شرایط تحصیل داروسازی در ترکیه؛ معادل سازی داروسازی در ترکیه

شرایط تحصیل داروسازی در ترکیه؛ معادل سازی داروسازی در ترکیه

داروسازی در ترکیه، یکی از صنایع بزرگ و مهم در این کشور است که توانسته است به عنوان یکی از پایه‌های اصلی صنعتی و توسعه‌ای ترکیه شناخته شود. تحصیل داروسازی در ترکیه ، با توجه به موقعیت جغرافیایی مهم ترکیه بین قاره‌های آسیا و اروپا، به یک مرکز تأمین و توزیع داروهای مختلف در منطقه تبدیل شده است. ترکیه با داشتن تکنولوژی‌های پیشرفته تولید، تحقیقات بالا، و استفاده از استانداردهای بین‌المللی در زمینه داروسازی، از جایگاه بسیار محکمی در صنعت جهانی داروسازی برخوردار است. همچنین، ترکیه با بازار داخلی بزرگ و توان تولید بالایی که دارد، به عنوان یکی از مراکز تولید و صادرات دارو در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. در ادامه به شرایط تحصیل داروسازی در ترکیه اشاره شده است با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های ترکیه

داروسازی یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی در ترکیه می‌باشد. برای تحصیل در این رشته مانند ایران باید در کنکور شرکت کنید. اما کنکور ترکیه با ایران متفاوت است. در ترکیه برای ورود به دانشگاه باید به غیر از اینکه در آزمون ورودی هر دانشگاه موفق شوید، همچنین باید در یکی از آزمون‌های معتبر تحصیلات عالی نمره خوبی داشته باشید. دانشگاه‌های ترکیه در معاهده بولونیا قرار دارند که بر اساس این معاهده سیستم تحصیلی دانشگاه‌های این کشور با استانداردهای اروپا تطبیق‌سازی می‌شود.

دانشجویان داروسازی ترکیه در مورد نحوه درمان و استفاده دارو در زمینه‌های علوم طبیعی، بهداشتی و اجتماعی تخصص پیدا می‌کنند. دوره تحصیل در در دانشگاه‌های ترکیه ۱۰ ترم بوده که دانشجویان این رشته باید واحدهای تئوری و عملی را در این مدت پاس کنند. در پایان دانشجویان باید یک پایان نامه که نتیجه زحمات پژوهشی آن‌ها بوده است را به دانشگاه تحویل بدهند.

ساختار تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های ترکیه

مهمترین آزمونی که شما باید برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه برای رشته داروسازی بدهید آزمون یوس است. شما پس از این آزمون باید ۵ سال داروسازی بخوانید. دو سال اول شامل درسهای پایه و تئوری را پشت سر خواهید گذاشت و پس از آن در سالهای دوم، سوم کلاسهای تئوری و عملی با هم آمیخته می‌شود. در سال چهارم کلاسهای شما به صورت عملی خواهد بود و در سال پنجم شما باید در کلاس مراکز درمانی، داروخانه بیمارستان یا صنایع داروسازی مشغول به کار شوید.

شرایط ورود به رشته داروسازی در ترکیه

برای آنکه در دانشگاه‌های ترکیه پزشکی بخوانید باید دیپلم داشته باشید. نمرات خوبی در دروسی مانند بیولوژی، شیمی، فیزیک ریاضی میتواند برای تحصیل در این رشته بسیار با اهمیت باشد. از دیگر شرایطی که موجب میشود بتوانید در این رشته تحصیل کنید قبولی در آزمون ورودی هر دانشگاه است.

شرایط لازم برای ورود به رشته داروسازی در ترکیه

 • دیپلم دبیرستان
 • نمرات خوب در بیولوژی، شیمی، فیزیک و ریاضی
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • انگیزه نامه
 • پاسپورتی که اعتبار نیز داشته باشد

ساختار تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های ترکیه

داروسازی در ترکیه بدون کنکور

تنها جایی که می‌توانید در ترکیه بدون کنکور در آن رشته تحصیل کنید، دانشگاه‌های خصوصی هستند. در ترکیه بالغ بر ۸۰ دانشگاه خصوصی قرار دارند که مدارک آن‌ها در بسیاری از مناطق جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی معتبر هستند. شما به جای کنکور باید در هر کدام از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه که مدنظر دارید آزمون‌های جداگانه بدهید و اگر نمره خوبی در این آزمون‌ها گرفتید می‌توانید وارد دانشگاه شده و در رشته داروسازی تحصیل کنید.

داروسازی در ترکیه بدون کنکور

آزمون‌های YOS و SAT برای تحصیل در رشته داروسازی ترکیه

برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه در رشته داروسازی مخصوصا دانشگاه‌های دولتی باید آزمون‌های SAT و YOS را با نمره خوبی پشت سر گذاشته باشید. آزمون یوس، آزمونی است که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است و شما با موفقیت سپری کردن این آزمون می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه ثبت نام کنید. این آزمون ها، زبان هوش و ریاضی شما را محک می‌زنند. تنها تفاوتی که این دو آزمون دارند این است که آزمون SAT بین المللی بوده و در تمام دانشگاه‌های دنیا معتبر است. اما آزمون YOS یک آزمون داخلی ترکیه برای ارزیابی دانشجویان خارجی است.

بهترین دانشگاه‌های داروسازی دانشگاه‌های ترکیه

دانشگاه‌های داروسازی ترکیه یکی از بهترین دانشگاه‌های خاورمیانه و حتی اروپا هستند. دانشگاه‌های ترکیه هم از لحاظ سخت افزاری و هم از لحاظ نرم افزاری جایگاه بسیار خوبی را در اروپا دارند. اساتید داروسازی به نامی همچون دیرن بیو اوغلو از دانشگاه مرمره و سیبل اوزکان از دانشگاه آنکارا در دانشگاه‌های ترکیه تدریس می‌کنند که آوازه‌ای جهانی نیز دارند. دانشگاه‌های آنادولو، آنکارا، گازی، استانبول، مرمره و آتاتورک از بهترین دانشگاه‌های ترکیه هستند.

داروسازی در دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه در سالهای اخیر بوده که متقاضیان بسیاری برای تحصیل دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۸ در اسکی شهیر ترکیه تاسیس شده و از آن زمان تا کنون داروسازان به نامی را به جامعه پزشکی ترکیه تقدیم کرده است. بر اساس رده‌بندی Times Higher این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های خاورمیانه می‌باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان محلی ۱۳۵ دلار و برای دانشجویان خارجی چیزی در حدود ۲۵۰۰ دلار در سال است.

داروسازی در دانشگاه آنادولو

دانشکده داروسازی این دانشگاه از ۲۳ استادیار، ۲۳ دانشیار، ۸ استاد تمام و ۲۱ دستیار پژوهش تشکیل شده است. در این دانشکده زبان آموزشی ترکی می‌باشد. در دو سال اول دروس به صورت تئوری و پس از دوسال دانشجویان باید دروس را به صورت عملی و کارورزی سپری کنند. در سال آخر دانشجویان باید در داروخانه بیمارستان، داروخانه‌های عمومی یا صنایع داروسازی واحدهای خود را سپری کنند.

شرایط پذیرش در دانشگاه آنادولو برای رشته داروسازی

شما برای آنکه در دانشگاه آنادولو داروسازی بخوانید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • نمره ۵۰ در آزمون استعداد عمومی دانشگاه آنادولوس.
 • قبولی در آزمون بین المللی:
  • ACT (حداقل نمره ۲۱)
  • آزمون GAOKAO حداقل نمره ۴۸۰ از ۷۵۰
  • آزمون SAT ۱ – حداقل نمره ۵۵۰ در ریاضی و ۱۰۰۰ در ریاضی + خواندن
 • مدرک دیپلم دبیرستان

داروسازی در دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک از برترین دانشگاه‌های ترکیه بوده که بسیاری از داروسازان برجسته ترکیه از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه در رتبه ۱۲۸۸ برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. امکانات و شرایط ویژه‌ای که برای دانشجویان پزشکی این دانشگاه با شهریه بسیار کمی که در نظر گرفته شده است در دنیا دومی ندارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بومی ۱۳۵ و برای دانشجویان خارجی چیزی در حدود ۱۰۰۰ دلار در سال است. امکان قبولی در این دانشگاه زیاد بوده و معمولا از هر ۱۰ دانشجویی که متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند ۶ نفر از آن‌ها موفق به پذیرش می‌شوند.

شرایط پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه آتاتورک

باید شرایط زیر برای تحصیل کنید در این دانشگاه داشته باشید:

 • قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه
 • مدرک SAT (حداقل نمره کل ۴۰۰ – حداقل نمره ریاضی ۲۰۰)
 • شرکت در آزمون آبیتو
 • مدرک دیپلم

داروسازی در دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول از برترین دانشگاه‌های ترکیه بوده و شما می‌توانید در این دانشگاه در رشته داروسازی تحصیل کنید. این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه و حتی اروپا بوده و در سال ۱۴۵۳ تاسیس شده است. چیزی بیش از ۵ هزار دانشجو در دانشگاه استانبول تحصیل می‌کنند. این دانشگاه به دو زبان ترکی و انگلیسی بوده و در رتبه ۷۱۴ام برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. برای ثبت نام ترم پاییز شما تا پایان می‌هر سال فرصت ثبت نام دارید.

داروسازی در دانشگاه استانبول

دوره داروسازی این ۵ سال است. سال اول و دوم دروس تئوری داشته و پس از این دوره دروس عملی خواهید داشت. سال آخر نیز به صورت انترن شما باید در مراکز صنعتی داروسازی و داروخانه بیمارستان مشغول به کار شوید. این دانشگاه بهترین اساتید ترکیه را در اختیار دارد و آن‌ها می‌توان به یوسف تو تار و آیشی گول دمیرهان اشاره کرد.

شرایط پذیرش تحصیل داروسازی در دانشگاه استانبول

برای پذیرش در دانشگاه‌های استانبول شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • پرکردن فرم پذیرش
 • دیپلم
 • رزومه
 • مدرک زبان
  • تافل IBT – حداقل نمره ۷۵
  • تافل CBT – حداقل نمره ۱۰۰
  • تافل PBT – حداقل نمره ۵۳۵
  • گواهینامه زبان انگلیسی FCE – حداقل نمره B
  • گواهی کمبریج پیشرفته CAE – حداقل نمره C
  • آزمون مهارت کمبریج CPE – حداقل نمره C
 • انگیزه نامه
 • پرداخت ۳۵ تا ۱۰۰ دلار جهت پذیرش
 • مدرک GRE یا SAT

داروسازی در دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره از برترین دانشگاه پزشکی ترکیه است که سالانه تعداد زیادی پزشک حاذق را به جامعه ترکیه تحویل می‌دهد. این دانشگاه از بهترین اساتید پزشکی و داروسازی تشکیل شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۸۳ در استانبول ترکیه افتتاح و چیزی در حدود ۵۱۰۰۰ دانشجو را در اختیار دارد. این دانشگاه دولتی بوده و سالانه متقاضیان زیادی را پذیرش میکند. مرمره در ترکیه رتبه ۱۱ را در اختیار داشته در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه ۱۰۰۱ قرار دارد.

داروسازی در دانشگاه مرمره

شرایط پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه مرمره

برای پذیرش در این دانشگاه باید شرایط و مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • نمره YOS
 • دیپلم
 • گواهی سلامت پزشکی
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • قبولی در آزمون GRE یا SAT
 • داشتن نمره خوب در آزمون‌های GRE یا ALES

داروسازی در دانشگاه غازی

از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در رشته داروسازی می‌توان به دانشگاه غازی اشاره کرد. این دانشگاه در سال ۱۹۲۶ تاسیسی شده است. از آن زمان تا کنون داروسازان برجسته‌ای را توانسته به جامعه علمی ترکیه معرفی کند. این دانشگاه در مرکز آنکارا بوده و بهترین آزمایشگاه‌های ترکیه را در اختیار دارد. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و متقاضیان زیادی را هرساله برای تحصیل پذیرش میکند. این دانشگاه در ترکیه رتبه ۷ام و در جهان رتبه ۶۷۹ را در اختیار دارد.

شرایط پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه غازی

برای اینکه در دانشگاه غازی تحصیل کنید باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • مدرک دیپلم
 • قبولی در آزمون SAT یا YOS
 • مدرک ALES (نمره ۵۵)
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل

معادل‌سازی مدرک داروسازی در ترکیه

اگر شما قصد دارید به دلایلی کاری یا دانشگاهی مدارک خود را معادل‌سازی کنید، نیاز است که از طریق سایت رسمی YOK به نام http://www.yok.gov.tr اقدام کنید. شما برای آنکه معادل‌سازی مدارک خود را انجام دهید در ابتدا نیاز است که از طریق آزمون STS که آزمونی تعیین سطح می‌باشد شرکت کنید. این آزمون سالی دوبار در ترکیه انجام میشود. طی ۴ تا ۶ ماه پس از ازمون پرونده شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

از این که شما در دانشگاهی تحصیل کنید که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد اهمیت بسیاری دارد. دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه به سه قسمت ممتاز، خوب و متوسط تقسیم می‌شوند. این تایید به این معناست که دانشجویانی که در خارج از کشور در حال تحصیل هستند، می‌توانند پس از اینکه فارغ التحصیل شدند به ایران برگردند و در ایران نیز مشغول به کار شوند. شما می‌توانید در دانشگاه‌های ممتاز ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت نیز هستند را در زیر مشاهده کنید:

 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه غازی
 • دانشگاه سابانجی
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه خاورمیانه

همچنین در زیر دانشگاه‌های متوسط که در لیست مورد تایید وزارت بهداشت هستند را ببینید:

 • دانشگاه اگه
 • دانشگاه مرمره
 • دانشگاه آنادولو
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه ییلدیز
 • دانشگاه دوکوز
 • دانشگاه چوکوروا

امکانات دانشگاهی و خوابگاهی در ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه یکی از بهترین خوابگاه‌های اروپا و خاورمیانه را در اختیار دارند. خوابگاه‌های ترکیه به چهار قسمت تبدیل می‌شوند. دانشجویان خارجی در ترکیه می‌توانند در خوابگاه‌های با کیفیت دانشگاه‌های ترکیه اقامت داشته باشند. این خوابگاه‌ها هم در داخل خود دانشگاه بوده و هم اینکه در داخل شهر نیز قرار دارند. همچنین شما میتوانید در آپارتمان‌های ترکیه نیز اقامت داشته باشید. اغلب خوابگاه‌های ترکیه فول فرنیچر هستند و تمام لوازمی که یک دانشجو نیاز دارد را در اختیار دارد. هزینه اقامت در خوابگاه‌های عمومی ترکیه چیزی بین 24 تا 38 یورو می‌باشد. هزینه اجاره آپارتمان ۹۰ متری در مرکز شهرهای بزرگ ترکیه نیز به طور میانگین 20272 لیر ترکیه خواهد بود.

امکانات دانشگاهی و خوابگاهی در ترکیه

بورسیه تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

بورسیه تحصیلی در ترکیه تنها به تعداد کمی از دانشجویان واجد شرایط داده می‌شود. میتوانید با رفتن به سابت www. turkiyeburslari. gov. tr برای گرفتن بورسیه‌های تحصیلی اقدام کنید. برای گرفتن بورسیه‌های تحصیلی ترکیه باید از تاریخ ۱۰ ژانویه تا ۲۰ فوریه اقدام کنید. برای گرفتن بورسیه‌های تحصیلی ترکیه باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • نمره بالا آزمون SAT
 • نمره بالا آزمون YOS
 • نمره بالا آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه
 • مدارک معتبر زبان ترکی و انگلیسی
 • معدل تحصیلی بالا

درآمد داروسازی در ترکیه

یکی از پردرآمدترین افراد در ترکیه بدون شک داروسازان هستند. داروسازان در ترکیه به عنوان شیمیدان یا داروساز و همچنین متخصصان بهداشتی در نظر گرفته می‌شوند. این افراد می‌توانند در صنایع داروسازی، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها به فعالیت بپردازند. میانگین درآمد داروسازان در ترکیه 123000 لیر ترکیه می‌باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش داروسازی ترکیه

برای پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه‌های ترکیه، مدارکی شما باید داشته باشید دانشگاه به دانشگاه و حتی رشته به رشته متفاوت است. اما بیشتر دانشگاه‌های ترکیه مدارکی که از شما می‌خواهند شامل موارد زیر می‌باشد.

 • تکمیل برگه پذیرش
 • مدرک دیپلم
 • انگیزه نامه
 • رزومه
 • دو الی سه توصیه نامه از اساتید
 • مدرک تافل یا آیلتس
 • پرداخت ۳۵ تا ۱۰۰ دلار برای پذیرش
 • مدرک SAT با نمره خوب
 • برگه‌ای تمکن مالی شما در ترکیه را نشان دهد

مدارک لازم جهت پذیرش داروسازی ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

ترکیه به تمام کسانی که قصد دارند در دانشگاه ترکیه تحصیل کنند ویزا تحصیلی تخصیصی می‌دهد. شما برای آنکه بتوانید ویزای تحصیلی ترکیه را دریافت کنید باید در ابتدا پذیرش دانشگاه‌های ترکیه را دریافت کنید. پس از آنکه شما پذیرش دانشگاه‌های ترکیه را دریافت کردید، باید با مدارک که در زیر به آن‌ها اشاره شده است ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

 • ۹۰ روز اعتبار ویزا
 • تکمیل فرم ویزای تحصیلی ترکیه
 • دو عکس در سایز گذرنامه‌ای
 • برگه پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه به همراه دوره تحصیل شما در ترکیه
 • بیمه درمانی
 • بلیط رفت و برگشت به ترکیه
 • برگه تمکن مالی
 • پرداخت هزینه صدور ویزا
 • اثبات محل اقامت شما در ترکیه
 • مدارک تحصیلی پیشین شما

اقامت ترکیه با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

شما برای آنکه اقامت ترکیه را بگیرید این امکان را ندارید که با ویزای تحصیلی اقدام کنید. برای دریافت ویزای دائم ترکیه شما باید از یک کارفرما در ترکیه آفر کاری داشته باشید. پس از آنکه آفر کاری دریافت کردید، می‌توانید ویزای کاری ترکیه را دریافت کنید. شما پس از چند سال تمدید ویزای کاری خود این امکان را خواهید داشت که اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاههای ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در برابر بسیاری از دانشگاه‌های اروپا بسیار مقرون به صرفه بوده و با توجه به امکاناتی که دانشگاه‌های ترکیه در اختیار شما قرار می‌دهند هزینه‌هایی که شما باید پرداخت کنید هیچ به نظر میرسد. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه چیزی بین 2000 تا 8000 هزار دلار در سال است. اما رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه گران‌تر هستند. شهریه دانشگاه ترکیه برای رشته‌های پزشکی چیزی بین 7300 تا 25000 دلار در سال متغیر است. شهریه‌ای که دانشگاه‌های ترکیه از دانشجویان دریافت می‌کنند بین دانشجویان بومی و خارجی کاملا فرق دارد.

تحصیل رایگان در ترکیه

تحصیل رایگان در ترکیه

دانشجویان بین‌المللی از تمام نقاط جهان می‌توانند برای تحصیل رایگان در ترکیه اقدام به دریافت بورس تحصیلی ترکیه به صورت سالانه کنند. اعطای بورسیه تحصیلی ترکیه به دانشجویان بین‌المللی، باعث شده تا افق‌های تجربیات آموزشی و فرصت‌های بین‌المللی برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل رایگان در ترکیه هستند، باز شود.

سخن پایانی

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه، با داشتن دانشگاه‌های با اعتبار و برنامه‌های آموزشی متنوع، فرصت‌های بیشماری را برای دانشجویان ارائه می‌دهد. داروسازی در ترکیه، با توجه به پیشرفت‌های علمی و فناوری، به دانشجویان امکان پیگیری تحقیقات پیشرفته و آموزش‌های عملی در زمینه‌های مختلف داروسازی را می‌دهد. همچنین، فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی در صنعت داروسازی ترکیه، بسیار وسیع و گسترده است. با این وجود، از دانشجویان خواسته می‌شود تا با تلاش، تعهد و پیگیری در مسیر تحصیلی خود، از فرصت‌های یادگیری بهینه استفاده کنند تا به دانش و مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار با کیفیت بالا دست پیدا کنند.در صورتی که قصد دارید در دانشگاه‌های برتر ترکیه تحصیل کنید، موسسه هرمس اپلای میتواند به شما تا اقامت دانشجویی در دانشگاه‌های ترکیه شما را همراهی کند. به جهت ارزیابی و دریافت مشاوره رایگان شما میتوانید با کارشناسان موسسه هرمس اپلای در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
شهریه دانشگاه‌های ترکیه در رشته داروسازی چقدر است؟
شهریه دانشگاه‌های ترکیه برای رشته داروسازی در دانشگاه‌های خوب ترکیه چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار در سال است.
برای پذیرش تحصیل داروسازی مدرک زبان باید داشته باشم؟
خیر – شما برای پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه باید مدرک تافل یا آیلتس داشته باشید. اما اگر شما این مدارک را نداشته باشید دانشگاه‌های ترکیه از شما آزمون زبان خواهند گرفت.
برای تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه در چه آزمونی باید شرکت کنم؟
شما برای تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه‌های ترکیه باید آزمون‌های YOS وSAT را با نمره خوبی پشت سر بگذرانید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای