تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. اولین دلیلی که افراد بسیاری را ترغیب می‌کند تا در رشته پزشکی در آلمان تحصیل کنند، کیفیت بالای آموزش برای این رشته است. علاوه بر این، افرادی که در رشته‌های پزشکی در کشور پیشرفته‌ای مثل آلمان فارغ‌التحصیل می‌شوند، از بهترین فرصت‌های شغلی برخوردار خواهند شد. آن‌ها امکان رقابت با سایر رشته‌های مراقبت‌های بهداشتی را دارند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بررسی تحصیل پزشکی در آلمان

بدون تردید، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی با هدف تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان جذب می‌شوند. آلمان از لحاظ موقعیتی در شرایط بسیار منحصربه‌فردی قرار دارد. این کشور از سمت شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک ارتباط دارد و از سمت جنوب نیز با کوه‌های آلپ. اگر شما جزء افرادی هستید که به کوهنوردی علاقه دارید، دیگر نگرانی ندارید.

لازم است بدانید، کشور آلمان یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در جهان است و از لحاظ سطح مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در بالاترین کیفیت قرار دارد. پزشکان بیمارستان‌ها با صداقت تمام به معالجه و درمان بیماران می‌پردازند. شهرت پزشکان آلمان به دلیل صداقت آن‌ها زبانزد جهان است. دومین شهر بزرگ در آلمان هامبورگ بوده که دارای1.84 میلیون نفر جمعیت است. این شهر بهترین مقصد برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان است.

بررسی تحصیل پزشکی در آلمان

یافتن یک دوره مناسب پزشکی در آلمان

اگرچه در آلمان هیچ دانشکده مستقلی برای رشته پزشکی وجود ندارد اما دانشکده‌های متفاوتی دوره پزشکی را ارائه می‌دهند؛ به طوری که 38 دانشگاه در آلمان به ارائه طیف وسیعی از رشته‌های پزشکی می‌پردازند. شما به‌آسانی می‌توانید یک برنامه مناسب و مطابق با علایق علمی خود جهت تحصیل در رشته پزشکی بیابید. برای اینکه در آلمان یک دوره مناسب برای تحصیل در رشته پزشکی پیدا کنید، عجله نکنید و به‌خوبی تحقیق کنید. لازم است بدانید برای تصمیم‌گیری و انتخاب، باید زمان صرف کنید.

بررسی دانشگاه‌های تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

هامبورگ بهترین شهر آلمان برای تحصیل پزشکی است. این شهر با ارائه تحصیلات با بالاترین درجه کیفیت و استانداردهای یک زندگی عالی، جزء بهترین‌ها برای تحصیلات عالیه در پزشکی است. یکی از معتبر ترین دانشگاه‌های آلمان که امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم می‌کند، دانشگاه تارگو مورس پردیس پزشکی نام دارد. این دانشگاه دو نوع دوره پزشکی ارائه می‌دهد که در زیر بیان می‌کنیم:

 1. نوع اول به شما این امکان را می‌دهد که به مدت 6 سال در کشور آلمان به تحصیل پزشکی بپردازید.

2. در نوع دوم، شما به مدت 2 سال در رشته پزشکی در آلمان مشغول به تحصیل می‌شوید و 4 سال بعد را به رومانی می‌روید و تحصیل خود را ادامه می‌دهید. در روش دوم این امکان برای شما مهیا می‌شود که هزینه‌های کمتری را متحمل شوید.

ارائه فهرست دانشگاه‌هایی که پزشکی را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند

 • هایدلبرگ
 • LMU
 • دانشگاه پزشکی برلین
 • فنی مونیخ
 • هامبورگ
 • گوته فرانکفورت
 • توبینگن
 • فرایبورگ
 • گوتینگن
 • هانوفر
ارائه فهرست دانشگاه‌هایی که پزشکی را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند

مدت‌زمان برای درخواست دوره‌های پزشکی در آلمان

مهلت درخواست تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر تغییر می‌کند. اغلب دانشکده‌های پزشکی که در آلمان وجود دارند، دو بار برای پذیرش دانشجو درخواست می‌دهند:

 • یکی از تاریخ‌های پذیرش دانشجو 15 جولای برای ترم زمستانی آینده است.
 • تاریخ دیگر در 15 ژانویه برای ترم تابستانه است.

باتوجه‌به این نکته که دانشگاه‌ها هرکدام شرایط مخصوص به خود را دارند، مهلت‌های متفاوتی را اعمال می‌کنند. باید به اطلاعاتی که هر دانشگاه ارائه می‌دهد، به‌خوبی توجه کنید. شما باید تلاش کنید که اطلاعات را خیلی زود به دست آورید تا برای مراحل بعدی آماده شوید.

دلایل تحصیل پزشکی در آلمان

دلایل بی‌شماری برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان وجود دارد که در زیر به مهم‌ترین این دلایل می‌پردازیم:

 • کشور آلمان قسمتی از اتحادیه اروپا است و جزء کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود که به‌سرعت درحال‌رشد و تکامل است.
 • جالب است بدانید کشور آلمان جزء پیشرفته‌ترین کشورها از لحاظ اقتصاد است و در رتبه چهارم قرار دارد.
 • افرادی که در کشور آلمان در رشته پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند، این امکان را دارند که در هر نقطه‌ای از جهان به طبابت بپردازند. مدرک دریافتی شما از این کشور بسیار معتبر است.
 • در صورت نیاز، امکان انتقالی گرفتن از دانشگاه تارگو مورس پردیس پزشکی برای شما فراهم است.
 • برای شما در آلمان این امکان فراهم است تا در بهترین کلینیک‌ها و زیر نظر بهترین اساتید برتر در جهان، دوره‌های کارآموزی پزشکی را سپری کنید.
 • از دیگر مزیت‌های تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان استفاده از مجهزترین دستگاه‌ها در زمینه پزشکی است.

بررسی شرایط ورود به دانشگاه‌های آلمان جهت تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان ملزم شرایطی است. دانشگاه‌های متفاوت در آلمان شرایط مشخصی را در نظر دارند. در زیر به بررسی شرایط کلی می‌پردازیم:

 • دارابودن دیپلم یا کارنامه دبیرستان.
 • کسب نمرات خوب در درس‌هایی مانند زیست‌شناسی و فیزیک. همچنین برخی از دانشگاه‌ها علاوه بر این دو درس، ریاضی را هم مهم می‌دانند.
 • دارابودن گواهی مبنی بر تسلط بر زبان انگلیسی
 • برخی از دانشگاه‌ها جهت ورود به دانشگاه، آزمون ورودی برگزار می‌کنند.
 • ویزای تحصیلی برای افرادی که جزء اتحادیه اروپا نیستند.
بررسی شرایط ورود به دانشگاه‌های آلمان

بررسی شرایط اصلی دانشگاه تارگو مورس پردیس پزشکی

دانشگاه تارگو مورس پردیس پزشکی که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان را مهم می‌داند، شرایط مختلفی دارد که یکی از آن‌ها برگزاری مصاحبه 20 دقیقه‌ای برای بررسی انگیزه متقاضی است. این مصاحبه ممکن است به‌صورت آنلاین یا به‌صورت حضوری برگزار شود. از دیگر آزمون‌های این دانشگاه، آزمون 90 دقیقه‌ای بررسی دانش متقاضی است.

بررسی هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

در کشور آلمان، دانشگاه‌های دولتی هزینه پایینی دریافت می‌کنند اما این هزینه برای افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، بالاتر است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی برابر با 20000 تا 30000 یورو است. علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه‌های زندگی و اجاره منزل، باتوجه‌به شهری که قصد اقامت در آن را دارید، 1300 تا 1800 یورو در یک ماه است.

برای رشته پزشکی، هزینه تحصیل در آلمان در سال اول و دوم 25000 یورو و برای سال‌های بعدی 28000 یورو است. منظور از سال بعدی، سال سوم تا ششم است. درصورتی‌که روش دوم را انتخاب کنید، در دو سال اول 25000 یورو و در چهار سالی که در رومانی تحصیل می‌کنید، 6000 یورو هزینه باید بپردازید.

هزینه زندگی یک دانشجوی پزشکی در هامبورگ

هزینه زندگی یک فرد مجرد در شهر هامبورگ برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان حدود 850 یورو است. جهت اجاره آپارتمان با یک اتاق‌خواب، باتوجه‌به محل زندگی، بین 700 تا 950 یورو است. هزینه‌های زندگی در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی گران‌تر است.

هزینه زندگی یک دانشجوی پزشکی در هامبورگ

بررسی مناسب بودن آلمان جهت تحصیل پزشکی

اگر شما هم در سر رؤیای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان را می پروانید، کشور آلمان یک مکان مناسب برای تحقق آن است. مدت تحصیل شما در این رشته باارزش در آلمان 6 سال است. مدت تحصیل در 2 بخش است. بخش پیش بالینی که 2 سال به طول می‌انجامد، شامل مواردی از جمله سخنرانی‌ها و سمینارها است. در این سال‌ها شما به‌صورت تخصصی تئوری پزشکی ضروری را یاد می‌گیرید.

چهار سال بعد، سال‌های بالینی است. در این سال‌ها شما علاوه بر سخنرانی باید مانند پزشکان موارد مهم را انجام دهید. در این چهار سال شما در بیمارستان‌های معتبر آلمان فعالیت می‌کنید، با بیماران ارتباط برقرار می‌کنید و تحت نظارت پزشکان خبره قرار می‌گیرید.

بررسی دانشگاه از نظر تدریس پزشکی به زبان انگلیسی

بسیاری از افراد که قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارند، مایل هستند تا از این قضیه اطمینان حاصل کنند که دانشگاه موردنظر به چه زبانی تدریس می‌کند؟ برای اینکه این موضوع را متوجه شوید، باید به این نکته اشاره کرد اگر برای دانشگاه موردنظر زبان انگلیسی کفایت کند، از شما مدرکی مبنی بر مهارت در انگلیسی می‌خواهند. همچنین اگر زبان آلمانی نیز برای این امر نیاز باشد، قطعاً جزء معیارها ذکر می‌شود.

انواع بیمارستان در آلمان

پس از تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان، پزشکان می‌توانند در بیمارستان‌های آلمان کار کنند. در کل سه نوع بیمارستان در آلمان وجود دارد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

بیمارستان‌های دولتی

بودجه بیمارستان‌های دولتی از طریق ایالت‌های فدرال، دولت فدرال یا شهرداری تأمین می‌شود. این بیمارستان‌ها به دانشگاه‌هایی که پزشکی را تدریس می‌کنند، وابسته هستند. از اطلاعاتی که در مورد بیمارستان‌های دولتی باید بدانید، این است که 30 درصد کل بیمارستان‌های آلمان را بیمارستان‌های دولتی تشکیل می‌دهند. بیمارستان‌های دولتی 50 درصد از تخت‌های موردنیاز بیمارستانی را فراهم می‌کنند.

بیمارستان‌های خیریه

یکی دیگر از بیمارستان‌هایی که در آلمان وجود دارد، بیمارستان‌های خیریه است که برای افراد بی‌بضاعت فعالیت می‌کنند. این بیمارستان‌ها رایگان خدمت ارائه می‌دهند و زیر نظر سازمان‌های مذهبی، صلیب سرخ و مؤسسات خیریه اداره می‌شوند.

بیمارستان‌های خصوصی

یکی دیگر از بیمارستان‌های فعال در آلمان، بیمارستان‌های خصوصی هستند. این بیمارستان‌ها توسط تاجران انحصاری مدیریت می‌شوند و از امکانات ویژه‌ای برخوردار هستند.

کارآموزی در کلینیک یا بیمارستان

بعد از تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان، کارآموزی در یکی از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها اولویت پیدا می‌کند. اگر موفق شوید به‌عنوان یک کارآموز در بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها فعالیت کنید، در مرحله بعدی می‌توانید برای مجوز کار یا اقامت اقدام کنید. هدف کارآموزی، آمادگی پزشک برای فعالیت دائمی در بیمارستان‌ها است. برای این امر، آلمان امتحان شفاهی و عملی برای تأیید صلاحیت پزشک تنظیم می‌کند.

کارآموزی در کلینیک یا بیمارستان

بررسی طبابت در آلمان

اگر شما قصد طبابت در آلمان را دارید، بهتر است زبان آلمانی را بیاموزید تا بتوانید با بیماران تعامل برقرار کنید. معاینه و صحبت با بیمار حداقل باید 60 دقیقه به طول بینجامد. در این مدت باید تاریخچه پزشکی و وضعیت سلامتی بیمار چک شود. در این زمینه به دانش در حوزه پزشکی نیاز است.

اگر بتوانید آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید و تأییدیه طبابت دریافت کنید، این امکان برای شما مهیا می‌شود که به‌صورت دائمی در آلمان پزشک شوید. بعد از دریافت تأییدیه، شما به‌عنوان دستیار پزشک به مدت 5 سال خدمت می‌کنید. این موارد تا قبل از این است که بتوانید به‌عنوان یک پزشک تخصص را انتخاب کنید و به فعالیت بپردازید.

بررسی حقوق پزشکان در آلمان

پس از تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان، گذراندن دوره کارآموزی و فعالیت به‌عنوان یک پزشک، مسئله حقوق ضرورت پیدا می‌کند. حرفه پزشکی یکی از شغل‌هایی است که در همان ابتدا دارای حقوق بالاست. پزشکان در طول فعالیت خود در این حرفه باارزش، حقوق خوبی دریافت می‌کنند. البته لازم به ذکر است که هرچه تجربه حرفه‌ای پزشک بیشتر باشد، در نتیجه حقوق آن‌ها بیشتر است.

میانگین حقوق برای یک دستیار پزشک در آلمان 65000 تا 800000 یورو در نظر گرفته می‌شود. در بیمارستان‌ها، پس از اینکه پزشک فعالیت خود را آغاز کرد، با هرسال فعالیت ترفیع می‌گیرد و حقوق او افزایش پیدا می‌کند.

پزشکان حرفه‌ای که در کار خود تخصص کافی دارند و همچنین پزشکان ارشد، از بالاترین دستمزد برخوردار هستند. حقوق پزشکان ارشد به طور میانگین 278000 یورو در سال است. لازم است بدانید باتوجه‌به افزایش درآمد پزشکان، انتظارات از آن‌ها بالا می‌رود. پزشکان در آلمان با حجم بالای کاری و سختی کار مواجه هستند.

بررسی حقوق پزشکان در آلمان

نتیجه‌گیری

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان یکی از موقعیت‌هایی فوق‌العاده برای کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه معتبر تحصیل کنند؛ چراکه مدرک پزشکی دانشگاه‌های آلمان در سراسر جهان اعتبار دارد. برای قبول شدن در رشته پزشکی دانشگاه‌های آلمان شرایطی لازم است که باید آن‌ها را کسب کرد.

مدت‌زمان تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های آلمان 6 سال است و طی این مدت فرد باید 2 سال به طور تخصصی با دانش و تئوری پزشکی آشنا شود و 4 سال بعد، به طور عملی و بالینی آموزش ببیند. اگرچه درآمد پزشکان در آلمان بالا است اما به نسبت آن نیز انتظارات از آن‌ها زیاد است و سختی کارشان نیز بیشتر است.

مقاله پیشنهادی—> تحصیل در آلمان

سؤالات متداول

شهر هامبورگ در آلمان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است که بالاترین درجه کیفیت و استادرارد ها را دارد و برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان را دارند مناسب است.

این دانشگاه که یکی از دانشگاه های معتبر است دو نوع دوره برای دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان را دارند تعیین کرده یکی از دوره ها امکان تحصیل پزشکی به مدت 6 سال را میدهد و دیگری به مدت 2 سال این امکان را میدهد تا در رشته پزشکی تحصیل کنید.

بله، در این کشور دانشگاه های دولتی هم هزینه دریافت میکنند اما به نسبت کمتر از سایر دانشگاه ها است. ولی دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا نباشند نیاز است که هزینه بیشتری پرداخت کنند.

بیمارستان خیریه همانگونه که از نامش پیداست برای افراد بی بضاعت ساخته شده و خدمات را رایگان ارائه میدهد.و زیر نظر سازمان های مذهبی و صلیب سرخ و خیریه میباشد.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

هزینه های زندگی در سنگاپور

هزینه های زندگی در سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. یکی از بهترین کشورهای مرفه و مدرن آسیایی که از شمال با مالزی و از جنوب با اندوزی

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف