اقامت سنگاپور

بهترین شرایط اخذ ویزای اقامت سنگاپور

اقامت سنگاپور یکی از گزینه‌های اصلی و قابل‌توجه برای افراد متخصص و تحصیل‌کرده در زمینه‌های مختلف است. مهاجرت به کشورهای موفق و توسعه‌یافته می‌تواند شرایط زندگی خوبی را برای فرد ایجاد کند. سنگاپور از جمله کشورهایی است که طی دهه گذشته متقاضیان زیادی برای مهاجرت داشته است. اخذ ویزای اقامت سنگاپور از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که باتوجه‌ به شرایط شخصی فرد متغیر است. در این زمینه می‌توانید با افراد متخصص و باتجربه مشورت کرده و سپس با اطمینان بیشتر در این مسیر گام بردارید. برای آشنایی بیشتر با مراحل مختلف و شرایط اقامت سنگاپور، تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط زندگی در کشور سنگاپور

سنگاپور از کشورهای کوچک واقع در جنوب آسیا است که شرایط خوب آب‌وهوایی و وجود جاذبه‌های طبیعی فراوان آن را به منطقه‌ای توریست‌پذیر تبدیل کرده است. علاوه بر این موضوع تلاش مسئولین دولت این کشور در دستگاه‌ها و مراکز مختلف منجر به رشد اقتصادی سنگاپور طی مدت‌زمانی کوتاه شده است.

افزایش امکانات و بیشتر شدن سطح رفاه زندگی به دنبال رشد اقتصادی و افزایش بهره‌برداری از منابع این کشور رخ داد که توجه عده بسیاری از افراد را در کشورهای دیگر به خود جلب کرد. امروزه شمار زیادی از افراد که قصد مهاجرت دارند، کشور سنگاپور را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند.

بهره‌برداری حداکثری از منابع سنگاپور به دنبال تأسیس شرکت‌های تولیدی و تجاری، مختلف شرایط اقتصادی و اشتغال خوبی را در این کشور ایجاد کرد. افرادی که نیروی کار فعال محسوب می‌شوند، می‌توانند با مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت سنگاپور، با درآمد بالا مشغول به کار شوند و در رفاه کامل زندگی کنند.

همچنین افزایش خدمات آموزشی در این کشور موجب افزایش سطح سواد و فرهنگ جامعه نیز شده است، به‌طوری‌که امروزه سنگاپور یکی از غنی‌ترین جوامع را با سطح سواد و فرهنگ بالا دارد؛ در نتیجه زندگی در این محیط با درآمد مطلوب می‌تواند متقاضیان زیادی از سرتاسر کشورهای دنیا داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای زندگی در سنگاپور، امنیت بالای این کشور است. میزان جرم و جنایات در سنگاپور در حد بسیار پایینی قرار دارد و این کشور جزو امن‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. همچنین قوانین سخت‌گیرانه وضع‌شده در سنگاپور و پیگیری‌های شدید مسئولین یکی از دلایل امنیت و نظم بالا در این کشور است.

روش‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که با توجه به شرایط فرد قابل تغییر است.
برای مهاجرت به سنگاپور و دریافت ویزا سنگاپور، وجود چند روش مختلف وجود دارد.

بهترین راه‌های مهاجرت به سنگاپور

تقریباً تا بحث مهاجرت که می‌شود، اکثر اذهان به سمت ۳ کشور مطرحی می‌رود که بیشترین آمار پذیرش مهاجر را دارند. انگلیس، آمریکا و کانادا بیشترین آمار پذیرش مهاجر را دارند؛ اما مهاجرت کردن صرفاً به این کشورها خلاصه نمی‌شود. کشورهای آسیایی نیز پذیرای برخی مهاجران توانمند به‌عنوان کارفرما و کارمند هستند که کشور سنگاپور را می‌توان یکی از بهترین آنها دانست.

سنگاپور همانند دیگر کشورهای پذیرنده مهاجر راه‌های متنوعی برای اخذ مهاجر دارد که یکی از این راه‌­ها اخذ اقامت کاری است. درصورتی‌که دعوت‌نامه یا پیشنهاد شغلی از سوی شرکت‌های معتبر سنگاپور داشته باشید، روند مهاجرت و اخذ ویزا و اقامت سنگاپور تا حد زیادی برای شما آسان می‌شود.

همچنین افرادی که به‌منظور ادامه تحصیل در مدارس و یا دانشگاه‌های سنگاپور در رشته‌های خاص قصد مهاجرت به این کشور را دارند با ارائه ریز نمرات خود می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. درصورتی‌که سوابق تحصیلی آن‌ها مورد تأیید قرار بگیرد و نمرات آن‌ها بالا و در حد عالی باشد مراحل مهاجرت و اخذ اقامت به‌سرعت و با حداقل هزینه برای آن‌ها طی می‌شود.

روش‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که با توجه به شرایط فرد قابل تغییر است. به طور مثال پذیرش نیروی پزشکی و مهندسان باتجربه با مدرک معتبر از دانشگاه‌های معروف نسبت به نیروی کار عادی با سخت‌گیری کمتری صورت می‌گیرد. این افراد برای پیشرفت و گسترش جامعه مفید بوده و جذب آن‌ها برای دولت سنگاپور بسیار سودبخش است.

مهاجرت از طریق ازدواج

عده زیادی از طریق ازدواج یا تولد فرزند اقدام به مهاجرت و یا اخذ اقامت می‌کنند. در این صورت فرد متقاضی مهاجرت باید با یکی از شهروندان سنگاپور ازدواج کند و مدارک لازم جهت اثبات ازدواج رسمی را به اداره پلیس و اداره‌های مربوط به مهاجرت ارائه دهد.

پس از گذراندن مراحل اداری که حدود ۴ الی ۶ ماه طول می‌کشد افراد برای رفع ابهامات باید عکس و فیلم‌هایی که نشان‌دهنده ازدواج آن‌ها است را نیز ارائه دهند. پس از تأیید شرایط، فرد موظف به پرداخت مبلغی جزئی به‌منظور صدور اقامت است و پس از آن فرد می‌تواند در کمترین زمان ممکن اقامت سنگاپوررا به دست بیاورد.

شرایط دریافت اقامت سنگاپور

درصورتی‌که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای آسیایی را دارید و کشور سرسبز سنگاپور را به این منظور انتخاب کرده‌اید، نیاز به یک سری اقدامات و توانمندی‌ها دارید که از الزامات مهاجرت به این کشور هستند؛ چرا که این کشور پیشرفته به‌سادگی امکان‌پذیرش به متقاضیان مهاجرت خود‌ را نمی‌دهد.

حال برخی از شرایط دریافت اقامت سنگاپور را برایتان شرح می‌دهیم تا از شرایط این کشور مطلع شوید و با آگاهی بیشتر بتوانید مراحل مهاجرت و اخذ ویزا را طی کنید. برخی از روش‌ها و شرایط دریافت اقامت این کشور عبارت‌اند از:

  1. اخذ ویزای کاری: اگر مهارتی دارید و فکر می‌کنید می‌توانید از طریق آن پذیرش شوید، نیاز به یک پیشنهاد کاری از طریق یک کارفرمای اهل سنگاپور دارید که این فرصت را برای نشان‌دادن توانایی‌هایتان در اختیار شما قرار دهد. دردست‌داشتن چنین پیشنهادی روند مهاجرت و اخذ ویزا را سرعت می‌بخشد.
  2. اقامت تحصیلی: اولین لازمه برای ارائه درخواست به دانشگاه‌های این کشور دارابودن مدرک زبان gre یا ielts است. سپس باتوجه‌به رشته تحصیلی خود می‌توانید درخواست خود را به دانشگاه‌های این کشور ارسال نمایید. در صورت پذیرش، باتوجه‌به نوع رشته سالانه باید هزینه‌ای بین ۱۰ تا ۴۵ هزار دلار برای تحصیل خود بپردازید.
  3. اقامت با روش سرمایه‌گذاری: حداقل میزان سرمایه برای سرمایه‌گذاری در این کشور‌۲ میلیون دلار است که به دلیل بالا بودن این رقم ممکن است راه مناسبی برای مهاجرت نباشد.

شرایط اقامت در سنگاپور بسته به نوع اقامتی که شما مد نظر دارید متفاوت است. اگر به عنوان کارمند یا کارآفرین می‌خواهید در سنگاپور سکونت پیدا کنید، باید یک ویزای اقامت کاری (Employment Pass) یا ویزای اقامت سنگاپور برای کارآفرینان (EntrePass) درخواست دهید. این ویزا سنگاپور برای افرادی با تحصیلات معتبر و تجربه کاری مرتبط در سنگاپور اعمال می‌شوند. همچنین، اگر می‌خواهید به عنوان متخصص مستقل در سنگاپور فعالیت کنید، می‌توانید برای ویزای اقامت S Pass درخواست دهید.

برای تأیید هویت و جلوگیری از ورود و خروج غیرقانونی افراد به سنگاپور، مراحل طولانی برای احراز هویت افراد وجود دارد.
ویزای سنگاپور یکی از مهمترین مسائلی است که برای ورود و اقامت در سنگاپور توجه کرد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا و اقامت سنگاپور

برای تأیید هویت و جلوگیری از ورود و خروج غیرقانونی افراد به سنگاپور، مراحل طولانی برای احراز هویت افراد وجود دارد. این مراحل نیازمند ارائه مدارک مشخصی از سوی متقاضیان است تا قصد آن‌ها از مهاجرت و شرایط مالی و اجتماعی آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

از جمله مدارکی که برای دریافت ویزا و اقامت سنگاپور باید ارائه شود، کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی است. درصورتی‌که افراد از شناسنامه‌های جعلی استفاده کنند، درخواست آن‌ها رد شده و ممکن است امکان زندگی در سنگاپور برای همیشه از آن‌ها گرفته شود.

درصورتی‌که فرد دارای دعوت‌نامه کاری از شرکت‌های سنگاپور و یا دعوت‌نامه شخصی از سوی خانواده و دوستان خود در این کشور است، می‌تواند با ارائه آن مسیر دریافت ویزا را تسریع کند. فرم‌های مشخصی نیز باید توسط متقاضی با اطلاعات صحیح و دقیق پر شوند تا طی بررسی توسط مسئولان هیچ نقص و کاستی در اطلاعات وجود نداشته باشد.

رسیدهای مربوط به بیمه مسافرتی و رزرو بلیت هواپیما و هتل نیز بهتر است در میان مدارک ارائه شود. در این صورت از جدی بودن قصد متقاضی برای مهاجرت و دریافت اقامت هر چه سریع‌تر و همچنین تمکن مالی وی اطمینان حاصل می‌شود.

انواع ویزای سنگاپور و دلایل ریجکت شدن آن

باتوجه‌به متفاوت بودن قصد و شرایط افراد برای مهاجرت و دریافت اقامت سنگاپور، این کشور ویزاهای متفاوتی را با شرایط و ویژگی‌های مختلف تنظیم کرده و در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. افراد باتوجه‌به شرایط خود می‌توانند بهترین نوع ویزا را انتخاب کرده و اقدامات مربوط به دریافت آن را آغاز کنند.

یکی از بهترین ویزاها که طی دهه گذشته و با گسترش جاذبه‌های گردشگری سنگاپور مورد تقاضا قرار گرفته است، ویزای توریستی است. اعتبار این ویزا سه ماهه است و فرد می‌تواند در سنگاپور ورود و خروج داشته باشد؛ اما برای اقامت فرد محدودیت وجود دارد. حداکثر زمان اقامت فرد در سنگاپور با داشتن این ویزا یک ماه است و فرد بیشتر از این بازه زمانی نمی‌تواند‌ در این کشور اقامت داشته باشد.

برخی از ویزاها که ویزای موقت نام دارند به افراد برای مدت‌زمانی مشخص اجازه سفر به سنگاپور و اقامت در این کشور را می‌دهند. افرادی است که هنوز شغل و محل زندگی مشخصی برای اقامت دائم پیدا نکرده‌اند و یا نیازمند آشنایی بیشتر با شرایط زندگی در این کشور هستند، مناسب دریافت این ویزا هستند. در این صورت با استفاده از این ویزا می‌توانند ابتدا به‌صورت موقت در این کشور زندگی کرده و سپس برای اقامت دائم اقدام کنند.

افرادی که با آگاهی کامل و فراهم نمودن تمامی زیرساخت‌های لازم جهت تشکیل زندگی ایده‌آل در سنگاپور قصد اقامت دائمی در این کشور را دارند، می‌توانند برای دریافت ویزای دائم اقدام کنند. این نوع ویزا نیازمند مدارک کامل‌تری است و فرد با دریافت آن جزو شهروندان سنگاپور محسوب می‌شود.

برخی از ویزاها که ویزای موقت نام دارند به افراد برای مدت‌زمانی مشخص اجازه سفر به سنگاپور و اقامت در این کشور را می‌دهند
ویزای موقت سنگاپور، که به عنوان ویزای توریستی نیز شناخته می‌شود

دریافت اقامت آسان توسط کادر درمان و افراد موفق

سنگاپور از جمله کشورهایی است که طی چند سال گذشته اقدامات بسیاری به‌منظور توسعه و پیشرفت کشور خود انجام داده است. یکی از این اقدامات افزایش خدمات رفاهی و امکانات مختلف برای شهروندان خود است. به دنبال این موضوع مسئولین این کشور اقدام به جذب نیروی کار موفق در رشته‌های خاص مانند رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و یا مهندسی کرده ­اند.

افرادی که در حال تحصیل در یکی از رشته‌های تاپ هستند و یا مدرک فارغ‌التحصیلی از آن‌ها را دارند، به‌راحتی می‌توانند به این کشور مهاجرت کرده و ویزا و اقامت دائم آن را دریافت کنند. در این شرایط سخت‌گیری برای پذیرش افراد کمتر است و حتی ممکن است افراد از سوی کشور سنگاپور دعوت شوند.

به‌منظور جذب بیشتر افراد، محیط‌های کاری مجهز و مدرنی برای آن‌ها ایجاد شده است. افراد ماهر با سوابق خوب کاری می‌توانند با حقوق و درآمد بالا در این کشور مشغول به کار شوند. همچنین بسیاری از آن‌ها که بتوانند طی سال‌های اولیه فعالیت در سنگاپور، توانمندی خود را به دولت ثابت کنند از خدمات درمانی و آموزشی رایگان بهره‌مند می‌شوند.

ساخت و عرضه مسکن با قیمت مناسب و شرایط اقساط برای این قشر از دیگر مزایای دریافت اقامت سنگاپور به شمار می‌رود. افرادی که بتوانند به این کشور مهاجرت کنند و به نیروی کار فعال آن تبدیل شوند، می‌توانند زندگی پر از رفاه و با درآمد بالا را در محیطی سالم برای خود و خانواده بسازند.

حداقل سرمایه برای مهاجرت و اخذ اقامت سنگاپور

برای مهاجرت به سنگاپور و دریافت اقامت سنگاپور علاوه بر وجود مدارک، وجود پشتوانه مالی برای استقرار کامل در این کشور نیز نیاز است. هزینه‌های و شرایط اقامت سنگاپور مربوط به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول به خرید مکان مناسب و حداقل وسایل ضروری برای شروع زندگی تعلق می‌گیرد. بخش دیگر شامل هزینه‌هایی است که به‌منظور اخذ ویزا اقامت سنگاپور به مراکز مختلف پرداخت می‌شود.

به‌منظور اطمینان مراکز مهاجرتی و سفارت از تمکن مالی فرد، گردش‌های مالی حساب وی طی ۳ ماه اخیر مورد بررسی قرار می‌گیرد. درصورتی‌که گردش حساب وی از حداقل مقدار تعیین شده کمتر باشد از همان مراحل ابتدایی روند اخذ ویزا با عدم تأیید مواجه می‌شود.

اگر بخواهیم بازه مشخصی برای هزینه‌های اخذ ویزای این کشور ارائه دهیم، این بازه بین ۶۰ الی ۱۵۰ دلار متغیر است. این مبلغ باتوجه‌به نوع ویزا تعیین می‌شود و با شرایط فرد قابل تغییر است. به طول مثال افرادی که دارای مدارک معتبر هستند و یا مخترع و دانشمند محسوب می‌شوند با هزینه بسیار کمتری امکان دریافت ویزا و اقامت را دارند.

افرادی که طی سال‌های گذشته اقدام به دریافت ویزای سنگاپور کرده‌اند می‌توانند بدون دریافت ویزای جدید، ویزای قبلی خود را تمدید کنند. هزینه تمدید ویزا بین ۸۰ تا ۱۰۰ دلار است و این کار در مدت‌زمان کمتری نسبت به صدور ویزای اولیه انجام می‌شود.

یکی از مهم‌ترین عناصری که موردتوجه متقاضیان مهاجرت به سنگاپور قرار می­گیرد، میزان درآمد و وضعیت اقتصادی پس از اقامت در این کشور است
شرایط درآمد و کار برای اقامت در سنگاپور

میانگین درآمد افراد پس از دریافت اقامت سنگاپور

یکی از مهم‌ترین عناصری که موردتوجه متقاضیان مهاجرت به سنگاپور قرار می­گیرد، میزان درآمد و وضعیت اقتصادی پس از اقامت در این کشور است. میانگین درآمد و کیفیت زندگی افراد باتوجه‌به میزان مهارت‌های فرد و حوزه کاری وی تعیین می‌شود.

به طور مثال پزشکان و دندانپزشکان مشغول به کار در سنگاپور علاوه بر داشتن جایگاه اجتماعی خوب و برخورداری از خدمات رفاهی بالا، از درآمد خوبی نیز برخوردار هستند. مهندسان کاربلد در رشته‌های معماری، برق و مهندسی کامپیوتر نیز می‌توانند با استخدام رسمی در شرکت‌های معتبر سنگاپور حقوق و مزایای زیادی داشته باشند.

به‌طورکلی افرادی که در مراکز معتبر این کشور استخدام شوند و بتوانند اقامت سنگاپور را دریافت کنند، می‌توانند درآمدی بین ۱۰ تا ۶۰ هزار دلار داشته باشند. این عدد باتوجه‌به شغل و سوابق فرد قابل تغییر است و می‌تواند به مرور زمان کاهش یا افزایش یابد.

طی دهه گذشته روابط تجاری سنگاپور رشد زیادی داشته است؛ به همین علت افراد مشغول در این حوزه نیز از درآمد بالایی برخوردار هستند. افراد فارغ‌التحصیل در رشته‌های مدیریت بازرگانی می‌توانند با ارائه مدارک خود با درآمد بالا در شرکت‌های تجاری سنگاپور مشغول به کار شوند.

شرایط لازم برای تابعیت سنگاپور

افرادی که موفق به دریافت اقامت سنگاپور به‌صورت دائم و رسمی شده‌اند، می‌توانند برای دریافت تابعیت این کشور نیز اقدام کنند. البته این امر نیازمند مدارک و شرایط مشخصی است که به‌محض طی شدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن روند اداری آن انجام می‌شود.

اگر فردی که برای درخواست تابعیت این کشور اقدام می‌کند، کارآفرین یا سرمایه‌گذار است و خویشان درجه یک وی تابعیت سنگاپور را دارند، می‌تواند وی نیز تبعه این کشور شود. پیش از تأیید مدارک، فرد باید زبان این کشور را به‌صورت تخصصی یاد بگیرد و همچنین با مطالعه کامل، از فرهنگ و گذشته این کشور اطلاعات نسبی کسب کند. انجام این موارد موجب‌ طی شدن سریع‌تر مراحل می­شود و موفقیت‌آمیز بودن نتیجه آن‌ را تضمین می‌کند.

همچنین فرد پیش از درخواست تابعیت باید حداقل ۵ الی ۶ ماه در سنگاپور اقامت دائم و قانونی داشته باشد. طی این ۶ ماه تمامی مدارکی که به پرداخت بیمه و مالیات وی به دولت، مربوط شود مورد بررسی قرار می‌گیرند. پس از تأیید تمامی آن‌ها، فرد تبعه این کشور محسوب می­شود.

مدت‌زمان طی‌کردن این مراحل بسته به کامل بودن مدارک متقاضی و شرایط شخصی وی مانند عدم سو­پیشینه، بین ۳ تا ۶ ماه متغیر است. مبلغ ناچیزی به‌منظور طی‌کردن مراحل اداری نیز از افراد گرفته می‌شود که در نتیجه این درخواست، با حداقل هزینه ممکن برای آن‌ها به سرانجام می‌رسد.

 

برای دریافت تابعیت سنگاپور، شرایط مشخصی باید برآورده شوند؛ مانند: مدت زمان اقامت، سن، ثبت نام و اقامت قانونی، خدمت نظام وظیفه، توانایی مالی، خوشنویسی و آشنایی با زبان انگلیسی. مهم است بدانید که این فرآیند و شرایط ممکن است در طول زمان تغییر کنند و بررسی دقیقی از سوی مقامات مربوطه صورت می‌گیرد.

هزینه های زندگی در سنگاپور

هزینه های زندگی در سنگاپور

در این مطلب همراه مؤسسه هرمس اپلای باشید تا در کنار یکدیگر به تمامی اطلاعات پیرامون هزینه های زندگی در سنگاپور و هر آنچه که باید در رابطه با مهاجرت به این کشور بدانید، بپردازیم.

سخن پایانی

سنگاپور یکی از کشورهای موفق از نظر اقتصادی و فرهنگی، در جنوب شرق آسیا واقع است. این کشور با پیشرفت چشمگیری که در زمینه‌های مختلف داشته به یکی از بهترین مقصدها جهت مهاجرت تبدیل شده است. دریافت ویزا و شرایط اقامت سنگاپور نیازمند مدارک و شرایط خاصی است که پیش از اقدام برای اخذ ویزای اقامت انگلستان بهتر است از این شرایط به‌خوبی اطلاع داشته باشیم. در صورت نیاز، با کمک‌گرفتن از مراکز مهاجرتی می‌توانیم با بیشترین سرعت این مراحل را طی کرده و شهروند سنگاپور محسوب شویم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت شهروندی کشور سنگاپور چه کاری باید انجام داد؟
برای دریافت شهروندی این کشور ابتدا میبایست برای ویزای دائم اقدام کرد که این امر نیاز به مدارک کامل تری میباشد.
برای اخذ ویزای کاری کشور سنگاپور چه باید کرد؟
برای دریافت ویزای کاری اگر مهارتی دارید میبایست از یک کارفرمای اهل سنگاپور پیشنهاد کاری دریافت کنیدکه این پیشنهاد روند مهاجرت و دریافت ویزا را سرعت میبخشد.
برای سرمایه گذاری در کشور سنگاپور حداقل سرمایه مورد نیاز چقدر است؟
حداقل سرمایه در این کشور ۲میلیون دلار میباشد تا بتوان در این کشور به سرمایه گذاری پرداخت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای