مهاجرت به فرانسه؛ روش‌های اخذ اقامت سریع فرانسه ۲۰۲۳

مهاجرت به فرانسه؛ روش‌های اخذ اقامت سریع فرانسه 2023

در این مقاله به بررسی دریافت اقامت فرانسه می‌پردازیم. اخذ اقامت فرانسه به‌عنوان یکی از کشورهای لوکس و شیک اروپا، مقصد بسیاری از افراد مرفه جهان است. درصد زیادی از این افراد تمایل دارند به فرانسه مهاجرت کرده، اقامت دائم فرانسه را به دست آورند و در یکی از شهرهای آن مشغول به کار و تحصیل در فرانسه شوند؛ اما مسئله مهم این است که هزینه زندگی در فرانسه، چقدر است؟ آیا زندگی در فرانسه مانند گردشگری در آن لوکس و پرهزینه است؟ از چه طرقی امکان اخذ اقامت دائم فرانسه وجود دارد؟ برای پاسخ به پرسش‌های این‌چنینی با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

توضیح کوتاه درباره فرانسه

کشور فرانسه به دلیل برخورداری از فرهنگ بسیار عالی و شرایط مطلوب برای زندگی در چند سال اخیر به یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تبدیل شده است.  زبان رسمی مردم این کشور،زبان فرانسوی است بنابراین افرادی که موفق به أخذ اقامت می شوند باید در کوتاه ترین زمان نسبت به یادگیری زبان فرانسوی اقدام کنند.

آب و هوای فرانسه به شدت تحت تأثیر شرایط آب و هوایی اقیانوسی و مدیترانه ای قرار دارد. زمستان های این کشور، سرد و برفی و تابستان های ملایم و مطبوعی دارد.همچنین امکانات رفاهی فراوان موجود در این کشور به حدی عالی و با هزینه‌ای مناسب به متقاضیان ارائه می‌شود که شهروندان از این جنبه هیچ فشاری را متحمل نخواهند شد

توضیح کوتاه درباره فرانسه
کشور فرانسه به دلیل برخورداری از فرهنگ بسیار عالی و شرایط مطلوب برای زندگی در چند سال اخیر به یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تبدیل شده است

از دیگر موارد مهم درباره کشور فرانسه که متقاضیان قبل از مهاجرت به آن باید مورد بررسی قرار دهند، اقتصاد حاکم بر آن است. طبق آخرین بررسی‌های صورت‌گرفته در سال جاری در ایده‌آل‌ترین حالت خود قرار داشته است. اقتصاد این کشور به حدی مستحکم است که با مشکلات داخلی و خارجی از مسیر رشد خو خارج نشده و در حالت اولیه و استاندارد باقی خواهد ماند. هزینه زندگی و اقامت در کشور فرانسه (France) با توجه به محل زندگی، نیازهای فردی و سبک زندگی افراد، متغیر است؛ اما به‌صورت میانگین یک فرد مجرد، در ماه به حدود 1,800 یورو پول برای تأمین مخارج خود لازم است.

اگر شما هم قصد دارید اقامت فرانسه را به دست آورید توصیه می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در این بحث، انواع روش های رایج برای أخذ اقامت در کشور فرانسه را شرح خواهیم داد.

راه‌ های مهاجرت به کشور فرانسه

اخذ اقامت فرانسه با توجه شاخص کیفیت زندگی (QOL) در این کشور که به طرز چشمگیری بالاست و از طریق تایم کاری کمتر و سیستم توسعه‌یافته بهداشت حاصل، تصمیمی ایده‌آل برای مهاجرت به کشوری اروپایی است. این کشور که با غذاهای لذیذش در دنیا شهرت دارد، طبیعت زیبایی را در دل خود جای داده و با ساختار خاصی که برای زندگی دارد، اجازه می‌دهد آرامش در بین مردم جریان پیدا کند؛ همین دلایل از عوامل مهمی هستند که باعث شده‌اند عده زیادی به دنبال اخذ اقامت فرانسه باشند تا آن‌ها نیز بتوانند طمع یک زندگی مملو از آرامش را بچشند.

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، کشور فرانسه یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی است به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا از روش‌های گوناگون به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهاجرت به کشور فرانسه از راه‌های مختلفی ممکن است که هر یک از آن‌ها شرایط بسیار خاصی دارد.

انتخاب صحیح راه مهاجرت به کشور فرانسه به متقاضیان کمک خواهد کرد تا با هزینه‌ای کمتر و در مدت‌ زمان کوتاه‌تر به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا کنند. در ادامه این مقاله به طور کامل به بررسی راه‌ های مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت آن پرداخته شده است.

اخذ اقامت فرانسوی برای ایرانیان، یک دروازه به دنیایی از فرصت‌های فرهنگی و اقتصادی جذاب می‌باشد. با این حال، برای مهاجران ایرانی، مراحل دستیابی به اقامت فرانسه چاش های خاص خود را به همراه دارد. از اصول مهاجرتی و قوانین ویزا گرفته تا آزمون‌های زبان و شرایط مالی، هر مرحله در این مسیر نیازمند تعهد و آگاهی دقیق از مقررات است. با این حال، زمانی که تمامی قطعات این معمای پیچیده به درستی جای خود را پیدا کنند، یک فرصت جدید و جذاب برای آغاز زندگی در کشوری با فرهنگ غنی، فرصت‌های شغلی گسترده و طبیعت خیره‌کننده به وجود خواهد آمد.

أخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

یکی از ساده ترین روش های أخذ اقامت، ازدواج با یک فرد فرانسوی است. مهاجرت به فرانسه و اقامت دائم در این کشور برای فرد خارجی که با یک شخص تبعه فرانسه ازدواج کند، امکان پذیر است. در همین راستا، ازدواج با فردی که اقامت دائم فرانسه را نیز دارد موجب می شود طرف دیگر ازدواج بتواند اقامت فرانسه را دریافت کند.

برای اطلاع از قوانین مهاجرتی و اقامتی در این کشور از طریق ازدواج، پیشنهاد می کنیم از طریق یکی از مؤسسات حقوقی و مهاجرتی معتبر اقدام کنید. بهتر است تمام مراحل اقامت را به صورت قانونی طی کنید تا در حین کار، با مشکل روبه رو نشوید.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد درصورتی‌که متقاضیان با استفاده از ازدواج با یک فرد دارای تابعیت فرانسه به آن مهاجرت کنند، به هیچ میزان تمکن مالی نیاز نخواهند داشت. همچنین این روش مهاجرتی به مدرک زبان نیاز ندارد که یک مزیت بسیار مهم برای آن به‌حساب می‌آید. تنها هزینه‌ای که متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج باید پرداخت کنند مربوط به اخذ ویزای مربوطه است.

أخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای کار

یکی از راه های متداول و رایج برای اقامت فرانسه، اقدام از طریق ویزای کار است. دولت فرانسه در زمینه اشتغال و کار افراد خارجی تسهیلاتی را ایجاد کرده است. برای أخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای کار، ابتدا شما باید نسبت به یافتن شغل متناسب با حرفه و توانایی های خود اقدام کنید.

أخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای کار
یکی از راه های متداول و رایج برای اقامت فرانسه، اقدام از طریق ویزای کار است

پس از اینکه تا مدت زمان معین، مطابق با قوانین کار، در موقعیت شغلی خود فعالیت کردید و سوء پیشینه نداشتید و همچنین مالیات خود را نیز به موقع پرداخت کرده باشید می توانید برای اقامت دائم در فرانسه اقدام کنید. اجازه کار در فرانسه شرایط خاص خود را دارد. توصیه می کنیم برای دریافت ویزای کار حتماً از راه های قانونی و سریع که بهترین آن، داشتن دعوت نامه از سوی کارفرما است اقدام نمایید.

أخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

أخذ اقامت فرانسه از طریق تولد به واسطه استفاده از قانون خاک و خون امکان پذیر است. به واسطه این قانون، چنانچه فرزندی از پدر و مادر فرانسوی متولد شود، تابعیت فرانسوی دارد و می تواند اقامت دائم را دریافت کند. قانون خاک می گوید، اگر فرزندی در خاک فرانسه به دنیا آمد، تابعیت این کشور را دارد و می توان اقامت را نیز داشته باشد. در هر صورت اگر فردی به واسطه این قانون قصد داشته باشد به فرانسه سفر کند باید حتماً به زبان فرانسوی مسلط باشد. مراحل قانونی أخذ اقامت در این روش مبنی بر ارسال مدارک هویتی فرد و پدر و مادر او می باشد. گواهی تولد نیز در این مورد لازم است.

اقامت فرانسه به صورت کوتاه مدت

اقامت فرانسه به صورت کوتاه مدت، روشی است که در آن فرد یا افراد متقاضی به صورت موقت و در مدت زمان معینی (معمولاً یک سال) در خاک فرانسه زندگی می کنند. نکته مهم در این زمینه این است که افرادی که با استفاده از این روش، اقامت دائم فرانسه را دریافت می کنند، حق کار کردن در این کشور را ندارند.

اقامت به صورت کوتاه مدت به افراد ویژه با اهداف خاص اعطا می شود؛ دانش آموزان، کارمندانی که قصد شرکت در دوره های آموزشی ارتقای شغلی را دارند، مدیران شرکت ها، محققان، دانشمندان که برای فرصت های مطالعاتی به فرانسه سفر می کنند و افرادی که تمکن مالی داشته و برای گردش و تفریح به این کشور وارد می شوند، مهم ترین گروه های مشمول اقامت فرانسه به صورت کوتاه مدت یا موقت هستند. از این میان، تنها افرادی که برای تحصیل و تحقیق به فرانسه وارد می شوند نیاز دارند منبعی را به عنوان کمک هزینه زندگی در فرانسه دریافت کنند.

بر اساس قوانین مهاجرتی سال 2023 متقاضیانی قصد دریافت اقامت فرانسه به‌صورت موقت را دارند؛ به‌منظور کار‌هایی همچون شرکت در جلسات و همایش‌ ها، ملاقات اقوام و آشنایان، شرکت در کلاس‌های آموزشی، بازدید از چشم‌ اندازهای زیبای آن و غیره به این کشور مهاجرت کنند.

اقامت فرانسه از طریق کار و سرمایه گذاری

یکی از روش های دیگر برای أخذ اقامت فرانسه، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی است. مدیرانی که سهام دار شرکت هستند و بودجه مالی قوی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل جدید در فرانسه را دارند می توانند با طی مراحل قانونی و عقد قراردادهای مربوط به ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در یک حوزه، یک فعالیت اقتصادی را در این کشور راه اندازی کنند. اقامتی که به این روش برای فرد صادر می شود، یک ساله است.

پس از گذشت یک سال از اقامت فرد سرمایه گذار، ویزای او تا مدت زمان ۵ سال تمدید می شود و پس از این مدت، از طریق ویزای ۱۰ ساله می توانند اقامت دائم دریافت کنند. بهترین و مطمئن ترین راه برای أخذ اقامت فرانسه، کارآفرینی و ایجاد شغل است. در حال حاضر پرطرفدارترین فرصت های شغلی این کشور شامل مشاغل مدیریتی، حسابداری، فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، صنعت توریسم و گردشگری، آموزش در مدارس و دانشگاه ها، استادیار دانشگاه و … می باشد.

اقامت فرانسه از طریق کار و سرمایه گذاری
یکی از روش های دیگر برای أخذ اقامت فرانسه، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی است

یکی از نکاتی که متقاضیان برای سرمایه‌ گذاری در فرانسه باید از آن آگاه باشند امنیت بالای این کشور است. همچنین متقاضیان برای سرمایه‌ گذاری در فرانسه باید این موضوع را بررسی کنند که کدام یک از روش‌های مهاجرتی برای دستیابی به هدف فوق با بودجه موردنظر تطابق دارند.

دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌ گذاری تنها در صورتی ممکن خواهد بود که متقاضیان طرح اقتصادی مناسبی را به مدیران مربوطه ارائه دهند. به عبارتی طرح اقتصادی ارائه شده توسط متقاضیان باید اثر مثبتی را در اقتصاد کشور از خود باقی بگذارد.

مزایای مهاجرت به کشور فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد به‌طوری‌که این کشور در چند سال اخیر به یکی از محبوب‌ ترین گزینه‌ها میان مردم برای مهاجرت تبدیل شده است.

مزایای مهاجرت به کشور فرانسه
مهاجرت به کشور فرانسه مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد

در ادامه این بخش به بررسی مزایای مهاجرت به کشور فرانسه پرداخته شده است:

  • از مهم‌ ترین مزایای مهاجرت به کشور فرانسه با روش‌ هایی همچون کار، سرمایه‌ گذاری و ازدواج اخذ اقامت دائم این کشور است.
  • متقاضیان با مهاجرت به کشور فرانسه اجازه خواهند داشت تا برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ویزای همراه دریافت کنند.
  • امنیت بالای کشور فرانسه از دیگر مزایای مهاجرت و زندگی در آن است.
  • هزینه‌ های زندگی در کشور فرانسه بسیار مناسب بوده و هیچ فشاری را به متقاضیان وارد نخواهد کرد.
  • اقتصاد کشور فرانسه در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داشته و از طریق مشکلات داخلی و خارجی دچار آسیب نخواهد شد که یک مزیت مهم برای آن‌ها به‌ حساب می‌آید.
  • در کشور فرانسه فرهنگ و تمدن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از این جنبه شهروندان وضعیت عالی را تجربه خواهند کرد.
  • ویزای کشور فرانسه بسیار معتبر بوده و متقاضیان با دردست‌ داشتن آن می‌توانند به بسیاری از کشور‌های جهان سفر کنند.

مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت آن

مهاجرت به کشور فرانسه و دریافت اقامت آن نیازمند دریافت ویزای مربوطه است. در همین راستا نیاز است تا متقاضیان مدارک لازم برای آن را به طور کامل جمع‌ آوری کرده و در زمان مناسب به مراکز مربوطه ارائه دهند. این مرحله از پروسه مهاجرتی فوق به میزانی مهم است که در صورت انجام صحیح آن می‌توان در زمانی کوتاه‌تر و با صرف هزینه کمتر به هدف فوق دست پیدا کرد.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان قبل از ارائه مدارک جمع‌آوری شده به سفارت باید آن‌ها را به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی ترجمه کنند. بدون هیچ تغییر معنایی در محتوای اصلی مطالب آن‌ها را به مدیران مربوطه تحویل دهند. در حالت کلی برای دریافت اقامت فرانسه با مهاجرت به آن از روش‌ های مختلف به مدارکی همچون پاسپورت، مدارک هویتی، مدرک زبان، سوابق کاری، سوابق تحصیلی و ریز نمرات مناسبی نیاز است.

آلمان و فرانسه

آلمان و فرانسه

امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا به فکر مهاجرت به کشور هایی هستند که شرایط کاری، اقتصادی و زندگی بهتری نسبت به محل زندگیشان دارند.

اخذ اقامت دائم فرانسه با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

ما در این مقاله به‌طور کامل به بررسی مطالب مربوط به اقامت فرانسه پرداخته و هر آنچه را که باید درباره شرایط مهاجرت به فرانسه بدانید به‌طور کامل توضیح دادیم. کشور فرانسه به دلیل برخورداری از وضعیت مطلوب اقتصادی، هزینه‌های زندگی، امنیتی، فرهنگ، امکانات مختلف زندگی و غیره یکی از محبوب‌ترین کشور‌های جهان میان مردم برای مهاجرت از راه‌های مختلف است. متقاضیانی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم فرانسه را دارند، باید از شرایطی برخوردار باشند؛ مواردی همچون مدرک زبان، سوابق کاری مناسب، سوابق تحصیلی و ریزنمرات عالی، تمکن مالی و بسیاری از مسائل مرتبط در همین حوزه بسیار اهمیت دارند.

راه‌های زیادی اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور وجود دارد. شامل مواردی همچون مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و بسیاری از موارد دیگر می‌شود. در صورت انتخاب صحیح آن‌ها می‌توان در زمانی کوتاه و با صرف هزینه‌ای کم به اهداف خود دست پیدا کرد.

پیشنهاد می‌کنیم هر کدام از روش‌های فوق را که انتخاب می‌کنید، مراحل قانونی را به‌واسطه مشاوره و راهنمایی‌های یک مؤسسه حقوقی مهاجرتی معتبر انجام دهید. برای درخواست مشاوره، با کارشناسان ما در هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای کسب اقامت فرانسه دانستن چه زبانی لازم است؟
زبان رسمی کشور فرانسه زبان فرانسوی است و برای اقامت این کشور دانستن زبان فرانسوی لازم است.
از چه طریقی میشود به فرانسه مهاجرت کرد؟
اقامت فرانسه راه های مختلفی دارد از جمله ازدواج، تولد،کار و سرمایه گذاری
آیا با دریافت اقامت فرانسه از طریق کار میتوان اقامت دائم کسب کرد؟
بله،شما میتوانید از طریق روش هایی مانند اقامت از طریق کار و یا سرمایه گذاری و ازدواج اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانوم نوایی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید برای دریافت اقامت فرانسه حتما مدرک فرانسوی نیازه یا با مدرک انگلیسی هم امکان پذیره؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  خانوم نوایی
2 سال قبل

سلام .
چون زبان رسمی کشور فرانسه فرانسوی است باید تسلط به زبان فرانسوی داشته باشید

هنردخت
4 سال قبل

سلام ،دکتر داروساز هستم ۴۶ ساله ، آیا شرکت شما در زمینه پیدا کردن فرصت شغلی برای من در کشور فرانسه میتواند کمک کند ؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  هنردخت
4 سال قبل

سلام وقت بخیر رشته تحصیلی شما رشته فوق العاده خوبی می باشد برای بررسی بهتر پرونده تان بصورت مستقیم با موسسه تماس حاصل فرمایید

حبیب شاهسوندی
5 سال قبل

من 36سال دارم و نزدیک به پانزده سال در صنف کفش کار میکنم و حدود ده سال به کشاورزی و باغداری مشغول به کار هستم خودم کارفرما هستم و پروانه کسب صنف کفش و کیف دارم دوست دارم از طریق کار اقامت بگیرم لطفا بهم مشاوره بدهید

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  حبیب شاهسوندی
4 سال قبل

شما می توانید از طریق برنامه مهاجرتی خودحمایتی و خوداشتغالی کانادا و برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش یا پرتغال یا فرانسه برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. برای راهنمایی کاملتر تماس بگیرید.

کادر هرمس اپلای