ویزای لهستان

ویزای لهستان

این روزها که تب و تاب دریافت ویزا و اقامت چه دائم و چه موقت بسیار داغ است، اقدام برای دریافت ویزای لهستان یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن به شمار می‌رود. لهستان یک کشور بسیار زیبا و غنی است که با دارا بودن مردمانی خون‌گرم و مهمان‌نواز، هر کسی را ترغیب به سفر و گشت و گذار در این کشور می‌کند. این کشور زیبا مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران مختلف از جای‌جای دنیا بوده و ارزش پول این کشور برابر با ۰.۲۶ دلار است.

 

کشور لهستان برای پذیرش مردمان مختلف از سرتاسر جهان راه‌های متعددی را پیش روی آن‌ها قرار داده است. لهستان هشتمین اقتصاد برتر اروپا بوده و توسط بانک جهانی در رده کشورهایی با درآمد بالای اقتصاد قرار داده شده است. همچنین لهستان شصت و نهمین کشور بزرگ دنیا است که با توجه به مساحت زیاد و البته شرایط آب و هوایی متنوع آن برای هر کسی با هر ذائقه ای بسیار مناسب می‌باشد. در واقع، این کشور بنا به دلایل بسیار زیادی که برخی از آن‌ها بیان شد، پیشنهاد بسیاری از آژانس‌های مهاجرتی برای دریافت ویزا و اقامت است. اکنون به بررسی انواع ویزای لهستان می پردازیم. با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مختصری درباره لهستان

پیش از آن که به طور کامل راجع به انواع ویزای لهستان و نحوه اقدام برای آن صحبت کنیم، بهتر است کمی در مورد ویژگی‌های عمومی و فرهنگی این کشور و همینطور مردم آن صحبت کنیم.

کشور لهستان یکی از پر جمعیت‌ترین کشورهای اروپا است. این میزان جمعیت باعث شده تا نیاز بازار داخلی این کشور رشد پیدا کرده و بازارکار بسیار خوبی برای لهستان ایجاد شود. لهستان با دسترسی به آب‌های بین‌الملل و همینطور هم‌مرزی با کشورهای مختلف از جمله آلمان، روابط خارجی بسیار خوبی را هم با باقی کشورها دارد. در ضمن، این کشور بدلیل ۴ فصل بودنش همواره مورد توجه گردشگران بوده و سالانه صاحبان کسب و کار مرتبط با گردشگری و البته دولت درآمد بسیار خوبی را از این راه کسب می‌کنند. لهستان عضو پیمان شینگن است و متقاضیان می‌توانند با دریافت این نوع ویزا به لهستان سفر کنند. ضمنا لهستان ۱۶ استان دارد و شهر زیبای ورشو پایتخت این کشور است.

حال نوبت به معرفی مردم لهستان می‌رسد. مردمان این کشور برخلاف برخی کشورها از نژادی یکدست تشکیل شده‌اند. همچنین مردم لهستان بسیار مهمان‌نواز هستند با آغوشی باز به سمت شما می‌آیند. فرهنگ این کشور بدلیل راه دادن فرهنگ‌های دیگر به این کشور، بسیار پویا و زنده است. لهستان دارای فرهنگ لغتی بسیار گستره و غنی است. مردمان این کشور اکثرا به زبان لهستانی صحبت می‌کنند.  بعد از پولیش، زبان اسلاوی که بیشتر مربوط به کشور‌های اسلواکی و جمهوری چک است، مورد استفاده لهستان قرار می‌گیرد.

مردم لهستان بیشتر مسیحی کاتولیک هستند و درست مانند ایران جشن‌ها و تعطیلات مذهبی در این کشور هم در دسته تعطیلات ملی قرار می‌گیرند. همینطور، بیشتر مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در این روزها مغازه خود را تعطیل می‌کنند.

ویزای لهستان

کشور لهستان درست همانند دیگر کشورها انواع ویزا و البته اقامت‌های مختلف دائمی، کوتاه و بلند مدت را پیشنهاد می‌دهد. شما با دریافت ویزای لهستان قادر خواهید بود تا در هرکدام از شهرهای این کشور که تمایل داشتید تقاضای اقامت دهید. در ادامه نیز به انواع ویزاهای این کشور و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای مختلف خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

کشور لهستان از سال ۲۰۰۴ به عضویت شینگن درآمده و مجوزهای متنوعی را برای دارنده ویزای شینگن صادر می‌کند. به عنوان مثال، یک فرد دارای ویزای شینگن مجاز است تا در این کشور پرواز خود را تغییر بدهد، اما مجاز نیست که پایش را از فرودگاه بیرون بگذارد.

مزایای ویزای لهستان

این کشور اروپایی چهار فصل برای اخذ کنندگان ویزای لهستان تمهیداتی هم را در نظر گرفته است. به عنوان مثال لهستان همواره سعی کرده تا قیمت مسکن و همینطور مخارج زندگی را تا حد امکان پایین بیاورد که مهاجران بیشتری برای اقامت در این کشور صف بکشند.

همچنین دارندگان کسب و کار که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که با گسترش کسب و کار خود در لهستان می‌توانند به راحتی هرچه تمام‌تر اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اروپایی را دریافت کنند.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که به طور کلی ویزاهای کشور لهستان به ۲ نوع گردشگری و تجاری تقسیم می‌شوند. ویزای تجاری نیز خود به دو دسته تایپ C و D  دسته‌بندی می‌شود. تایپ C برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت تا حداکثر 90 روز را در این کشور داشته باشند. برای نوع دیگر هم برای آن دسته از افرادی است که قصد ماندن بیشتر از این مدت را در لهستان داشته باشند.

مزایای ویزای لهستان

مدارک کلی مورد نیاز برای دریافت ویزای لهستان

هر متقاضی سفر به کشور لهستان باید مدارکی را از پیش برای سفر به این کشور آماده کند. از جمله ساده‌ترین این مدارک هم می‌توان به ارائه چند قطعه عکس پرسنلی جدید و تمام رخ اشاره کرد. مانند هر کشور دیگری هم شما برای دریافت ویزا باید یک پاسپورت معتبر را به همراه خود داشته باشید. البته که این تمام ماجرا نیست و تازه اول راه است.

به همراه داشتن کپی از شناسنامه و همینطور پاسپورت قدیمی یکی دیگر از ملزومات این فرایند به شمار می‌رود. اگر هم در ۳ سال گذشته به کشورهای دیگری نیز سفر داشته‌اید، نیاز دارید تا یک کپی از هر ویزا را هم به همراه داشته باشید تا قادر به دریافت ویزای لهستان باشید.

برای اطمینان دولت و سفارت این کشور از بازگشت شما به کشور خود، باید کپی بلیت برگشت به همراه شماره رزرو را نیز به آن‌ها ارائه دهید. اگر هم قصد شرکت در یک جلسه و یا کنفرانس کاری دارید، به همراه داشتن دعوت‌نامه یکی از ملزومات کار شماست. ضمنا دولت این کشور برای خبر داشتن از محل اقامت شما، نیاز دارد تا تأییدیه هتلی را که قرار است در آنجا استقرار کنید، داشته باشد. البته برای پیشگیری از خسارات احتمالی و یا آسیب‌های مختلف به فرد مسافر، او باید دارای یک بیمه مسافرتی نیز باشد.

لازم به ذکر است که شما باید مدارک شغلی و مالی خود را نیز به سفارت این کشور تحویل دهید تا در زمان بروز هرگونه مشکلی، باعث ایجاد هیچ‌گونه شک و شبهه نباشید. در آخر هم دولت این کشور باید از برنامه سفر شما خبر داشته باشید و بداند در چه زمانی در کجا اقامت دارید.

انواع ویزای لهستان و روش‌های دریافت آن

کشور لهستان از مهاجرپذیرترین کشور‌های اروپا و همینطور دنیا به حساب می‌آید. این کشور پر مخاطب همواره راه‌های بسیار زیادی را پیش پای مهاجران قرار داده و باعث شده تا هر کسی با هر نوع باب میل خود قادر باشد تا به لهستان زیبا مهاجرت کند. همانطور که قبل‌تر ذکر شد، کشور لهستان به دلیل دارا بودن شرایط اقتصادی همواره مثبت با رشد سالیانه ۰.۹ درصدی و البته ارزش مالی کمتر نسبت به دلار، یکی از بهترین مکان‌ها برای اقامت و مخصوصا سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. البته لازم که به شما بگوییم ویزای شینگن تنها برای افرادی صادر می‌شود که تابعیت یکی از کشورهای عضو این پیمان را دارند. در این بخش قصد داریم شما را با انواع ویزای کشور لهستان آشنا کنیم و راه‌های دریافت و اقدام برای آن را نیز به شما معرفی کنیم.

۱.ویزای توریستی

ویزای شینگن یکی از راه‌های اخذ ویزا برای ۲۶ کشور اروپایی از جمله کشور مورد بحث ما یعنی لهستان است. یکی از ویژگی‌های دریافت ویزای توریستی شینگن آن است که فرد برای دریافت این ویزا قادر خواهد بود تا علاوه بر کشور مقصد خود به ۲۵ کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا نیز بدون هیچ مشکلی سفر کند.

دریافت ویزای شینگن کمی پروسه پیچیده و گیج‌کننده‌ای دارد. اما ما در این بخش به انواع می‌پردازیم تا تمام ابهامات شما متقاضیان این ویزا رفع شود. این نوع ویزا که برای اخذ ویزای لهستان نیز مورد استفاده است، در اصل با توجه به مدت اعتبار و تعداد دفعات وارد و خارج شدن دارنده آن به انواع و دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود.

در ادامه به انواع این ویزای توریستی محبوب می‌پردازیم.

ویزای گردشگری لهستان

ویزای گردشگری کشور لهستان برای گردشگران یک انتخاب بسیار عالی محسوب می‌شود. این کشور زیبا به علت دارا بودن مکان‌های فرهنگی و تاریخی متعدد در دل خود، سالانه گردشگران بسیاری با دریافت ویزای لهستان به این کشور سفر می‌کنند.

این کشور زیبا مملوء از انواع کاخ‌های تاریخی از دوران پادشاهی گذشته است که بر فراز کوه‌های بلند قامت این کشور جا خوش کرده‌اند. در رابطه میزان گردشگری این کشور باید گفت که، لهستان در زمینه جذب گردشگر بسیار قوی عمل کرده و در میان کشور‌های اروپایی رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

بازدید از خانواده

ویزای بازدید از خانواده که یک نوع از ویزای لهستان به شمار می‌رود، بیشتر مناسب کسانی است که خانوادشان در این کشور خوش آب و هوا اقامت دارند. برای این افراد به‌دلیل اقامت خانواده آن‌ها در این کشور، شانس دریافت این نوع ویزا بسیار زیاد بوده و از لحظه اقدام برای دریافت این ویزا می‌توانند شروع به بستن چمدان‌های خود کنند.

شرکت در همایش‌ها یا کنفرانس‌ها با دریافت ویزای لهستان

با توجه به اینکه کشور لهستان کشوری است که سالانه میزبان بسیاری از سمینارها و همایش‌ها در سرتاسر جهان می‌باشد، تدارکاتی را ترتیب داده است که افراد مختلف دنیا بتوانند برای شرکت در این همایش‌ها حضور پیدا کنند.

در واقع این کشور با توجه به ارزشمند دانستن بالابردن سواد جامعه خود و مردم دنیا، همه را قادر ساخته تا با دریافت ویزای لهستان بتوانند در ارتقاء سطح علمی خود قدم بردارند. شما برای شرکت در هرکدام از این سمینارها یا همایش‌ها نیازمند هستید که از شرکت برگزار کننده آن دعوت‌نامه دریافت کنید و آن را به سفارت این کشور تحویل دهید.

تجاری

ششمین کشور پرجمعیت اروپا بدلیل داشتن جمعیت ۳۸ میلیون نفری که چندین برابر کشورهای سوئد و یا بلژیک است، بازار داخلی بسیار شاداب و پرمتقاضی را دارد. در واقع، این بازار داخلی است که قدرت و نیروی رشد مثبت این کشور را فراهم می‌کند. همچنین این کشور به بازارهای بین‌المللی نیز دسترس کامل داشته و هر سرمایه‌گذاری را وسوسه فعالیت در این کشور می‌کند.

در ضمن یکی از نکات جالب ویزای لهستان این است که شما با داشتن یکی از زیرشاخه‌های ویزای توریستی قادر هستید تا در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و کسب و کار خود را راه بیاندازید.

ویزای شینگن تایپ A

این نوع ویزای لهستان علاوه بر ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که در بالا گفته شد، به چند دسته نیز تقسیم می‌شود. اولین نوع شینگن یعنی Type A برای افرادی مناسب است که پروازهای چند بخشی دارند و مجبور به استقرار در  فرودگاه‌های لهستان به منظور تغییر پرواز و سپس خارج شدن از کشور مربوطه را دارند. باید این موضوع را نیز یادآور شد که با دریافت ویزای تایپ A یا همان ویزای ترانزیت فرودگاهی افراد باید پس از تغییر پرواز خود به یک کشور دیگر که عضو شینگن نیست، سفرکنند.

ویزای شینگن تایپ B برای دریافت ویزای لهستان

این نوع ویزا نیز نوع دیگر از ویزای ترانزیتی برای کشورهای عضو شینگن از جمله لهستان است که فرد دارند آن باید ظرف مدت نهایتا ۵ روز خاک کشور محل استقرار خود را ترک کند. همچنین باید این نکته را نیز بیان کرد که این ویزا بیشتر برای سفرهای زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ضمنا باید یادآور شد که شما با دریافت ویزای لهستان نوع  Bتنها برای زمانی کاربرد دارد که قصد عبور از مرز را داشته باشید. نه اینکه به عنوان یک سفر پنج روزه در این کشور گشت و گذار کنید. چرا که با این کار، برای خود دردسر بزرگی را درست می‌کنید.

ویزای نوع C

حال اگر شما به جای عبور از مرزهای این قصر قدیمی، به دنبال اقامت از طریق ویزای شینگن در لهستان هستید، باید گفن که لهستان با استفاده از شینگن دست شما را باز گذاشته است. در ادامه باید به نکته این هم اشاره کرد که برای دریافت ویزای لهستان در چهارچوب شینگن ۳ نوع شیوه با توجه به نوع اقامت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای یک بار ورود اولین نوع ویزای تایپ C است که تنها برای یکبار ورود و خروج به کشور‌های شینگن مثل لهستان استفاده می‌شود. در واقع درست پس از خروج شما از این کشور این نوع ویزا به صورت اتوماتیک از اعتبار ساقط می‌شود. البته شما با دریافت این مدل ویزا نمی‌توانید به صورت نامحدود در لهستان بمانید و پس مدت تعیین شده توسط سفارت لهستان ملزم به ترک کشور هستید.

ویزای لهستان 2 بار ورود و خروج هم یک نوع دیگر از ویزای تایپ C است که کاربرد بیشتری نسبت به نوع دیگر آن دارد. این ویزا دقیقا با همان شرایط نوع اول اخذ می‌شود و تنها تفاوت آن به میزان دفعات وارد شدن به کشور لهستان برمی‌گردد.

آخرین نوع ویزای لهستان تایپ C نیز ویزای چند بار ورود یا multiple entry است. این نوع همانطور که از اسمش پیداست برای افرادی مناسب است که قصد دارند تا چندین بار به لهستان یا هر کشور عضو شینگن سفر کنند. البته لازم به ذکر است که این ویزا برای صاحبان کسب و کار و بویژه تاجران بسیار مناسب است.

ویزای تایپ D

یک ویزای لهستان بسیار کارآمد و مناسب‌تر از انواع دیگر برای تجار و دیگر افراد، ویزای نوع  D است. چرا که به شما اجازه می‌دهد تا در مدت زمانی از پیش تعیین شده در لهستان اقامت داشته باشید. در ضمن شما پس از اتمام زمان این ویزای لهستان، می‌توانید آن را تمدید بکنید. این ویزا برای افرادی هم که قصد طی کردن مراحل درمانی خود را دارند، بسیار مناسب است.

۲.ویزای تحصیلی

دولت لهستان همواره یکی از پیشتازان تحصیل و پذیرش دانشجویان ممتاز از سراسر دنیا بوده است. تمام این دلایل دست به دست هم داده‌اند که لهستان سطح کیفی آموزش بسیار بالایی را داشته باشد و البته خدمات بسیار مطلوبی را هم به دانشجویان مهاجر و بورسیه شده بدهد.

البته این کشور تنها دانشجویان را پذیرش نمی‌کند. پذیرش دانش‌آموز در این کشور از دوره ابتدایی شروع شده و برای هر مقطع شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال برای دوره ابتدایی حداقل سن ۶ سال برای افراد لحاظ شده و تحصیلات ابتدایی نیز برای همه افراد این کشور جزو ملزومات به حساب می‌آید.

دوره اول دبیرستان یا همان دوره راهنمایی خودمان در مدت زمان ۳ سال به اتمام رسیده و  از دروس اصلی دانش‌آموزان هم می‌توان از ریاضی و آموزش زبان لهستانی نام برد. دوره بعدی دبیرستان که دوره تکمیلی هم نامیده می‌شود، باز هم دوره‌ای ۳ ساله دارد و دانش‌آموختگان این دوره قادر هستند تا یا وارد دانشگاه شوند یا حضور در بازارکار را انتخاب کنند.

پرمتقاضی ترین مقطع برای تحصیل در این کشور مقطع کارشناسی است. یکی از نکات جالب در رابطه با این دوره این است که دانشجویان برای تحصیل در این مقطع نیاز به مدرک زبان لهستانی یا همان پولیش ندارند.

لهستان برای دانشجویان خود که در حال تحصیل در مقطع لیسانس هستند، کلاس‌های زبان انگلیسی را تدارک دیده است. همینطور طول دوره تحصیل در این کشور نیز درست مانند ایران بین ۳ الی ۴ سال است. دانشجویان بعد از دریافت مدرک لیسانس خود شانس بسیار بالایی را برای فعالیت در بازارکار پیدا می‌کنند.

لهستان هزینه تحصیل بسیار کمتری را نسبت به دیگر کشورها مثل کانادا دارد و این امر باعث شده تا همواره مقصد بسیاری از دانشجویان باشد. برای دوره مقطع کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس مدرک تسلط بر یکی از زبان‌های انگلیسی یا لهستانی الزامی بوده و همینطور برای ثبت‌نام دانشجویان نیازمند دریافت و اطلاع از سوابق تحصیلی دانشجو هستند.

همچنین از دیگر نکته‌های بسیار ارزشمند این کشور برای تحصیل، تدریس اکثر دروس لهستان به زبان انگلیسی است که برای متقاضیان ورود به دانشگاه‌های این کشور در مقطع لیسانس داشتن حداقل نمره آزمون آیلتس ۶ الزامی است.

ویزای تحصیلی

دانشجویان متقاضی برای تحصیل در مقطع دکترا نیز با دریافت ویزای لهستان قادر به دریافت شرایط بسیار ویژه‌ای برای تحصیل در این کشور هستند. از این مزایا می‌توان به هزینه تحصیل بسیار کمتر از دیگر دوره‌ها و همینطور پرداخت شهریه دانشگاه توسط دولت این کشور در برخی موارد اشاره کرد.

کشور لهستان برای دانشجویان رشته دکترا حقوق نیز در نظر گرفته که این حقوق معادل حدودا ۲ هزار دلار در ماه است. همچنین دانشجویان ایرانی هم به دلیل تقاضای بسیار بالا در اخذ ویزای این کشور در مقطع دکترا راه بسیار پر پیچ و خمی را پیش روی خود می‌بینند.

حال به شرایط دریافت بورسیه در مقطع دکترا می‌پردازیم. یک دانشجو مقطع دکترا باید از دانشگاه‌های معتبر و البته مورد تأیید کشور لهستان مدرک کارشناسی و همینطور کارشناسی ارشدش را کسب کرده باشد. ضمنا فرد متقاضی باید معدلی بالای ۱۷ را در این دانشگاه ها کسب کرده باشد. همینطور لازم است تا برای اثبات تسلط بر زبان انگلیسی، آزمون آیلتس را با حداقل نمره ۶.۵ گذرانده باشد. از دیگر گزینه‌هایی که شانس پذیرش دانشجو را در این کشور افزایش می‌دهد، تألیف مقاله علمی در رشته تحصیلی خود است.

·هزینه کار و تحصیل

در کشور لهستان یک دانشجو قبل از پذیرش باید تمکن مالی و دارا بودن میزان سرمایه برابر با یکسال زندگی در این کشور را ثابت کند. برای زندگی و دریافت اقامت دائم این کشور باید بتوانید در مدت زمان تحصیل خود زبان لهستانی را فرا بگیرید.

ضمنا باید این را هم در نظر داشته باشید که در این کشور به عنوان یک دانشجو مجاز به کار بین ۱۰ الی ۳۰ ساعت در هفته هستید. شما بابت هر ساعت کار حقوقی بالغ بر ۶ الی ۹ یورو را نیز دریافت خواهید کرد.

در رابطه با هزینه تحصیل هم می‌توان به این اشاره کرد که برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مبلغ تقریبا ناچیز ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال را باید بپردازید. البته این هزینه برای مقطع دکترا و یا تخصصی می‌تواند تا ۴۰۰۰ یورو هم افزایش پیدا کند.

برای یک دانشجوی دارای ویزای لهستان هزینه زندگی ماهیانه مبلغی در حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ یورو می‌شود که قادر است با کار کردن، از پس هزینه‌های خود بر بیاید. البته یک دانشجو باید به فکر بازار کار خود پس از اتمام تحصیل هم باشد. کشور لهستان با داشتن یکی از بزرگترین و گسترده‌ترین بازار کار‌های دنیا یکی از بهترین کشورها برای استخدام نیروی کار است.

۳.ویزای تجاری (کاری) لهستان

لهستان در این مورد کمی سخت‌گیر است. شما در ابتدا باید مجوز یا همان اجازه‌نامه کاری را از سفارت این کشور دریافت کنید. در ضمن باید به صورت آنلاین و از راه‌های مختلف به دنبال شغل مناسب خود بگردید. پس از توافق با شرکت مورد نظر خود، باید یک دعوت‌نامه از طرف آن‌ها دریافت کنید و تقدیم سفارت لهستان کنید تا مراحل دریافت ویزای لهستان تجاری شما شروع شوند.

در کل می‌توان راجع به لهستان این را گفت که این کشور برای افراد جویای کار سخت‌گیری زیادی می‌کند. اما اگر حتما قصد دارید تا در این کشور زندگی کنید، پیشنهاد ما به شما این است که یکی از مقاطع تحصیلی و ترجیحا آخرین مقطع تحصیلی خود را در لهستان بگذرانید. چراکه با این کار به زبان خودمانی سه بر هیچ از دیگر افراد جلو می‌افتید و قادر خواهید بود تا بسیار راحت‌تر برای کار و اقامت دائم اقدام کنید.

۴.اخذ ویزای لهستان  به عنوان همراه

اگر همسر یا یکی از افراد خانواده شما در کشور لهستان اقامت دارد، می‌توانید با دریافت این نوع ویزا او را در این کشور همراهی کنید. البته دریافت این ویزا کار آسانی نیست. به عنوان مثال فرد مقیم لهستان باید ثابت کند که شما با او راربطه دارید و البته اگر شریک زندگی او هستید باید بالای ۲۱ سال سن داشته باشید.

ضمنا همسر شما باید این را اثبات کند که از اقامتگاه مناسبی برخوردار و شما امکان زندگی در آن را دارید. در آخر باید در رابطه با تمکن مالی‌اش هم این را اثبات کند که می‌تواند از پس تمام مخارج زندگی و البته بیمه و هزینه‌های درمانی بر بیاید.

برای دریافت این نوع ویزا باید بیمه درمان مسافرتی با پوشش ۳۰۰۰۰ هزار یورو را داشته باشید. همچنین باید وضعیت مدنی خود یعنی سند ازدواج یا هرچیز دیگری را به سفارت لهستان ارائه بدهید.  با طی کردن باقی روال‌های عادی اخذ ویزای لهستان، شما قادر خواهید بود تا ویزای همراه خود را دریافت کنید و به شریک زندگی خود بپیوندید.

از افرادی که مجاز به دریافت این ویزای لهستان هستند هم می‌شود به همسر حال حاضر، فرزندان زیر ۱۸ سال و همینطور فرزندان معلول بالای ۱۸ اشاره کرد. در آخر هم باید این را گفت که مدت زمان دریافت این ویزا حدودا ۱ ماه است.

 

۵.ویزای پزشکی

دلیل جداکردن ویزای پزشکی از ویزای تحصیل در لهستان این است که درحال حاضر به دلیل افزایش نیاز به پزشک و دانشجوی پزشکی در سرتاسر دنیا و همینطور متقاضی بسیار بالای رشته پزشکی در ایران، ما این بخش را جدا کردیم تا به صورت کامل به آن بپردازیم.

در لهستان مانند هر کشور دیگری در رشته علوم پزشکی دوره‌های خاصی وجود دارد که هر دانشجوی پزشکی باید با توجه به رشته تحصیلی خود آن‌ها را پشت سر بگذارد. متقاضیان این رشته در دوره پیش‌دانشگاهی موظف هستند تا انواع دوره‌های یک ساله را برای آماده‌سازی پزشکی و داشتن پیش زمینه آن بگذرانند.

همچنین پس از آن دوره کارشناسی پزشکی است که دانشجویان این رشته باید ظرف مدت ۶ سال فارغ‌التحصیل این رشته بشوند. ضمنا در اخرین دوره پزشکی عمومی نیز باید دوره تخصص پزشکی را در دوره‌های جهشی ۴ ساله به اتمام برسانند.

از این پس، هر پزشک می‌تواند در زمینه علاقه خود تحصیل بکند. به عنوان مثال یک دانشجوی دوره دندانپزشکی باید در مدت بین ۵ الی ۶ سال در این رشته تحصیل کند. اما یک پزشک داروساز می‌تواند درسش را در مدت نهایتا ۵ سال به پایان برساند.

دوره پرستاری هم وجود دارد که در مدت زمان ۳ سال قابل تمام شدن است. پس از تمام این‌ها پزشکان می‌توانند در زمینه فوق تخصص یا همان دکترا نیز ادامه تحصیل داده و ۳ سال دیگر هم درس بخوانند.

از مزایای دریافت ویزای لهستان و تحصیل در رشته پزشکی در این کشور می‌توان به مدارک تحصیلی فوق معتبر دانشگاه‌های آن در سراسر جهان اشاره کرد. همچنین، دانشجویان قادر هستند تا درکنار تحصیل به صورت نیمه‌وقت نیز کار کنند و کمک خرج خود باشند.

مهم‌ترین و آخرین نکته این است که دانشجویان خارجی در این کشور از امکانات خوب و زیادی از جمله دارابودن خوابگاه، بهره خواهند برد. این به این معنی است که این افراد از دست هزینه‌های اجاره خانه راحت شده و پول بیشتری را برای خود پس‌انداز می‌کنند.

روز قبل از سفر چه کارهایی باید انجام دهید؟

ویزای آمریکا

داوطلبان برای ورود به این کشور نیازمند اخذ انواع ویزای آمریکا می‌باشند. با وجود اینکه روابط دیپلماتیک بین دو کشور ایران و آمریکا در سال‌های اخیر چندان جالب نبوده است، باز هم فرصت‌های خوبی برای دریافت اقامت در این کشور برای شهروندان ایرانی وجود دارد.

سخن پایانی

در این مطلب متوجه شدید که لهستان کشوری بسیار غنی از منظر اقتصادی است و به دلیل بازار داخلی بسیار پر رونقش، همواره متقاضیان کار بسیار زیادی را از تمام نقاط دنیا به خدمت می‌گیرد. البته این کشور برای دادن ویزای کار، پروسه‌ای سخت را در نظر گرفته است که آن را به یکی از سخت‌ترین فرآیندهای دریافت ویزا در میان کشورهای دنیا برای دریافت ویزای کار تبدیل کرده است.

از آنجائیکه لهستان عضو اتحادیه اروپا یا همان شینگن است، متقاضیان می‌توانند با دریافت ویزای شینگن، به این کشور سفر کرده و اقامت داشته باشند.

باید این را هم گفت که شینگن از چندین نوع مختلف و زیرشاخه تشکیل شده است و اگر قصد گذر از این کشور را دارید باید به سراغ دو نوع  A و B بروید. اما اگر قصد دارید تا در این کشور اقامت داشته باشید، باید یکی از انواع دیگر را انتخاب کنید که با توجه به نیاز هر شخصی نوع خاصی از ویزای لهستان برای اقامت وجود دارد. همچنین شما می‌توانید با دریافت ویزای نوع D برای تحصیل یا طی کردن روند درمانی در لهستان اقدام کنید.

از منظر تحصیلی کشور لهستان با داشتن هزینه زندگی بسیار کمتر از دیگر کشورها چه در آمریکا و چه در اروپا، برای دریافت اقامت و زندگی بسیار مناسب است. به طوریکه برای یک دانشجو خرج یک ‌ماه زندگی به همراه اجاره خانه چیزی در حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ یورو می‌شود. ضمنا این کشور در همه مقاطع تحصیلی دانش‌آموز و دانشجو می‌پذیرد. البته که توجه ویژه لهستان به دانسجویان در مقطع دکترا می‌باشد. یعنی اینکه برای برخی از آن‌ها که شرایطی خاص دارند، هزینه‌های تحصیل را کاهش داده و حتی در برخی موارد نیز تمام هزینه‌های شهریه دانشگاه را پرداخت می‌کند.

این کشور حتی برای افرادی که یکی از اعضای خانواده‌شان در این کشور مشغول به کار است هم جای نگرانی باقی نگذاشته است. این افراد، اگر شرایطی که در این مطلب ذکر شد را رعایت کنند، قادر خواهند بود تا در مدت حداکثر یک ماه ویزای لهستان خود را دریافت کنند و به خانواده خود ملحق شوند.

اگر قصد سفر و بازدید از کشور زیبای لهستان را دارید یا اگر قصد انواع مهاجرت از جمله مهاجرت کاری و تحصیلی به این کشور را دارید، حتما از خدمات برتر و گسترده هرمس اپلای در این زمینه استفاده کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
جمعیت لهستان چگونه است؟
کشور لهستان یکی از پر جمعیت‌ترین کشورهای اروپا است. این میزان جمعیت باعث شده تا نیاز بازار داخلی این کشور رشد پیدا کرده و بازارکار بسیار خوبی برای لهستان ایجاد شود
آیا لهستان عضو شینگن است؟
کشور لهستان از سال ۲۰۰۴ به عضویت شینگن درآمده و مجوزهای متنوعی را برای دارنده ویزای شینگن صادر می‌کند.
لهستان چند نوع ویزا دارد؟
ویزای توریستی ویزای تحصیلی ویزای تجاری (کاری) ویزای لهستان به عنوان همراه ویزای پزشکی
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای