتورهایی که در درآمد بالا در این کشورها موثرند، در این لیست نمی توانند مورد مقایسه قرار بگیرند. 

به طور کلی می خواهیم بگوییم شما به عنوان یک فارغ التحصیل مهندسی مکانیک باید تمام ریزفاکتورهای مرتبط را برای انتخاب کشور مقصد برای کار در نظر بگیرید.

یک مهندس معماری در کشور نروژ حقوق بسیار خوبی دریافت می کند

بهترین کشورهای جهان برای شغل مهندسی مکانیک کدامند؟

فرصت های بسیار زیاد شغلی در انتظار مهندسان برتر مکانیک در سراسر جهان وجود دارد. این اعتقاد همگانی وجود دارد که این مهندسان سازنده ی جهان هستند. بدون شک می توان گفت کشورهای زیادی مشتاق استخدام مهندسان مکانیک توانا هستند. این گروه نه تنها با تغییرات سازگار هستند، بلکه خودشان آفریننده ی تحول اند. در هر صورت امیدواریم این مطلب برای انتخاب کشور مقصد به مهندسان مکانیکی که قصد مهاجرت دارند کمک کند.

آلمان

کشور آلمان مرکز فعالیت بسیاری از کمپانی های اتومبیل سازی است. این کشور رتبه ی اول شکوفایی و فعالیت مهندسی مکانیک را در جهان دارد. آلمان کشوری پیشرفته است که 65 درصد مردم آن از اینترنت باند پهن استفاده می کنند. کمپانی هایی مانند بی ام و، زیمنس، MTU Aero Engines و… در آلمان  در انتظار استخدام مهندسین مکانیک واجد شرایط هستند. اکنون می توان گفت آلمان به حدود 70000 مهندس با متوسط حقوق 35000 یورو در سال نیاز دارد. در آلمان مشاغل زیادی برای مهندسان مکانیک، نه تنها در صنعت خودرو بلکه در تولید برق، فناوری نانو و غیره وجود دارد.

در آلمان مشاغل زیادی برای مهندسان مکانیک، نه تنها در صنعت خودرو بلکه در تولید برق، فناوری نانو و غیره وجود دارد.
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

آمریکا

پس از آلمان، ایالات متحده آمریکا دومین کشوری است که بیشترین مهندسان مکانیک را استخدام می کند. آنها پیش بینی می کنند که به دلیل گرایش فناوری نانو، حدود 86000 مهندس مکانیک در چند سال آینده مورد نیازشان خواهند بود. این میزان درخواست، فرصت شکوفایی را برای مهندسان ایجاد می کند. شرکت های آمریکایی به پرداخت حقوق خوب به کارمندان معروفند. کار مهندسی در آمریکا یعنی داشتن فرصت یادگیری و پیشرفت همراه با زندگی لوکس؛ چه چیز دیگری را می توان انتظار داشت؟

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

امارات و خاورمیانه

امارات متحده عربی و کشورهای خاورمیانه، بی شک کشورهای پیشرو هستند. این مناطق فرصتهای بسیار خوبی را به مهندسان مکانیک ارائه می دهند. این کشورها کیفیت زندگی راضی کننده ای را برای مهندسانی که در این کشور زندگی می کنند فراهم می آورد. آنها همچنین سالیانه بسته ی عظیمی را به مهدسان ارائه می دهند و این باعث می شود در بین کشورهای برتر دنیا برای مهندسان مکانیک قرار گیرند.

 1.  
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

ژاپن

ژاپن به عنوان چهارمین کشور در لیست ما، موقعیت های شغلی قابل توجهی برای مهندسان مکانیک فراهم می کند. می توان گفت حرفه هایی که مهندسان مکانیک بتوانند در آن ها از مهارتهای خود استفاده کنند، در ژاپن فراوان است.

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

ایتالیا و چین

این دو کشور به مهندسان مکانیک فرصتی می دهند تا با چالش هایی حرفه ای روبرو شوند و با موفقیت از آن عبور کنند. آنها به شما حقوق و دستمزد راضی کننده، کیفیت خوب زندگی و رضایت شغلی ارائه می دهند. نمی توان نقش این موارد را در رضایت و ارتقای شغلی نادیده گرفت.

فرصت های بسیار زیاد شغلی در انتظار مهندسان برتر مکانیک در سراسر جهان وجود دارد.

حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف چقدر است؟

اگر در رشته ی مهندسی مکانیک مشغول به تحصیل هستید، بدون شک می توانید به یک کار هیجان انگیز و با حقوق خوب در بسیاری از صنایع در خارج از کشور فکر کنید. بیایید برخی از مقصد های محبوب در سرار جهان برای مهندسان مکانیک را مرور کنیم و دریابیم که این مهندسان چقدر درآمد دارند.

استرالیا

حقوق مهندسی مکانیک در استرالیا سالانه به طور متوسط 72124 دلار است.

کانادا

در کانادا، بطور متوسط مهندسان مکانیک سالانه 55892 دلار درآمد کسب می کنند.

فرانسه

تقریبا 40225 یورو سالانه حقوق مهندسان مکانیک در فرانسه است.

آلمان

مهندسان مکانیک که در آلمان مشغول به کار هستند، با حداقل دو سال سابقه ی کار دست کم سالانه 44000 یورو دریافت می کنند.

ایتالیا

به طور متوسط مهندسان مکانیک هر سال 31386 یورو در ایتالیا دریافت می کنند.

ژاپن

به متخصصان این شغل به طور متوسط سالانه 3585185 ین ژاپن پرداخت می شود.

انگلستان

میانگین حقوق و دستمزد مهندسی مکانیک در انگلیس سالانه 33023 پوند است.

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده به طور متوسط سالانه 80094 دلار به مهندسان مکانیک حقوق می دهد.

حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف

 در این جا ما وظیفه داریم به نکته ی مهمی اشاره کنیم که می تواند در تصمیم مهاجرت برای یک مهندس مکانیک تاثیر بسزایی داشته باشد. از میان این کشورهای برتر که بررسی کردیم، تقریبا هیچ کدامشان هم اکنون، برای سال 2021، قانون و مصوبه ای برای استخدام مهندسان از خارج از کشور ندارند. تنها کشوری که هم اکنون به جذب مهندسان و بسیاری از مشاغل تخصصی دیگر از سراسر جهان اعلام نیاز کرده، کشور آلمان است.

  قانون مهاجرت آلمان تصویب کرده که متخصصان ماهر از سراسر دنیا و حتی خارج از اتحادیه ی اروپا، با شرایطی مشابه آلمانی ها و بدون هیچگونه اولویت بندی ملیتی، تنها با تکیه بر تخصص خود می توانند برای کار در آلمان اقدام کنند. اگر شما هم یک مهندس مکانیک کاربلد و حرفه ای هستید، بی شک یکی از موقعیت های کاری خالی در سرزمین قدرتمند آلمان متعلق به شماست.

 ممنون که تا انتهای این مقاله با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه بودید.

 

سوالات متداول

آلمان، آمریکا، امارات، ژاپن، ایتالیا، چین

بله. اکثر کشورهای جهان با مدرک زبان انگلیسی پذیرش دارند اما در کل برای ورود به یک کشور باید به زبان آن کشور یا زبان انگلیسی مسلط باشید.

آلمان از لیست داشگاه های برتر در رتبه اول قرار دارد.

بنر

40 پاسخ

 1. سلام…من 24 سالمه دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی دانشگاه فردوسی هستم.مهاجرت تحصیلی برای دکتری به آلمان رو پیشنهاد میکنین یا مهاجرت کاری؟
  اگر مهاجرت تحصیلی رو پیشنهاد میدین من توی این تقریبا یک سال باقی مونده چه کاری انجام بدم بهتره؟
  چه پارامتر هایی از معدل و مقاله و زبان انگلیسی یا آلمانی و… موثر هست برای اپلی دکتری
  فرضا معدل چند به بالا باشه شانس اپلی هست؟

  1. سلام وقتتون بخیر.
   مهاجرت کاری نیازمند داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط هست.
   در خصوص مقطع دکترا خدماتی ارائه نمیدیم اما اگر قصدتون برای مهاجرت جدیه پشنهاد میکنیم از حالا روی زبان تمرکز کنید.

 2. سلام وقت بخیر
  من کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل 15 از دانشگاه ازاد دارم
  3 سال سابقه کار در رشته خودم به عنوان طراح مکانیک دارم و مقام سوم کشوری در مسابقات طراحی هم دارم
  زبان انگلیسی مسلط هستم
  کدام کشور که بودجه کمی هم بخاد مناسب من هست ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به مهارت شما کشور آلمان مقصد مناسبی برای شما خواهد بود و امکان دریافت جاب آفر را خواهید داشت.

 3. سلام وقت بخیر
  من کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی و 29 ساله و متاهل هستم و حدودا دو سال نیم سابقه کار در شرکت خصوصی و با پست مدیر فنی مهندسی دارم .
  برای کار در المان شانسی دارم؟ فقط زبان المانی رو مشکل دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر.
   بله شانس دارید اما باید به موازات پرونده همکاری کنید در خواندن زبان آلمانی .

 4. با سلام
  بنده کارشناس ارشد مکانیک ایش ساخت وتولید هستم و 12 سال سابقه کاری مرتبط دارم .8 سال در شرکت ایران پتک و مدت 4 سال در شرکت ماشین سازی اراک دارم . لیسانس من به طور ناپیوسته بوده و من هنرستان فنی حرفه ای دیپلم گرفتم و بعد فوق دیپلم و درنهایت لیسانس و فوق لیسانس گرفتم و همه مدارک هم در دانشگاه و دانشکده های دولتی بوده میخواستم بدونم مدرک من قابل قبول هست ؟ همسرم هم لیسانس هوشبری و سابقه 10 سال کار در بیمارستان دارد قصد مهاجرت داریم. یه دختر 5 ساله هم داریم . پیشنهاد شما برای مهاجرت چیست . لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خوشبختانه شرایط شما و همسرتون برای مهاجرت به آلمان بسیار مناسبه و امکان اخذ جاب آفر برای شما وجود داره .

 5. سلام بنده کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۷ دارم از دانشگاه آزاد و همچنین دو سال سابقه کار دارم ۲۵ سال سن دارم بهترین کشور برای من کدوم بنظرتون

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بهترین کشور برای رشته شما کشور آلمان هست البته به شرط همکاری شما در خواندن زبان آلمانی .

 6. سلام وقت بخیر من ترم ۷ کارشناسی مکانیکم برای ارشد میخوام بورسیه بگیرم جز معدل و ریز نمرات و سوابق تحصیلی و زبانو… مصاحبه هم داره یانه

 7. سلام وقتتون بخیر، من سال دوم مهندسی مکانیک هستم، میخوام برا کارشناسی ارشد بورسیه بگیرم، میخواستم بدونم چه چیزایی میتونه به رزومه ام کمک کنه؟؟ و کدوم کشور رو پیشنهاد میدین!؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   ریز نمرات ، معل ، گپ تحصیلی ،سوابق تحصیلی ، مدرک زبان و …در دریافت بورسیه تاثیر گذار هست .
   برای تحصیل در مقطع ارشد ما کانادا ، آمریکا ، آلمان ، فرانسه و ترکیه رو پیشنهاد میکنیم .

 8. سلام من کارشناس مکانیک خودرو هستم دانشگاه آزاد .و در شرکت خودرو سازی کار می کنم .
  به چه روش میتوانم اقدام کنم.
  حدود هزینه چقدر هست
  خوشحال میشم کمک کنید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اگر حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و شرایط سنیتون مناسب باشه میتونید از طریق جاب آفر برای کشور آلمان اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن