تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

ترکیه «چشم انداز کاملی از دانشگاه ها» است که در مجموع 193 دانشگاه دارد. (طبق آمار سال 2017) تعداد موسسات آموزش عالی به طور مداوم افزایش می یابد. ترکیه یک کشور بسیار پویا با توسعه پایدار است. ترکیه فرصت های زیادی برای دانشجویان مشتاق از سراسر جهان ارائه می کند. ما همه چیز در مورد تحصیل در ترکیه را برای شما به طور خلاصه آورده ایم. ما در مورد موضوعاتی از جمله اینکه در چه مقطعی باید تحصیل کنید، هزینه تحصیل و هزینه دانشجو برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم چقدر است، صحبت خواهیم کرد. به موضوعاتی مانند زبان تحصیل در دانشگاه های ترکیه نیز اشاره شده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مزایای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

هنگامی که در مورد تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم صحبت می کنیم، اغلب اوقات این سوال مطرح می شود: چرا باید در ترکیه تحصیل کنم؟ مزایای تحصیل در ترکیه چیست؟

ترکیه مکان ایده آلی برای زندگی است. سرزمینی که فرهنگ ها، ادیان، افراد مختلف و شیوه های گوناگون را در بر می گیرد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

ترکیه یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی و تحصیل است. تحصیل در ترکیه در مقایسه با کشورهای دیگر با همان سطح تحصیلات نسبتا ارزان است.

می توان گفت که هزینه های ماهیانه به نصف کاهش می یابد.

هزینه های مسکن و غذا نیز ارزان تر است.

از سال 2001، ترکیه بخشی فعال از آموزش عالی اروپا بوده است. به این معنی که دانشجویانی که در ترکیه تحصیل کرده اند دارای دیپلم معتبر جهانی هستند. دیپلم های دریافت شده در ترکیه از طریق «فرایند اخذ دیپلم بولونیا» در سراسر جهان معتبر هستند.

به لطف مدرک تحصیلی در ترکیه و به دلیل دیپلم معتبر بین المللی خود، فرصت های شغلی خوبی در شرکت های بین المللی در خارج از ترکیه خواهید یافت.

الزامات و شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

شما برای تحصیل در ترکیه باید در آزمون YÖS دانشگاه های منتخب شرکت کنید. آزمون YÖS دانشگاه های منتخب در اکثر دانشگاه ها اعتبار دارد.

آزمون YÖS در دانشگاه استانبول تقریبا در هر دانشگاهی در ترکیه معتبر است.

الزامات و شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

دانشجویان باید حداقل سه سال از آخرین تحصیلات خود را در خارج از ترکیه و قبرس شمالی گذرانده باشند. یعنی: گواهینامه یا مدارک سه سال اخیرشان باید از خارج از ترکیه اخذ شده باشد.

  • شما ممکن است شهروند ترکیه باشید، اما ممکن است دیپلم دبیرستان خود را از کشور ترکیه نگرفته باشید. با این وجود باید حداقل 3 سال در خارج از ترکیه تحصیل کرده باشید.
  • شهروندهای به اصطلاح «Double citizens» نیز ممکن است در آزمون YÖS شرکت کرده و شروع به تحصیل در ترکیه کنند.
  • سایر شهروندان نیز مجاز به شرکت در آزمون YÖS می باشند.
  • شما باید دارای مدرک و مجوز تحصیلی ورود به فوق دیپلم یا لیسانس باشید.
  • اگر مدرک کارشناسی (Matura) یا معادل آن را ندارید، می توانید مدرک Acik-lise-diplomasi (دیپلم دبیرستان ترکیه ای دانشگاه آنادلو) را داشته باشید.

هزینه های زندگی

ترکیه یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی و تحصیل است. در مقایسه با آلمان، هزینه اجاره در ترکیه ارزانتر است. غذا هم معمولا ارزان تر از آلمان و اروپا است.

ترکیه گزینه های مختلفی برای مسکن ارائه می دهد. به عنوان یک دانشجوی خارجی، در بیشتر موارد، در پردیس دانشگاه خوابگاه های دانشجویی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. همچنین می توانید در شهر در مجتمع های مسکونی واحد و یا آپارتمان اجاره کنید. (هزینه ها متغیر هستند). بسیاری از دانشجویان در طول دوره آموزشی و تحصیل خود از فرصت های شغلی نیمه وقت بهره مند می شوند. دانشجویانی که به زبان های خارجی مانند انگلیسی یا آلمانی تسلط دارند از مزایای زیادی برخوردار هستند.

دوره تحصیل در ترکیه تا چه حد طول می کشد؟

دوره استاندارد تحصیلی، همانند سایر کشورهای جهان، در بیشتر برنامه های کارشناسی 4 سال است.

دندانپزشکی: 5 سال

پزشکی: 6 سال

دامپزشکی: 5 سال

حقوق: 4 سال

تمام برنامه های مهندسی: 4 سال

دوره تحصیل در ترکیه
طول دوره ای تحصیلی ترکیه

زبان تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

زبان تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

اکثر دانشجویان بین المللی در ترکیه نگران زبان هستند. اکثر دانشگاه ها، دارای برنامه های درسی دو زبانه هستند.

ترکی زبان اول آکادمیک است. دومین زبان آکادمیک در ترکیه زبان انگلیسی است. در بسیاری از موارد، آلمانی یا فرانسوی نیز به عنوان زبان آکادمیک ارائه می شود.

اگر شرایط تحصیل در یک موسسه آموزشی مورد نظر، مستلزم آمادگی در دوره های زبان است، این دوره ها ممکن است یک سال طول بکشد.

دانشجویانی که امتحان های زبان دوم را با موفقیت می گذرانند، نیازی به دوره ی آمادگی زبان ندارند. این سال (آمادگی برای زبان) در ترکیه «hazirlik yili» نامیده می شود.

همچنین آزمون حرفه ای برای دانشجویان خارجی یا دانشجویانی که زبان مادری آنها ترکی نیست، برگزار می شود. متقاضیانی که این آزمون را با موفقیت می گذرانند نیازی به دوره آمادگی زبان ندارند. در بیشتر موارد، دانشجویان نیاز به شرکت در دوره آماده سازی زبان نخواهند داشت.

درخواست برای دانشگاه های ترکیه

برای درخواست در دانشگاه های ترکیه، باید ابتدا در آزمون YÖS شرکت کنید. شما همچنین می توانید با دیپلم دبیرستان خود درخواست کنید.

شانس شما برای پذیرش در دانشگاه با دیپلم دبیرستان کم است. در بیشتر موارد باید هم دیپلم دبیرستان و هم نتایج آزمون YÖS را ارائه بدهید.

ما توصیه می کنیم که امتحان YÖS را بدهید. بسیاری از دانشجویان نمرات امتحان نهایی دیپلم دبیرستان (Abitur) خود را ارائه می دهند، بنابراین شانس آنها بسیار پایین است. برای مثال، برای تحصیل در رشته پزشکی باید در آزمون YÖS شرکت کنید.

مقاله پیشنهادی: کار حین تحصیل در ترکیه

سوالات متداول

ترکی زبان اول آکادمیک است. دومین زبان آکادمیک در ترکیه زبان انگلیسی است. در بسیاری از موارد، آلمانی یا فرانسوی نیز به عنوان زبان آکادمیک ارائه می شود.

دندانپزشکی: 5 سال

پزشکی: 6 سال

دامپزشکی: 5 سال

حقوق: 4 سال

تمام برنامه های مهندسی: 4 سال

برای تحصیل در رشته پزشکی باید در آزمون YÖS شرکت کنید.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

کشور عمان

کشور عمان

کشور عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. عمان جزو کشورهای بیابانی است که اغلب افراد تصور می‌کنند مکان مناسبی برای زندگی و مهاجرت نیست. به همین خاطر در

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. یکی از سوالاتی که در فرآیند مهاجرت پرسیده می‌شود این است که شرایط سیتیزن شدن در آمریکا چیست؟

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا را می‌توان به‌عنوان کشور رؤیاها نیز معرفی کرد. این کشور فوق‌العاده و بی‌نظیر همواره برترین مقصد