تحصیل MBA در آلمان

تحصیل MBA در آلمان

در این مقاله به بررسی رشته mba در آلمان می پردازیم. شرایط و مزایای تحصیل mba در آلمان نیز بیان خواهد شد. در صورت وجود سوالات بیشتر می توانید از راه های ارتباطی موجود در وب سایت از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

با ما همراه باشید.

برای ارزیابی رایگان فرم زیر را پرکنید

کشور آلمان یکی از قطب های علمی و اقتصادی جهان است به طوری که هر سال جمعیت فراوانی از مردم جهت زندگی و تحصیل راهی این کشور می شوند. وجود صنایع و کارخانجات فراوان، شرکت های وسیع و کوچک باعث شده تا نیاز به مهندسان و مدیران زیادی علاقمند به مهاجرت به آلمان بشوند. رشته MBA یکی از رشته های پرمتقاضی در دانشگاه های کل دنیا می باشد. با تحصیل در این رشته شما می توانید با اصول کامل مدیریت یک کار و همچنین راه انداختن آن آشنا می شوید. بسیاری از دانشگاه های جهان این رشته را در مدارس بازرگانی ارائه می دهند زیرا یک رشته پر اهمیت می باشد. MBA در آلمان نیز پرطرفدار می باشد و دانشگاه های مختلفی آن را ارائه می دهند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحصیل mba در آلمان

شرایط تحصیل MBA در آلمان

همه ی افراد جهت استفاده بهینه از محیط کار و بهبود بخشیدن شرایط با توجه به زمان نیاز به داشتن حداقل دانش مدیریتی دارند، به همین خاطر یادگیری این رشته بسیار اهمیت دارد. کشور آلمان یکی از کشورها های پیشگام در زمینه MBA یا همان Master of Business Administration  می باشد و هم اکنون نزدیک به 2500 دانشجو در آلمان در این رشته تحصیل می کنند.

در بخش بعدی به مزایای تحصیل در آلمان در رشته mba می پردازیم. دروس این رشته نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. این رشته یکی از پر هزینه ترین رشته ها می باشد و به همین خاطر بسیاری از دانشجویان از پس هزینه های آن برنمی آیند هرچند هزینه آن در کشور آلمان کمتر از کشور های دیگری مانند انگلستان می باشد.

شهریه بسته به این که چه دانشگاهی را انتخاب می کنید متفاوت می باشد. به طور معمول هزینه آن بین 15 تا 30 هزار یورو می باشد ولی در دانشگاه های عمومی هزینه ای ندارد و صرفا 250 تا 500 یورو در ترم باید بپردازید. همچنین برای تحصیل باید مدرک زبان انگلیسی بین المللی را داشته باشید، یعنی به طور مثال نمره 6.5 آیلتس را باید داشته باشید. از طرفی چون بسیاری از دانشگاه ها صرفا نمره قابل قبول تافل را می خواهند لذا نیازی به GMAT ندارند. ولی دانشگاه هایی که نمرات GMAT را می خواهند نمره ای بین 500 تا 650 را می پذیرند.

مزایای تحصیل MBA در آلمان

در کنار دشواری های تحصیل در این رشته یکسری مزایا نیز وجود دارد. یکی از مزایا این است که می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، هرچند که باید دانش حداقلی زبان آلمانی را داشته باشد. همانطور که گفته شد کشور آلمان یکی از کشور های صنعتی و بزرگ می باشد که شرکت های مختلفی نظیر بوش، ب ام و و …. در آن مشغول به فعالیت هستند. لذا شانس این را خواهید داشت که پس از تحصیل در دانشگاه مشغول به کار در این شرکت ها شوید. همچنین مدارک شما مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و پس از دریافت مدرک می توانید در ایران مشغول به کار شوید. شما در دانشگاه های آلمان فرصت همکاری با اساتید برجسته جهانی را نیز خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز تحصیل mba در آلمان

مدارک مورد نیاز تحصیل mba در آلمان

 • دانشنامه کارشناسی
 • ریز نمرات رسمی
 • نمره GRE یا GMAT بالا
 • مدرک زبان
 • ترجیحا دو یا سه سال تجربه کاری
 • انگیزه نامه

بهترین دانشگاه های MBA در آلمان

 • مدرسه بیزینس برلین
 • مدرسه بیزینس مانهایم
 • ESMT
 • HHL لایپزیش
 • EBS
 • مدرسه بیزینس مونیخ
 • مدرسه مدیریت فرانکفورت
بهترین دانشگاه های MBA در آلمان

مقاله پیشنهادی—> ویزای تحصیلی آلمان

سوالات متداول

دروس این رشته نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. این رشته یکی از پر هزینه ترین رشته ها می باشد و به همین خاطر بسیاری از دانشجویان از پس هزینه های آن برنمی آیند هرچند هزینه آن در کشور آلمان کمتر از کشور های دیگری مانند انگلستان می باشد.

به طور معمول هزینه آن بین 15 تا 30 هزار یورو می باشد ولی در دانشگاه های عمومی هزینه ای ندارد و صرفا 250 تا 500 یورو در ترم باید بپردازید.

مدرسه بیزینس برلین
مدرسه بیزینس مانهایم
ESMT
HHL لایپزیش
EBS
مدرسه بیزینس مونیخ
مدرسه مدیریت فرانکفورت

کاریابی در خارج از کشور با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *