اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. روش‌های مهاجرتی به هر کشور مدل‌ها و شرایط خود را دارند. معمول‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشورهای دیگر، روش‌هایی مثل تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری هستند. البته روش‌های دیگری مثل تولد یا ازدواج در کشور مقصد هم وجود دارند که چندان معمول نیستند. یک روش آسان و متفاوت، مهاجرت از طریق تمکن مالی است که به آن مهاجرت با ویزای خودحمایتی هم گفته می‌شود. یکی از کشورهایی که مهاجرت به آن با این روش امکان‌پذیر است، یونان می‌باشد که به مهد دموکراسی و فلاسفه مشهور است. با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی کامل شرایط و مراحل اخذ اقامت تمکن مالی یونان بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

منظور از اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

اقامت تمکن مالی یا همان ویزای خود حمایتی یکی از روش‌های مهاجرت به کشور یونان است که با اخذ آن می‌توان به یونان مهاجرت کرده و همچنین به تمام کشورهای اتحادیه اروپا سفر کرد. با داشتن ویزای خود حمایتی یونان متقاضی قادر خواهد بود که سالانه به مدت حداکثر شش ماه در کشورهای اتحادیه اروپا رفت‌وآمد داشته باشد. اما اول باید دید که ویزای خود حمایتی یونان چیست و چگونه باید آن را گرفت.

طبق قوانین مهاجرت، شهروندان کشورهای غیر از اتحادیه اروپا که تمکن مالی بالایی دارند، می‌توانند باتوجه‌به توان مالی که دارند، اقامت کشور یونان را بگیرند. کسانی که به روش تمکن مالی به یونان سفر می‌کنند، اجازه کار در یونان به آن‌ها داده نمی‌شود. البته جالب است بدانید که این افراد می‌توانند در کشور یونان سرمایه‌گذاری کرده و به یورو کسب درآمد کنند.

طبق قوانین مهاجرت، شهروندان کشورهای غیر از اتحادیه اروپا که تمکن مالی بالایی دارند، می‌توانند باتوجه‌به توان مالی که دارند، اقامت کشور یونان را بگیرند

اخذ اقامت تمکن مالی کشور یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی راه بهتری برای مهاجرت خواهد بود. با مهاجرت به این روش متقاضی یک کارت اقامت دوساله دریافت خواهد کرد و بعد از آن امکان سکونت در یونان برای او فراهم می‌شود. همچنین فرزندان متقاضی می‌توانند رایگان در این کشور تحصیل کنند. روش ویزای خود حمایتی یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به یونان برای متقاضیانی که توان مالی بالایی دارند، به شمار می‌رود.

برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان مهم‌ترین شرط ثابت کردن توان مالی برای تامین هزینه زندگی در این کشور به مدت دو سال است. اولین قدم برای این کار افتتاح حساب بانکی با موجودی ۲۵ هزار یورو خواهد بود. در زمان تمدید اقامت این پول باید در حساب متقاضی موجود باشد. فقط کسانی که سالانه ۴۰ هزار یورو درآمد دارند، می‌توانند با این روش به یونان مهاجرت کنند. جالب است بدانید که با اخذ اقامت تمکن مالی یونان حتما لازم نیست که متقاضی به طور دائم در یونان حضور داشته باشد.

چرا باید اقامت تمکن مالی یونان را بگیریم؟

قبل از اقدام به اخذ اقامت تمکن مالی یونان باید شرایط مهاجرت و زندگی در یونان را کاملا بررسی کرده و با مزایای مهاجرت به این روش آشنایی پیدا کرد. زیرا بدون اطلاعات کافی ممکن است که متقاضی متحمل ضررهای سنگین شده و دیگر نتواند مهاجرت کند. به دلیل اینکه متقاضی ویزای خود حمایتی اجازه کار ندارد، ممکن است که فقط در حد همان دو سال اولیه تمکن مالی داشته باشد و نتواند در هیچ زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کند.

متقاضی می‌تواند آزادانه به کشورهای حوزه شینگن رفت‌وآمد کند

برخی از مزایای مهاجرت به یونان شامل موارد زیر می‌شوند:

• متقاضی می‌تواند آزادانه به کشورهای حوزه شینگن رفت‌وآمد کند
• اقامت تمکن مالی یونان را می‌توان به اقامت کشورهای دیگر اروپای تبدیل کرد و شانس اخذ ویزای کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس بیشتر خواهد شد
• با ویزای خود حمایتی می‌توان اقامت دائم و تابعیت یونان را بعد از هشت تا ده سال دریافت کرد
• متقاضی می‌تواند با داشتن ویزای خود حمایتی یونان به روش‌های مختلف از جمله ثبت شرکت، خرید یا اجاره ملک و خرید سهام سرمایه‌گذاری کند
• یونان کشوری آرام با طبیعت زیبا و جزایری شگفت‌انگیز بوده و برای زندگی بسیار عالی است
• متقاضی می‌تواند در کشور یونان حساب بانکی افتتاح کند و امکان دریافت مسترکارت و ویزاکارت را خواهد داشت
• کشور یونان از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار دارد
• نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه زندگی در یونان پایین‌تر است
• اقامت تمکن مالی یونان به مدرک زبان نیازی ندارد
• متقاضی می‌تواند برای تمام اعضای خانواده خود که شامل همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر می‌شود کارت اقامت یونان را دریافت کند
• مهاجرت به روش اقامت از طریق تمکن مالی هیچ‌گونه محدودیت سنی نخواهد داشت
• متقاضی با داشتن ویزای خود حمایتی از بیمه‌های درمانی معتبر بین‌المللی برخوردار خواهد بود

ویزای خود حمایتی یونان برای چه کسانی مناسب است؟

ویزای خود حمایتی یونان برای کسانی مناسب است که درآمد سالانه آن‌ها ثابت باشد. یعنی به عنوان مثال منبع درآمد آن‌ها شامل مواردی مانند حقوق بازنشستگی، اجاره ملک مسکونی و تجاری، سود سهام، سپرده بانکی و موارد دیگر شود. به عبارت دیگر، اقامت تمکن مالی یونان مناسب کسانی است که تمکن مالی بالایی داشته و به زندگی در کشوری با آب‌وهوای معتدل و فرهنگ نزدیک به ایران علاقه‌مند هستند.

اقامت تمکن مالی یونان برای کسانی هم که به رفت‌وآمد یا سکونت در کشورهای اروپایی علاقه دارند، مناسب خواهد بود. به‌علاوه کسانی که قصد دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای خود و اعضای خانواده اقامت یونان را بگیرند، بهترین و سریع‌ترین راه برای آن‌ها اخذ ویزای خود حمایتی خواهد بود. در واقع ویزای خود اقامتی بلیت سفر آزاد به کشورهای اروپایی است.

ویزای خود حمایتی یونان برای کسانی مناسب است که درآمد سالانه آن‌ها ثابت باشد

اخذ اقامت تمکن مالی یونان چه شرایطی دارد؟

در مهاجرت به روش تمکن مالی سرپرست خانواده باید مدارکی به دولت یونان ارائه دهد که نشان خواهند داد این شخص در حساب بانکی خود ۳۰ هزار یورو برای نفر اصلی، ۱۵ هزار یورو برای همسر و شش هزار یورو برای هر فرزند دارد. همچنین باید ثابت کند که درآمد ماهیانه او برای خود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو، برای همسر ۵۰۰ یورو و برای هر فرزند زیر ۱۸ سال خود ۳۷۵ یورو خواهد بود. با این موارد متقاضی واجد شرایط برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان خواهد شد.

اعتبار ویزای خود حمایتی در ابتدا دو‌ساله بوده که بعد از این مدت می‌توان تا سه سال تمدید کرد. پس از گذشت سه سال، متقاضی می‌تواند تا دو سال دیگر اعتبار مجوز اقامت را تمدید کند. در مجموع بعد از گذشت هفت سال متقاضی قادر خواهد بود که پاسپورت یونانی دریافت کند. متقاضیانی که با روش تمکن مالی اقامت یونان را دریافت کرده و قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، باید مدارکی را داشته باشند. همچنین باید حداقل ۳۰۰ هزار یورو روی فعالیت‌های اقتصادی سودمند برای یونان سرمایه‌گذاری کنند.

در مهاجرت به روش تمکن مالی سرپرست خانواده باید مدارکی به دولت یونان ارائه دهد

برخی از مدارک مورد نیاز اخذ ویزای خود حمایتی شامل موارد زیر می‌شوند:

• تکمیل دو فرم درخواست در اداره وزارت کشور
• پاسپورت اصلی و کپی از هر صفحه
• سه قطعه عکس پاسپورت بیومتریک
• دریافت گواهی بهداشتی صادر شده از یک بیمارستان یونان که شامل اشعه ایکس از قفسه سینه و آزمایش عدم ابتلا به بیماری سل می‌شود
• اسناد و مدارک اثبات‌کننده بیمه درمانی
• مدارک تمکن مالی برای اقامت در یونان
• اسناد و مدارک قرارداد کار در صورت وجود
• مدارک اقامت محلی مانند قرارداد اجاره یا موارد دیگر
• پرداخت درخواست 150 یورو به اداره مالیات ملی (Eforia)و ارائه مدارک آن

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان

مهاجرت به هر روشی و به هر کشوری نیازمند برخی از مدارک است. هرکدام از روش‌های مهاجرت مدارک مخصوص به خود را نیاز دارند که ویزای خود حمایتی هم از این قانون جدا نیست. البته مدارک مورد نیاز روش‌های مهاجرتی باتوجه‌به قوانین هر کشوری ممکن است متغیر باشد. ویزای خود حمایتی یونان هم مدارکی نیاز دارد که متقاضیان مهاجرت به این روش باید از آن‌ها آگاهی داشته باشند. این مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می‌شوند:

• پاسپورت معتبر
• گواهی سهام شرکت که میزان سوددهی سهام متقاضی را نشان دهد
• گواهی اشتغال برای اثبات داشتن درآمد ثابت
• داشتن حساب بانکی در ايران و يا خارج از ايران برای اثبات تمکن مالی
• اجاره‌نامه املاك و مستغلات
• فیش حقوقی معتبر برای اثبات داشتن درآمد ثابت
• حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن که نشان دهد متقاضی ماهانه درآمد ثابتی دارد
• هر نوع سند و مدرک مالکیت كه تمكن مالي متقاضی را نشان دهد
• شش قطعه عکس
• مدارك هويتي اعم از شناسنامه، کارت ملی و موارد دیگر متقاضی و همه افراد تحت سرپرستي
• عدم سوءپیشینه کیفری متقاضی و افراد تحت تکفل او
• گواهی سلامت مورد تایید سفارت یونان

نکته بسیار مهمی که درباره مدارک مورد نیاز اقامت تمکن مالی یونان باید بدانید این است که همه مدارک ذکر شده باید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شوند. همچنین باید به‌صورت ترجمه شده به سفارت یونان ارائه شود. جالب است بدانید که دریافت ویزای خود حمایتی کشورهای دیگر اروپا به‌راحتی کشور یونان نیست. به همین دلیل مهاجرت به کشور یونان با روش تمکن مالی محبوبیت بسیار زیادی در میان مهاجرین واجد شرایط ویزای خود حمایتی دارد.

متقاضی باید بداند که اخذ اقامت تمکن مالی یونان چه مراحلی دارد

مراحل اخذ اقامت تمکن مالی یونان

با آگاهی از شرایط اخذ ویزای خود حمایتی و مدارک مورد نیاز برای آن، متقاضی باید بداند که اخذ اقامت تمکن مالی یونان چه مراحلی دارد. دانستن این مراحل به متقاضی کمک خواهد کرد که به طور کامل برای انجام آن‌ها آماده باشد. اولین مرحله برای اخذ ویزای خود حمایتی یونان گرفتن ویزای توریستی از سفارت یا کنسولگری این کشور خواهد بود. در مرحله دوم متقاضی باید به یونان سفر کند؛ چرا که برای اخذ اقامت تمکن مالی حضور متقاضی ضروری است.

متقاضی در مرحله بعدی باید در کشور یونان یک حساب بانکی با موجودی حدودا بین ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار یورو افتتاح کند. بعد از انجام این کار متقاضی باید برای اخذ ویزای خود حمایتی یا همان اقامت تمکن مالی درخواست دهد. برای ثبت درخواست باید مدارک مورد نیازی که قبلا به آن‌ها اشاره شد، ارائه داده شود. گفتنی است که پاسخ به این درخواست دو ماه طول خواهد کشید.

زمانی که درخواست ویزای خود حمایتی متقاضی پذیرفته شود، به او برگه تردد داده خواهد شد. همچنین به مدت یک ماه اجازه زندگی در یونان را خواهد داشت. در مرحله پایانی متقاضی باید امور مربوط به انگشت‌نگاری و احراز هویت بیومتریک را انجام دهد. پس از انجام تمام این مراحل، متقاضی اقامت تمکن مالی خود را دریافت خواهد کرد.

آیا اخذ ویزای همراه از طریق تمکن مالی امکان‌پذیر است؟

برای بسیاری از متقاضیانی که قصد مهاجرت با روش تمکن مالی به کشور یونان را دارند، این سوال وجود دارد که آیا امکان اخذ ویزا برای خانواده آن‌ها وجود دارد. جالب است بدانید که بهترین روش برای مهاجرت خانوادگی به یونان اخذ ویزای خود حمایتی است. خانواده متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تحت سرپرستی متقاضی مهاجرت خواهند بود. بنابراین در زمان ثبت درخواست اقامت تمکن مالی مدارک هویتی و مدارک دیگر مربوط به خانواده متقاضی ارائه خواهد شد تا بتوانند همراه متقاضی به یونان سفر کنند.

بهترین روش برای مهاجرت خانوادگی به یونان اخذ ویزای خود حمایتی است
فرزندان بالای ۱۸ سال متقاضی برای مهاجرت به یونان دو راه دارند. روش اول اخذ ویزای طلایی یا همان گلدن ویزای یونان است. البته برای دریافت این ویزا فرزندان باید حداکثر ۲۱ سال سن داشته باشند. روش دوم برای فرزندان بالای ۱۸ سال متقاضی مهاجرت تحصیلی است. یعنی آن‌ها می‌توانند از دانشگاهی در یونان پذیرش گرفته تا بتوانند همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند.

روش‌های دیگر مهاجرت به یونان

با این که ویزای خود حمایتی بهترین روشی است که می‌توان با استفاده از آن به یونان سفر کرد اما روش‌های دیگری هم برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، مهاجرت به‌واسطه تولد یا ازدواج و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. برای مهاجرت تحصیلی به کشور یونان باید از دانشگاهی در این کشور پذیرش گرفته و مراحل اخذ ویزای آن طی شود.

مهاجرت کاری به دو روش می‌تواند انجام شود که راه اول آن دریافت پیشنهاد کاری از شرکتی در یونان و راه دوم اخذ ویزای جستجوی کار در این کشور است. تابعیت در یونان به خون است، بنابراین فرزند متولد شده برای اخذ تابعیت باید یکی از والدین او تبعه یونان باشد. برای مهاجرت از طریق ازدواج همسر متقاضی باید تابعیت یونان، اقامت دائم یا اقامت موقت این کشور را داشته باشد. سرمایه‌گذاری در یونان هم به دو روش ثبت شرکت و خرید ملک انجام خواهد شد.

روش‌های دیگری هم برای مهاجرت به کشور یونان وجود دارد.

دریافت اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در یونان

از آنجایی که کشور یونان در منطقه شینگن واقع شده و از نظر اقتصادی در اروپا درخشان است، ثبت شرکت در یونان یکی از گزینه‌های محبوب برای سرمایه‌گذاری امن و موفق به شمار می‌رود.

سخن پایانی

اقامت تمکن مالی یونان بی‌دردسرترین روش مهاجرت به این کشور است. بسیاری از کسانی که قدرت مالی مناسب داشته و قصد مهاجرت به کشوری اروپایی را دارند، یونان را انتخاب می‌کنند. چرا که این کشور هم آرام و خوش‌آب‌وهوا است و همچنین مهاجرت با ویزای خود حمایتی به این کشور بسیار آسان خواهد بود. جالب است بدانید که دولت کشور یونان از سال ۲۰۱۴ قوانینی را تصویب کرده که طبق آن شهروندان کشورهای ثروتمند و خانواده‌های آنان که در یونان ملکی با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو خریداری کنند، مجوز اقامت پنج‌ساله دریافت خواهند کرد. بنابراین اگر شما هم واجد شرایط اخذ ویزای خود حمایتی هستید به‌هیچ‌عنوان این فرصت را از دست ندهید و همین حالا برای مهاجرت به یونان اقدام کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا اخذ ویزای همراه از طریق تمکن مالی امکان‌پذیر است؟
جالب است بدانید که بهترین روش برای مهاجرت خانوادگی به یونان اخذ ویزای خود حمایتی است. خانواده متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تحت سرپرستی متقاضی مهاجرت خواهند بود. بنابراین در زمان ثبت درخواست اقامت تمکن مالی مدارک هویتی و مدارک دیگر مربوط به خانواده متقاضی ارائه خواهد شد تا بتوانند همراه متقاضی به یونان سفر کنند.
اخذ اقامت تمکن مالی یونان چه شرایطی دارد؟
در مهاجرت به روش تمکن مالی سرپرست خانواده باید مدارکی به دولت یونان ارائه دهد که نشان خواهند داد این شخص در حساب بانکی خود ۳۰ هزار یورو برای نفر اصلی، ۱۵ هزار یورو برای همسر و شش هزار یورو برای هر فرزند دارد. همچنین باید ثابت کند که درآمد ماهیانه او برای خود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو، برای همسر ۵۰۰ یورو و برای هر فرزند زیر ۱۸ سال خود ۳۷۵ یورو خواهد بود. با این موارد متقاضی واجد شرایط برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان خواهد شد.
ویزای خود حمایتی در کشورهای اروپایی چگونه است؟
جالب است بدانید که دریافت ویزای خود حمایتی کشورهای دیگر اروپا به‌راحتی کشور یونان نیست. به همین دلیل مهاجرت به کشور یونان با روش تمکن مالی محبوبیت بسیار زیادی در میان مهاجرین واجد شرایط ویزای خود حمایتی دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای