تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

برای ورود به بازار کار، تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد چه در ایران و چه در خارج از کشور بسیار مناسب است. سوئد به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته، شرایط بسیار خوبی برای تحصیل را فراهم آورده است. در سوئد تحصیل در رشته های پرستاری و همچنین فیزیوتراپی مزایای خاص خود را دارد. ما در اینجا شرایط و هزینه های تحصیل در این رشته ها در سوئد را بیان می کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

پذیرش تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

کشور سوئد برای افرادی که عزم تحصیل پرستاری (nursing) و فیزیوتراپی (Physiotherapy) در سوئد را دارند، یک فرصت کم نظیر را ایجاد کرده است. دلیل اعطای امتیاز تحصیل در این رشته ها در سوئد، نیاز مبرم بخش های درمانی این کشور به نیروی متخصص در این رشته ها است. در ادامه شرایط پذیرش رشته ها را کامل توضیح می دهیم.

شرایط پذیرش رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

پذیرش دوره های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد محدودیت سنی ندارد و افراد می توانند با مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵٫۵ برای آن ها اقدام کنند. افراد بعد از ورود به سوئد بایستی در دوره یک ساله زبان سوئدی شرکت کنند. این دوره ی یک ساله هیچ نوع شهریه ای ندارد و افراد در حین این دوره می توانند از کلاس های انگلیسی رایگان هم استفاده کنند. بعد از اتمام این دوره یک ساله، متقاضیان وارد کورس اصلی رشته های پرستاری یا فیزیوتراپی می شوند.

هزینه های تحصیل در سوئد

هزینه هر ترم دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها نزدیک به 7 تا ۱۵ هزار دلار در سال است. بعد از اتمام یک سال و نیم از کل کورس تحصیلی افراد در هر یک از اینها می توانند همزمان به کار در بخش های مرتبط در سوئد مشغول کار شوند به عبارتی به افراد بعد از طی موفقیت آمیز یک سال و نیم از کل کورس تحصیلی رشته ها در سوئد ویزای کار حین تحصیل اعطاء می گردد و  افراد می توانند تا ۷۰% هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد خود را تامین کنند.

میزان حقوق دوره های پرستاری و فیزیوتراپی

میانگین حقوق یک ماهه این افراد بعد از طی دوره رشته ها می تواند تا 11000 یورو هم برسد، بسته به توانایی و میزان تسلط به زبان و کار در یکی از رشته های پرستاری و فیزیوتراپی دارد. همچنین در ادامه افراد بعد از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند برای اقامت دائم سوئد اقدام کنند و از تمامی مزیت های شهروندان کشور سوئد بهرمند شوند.

 

هزینه های زندگی در سوئد

سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا می باشد. هزینه های زندگی در سوئد برای یک فرد به طور حدودی 1950 یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که افراد برای زندگی در سوئد ملزم به پرداخت آن ها در زمان طی دوره های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد می باشد.

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه های تحصیلی، همیشه به عنوان یکی از مقاصد دانشجویان سراسر جهان برای ادامه ی تحصیل در تمامی رشته ها و همچنین رشته ی فیزیوتراپی بوده است.

سخن آخر

ما در این بخش سعی کردید هر آنچه پیرامون تحصیل در رشته پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد، بود را با شما به اشتراک بگذاریم. چنانچه سوالی پیرامون تحصیل پرستاری در سوئد و تحصیل فیزیوتراپی در سوئد دارید، خوشحال می شویم پاسخگوی شما در قسمت نظرات سایت باشیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
شرایط پذیرش رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد چیست؟
مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵٫۵- شرکت در دوره یک ساله زبان سوئدی-
هزینه های تحصیل در سوئد چقدر میباشد؟
7 تا ۱۵ هزار دلار در سال میباشد.
هزینه های زندگی در سوئد در هرماه بطور میانگین چقدر میباشد؟
هزینه های زندگی در سوئد برای یک فرد به طور حدودی 1950 یورو در ماه می باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای مشعوف
2 سال قبل

سلام خسته نباشید تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد به صورت رایگان امکانپذیره؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای مشعوف
2 سال قبل

هزینه هر ترم دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها نزدیک به 6 تا 15 هزار دلار در سال است.

مرضیه سعیدی
2 سال قبل

لطفا در مورد مهاجرت به سوئد یا سوئیس راهنمایی فرمایید

کارشناس هرمس
پاسخ به  مرضیه سعیدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
مهاجرت از چه روشی ؟

کادر هرمس اپلای