اعزام دانشجو به استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا تحصیل در این کشور می باشد. اعزام دانشجو به استرالیا باید توسط مراکز با سابقه و حرفه ای انجام شود تا ویزای صادر شده و مدارک دیگر بدون مشکل باشند، بدین ترتیب نیاز است تا در انتخاب مراکز اعزام دقت ویژه ای بشود. با ما همراه باشید تا با شرایط و هزینه های اعزام دانشجو به استرالیا آشنا شوید.

البته به جز برای تحصیل می توان از طریق ویزای کار و یا خرید ملک نیز به استرالیا مهاجرت نمود. اما معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و زندگی در جامعه ای منظم دارند، می توانند به عنوان دانشجو در دانشگاه های استرالیا تحصیل کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

دلایل اعزام دانشجو به استرالیا

استرالیا دانشگاه‌ های بسیار خوبی دارد. مجموعاً ۴۳ دانشگاه در این کشور فعالیت می‌کنند. شش دانشگاه از مجموع این دانشگاه‌ ها جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به‌ شمار می‌روند. اعزام دانشجو به استرالیا از همه نقاط جهان انجام می‌شود. استرالیا کشوری است که همه فرهنگ‌ها را می‌توانید یکجا در آن ببینید. با وجود این همه فرهنگ، شما تجربه‌ای باورنکردنی خواهید داشت. البته درعین‌ حال، محیط این کشور آن‌ قدر خوب است که هرگز احساس غریبی نمی‌کنید. نکته‌ ای که برای اعزام دانشجو به استرالیا باید بدانید، این است که می‌توانید تقریباً در هر رشته‌ ای که مایل باشید، تحصیل کنید. از آنجایی‌ که دانشگاه‌ های استرالیا جزء برترین دانشگاه‌ ها هستند، بیشتر رشته‌های تحصیلی آن‌ها، با کیفیت خوب ارائه می‌شوند.

در کنار این موارد، چشم‌ اندازها و مناطق طبیعی فراوان و متنوع، یکی دیگر از دلایل اعزام دانشجو به استرالیا است. دشت‌های وسیع و گونه‌ های بی‌شمار حیوانی در این کشور می‌توانند به‌خوبی اوقات فراغت دانشجویان را پر کنند. دانشگاه‌ های استرالیا هم در مناطق شهری و هم روستایی واقع شده‌اند. البته در هر نقطه از این کشور که مشغول به تحصیل باشید، می‌ توانید به‌ راحتی به شهرهای پیرامون دسترسی داشته باشید. انواع تفریحات و پارک‌ها در این شهرها یافت می‌شوند.

از سوی دیگر، گرفتن ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به استرالیا فرایند نسبتاً ساده‌ ای دارد. همچنین پس از اعزام برخی دانشگاه‌ های استرالیا برای دانشجویان خود فرصت‌ های کارآموزی یا شغل پیدا می‌کنند. زبان مردم استرالیا انگلیسی است. بنابراین دانشجویان بین‌ المللی پس از اعزام به استرالیا خواهند توانست به‌راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. البته شاید برای فهمیدن اصطلاحات محلی آن‌ ها کمی به مشکل بخورید.

برخی از شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های استرالیا

معمولا برای درخواست تحصیل در استرالیا نیازی به برقراری ارتباط به دولت استرالیا نمی باشد و این موضوع به صورت مستقیم به دانشگاه های استرالیا مربوط می باشد. بدین ترتیب اعزام دانشجو به استرالیا منوط به قبول درخواست از طرف دانشگاه مربوطه می باشد. این موضوع باعث شده تا معمولا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، قبل از مراجعه به مراکز اخذ ویزا و اعزام دانشجو به استرالیا، درخواست خود را برای دانشگاه های مورد نظر ارسال نموده و در صورت پذیرش درخواست، اعزام امکان پذیر می باشد.

معمولا هزینه های تحصیل در استرالیا کمی بالا می باشد، زیرا به سختی می توان در کشور استرالیا بورسیه دریافت نمود. زیرا باید هر فردی در کشور خودش در بهترین دانشگاه ها و با معدل بسیار مناسب فارغ التحصیل شده باشد تا بتواند در کشورهایی مانند استرالیا بورسیه تحصیلی دریافت نماید. داشتن تحقیقات و مقالات علمی در سطح بین المللی نیز در گرفتن بورسیه تحصیلی در استرالیا تاثیر گذار می باشد. لذا قبل از اعزام باید شرایط فرد مورد بررسی دقیق قرار بگیرد تا بتوان اقدامات لازم را برای وی انجام داد.

معمولا افرادی که برای تحصیل وارد کشور استرالیا می شوند، در سفارت استرالیا باید مورد مصاحبه قرار بگیرند. در صورتی که نتوانند از این مصاحبه سر بلند خارج شوند، نمی توانند برای تحصیل در استرالیا اقدام نمایند. این مصاحبه معمولا الزامی بوده و همه افراد باید در ان شرکت نمایند. بدین ترتیب اعزام دانشجو به استرالیا نیاز به دانستن نکات فنی و حقوقی بسیار زیادی داشته و دانستن این نکات کمک می کند تا راحت تر بتوان ویزای تحصیل در استرالیا را اخذ نمود. بدین ترتیب برای ادامه تحصیل در استرالیا بهترین مراکز اعزام را انتخاب نمایید.

روند اعزام دانشجو به استرالیا

پیش از اعزام دانشجو به استرالیا و دریافت ویزا، ابتدا دانشجو باید تأییدیه نام‌ نویسی دانشگاه (COE) و پیشنهادنامه (Letter of Offer) را دریافت کرده باشد. این تأییدیه باید نشان دهد شما برای تحصیل در یکی از دوره‌های ثبت‌ شده در سازمان CRICOS پذیرفته شده‌اید. تأییدیه نام‌ نویسی به‌ صورت یک کد آنلاین است. شما باید این کد را هنگام فرستادن درخواست ویزا وارد کادر مربوطه کنید. همچنین ممکن است برای اعزام لازم شود که پیش‌ پرداخت شهریه‌ خود را واریز نمایید.

پس از اعزام دانشجو به استرالیا وی می‌تواند رشته تحصیلی‌ خود را به یک رشته با مقطع یکسان یا مقطع بالاتر تغییر دهد. اما هنگام تغییر رشته به رشته‌ای با مقطع پایین‌تر، باید ویزای دیگری دریافت کنید. این امر الزامات دیگری نیز خواهد داشت. همچنین می‌توانید در ویزای‌دانشجویی خود (Subclass 500) مشخص کنید که از کدام رشته به کدام رشته، می‌خواهید تغییر رشته دهید.

شرایط آکادمیک اعزام دانشجو به استرالیا

شرایط آکادمیک برای اعزام دانشجو به استرالیا بسته به سطح تحصیلاتی که می‌خواهید در استرالیا دنبال کنید متفاوت است. هر موسسه یا دانشگاهی، شرایط خاص خودش را دارد. بنابراین باید به‌دقت اطلاعات وب‌سایت دانشگاه موردنظر خود را بخوانید. اما به‌طورکلی شرایط اعزام دانشجو به استرالیا بدین شرح است:

• دوره زبان: ملزومات اولیه از نظر مهارت زبانی برای هر دانشگاهی متفاوت می‌باشد. هر دانشگاه به توجه به رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، ملزوماتی را از نظر زبانی در نظر خواهد گرفت.
• ملزومات تحصیلی اعزام دانشجو به استرالیا: هر دانشگاه یا موسسه ملزوماتی را از نظر تحصیلی نیز دارد. این ملزومات می‌توانند از ایالتی به ایالتی دیگر تفاوت داشته باشند. هنگام ارسال تقاضا، عملکرد پیشین و توانایی‌های آکادمیک شما، درنظر گرفته‌ خواهند شد.
• تحصیلات و آموزش فنی حرفه‌ای (VET): در بیشتر موارد، مؤسسات VET یا مؤسسات فنی حرفه‌ای هیچ آزمون ورودی ندارند. اما برای ورود به برخی از آن‌ها باید در رشته‌های بخصوصی تحصیل کرده باشید. برخی نیز از شما سابقه کاری فنی حرفه‌ای می‌ خواهند.

• ملزومات تحصیلی اعزام دانشجو به استرالیا برای کارشناسی: بدین منظور شما باید مدرک دیپلم تحصیلات دبیرستانی استرالیا (سال دوازدهم) یا مدرک معادل آن را داشته باشید. برای برخی از دوره‌های کارشناسی، دانشجو باید درس‌ های پیش‌ نیاز خاصی را نیز پاس کرده باشد.
• ملزومات تحصیلی اعزام دانشجو به استرالیا برای کارشناسی ارشد و بالاتر: بدین منظور متقاضی باید حداقل یک مدرک کارشناسی داشته باشد. همچنین دانشگاه موردنظر شما، ممکن است به مواردی چون توانایی متقاضی در انجام تحقیقات یا سابقه کاری مرتبط، توجه کنند.

الزامات ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به استرالیا

نوع ویزای دانشجویی برای اعزام دانشجو به استرالیا بستگی به رشته‌ تحصیلی دارد. اما برخی از الزامات کلی عبارت‌اند از:

• سند تأییدنامه الکترونیکی ثبت‌نام (eCoE)
• الزامات ورودی موقت حتمی (GTE)
• اثبات این‌که شما بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر، هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی‌ خود را دارید.
• اثبات تسلط بر زبان انگلیسی
• داشتن سلامت روحی و جسمی و عدم سوء پیشینه
• اسناد بیمه سلامت دانشجویان خارجی

اسناد موردنیاز برای اعزام دانشجو به استرالیا

در وب‌ سایت اداره امور داخلی استرالیا، اسناد موردنیاز برای اعزام دانشجو به استرالیا اعلام شده است. در حالت کلی، دانشجویان باید اسناد زیر را ارسال نمایند:

• فرم تقاضای ویزای تحصیلی به‌صورت تکمیل شده (فرم 157A)
• رسید پرداخت هزینه درخواست ۶۲۰ دلار استرالیا
• کپی صفحه اول (صفحه اطلاعات) پاسپورت (ممکن است در برخی موارد لازم باشد دانشجو پاسپورت خود را به‌صورت فیزیکی ارائه کند)
• گواهی نام‌نویسی در دانشگاه یا نامه پیشنهاد
• ارائه شواهدی مبنی بر داشتن بودجه کافی
• ارائه شواهد بیمه استرالیا
• ارائه نتایج آزمون‌های زبان
• گواهی عدم سوءپیشینه
• چهار عکس جدید پاسپورتی

پس از جمع‌ آوری مدارک و گرفتن اسکن از آن‌ها، باید در وب‌ سایت سیستم تقاضا ImmiAccount تقاضای خود را ثبت کنید.

زمانبندی ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به استرالیا

بررسی و تأیید ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجویی به استرالیا حدود چهار هفته طول می‌کشد. شما می‌توانید تا ۹۰ روز پیش از آغاز دوره تحصیلی‌ خود، وارد استرالیا شوید. همچنین تا هفت روز پس از رسیدن، باید نشانی محل سکونت خود را در اختیار مسئول آموزشی قرار دهید. در صورت تغییر یافتن این نشانی نیز باید مسئول آموزشی را مطلع سازید.
پس از اعزام دانشجو معمولاً دوره تحصیلی او در استرالیا بیش از ده ماه طول می‌کشد. با پایان سال تحصیلی استرالیا (اواسط دسامبر) نیز دوره تحصیلی، پایان می‌یابد. در این صورت ویزای دانشجو تا ۱۵ مارس سال بعد اعتبار خواهد داشت. اگر دوره تحصیلی شما بیش از ده ماه طول بکشد و بین ژانویه تا اکتبر تکمیل شود، آنگاه ویزای تحصیلی شما تا دو ماه بعد از تکمیل دوره‌ تان اعتبار خواهد داشت.
تحت شرایط خاصی، ممکن است بتوانید پس از تکمیل تحصیل خود، برای دریافت ویزای دیگری نیز اقدام کنید.

اعزام دانشجو به استرالیا و کار برای دانشجویان اعزامی

هنگامی‌که با ویزای تحصیلی در استرالیا مشغول به تحصیل هستید، می‌توانید در هر دو هفته تا ۴۰ ساعت کار کنید. همچنین می‌توانید در تعطیلات به‌صورت تمام وقت مشغول به‌ کار شوید. مجوز کاری شما هم‌زمان با ویزایتان صادر خواهد شد. البته شما اجازه ندارید پیش از آغاز دوره تحصیل کار کنید. همچنین پس از اعزام دانشجو به استرالیا وی نمی‌تواند برای تأمین مالی خود یا خانواده‌اش روی کاری که حین تحصیل انجام می‌دهد، حساب کند.

البته اگر در مقطع ارشد به‌صورت تحقیقاتی تحصیل می‌کنید یا در حال گرفتن دکتری هستید، ازنظر کاری محدودیتی نخواهید داشت. ضمناً توجه داشته باشید که کارهایی که جزء واحدهای درسی یا بخشی از دوره تحصیلی شما به‌شمار می‌آیند، در محدودیت‌ های کاری‌ تان به‌ حساب نخواهند آمد. کارهای داوطلبانه و بی‌مزد نیز جزء این محدودیت ۴۰ ساعته شما به‌ شمار نمی‌روند. البته این کارها باید واقعاً داوطلبانه، برای یک سازمان غیرانتفاعی و برای بهبود جامعه باشند.

کیفیت دانشگاه های استرالیا

یکی از مواردی که برای اعزام دانشجو به استرالیا باید مورد توجه قرار بگیرد، کیفیت دانشگاه های استرالیا می باشد. زیرا اگر دانشگاه های کشوری از نظر علمی و امکانات در سطح بین المللی و مناسبی قرار نداشته باشند، اعزام دانشجو به آن کشور عملا بی فایده بوده و تنها باعث تحمیل هزینه های اضافی می شود.

نزدیک به ۳۳ مورد از دانشگاه های استرالیا همه فاکتورهای دانشگاه های بین المللی را داشته و از نظر پذیرش دانشجوی بین المللی هیچ مشکلی ندارند. از بین دانشگاه های استرالیا ۷ مورد در ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. این موضوع بیانگر این موضوع بوده که کیفیت این دانشگاه ها برای اعزام دانشجو هیچ مشکلی ندارد. بدین ترتیب بهتر است افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، دانشگاه های برتر و نمونه این کشور را انتخاب نمایند.

بدین ترتیب می توانند از مدرک خود برای کار در هر کشوری استفاده نمایند. زیرا اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر کشور های مختلف در سایر کشور ها نیز دارای اعتبار می باشد. بدین ترتیب بهتر است اعزام دانشجو به بهترین دانشگاه های استرالیا انجام شود. از جمله دانشگاه های برتر و بین المللی استرالیا می توان به دانشگاه های ولز، سیدنی، ملبورن، Deakin، Swinburne، Brisbane و… اشاره نمود.

دانشگاه‌ های برتر برای اعزام دانشجو به استرالیا

در این بخش به معرفی دانشگاه‌ های برتر استرالیا به‌صورت مختصر می‌پردازیم. این دانشگاه‎‌ها عبارتند از:

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) برترین دانشگاه برای اعزام دانشجو به استرالیا است که هرساله دانشجویان زیادی را می‌پذیرد. امتیازهای این دانشگاه تقریباً از هر نظر نسبت به دیگر دانشگاه‌ ها دارای برتری است. این دانشگاه از نظر شاخص‌ هایی چون اعتبار آکادمیک، دانشکده‌ های بین‌ المللی و غیره در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. محوطه اصلی این دانشگاه در منطقه اکتون شهر کانبرا واقع‌ شده است. اما برخی از ساختمان‌ های آن نیز در نیوساوث ولز و نورثن تریتوری واقع شده‌اند.

‌دانشگاه ملبورن دوم دانشگاه برتر استرالیا برای اعزام دانشجو به استرالیا است که در رتبه 14 جهان قرار دارد. این دانشگاه از نظر شاخص‌های اعتبار آکادمیک و اعتبار کارفرمایی، برترین دانشگاه استرالیا است.

دانشگاه سیدنی سومین دانشگاه برتر استرالیا است که در رتبه 19 جهان جای گرفته است. امتیازهای این دانشگاه از نظر شاخص‌هایی چون دانشکده‌های بین‌ المللی و دانشجویان بین‌المللی، بسیار عالی است.

دانشگاه نیوساوث ولز (UNSW) چهارمین دانشگاه برتر استرالیا برای اعزام دانشجو به استرالیا است. این دانشگاه در جهان رتبه 45 را دارد. دانشگاه نیوساوث ولز جزء گروه هشت می‌باشد. این گروه مجموعه‌ای از هشت دانشگاه برتر تحقیقاتی استرالیا است.

دانشگاه کوئینزلند (UQ) پنجمین دانشگاه برتر استرالیا برای اعزام دانشجو به استرالیا است و در رتبه ۴۶ جهان قرار دارد.

دانشگاه موناش (Monash)، دانشگاه وسترن استرالیا (UWA)، دانشگاه آدلاید (Adelaide)، دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS)، دانشگاه والانگانگ (Wollongong) نیز از دیگر دانشگاه‌ های برتر استرالیا به‌شمار می‌روند.

هزینه‌ های تحصیل اعزام دانشجو به استرالیا

میزان شهریه برای تحصیل در استرالیا به عوامل گوناگونی بستگی دارد. یکی از این عوامل کشوری است که از آن آمده‌اید. همچنین خصوصی یا دولتی بودن دانشگاه شما، تأثیر زیادی بر هزینه تحصیلتان دارد. برای مثال اعزام دانشجو به استرالیا برای تحصیل در مؤسسات آموزشی دکتری، می‌تواند هزینه نسبتاً بالایی داشته باشد.

پس از اعزام دانشجو به استرالیا از دیگر نقاط جهان، این دانشجویان باید تمام شهریه‌ خود را بپردازند. این هزینه برای دانشجویان کارشناسی سالانه بین 20,000 تا 45,000 دلار استرالیا است. برای مقطع کارشناسی‌ارشد نیز بین 22,000 تا 50,000 دلار استرالیا خواهد بود. البته ممکن است برخی دوره‌های خاص مانند علوم دامی یا پزشکی، هزینه‌ای بیش از این داشته باشند. جهت اطلاع دقیق از هزینه این دوره‌ها می‌توانید به وب‌ سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.
همچنین بورسیه‌ های تحصیلی نیز برای دانشجویان درنظر گرفته‌ شده است. این بورسیه‌ها پس از اعزام دانشجو می‌توانند هزینه‌ های تحصیل و زندگی وی را پوشش دهند. برخی دانشگاه‌ های استرالیا و هم برخی نهادها، بودجه غیروابسته این بورسیه‌ها را برای دانشجویان ارائه می‌دهند.
هزینه دیگری که دانشجویان بین‌ المللی باید به آن توجه کنند، هزینه بیمه سلامت است. دانشجویان باید یک بیمه سلامت معتبر برای مدت‌ زمان تحصیل خود داشته باشند. این بیمه باید پیش از اعزام دانشجو به استرالیا تهیه و سند آن برای دریافت ویزا ارسال شود.

شرایط زندگی در استرالیا

شرایط زندگی در استرالیا

در سرتاسر جهان هیچ کشوری را پیدا نمی‌کنید که مثل استرالیا، شامل یک قاره کامل برای خود باشد. در حال حاضر کشور استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا بوده که درآمد ساکنان آن چیزی بیشتر از حد متوسط است.

برای اعزام دانشجو به استرالیا از چه موسسه ای کمک بگیریم؟

چندی است که اعزام دانشجو به استرالیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است. استرالیا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و کار می‌باشد. دانشگاه‌ های این کشور از برترین دانشگاه‌ های جهان به‌ شمار می‌ روند. همچنین کیفیت زندگی در استرالیا بالا است. البته با توجه به بالا بودن هزینه‌ های زندگی در این کشور، دانشجویان باید پیش از مهاجرت به استرالیا، مبلغی را در حساب خود داشته باشند تا بتوانند از پس هزینه‌ ها زندگی خود بربیایند. چنانچه در مورد شرایط و هزینه های اعزام دانشجو به استرالیا نیاز به راهنمایی دارید می توانید از کارشناسان هرمس اپلای کمک بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به استرالیا مبلغ حساب بانکی شخص چقدر باید باشد؟
برای آنکه ثابت کنید از پس هزینه‌های زندگی‌ خود برمی‌آیید باید مبلغ 21,041 دلار استرالیا یا 13474.66 دلار آمریکا، در حساب خود داشته باشید. البته هزینه‌های شهریه دانشگاه و سفر را باید جداگانه محاسبه کنید.
به‌ منظور اعزام دانشجو به استرالیا چه کسی می‌تواند اسپانسر او شود؟
پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ یا همسر متقاضی، می‌توانند برای تحصیل وی در استرالیا اسپانسر شوند. بستگانی چون برادر، خواهر، عمو، عمه، دایی، خاله، پسرعمو و غیره نمی‌توانند اسپانسر شوند.
آیا می‌توانم برای ویزای تحصیلی، خانواده‌ام را به استرالیا بیاورم؟
بله هنگام اعزام دانشجو به استرالیا می‌توان خانواده خود را نیز لحاظ کرد. می‌توانید هنگام ارسال تقاضا برای ویزای تحصیلی، برای آوردن خانواده درجه‌یک خود نیز تقاضا کنید. همچنین در روشی دیگر، می‌توانید پس از ورود به استرالیا و آغاز دوره تحصیلی، برای آوردن خانواده‌ خود درخواست دهید. به‌هرحال شما باید هنگام ارسال درخواست، نام اعضای درجه‌یک خانواده را در فرم وارد کنید. حتی اگر نخواهید آن‌ها را همراه خود بیاورید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانوم افراسیابی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
برای اعزام دانشجو به استرالیا چه مقدار تمکن مالی نیازه؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  خانوم افراسیابی
2 سال قبل

سلام معمولا بین 10 تا 12 هزار دلار تمکن مالی لازم هست

کادر هرمس اپلای