بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک و میزان حقوق و دستمزد آنها در کشورهای مختلف بیان شده است. این مقاله در سال 2021 بروزرسانی شده است. هر ساله میلیون ها فارغ التحصیل مهندسی با امید به کسب حقوق بالا در صنعت، آماده ی ورود به بازار کار حرفه ای هستند. مهندسی در واقع یکی از پرطرفدارترین رشته های اصلی و یکی از پردرآمدترین شاخه ها در میان مشاغل است. 

در بین رشته های مختلف مهندسی، مهندسی مکانیک قطعاً یکی از روشن ترین چشم اندازها، بهترین دستمزدها و پایدارترین درخواست ها را در بازار کار جهانی دارد. با این حال، هنگامی که میزان پرداخت به مهندسان مکانیک را در کشورهای مختلف مطالعه می کنیم، متوجه می شویم که در برخی از کشورها به وضوح مهندسان مکانیک با حقوق بیشتر و رضایت شغلی بالاتر نسبت به سایر کشورها کار می کنند. مهندسین در حال حاضر در طیف وسیعی از صنایع به کار اشتغال دارند. مهندسان مکانیک امروزه در هوانوردی، معماری و حتی فناوری محاسباتی مشغول به کار هستند. شرکت های برتر جهان برای کار آن ها ناسا، گوگل و اپل هستند.

 

آنچه در این مقاله میخوانید

مقدمه ای بر بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک

برای مشخص کردن 10 کشور برتر برای شغل مهندسی مکانیک، به وبسایت های مختلفی سر زدیم و شرایط و دستمزد مهندسان این رشته را در کشورهای مختلف بررسی کردیم. کشورهایی که بیشترین تقاضا برای مهندسان مکانیک را دارند آلمان و آمریکا هستند. همانطور که می دانید این دو کشور در صدر کشورهای پردرآمد جهان نیز هستند. مثلا در حالی که می توان با داشتن 5 سال سابقه کار در مهندسی مکانیک در ایالات متحده آمریکا به طور متوسط سالیانه 84190 دلار دستمزد دریافت کرد، حقوق این مهندس می تواند تا 128430 دلار در سال نیز افزایش یابد. 

آمارها نشان می دهد که دستمزد مهندسان مکانیک در سال 2017 افزایش 25000 دلاری را نسبت به سال 2016 (65695 دلار) تجربه کرد. هم چنین در آلمان، دستمزد این شغل سالیانه در حدود 56532 دلار و در مقایسه با سایر نقاط جهان بالاتر است. حقوق مهندس مکانیک در دبی، ژاپن و سایر کشورهای مشابه به دلیل هزینه ی بالای زندگی، رقابت حرفه ای و فاکتورهایی که در درآمد بالا در این کشورها موثرند، در این لیست نمی توانند مورد مقایسه قرار بگیرند. 

به طور کلی می خواهیم بگوییم شما به عنوان یک فارغ التحصیل مهندسی مکانیک باید تمام ریزفاکتورهای مرتبط را برای انتخاب کشور مقصد برای کار در نظر بگیرید.

یک مهندس معماری در کشور نروژ حقوق بسیار خوبی دریافت می کند

بهترین کشورهای جهان برای شغل مهندسی مکانیک کدامند؟

فرصت های بسیار زیاد شغلی در انتظار مهندسان برتر مکانیک در سراسر جهان وجود دارد. این اعتقاد همگانی وجود دارد که این مهندسان سازنده ی جهان هستند. بدون شک می توان گفت کشورهای زیادی مشتاق استخدام مهندسان مکانیک توانا هستند. این گروه نه تنها با تغییرات سازگار هستند، بلکه خودشان آفریننده ی تحول اند. در هر صورت امیدواریم این مطلب برای انتخاب کشور مقصد به مهندسان مکانیکی که قصد مهاجرت دارند کمک کند.

آلمان

کشور آلمان مرکز فعالیت بسیاری از کمپانی های اتومبیل سازی است. این کشور رتبه ی اول شکوفایی و فعالیت مهندسی مکانیک را در جهان دارد. آلمان کشوری پیشرفته است که 65 درصد مردم آن از اینترنت باند پهن استفاده می کنند. کمپانی هایی مانند بی ام و، زیمنس، MTU Aero Engines و… در آلمان  در انتظار استخدام مهندسین مکانیک واجد شرایط هستند. اکنون می توان گفت آلمان به حدود 70000 مهندس با متوسط حقوق 35000 یورو در سال نیاز دارد. در آلمان مشاغل زیادی برای مهندسان مکانیک، نه تنها در صنعت خودرو بلکه در تولید برق، فناوری نانو و غیره وجود دارد.

در آلمان مشاغل زیادی برای مهندسان مکانیک، نه تنها در صنعت خودرو بلکه در تولید برق، فناوری نانو و غیره وجود دارد.
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

آمریکا

پس از آلمان، ایالات متحده آمریکا دومین کشوری است که بیشترین مهندسان مکانیک را استخدام می کند. آنها پیش بینی می کنند که به دلیل گرایش فناوری نانو، حدود 86000 مهندس مکانیک در چند سال آینده مورد نیازشان خواهند بود. این میزان درخواست، فرصت شکوفایی را برای مهندسان ایجاد می کند. شرکت های آمریکایی به پرداخت حقوق خوب به کارمندان معروفند. کار مهندسی در آمریکا یعنی داشتن فرصت یادگیری و پیشرفت همراه با زندگی لوکس؛ چه چیز دیگری را می توان انتظار داشت؟

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

امارات و خاورمیانه

امارات متحده عربی و کشورهای خاورمیانه، بی شک کشورهای پیشرو هستند. این مناطق فرصتهای بسیار خوبی را به مهندسان مکانیک ارائه می دهند. این کشورها کیفیت زندگی راضی کننده ای را برای مهندسانی که در این کشور زندگی می کنند فراهم می آورد. آنها همچنین سالیانه بسته ی عظیمی را به مهدسان ارائه می دهند و این باعث می شود در بین کشورهای برتر دنیا برای مهندسان مکانیک قرار گیرند.

 1.  
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

ژاپن

ژاپن به عنوان چهارمین کشور در لیست ما، موقعیت های شغلی قابل توجهی برای مهندسان مکانیک فراهم می کند. می توان گفت حرفه هایی که مهندسان مکانیک بتوانند در آن ها از مهارتهای خود استفاده کنند، در ژاپن فراوان است.

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

ایتالیا و چین

این دو کشور به مهندسان مکانیک فرصتی می دهند تا با چالش هایی حرفه ای روبرو شوند و با موفقیت از آن عبور کنند. آنها به شما حقوق و دستمزد راضی کننده، کیفیت خوب زندگی و رضایت شغلی ارائه می دهند. نمی توان نقش این موارد را در رضایت و ارتقای شغلی نادیده گرفت.

فرصت های بسیار زیاد شغلی در انتظار مهندسان برتر مکانیک در سراسر جهان وجود دارد.

حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف چقدر است؟

اگر در رشته ی مهندسی مکانیک مشغول به تحصیل هستید، بدون شک می توانید به یک کار هیجان انگیز و با حقوق خوب در بسیاری از صنایع در خارج از کشور فکر کنید. بیایید برخی از مقصد های محبوب در سرار جهان برای مهندسان مکانیک را مرور کنیم و دریابیم که این مهندسان چقدر درآمد دارند.

استرالیا

حقوق مهندسی مکانیک در استرالیا سالانه به طور متوسط 72124 دلار است.

کانادا

در کانادا، بطور متوسط مهندسان مکانیک سالانه 55892 دلار درآمد کسب می کنند.

فرانسه

تقریبا 40225 یورو سالانه حقوق مهندسان مکانیک در فرانسه است.

آلمان

مهندسان مکانیک که در آلمان مشغول به کار هستند، با حداقل دو سال سابقه ی کار دست کم سالانه 44000 یورو دریافت می کنند.

ایتالیا

به طور متوسط مهندسان مکانیک هر سال 31386 یورو در ایتالیا دریافت می کنند.

ژاپن

به متخصصان این شغل به طور متوسط سالانه 3585185 ین ژاپن پرداخت می شود.

انگلستان

میانگین حقوق و دستمزد مهندسی مکانیک در انگلیس سالانه 33023 پوند است.

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده به طور متوسط سالانه 80094 دلار به مهندسان مکانیک حقوق می دهد.

حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف

 در این جا ما وظیفه داریم به نکته ی مهمی اشاره کنیم که می تواند در تصمیم مهاجرت برای یک مهندس مکانیک تاثیر بسزایی داشته باشد. از میان این کشورهای برتر که بررسی کردیم، تقریبا هیچ کدامشان هم اکنون، برای سال 2021، قانون و مصوبه ای برای استخدام مهندسان از خارج از کشور ندارند. تنها کشوری که هم اکنون به جذب مهندسان و بسیاری از مشاغل تخصصی دیگر از سراسر جهان اعلام نیاز کرده، کشور آلمان است.

  قانون مهاجرت آلمان تصویب کرده که متخصصان ماهر از سراسر دنیا و حتی خارج از اتحادیه ی اروپا، با شرایطی مشابه آلمانی ها و بدون هیچگونه اولویت بندی ملیتی، تنها با تکیه بر تخصص خود می توانند برای کار در آلمان اقدام کنند. اگر شما هم یک مهندس مکانیک کاربلد و حرفه ای هستید، بی شک یکی از موقعیت های کاری خالی در سرزمین قدرتمند آلمان متعلق به شماست.

 ممنون که تا انتهای این مقاله با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه بودید.

 

سوالات متداول

آلمان، آمریکا، امارات، ژاپن، ایتالیا، چین

بله. اکثر کشورهای جهان با مدرک زبان انگلیسی پذیرش دارند اما در کل برای ورود به یک کشور باید به زبان آن کشور یا زبان انگلیسی مسلط باشید.

آلمان از لیست داشگاه های برتر در رتبه اول قرار دارد.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

32 پاسخ

 1. با سلام
  بنده کارشناس ارشد مکانیک ایش ساخت وتولید هستم و 12 سال سابقه کاری مرتبط دارم .8 سال در شرکت ایران پتک و مدت 4 سال در شرکت ماشین سازی اراک دارم . لیسانس من به طور ناپیوسته بوده و من هنرستان فنی حرفه ای دیپلم گرفتم و بعد فوق دیپلم و درنهایت لیسانس و فوق لیسانس گرفتم و همه مدارک هم در دانشگاه و دانشکده های دولتی بوده میخواستم بدونم مدرک من قابل قبول هست ؟ همسرم هم لیسانس هوشبری و سابقه 10 سال کار در بیمارستان دارد قصد مهاجرت داریم. یه دختر 5 ساله هم داریم . پیشنهاد شما برای مهاجرت چیست . لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خوشبختانه شرایط شما و همسرتون برای مهاجرت به آلمان بسیار مناسبه و امکان اخذ جاب آفر برای شما وجود داره .

 2. سلام بنده کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۷ دارم از دانشگاه آزاد و همچنین دو سال سابقه کار دارم ۲۵ سال سن دارم بهترین کشور برای من کدوم بنظرتون

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بهترین کشور برای رشته شما کشور آلمان هست البته به شرط همکاری شما در خواندن زبان آلمانی .

 3. سلام وقت بخیر من ترم ۷ کارشناسی مکانیکم برای ارشد میخوام بورسیه بگیرم جز معدل و ریز نمرات و سوابق تحصیلی و زبانو… مصاحبه هم داره یانه

 4. سلام وقتتون بخیر، من سال دوم مهندسی مکانیک هستم، میخوام برا کارشناسی ارشد بورسیه بگیرم، میخواستم بدونم چه چیزایی میتونه به رزومه ام کمک کنه؟؟ و کدوم کشور رو پیشنهاد میدین!؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   ریز نمرات ، معل ، گپ تحصیلی ،سوابق تحصیلی ، مدرک زبان و …در دریافت بورسیه تاثیر گذار هست .
   برای تحصیل در مقطع ارشد ما کانادا ، آمریکا ، آلمان ، فرانسه و ترکیه رو پیشنهاد میکنیم .

 5. سلام من کارشناس مکانیک خودرو هستم دانشگاه آزاد .و در شرکت خودرو سازی کار می کنم .
  به چه روش میتوانم اقدام کنم.
  حدود هزینه چقدر هست
  خوشحال میشم کمک کنید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اگر حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و شرایط سنیتون مناسب باشه میتونید از طریق جاب آفر برای کشور آلمان اقدام کنید .

 6. من الان سال یازدهم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته مکانیکی کدام کشور درآمد و اشتغال بهتری دارد و آیا درست است در کشور دیگه ادامه تحصیل بدم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   شما میتوانید برای تحصیل در آلمان ، کانادا ، استرالیا ، انگلستان ، ترکیه و …اقدام کنید که کاملا بستگی به شرایط اولیه و اولویت های شما دارد .
   میتونید برای کسب اطلاعات کامل تر با ما در تماس باشید تا کارشناسان ما با توجه به شرایطتون شما را راهنمایی کنند .

 7. سلام عرض ادب
  بنده ۳۲ سال سن دارم. مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ساخت و تولید دانشگاه علم و صنعت . همچنین ۶ سال ستبقه کار مرتبط دارم و اینکه مدرک زبان ندارم. آیا میتونم برای مهاجرت کاری آلمان یا امریکا اقدام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله شرایط اولیه ای که فرمودید برای جاب آفر آلمان بسیار مناسب هست . برای ارزیابی دقیقتر شرایطتون میتوانید فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنماییتون کنند .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای کره اقدام نمیکنیم متاسفانه . اما کشور های استرالیا ، انگلستان برای مقطع ارشد بسیار مناسب هستند .

  2. سلام من دانشجوی مکانیک سال دو هستم و میخواستم برای ارشد اقدام‌کنم‌ به کشور فرانسه با توجه به اینکه میخوام به زبان فرانسوی تحصیل کنم.
   به نظر شما کدوم‌ گرایش مکانیک تو این کشور پرطرفداره و بهتره ترم چندم اقدام کنم؟

   1. سلام وقتتون بخیر .
    پیشنهاد میکنیم از الان روز زبان فرانسه کار کنید و برای دوره زبان این کشور اقدام کنید .

 8. سلام وقتتون بخیر من مهندسی مکانیک دارم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶:۳۰میخوام مدرک زبانم بگیرم درحال حاضرم داخل شرکت دارویی یکسال کارشناس فنیم چقدر شانس برای مهاجرت دارم و ۲۵سالمم هست

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای این که شما رو بهتر و دقیقتر راهنمایی کنیم باید اطلاعات کامل تری مثل میزان سابقه کار شما داشته باشیم . اما با فرض این که سابقه کار شما کمتر از 3 سال هست پیشنهاد میکنیم از طریق تحصیل و یا دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید و خواندن زبان هم شروع کنید .

 9. سلام من مهندس مکانیک هستم با 15 سال سابقه مرتبط
  با آماری که نوشتید دستمزد در امریکا تقریبا دوبرابر آلمانه آیا هزینه ها هم به همین صورت بالاست یا واقعا رفاه در امریکا خیلی بالاتر از آلمان میشه ؟
  میخواستم بدونم بین ویزای تحصیلی به امریکا و ویزای کاری به آلمان یا اتریش کدوم کار درست تری است (از لحاظ شانس قبولی)

  1. سلام وقتتون بخیر .
   به صورت کلی مهاجرت کاری روش محبوبتری هست و به این نکته توجه داشته باشید که درآمد در ایالت های مختلف آمریکا بسیار متفاوت هست .
   مهندسین مکانیک میتوانند درآمد بالایی در آلمان داشته باشند .

 10. سلام، من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک/ساخت و تولید هستم، قصد مهاجرت به آلمان پس از اتمام تحصیلاتم رو دارم. علاقه خودم مهاجرت کاری هست اما این روزها اکثرا مهاجرت تحصیلی به این کشور انجام میدن و اون رو بهترین راه میدونن. خواستم بدونم که به نظر شما آیا مهاجرت از طریق تحصیلی نسبت به کاری مزایای خیلی زیادی داره که بر خلاف میلم ادامه تحصیل بدم و از این طریق مهاجرت کنم ؟
  ممنون از وبسایت خوبتون و ببخشید که طولانی شد.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای مهاجرت کاری باید حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید ، اگر این شرایط رو داشته باشید مهاجرت کاری برای شما گزینه مناسبتری هست .

 11. سلام من کاردانی مکانیک تاسیسات دارم و دارم کارشناسی تاسیسات رو میخونم البته ناپیوسته و آشنایی با نرم افزارهای اتوکد و کتیا دارم آیا با اخذ کردن کارشناسی میشه تو آلمان کار خوبی پیدا کرد الان هم شاغل در شرکت لبنی هستم به عنوان تکنیسین مکانیک آیا امکان داره هم در آلمان ادامه کارشناسی رو اونجا بخونم و هم کار کنم مربط به کارم در اینجا مثلا تکنیسین مکانیک شرکت لبنی…ممنون میشم جواب بدین و منو راهنمایی کنین..با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله رشتتون جزو مشاغل مورد نیاز کشور آلمان هست و شانس کاری خواهید داشت .

 12. سلام من لیسانس مکانیک خودرو دارم شرایط برای من د کدام کشور بهتر است و چقدر باید توانایی داشته باشم و دستمزد چقدره؟ ؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در درجه اول باید سایر شرایطتون ارزیابی شود اما به صورت کلی برای رشته و تخصص شما کشور استرالیا و آلمان شرایط مناسبی دارد و حقوق شما بستگی به پوزیشن شغلی شما و کشور مقصدتان دارد .

 13. سلام
  من کارشناسی مکانیک خودرو ناپیوسته دارم و دانشگاه هم دولتی خوندم میخوام بدونم ک مدرکم توسط کشور آلمان قبول میشه ک برم ادامه تحصيل بدم یا نه؟؟؟؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   کارشناسان ما باید مدارک شما را ارزیابی کنند ولی به صورت کلی اکثر دانشگاه های دولتی ایران ، مورد قبول کشور آلمان هستند .

 14. در حال حاضر و با توجه به رشد اقتصادی کشور هند، بازار کار خوبی برای مهندسین مکانیک بوجود آمده است.

  با تشکر
  حامد کرمانیون
  کارشناس ارشد مهندسی مکانیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن