فرانسه

اقامت فرانسه 2021

اقامت فرانسه

فرانسه به عنوان یکی از کشورهای لوکس و شیک اروپا، مقصد توریستی و گردشگری بسیاری از افراد مرفه جهان است. درصد زیادی از این افراد تمایل دارند به این کشور مهاجرت کرده و در یکی از شهرهای آن مشغول به کار و تحصیل در فرانسه شوند.اما مسئله ی مهم این است که هزینه زندگی در فرانسه ، چقدر است؟ آیا زندگی در فرانسه مانند گردشگری در آن لوکس و پر هزینه است؟ از چه طرقی امکان اخذ اقامت فرانسه وجود دارد؟

در ادامه به بررسی راه های اخذ اقامت فرانسه در سال 2021 می پردازیم.

اقامت فرانسه

مدت زمان   2:44

توضیح کوتاه درباره فرانسه

زبان رسمی مردم این کشور، زبان فرانسوی است بنابراین افرادی که موفق به أخذ اقامت می شوند باید در کوتاه ترین زمان نسبت به یادگیری زبان فرانسوی اقدام کنند.

آب و هوای فرانسه به شدت تحت تأثیر شرایط آب و هوایی اقیانوسی و مدیترانه ای قرار دارد. زمستان های این کشور، سرد و برفی و تابستان های ملایم و مطبوعی دارد. اگر شما هم قصد دارید اقامت فرانسه را به دست آورید توصیه می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در این بحث، انواع روش های رایج برای أخذ اقامت در کشور فرانسه را شرح خواهیم داد.

أخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

یکی از ساده ترین روش های أخذ اقامت، ازدواج با یک فرد فرانسوی است. مهاجرت به فرانسه و اقامت دائم در این کشور برای فرد خارجی که با یک شخص تبعه فرانسه ازدواج کند، امکان پذیر است. در همین راستا، ازدواج با فردی که اقامت دائم فرانسه را نیز دارد موجب می شود طرف دیگر ازدواج بتواند اقامت فرانسه را دریافت کند.

برای اطلاع از قوانین مهاجرتی و اقامتی در این کشور از طریق ازدواج، پیشنهاد می کنیم از طریق یکی از مؤسسات حقوقی و مهاجرتی معتبر اقدام کنید. بهتر است تمام مراحل اقامت را به صورت قانونی طی کنید تا در حین کار، با مشکل روبه رو نشوید.

أخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای کار

یکی از راه های متداول و رایج برای اقامت فرانسه، اقدام از طریق ویزای کار است. دولت فرانسه در زمینه اشتغال و کار افراد خارجی تسهیلاتی را ایجاد کرده است. برای أخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای کار، ابتدا شما باید نسبت به یافتن شغل متناسب با حرفه و توانایی های خود اقدام کنید.

پس از اینکه تا مدت زمان معین، مطابق با قوانین کار، در موقعیت شغلی خود فعالیت کردید و سوء پیشینه نداشتید و همچنین مالیات خود را نیز به موقع پرداخت کرده باشید می توانید برای اقامت دائم در فرانسه اقدام کنید. اجازه کار در فرانسه شرایط خاص خود را دارد. توصیه می کنیم برای دریافت ویزای کار حتماً از راه های قانونی و سریع که بهترین آن، داشتن دعوت نامه از سوی کارفرما است اقدام نمایید.

أخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

أخذ اقامت فرانسه از طریق تولد به واسطه استفاده از قانون خاک و خون امکان پذیر است. به واسطه این قانون، چنانچه فرزندی از پدر و مادر فرانسوی متولد شود، تابعیت فرانسوی دارد و می تواند اقامت دائم را دریافت کند. قانون خاک می گوید، اگر فرزندی در خاک فرانسه به دنیا آمد، تابعیت این کشور را دارد و می توان اقامت را نیز داشته باشد. در هر صورت اگر فردی به واسطه این قانون قصد داشته باشد به فرانسه سفر کند باید حتماً به زبان فرانسوی مسلط باشد. مراحل قانونی أخذ اقامت در این روش مبنی بر ارسال مدارک هویتی فرد و پدر و مادر او می باشد. گواهی تولد نیز در این مورد لازم است.

اقامت فرانسه به صورت کوتاه مدت

اقامت فرانسه به صورت کوتاه مدت، روشی است که در آن فرد یا افراد متقاضی به صورت موقت و در مدت زمان معینی (معمولاً یک سال) در خاک فرانسه زندگی می کنند. نکته مهم در این زمینه این است که افرادی که با استفاده از این روش، اقامت دائم فرانسه را دریافت می کنند، حق کار کردن در این کشور را ندارند.

اقامت به صورت کوتاه مدت به افراد ویژه با اهداف خاص اعطا می شود؛ دانش آموزان، کارمندانی که قصد شرکت در دوره های آموزشی ارتقای شغلی را دارند، مدیران شرکت ها، محققان، دانشمندان که برای فرصت های مطالعاتی به فرانسه سفر می کنند و افرادی که تمکن مالی داشته و برای گردش و تفریح به این کشور وارد می شوند، مهم ترین گروه های مشمول اقامت فرانسه به صورت کوتاه مدت یا موقت هستند. از این میان، تنها افرادی که برای تحصیل و تحقیق به فرانسه وارد می شوند نیاز دارند منبعی را به عنوان کمک هزینه زندگی در فرانسه دریافت کنند.

اقامت فرانسه از طریق کار و سرمایه گذاری

یکی از روش های دیگر برای أخذ اقامت فرانسه، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی است. مدیرانی که سهام دار شرکت هستند و بودجه مالی قوی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل جدید در فرانسه را دارند می توانند با طی مراحل قانونی و عقد قراردادهای مربوط به ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در یک حوزه، یک فعالیت اقتصادی را در این کشور راه اندازی کنند. اقامتی که به این روش برای فرد صادر می شود، یک ساله است.

پس از گذشت یک سال از اقامت فرد سرمایه گذار، ویزای او تا مدت زمان ۵ سال تمدید می شود و پس از این مدت، از طریق ویزای ۱۰ ساله می توانند اقامت دائم دریافت کنند. بهترین و مطمئن ترین راه برای أخذ اقامت فرانسه، کارآفرینی و ایجاد شغل است. در حال حاضر پرطرفدارترین فرصت های شغلی این کشور شامل مشاغل مدیریتی، حسابداری، فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، صنعت توریسم و گردشگری، آموزش در مدارس و دانشگاه ها، استادیار دانشگاه و … می باشد.

پیشنهاد می کنیم هر کدام از روش های فوق را که انتخاب می کنید، مراحل قانونی را به واسطه مشاوره و راهنمایی های یک مؤسسه حقوقی مهاجرتی معتبر انجام دهید.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

4 thoughts on “اقامت فرانسه 2021

 1. هنردخت گفت:

  سلام ،دکتر داروساز هستم ۴۶ ساله ، آیا شرکت شما در زمینه پیدا کردن فرصت شغلی برای من در کشور فرانسه میتواند کمک کند ؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر رشته تحصیلی شما رشته فوق العاده خوبی می باشد برای بررسی بهتر پرونده تان بصورت مستقیم با موسسه تماس حاصل فرمایید

 2. حبیب شاهسوندی گفت:

  من 36سال دارم و نزدیک به پانزده سال در صنف کفش کار میکنم و حدود ده سال به کشاورزی و باغداری مشغول به کار هستم خودم کارفرما هستم و پروانه کسب صنف کفش و کیف دارم دوست دارم از طریق کار اقامت بگیرم لطفا بهم مشاوره بدهید

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   شما می توانید از طریق برنامه مهاجرتی خودحمایتی و خوداشتغالی کانادا و برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش یا پرتغال یا فرانسه برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. برای راهنمایی کاملتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *