دانشگاه سابانجی

تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه؛ زندگی دانشجویی و فرصت‌های آموزشی

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

1994

زبان :

انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

13

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

3

دانشگاه سابانجی ترکیه که در فاصله 40 کیلومتری از مرکز شهر استانبول واقع شده است در سال 1994 میلادی توسط vakfi sabanci (بنیاد سابانجی) که یکی از موسسات پیشرو ترکیه می‌باشد تاسیس شده است.

سابانجی یکی از ایده ال‌ترین مراکز تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه  محسوب می‌شود که رشته‌های مختلف را در غالب 3 دانشکده ارائه می‌کند. نکته قابل توجه این دانشگاه ازادی اکادمیک بسیاری است که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد این امر به این معنا است که دانشجویان اجازه دارند در دو سال اول تحصیلی خود تغییر رشته بدهند همچنین دانشگاه sabanci بورسیه‌های تحصیلی در اختیار دانشجویان فارغ از هر جنسیت، نژاد، ملیت، مذهب و… می‌گذارد تا بسیاری از دانشجویان راحت‌تر پذیرش دانشگاه سابانجی استانبول

بدست آورند.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دانشکدها و رشته های دانشگاه Sabanci

 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی : اقتصاد، هنرهای نمایشی و طراحی ارتباطات تصویری، مطالعات فرهنگی، روانشناسی، سیاست، مطالعات بین المللی
 • دانشکده علوم طبیعی و مهندسی : مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی مواد، مهندسی مگاترونیک، زیست شناسی مولکولی، ژنتیک
 • دانشکده علوم مدیریت : علوم مدیریت، تحلیل‌گر تجاری، کارآفرینی، بورس
 • مدرسه زبان

 

نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه سابانجی

برای پذیرش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فرد متقاضی باید مدارکی مانند آیلتس، تافل، GER و .. ارائه بدهد همچنین نیاز است که رزومه و مدارک کامل تحصیلی خود را به زبان ترکی و یا انگلیسی ترجمه و برای دانشگاه ارسال کنید. سپس پس از پذیرش در مرحله اول از سمت دانشگاه برای مصاحبه‌ی کتبی و یا حضوری، دعوت می‌شوید.

فارغ التحصیلان دانشگاه سابانجی جایگاه خوبی در ترکیه و سایر کشورها دارند همچنین می‌توان گفت درصد بالایی از فارغ التحصیلان این دانشگاه با فاصله زمانی کمی پس از به اتمام رساندن تحصیل خود می‌توانند مشغول به کار شوند علاوه بر این‌ها بسیاری از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای ادامه تحصیل جذب دانشگاه‌های معتبر و به نام دنیا مانند دانشگاه هاروارد، دانشگاه ماساچوست، دانشگاه استنفورد، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه بوستون، دانشگاه براون می‌شوند همچنین تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه sabanci  در شرکت‌های معتبر ترکیه مانند unileve  ،Accenture ،gamble & procter  ،ford مشغول به کار می‌شوند.

ظرفیت های دانشگاه سابانجی

 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی : 70 نفر
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی : 70 نفر
 • دانشکده علوم مدیریت : 70 نفر

دوره های آموزشی دانشگاه Sabanci

از آن‌جا که در دانشگاه Sabanci  دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند دانشگاه برای تمامی دانشجویان دو دوره آموزشی پایه و دوره دانشگاهی در نظر گرفته‌اند که شرکت در این دو دوره برای تمامی دانشجویان الزامی می‌باشد. افراد پس از قبولی در دوره پایه می‌توانند وارد دوره دوم یعنی دوره دانشگاهی شوند.

دانشگاه سابانجی در ترکیه دارای انواع دوره‌های آموزشی است که شامل رشته‌های مختلفی می‌شوند. این دانشگاه دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های متنوعی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مهندسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، هنر و طراحی، مدیریت و دیگر حوزه‌های علمی ارائه می‌شود. هر یک از این دوره‌ها با برنامه‌های کلاسی و عملی غنی، فرصت‌های تحقیقاتی و امکانات آموزشی منحصر به فرد خودشان را دارند.

 

 1. 1.دوره پایه : این دوره شامل قبولی در آزمون ELAE (آزمون زبان انگلیسی) و آموزش کامل زبان انگلیسی و ترکی است. پس از قبولی در آزمون ELAE با توجه به نمره‌ای که فرد توانسته از این آزمون کسب کند در سه سطح: مبتدی، متوسط، متوسط به بالا تقسیم بندی می‌شوند و با استفاده از روش‌های جدید و برگزاری کلاس‌های منظم که توسط مدرسه زبان دانشگاه سابانجی  ارائه می‌شود، سطح زبان ترکی و انگلیسی خود را ارتقاء می‌دهند2.دوره دانشگاهی : این دوره شامل آموزش‌های چند رشته‌ای می‌باشد و دروس تخصصی رشته خود را می‌گذرانند.

دانشجویان در سال اول تحصیلی خود به مدت دو ترم دروس زیر را می‌گذرانند:

 • انسان و جامعه
 • تاریخ انقلاب
 • زبان و ادبیات ترکی
 • طبیعت و علوم
 • ریاضی
 • زبان انگلیسی

دانشجویان پس از گذراندن دو سال اول تحصیلی خود که تقریبا برای تمامی افراد یکسان بوده و شامل اموزش های چند رشته ای می باشد می توانند رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و به طور تخصصی در آن رشته تحصیل کنند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره‌ی دوره های آموزشی در این دانشگاه دارید فورا با ما تماس بگیرید.

هزینه تحصیل در دانشگاه سابانجی

هزینه تحصیل برای تمامی رشته‌های مقاطع کارشناسی حدودا 72500 لیر است که آموزش زبان انگلیسی نیز در هنگام تحصیل وجود دارد.

بورسیه های دانشگاه سابانجی

دانشگاه ساپانچی علاوه بر خدمات آموزشی و پژوهشی عالی که دارد بورسیه‌های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد مانند : بورسیه کامل (100%)، بورسیه 50%، بورسیه 25% و بورسیه 10 درصد. برای مثال کسی که بورسیه کامل را کسب کند هزینه تحصیل و اقامت در خوابگاه برای او رایگان شده و ماهانه مبلغی به وی پرداخت می‌شود.

کسب هرکدام از این بورسیه‌ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارد ولی به طور کلی دانشگاه سالانه ظرفیتی را به بورسیه اختصاص می‌دهند که دانشجویان می‌توانند درخواست نامه خود را ارسال کنند و دانشگاه با توجه به نمرات و سوابق دانشجو آن‌ها را ارزیابی می‌کند.

 

بورسیه های دانشگاه سابانجی

امکانات دانشگاه سابانجی

این دانشگاه در کنار تمامی توانایی‎های آموزشی خود امکانات رفاهی زیادی مانند خوابگاه‌های امن‌، کتاب خانه‌های مجهز، سالن‌های غذا خوری، سالن‌های ورزشی، مراکز فعالیت‌های هنری و… را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تا در کنار تحصیل خود به آن‌ها نیز بپردازند.

 • خوابگاه : ظرفیت خوابگاه دانشگاه ساپانچی 2622 نفر می‌باشد که اتاق‌های آن به صورت‌های تک نفره، دو نفره و چهار نفره در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود. تمامی این اتاق‌ها دارای امکانات رفاهی  مانند اتاق مطالعه، اتاق تلویزیون، ماشین‌های لباس شویی و .. است که استفاده از آن‌ها کاملا رایگان است.

هزینه اقامت در اتاق 4 نفره سالانه 13000 لیر، اتاق دو نفره 17500 لیر میباشد. (نفری)

 • کتابخانه : دانشگاه سابانجی  دارای یک کتابخانه جامع و بزرگ است که به طور کلی شامل 119008 کتاب و 232668 کتاب الکترونیکی است.
 • سالن غذا خوری : سالن غذا خوری دانشگاه با ظرفیت 900 نفر و 3 مدل غذا در طول روز در اختیار دانشجویان می‌باشد .

همچنین کافه‌های متنوعی در خوابگاه و دانشکده‌ها وجود دارد.

تفاوت دانشگاه های ترکیه

تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه

از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه های ترکیه این می‌باشد که ترکیه برترین دانشگاه ها را دارد طوری که در رتبه بندی‌های بین المللی بین ۱۰۰ دانشگاه برتر کشورهای در حال توسعه، ۵ دانشگاه آن متعلق به دانشگاه‌های ترکیه است.

سخن پایانی

در این مطلب ما به موارد مهم در رابطه‌ با تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه اشاره کردیم. اگر شما نیز قصد دارید تا به این دانشگاه وارد شوید و پذیرش دانشگاه سابانجی استانبول را داشته باشید، لازم است که با مشاوران مهاجرتی  درمورد دانشگاه سابانجی ترکیه مشورت کرده و سپس مدارک و پیش‌نیازهای مناسب و اشاره شده را مهیا کنید.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

دانشکدها و رشته های دانشگاه Sabanci؟
دانشکده هنر و علوم اجتماعی  دانشکده علوم طبیعی و مهندسی  دانشکده علوم مدیریت  مدرسه زبان
نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه سابانجی چگونه است؟
برای پذیرش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فرد متقاضی باید مدارکی مانند آیلتس، تافل، GER و .. ارائه بدهد همچنین نیاز است که رزومه و مدارک کامل تحصیلی خود را به زبان ترکی و یا انگلیسی ترجمه و برای دانشگاه ارسال کنید. سپس پس از پذیرش در مرحله اول از سمت دانشگاه برای مصاحبه‌ی کتبی و یا حضوری، دعوت می‌شوید.
هزینه تحصیل در دانشگاه سابانجی چقدر است؟
 هزینه تحصیل برای تمامی رشته‌های مقاطع کارشناسی حدودا 72500 لیر است که آموزش زبان انگلیسی نیز در هنگام تحصیل وجود دارد.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای کاظمی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید امکان گرفتن بورسیه هم از دانشگاه سابانجی ترکیه وجود دارد؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای کاظمی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله امکانش وجود داره . اما ما به صورت مستقیم اقدام نمیکنیم . با توجه به رزومه تحصیلی شما و نمرات شما در این دانشگاه میتوانید بعد از یک ترم درخواسب بورسیه دهید .

آسان تجارت
3 سال قبل

سایتتون محشرههههه ❤️❤️❤️

sH@riShamIm
پاسخ به  آسان تجارت
3 سال قبل

ممنون از توجهتون

کادر هرمس اپلای