تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد مناسب برای ورود به بازار کاراست زیرا بازار کار خوب چه در ایران و چه در خارج از کشور بسیار محبوب هستند. یکی از کشورهای پیشرفته است که شرایط تحصیل  را فراهم آورده است.در سوئد تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی  مزایای خاص خود را دارد. ما در اینجا شرایط و هزینه های تحصیل در این رشته ها در سوئد را بیان می کنیم.

 

پذیرش تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

کشور سوئد برای افرادی که قصد تحصیل در رشته های مذکور را دارند، موقیعت مناسبی را ایجاد کرده است. دلیل اعطای امتیاز تحصیل در این رشته ها در سوئد، نیاز مبرم بخش های درمانی این کشور به نیروی تحصیل کرده در این رشته ها است. در ادامه شرایط پذیرش رشته ها را کامل توضیح می دهیم.

مقاله های مرتبط--->

شرایط پذیرش رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

پذیرش دوره های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد محدودیت سنی ندارد و افراد می توانند با مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵٫۵ برای آن ها اقدام کنند. افراد بعد از ورود به سوئد بایستی در دوره یک ساله زبان سوئدی شرکت کنند. این دوره ی یک ساله هیچ نوع شهریه ای ندارد و افراد در حین این دوره می توانند از کلاس های انگلیسی رایگان هم استفاده کنند. بعد از اتمام این دوره یک ساله، متقاضیان وارد کورس اصلی رشته های پرستاری یا فیزیوتراپی می شوند.

 
نگاهی به هزینه زندگی در استرالیا
همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

هزینه های تحصیل در سوئد

هزینه هر ترم دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها نزدیک به 6 تا 15 هزار دلار در سال است. بعد از اتمام یک سال و نیم از کل کورس تحصیلی افراد در هر یک از اینها می توانند همزمان به کار در بخش های مرتبط در سوئد مشغول کار شوند به عبارتی به افراد بعد از طی موفقیت آمیز یک سال و نیم از کل کورس تحصیلی رشته ها در سوئد ویزای کار حین تحصیل اعطاء می گردد و  افراد می توانند تا ۷۰% هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد خود را تامین کنند.

 

میزان حقوق دوره های پرستاری و فیزیوتراپی

میانگین حقوق یک ماهه این افراد بعد از طی دوره رشته ها می تواند تا  15000 یورو هم برسد، بسته به توانایی و میزان تسلط به زبان و کار در یکی از رشته های پرستاری و فیزیوتراپی دارد. همچنین در ادامه افراد بعد از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند برای اقامت دائم سوئد اقدام کنند و از تمامی مزیت های شهروندان کشور سوئد بهرمند شوند.

 

هزینه های زندگی در سوئد

سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا می باشد. هزینه های تحصیل در سوئد برای افراد به صورت میانگین بین 1500 تا 2100 یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که افراد برای زندگی در سوئد ملزم به پرداخت آن ها در زمان طی دوره های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد می باشد.

 

هدف ما

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده در باب تحصیل در این رشته ها در سوئد اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به تحصیل در معتبرترین دانشگاه ها ازجمله دانشگاه های سوئد می باشد. امیدواریم تلاش موسسه مهاجرتی هرمس اپلای باعث تحقق کسب پذیرش سوئد در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی برای شما مخاطب عزیز گردد.


سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

4 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد به صورت رایگان امکانپذیره؟

    1. هزینه هر ترم دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها نزدیک به 6 تا 15 هزار دلار در سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *