ویزای سرمایه گذاری ویژه استرالیا ساب کلاس (188C)

ویزای سابکلاس 188c

ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C) ، ساب کلاس سوم از ویزای سرمایه‌ گذاری 188 کشور استرالیا به‌شمار می‌رود. این ساب کلاس، مخصوص متقاضیانی است که می‌توانند حداقل 5 میلیون دلار استرالیا در طول مدت چهار سال و سه ماه اعتبار این ویزا داشته باشند. در این مقاله، با این ویزا، شرایط، ویژگی‌ها و مزایای آن آشنا خواهیم شد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس (188B)

معرفی ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C)

برای گرفتن این ویزا، شما باید دست کم 5 میلیون سرمایه‌گذاری در استرالیا انجام دهید. متقاضیان می‌توانند این سرمایه را در انواع مختلف سرمایه‌گذاری‌ها به کار ببرند. از جمله شرکت‌های عام که در لیست سازمان بورس اوراق بهادار استرالیا قرار دارند، اوراق قرضه شرکتی و املاک تجاری.

این سرمایه‌گذاری، مستقیم نیست و باید از طریق وجوه مدیریت‌شده انجام شود. خرید مستقیم املاک مسکونی در این نوع سرمایه‌گذاری، ممنوع است. سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در املاک مسکونی با استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت کنترل نیز کاملاً محدود به شرایط و ضوابط خاصی خواهد بود. فرد متقاضی نمی‌تواند از این سرمایه به‌عنوان وجه تضمین وام استفاده کند.

بعد چهار سال از سرمایه‌گذاری، دارنده ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C) می‌تواند برای ویزای سرمایه‌گذاری و نوآوری کسب وکار ساب کلاس 888 درخواست دهد. ویزای 888 از نوع ویزاهای دائم کشور استرالیا است. درصورت موافقت با درخواست متقاضی، اقامت دائم کشور استرالیا به او داده خواهد شد.

هزینه‌های دولتی صدور این ویزا، به شرح زیر هستند:

 • برای متقاضی مبلغ 8925 دلار استرالیا
 • برای اعضای خانواده بالای 18 سال مبلغ 4465 دلار استرالیا
 • برای اعضای خانواده با کمتر از 18 سال سن مبلغ 2235 دلار استرالیا

مزایای ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C)

 • محدودیت سنی ندارد
 • نیاز به مدرک زبان نیست
 • امتیازبندی ندارد
 • امکان تمدید دو ساله ویزا درصورتی که متقاضی پیش‌نیازهای مربوطه را داشته باشد
 • امکان همراهی خانواده از همان ابتدا
 • تحصیل رایگان فرزندان خانواده و خدمات درمانی رایگان برای همه اعضای خانواده
 • متقاضی می‌تواند تنها 40 روز از 365 روز در سال را در خاک کشور استرالیا بگذراند.
 • همسر متقاضی می‌تواند تنها 180 روز از سال در کشور استرالیا باشد.
 • امکان درخواست برای ویزای ساب کلاس 888 جهت دریافت اقامت دائم استرالیا
 • نیازی به ارائه گردش مالی نیست.
مزایای ویزای-ساب-کلاس-188-استرالیا

شرایط سرمایه‌گذاری با ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C)

همان‌طور که گفته شد، برای گرفتن این ویزا، به حداقل 5 میلیون دلار استرالیا سرمایه نیاز دارید. این سرمایه باید در نسبت‌های زیر سرمایه‌گذاری شود:

 • حداقل 1 میلیون دلار استرالیا، به‌عنوان سرمایه ریسک‌پذیری و سهام خصوصی در شرکت‌های استارت آپی و خصوصی کوچک
 • حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا در صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت کنترل. این مبلغ در شرکت‌های جدید حاضر در فهرست سازمان بورس استرالیا باید سرمایه‌گذاری گردد.
 • یک “سرمایه‌گذاری تعادلی” به مبلغ حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا در صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت کنترل

نکات مهم در ارتباط با ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C)

 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت کنترل، صندوق‌هایی هستند که سرمایه سرمایه‌گذاران در آنها ذخیره می‌گردد و عمل سرمایه‌گذاری توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری تعادلی یا Balancing investment، نوعی سرمایه‌گذاری است که براساس اصل سرمایه‌گذاری‌ـ‌برگشت سرمایه عمل می‌نماید. در این نوع سرمایه‌گذاری، مدیر صندوق مشخص می‌کند که چه میزان سرمایه‌گذاری برای خرید سهام عام و چه مقدار برای خرید سهام خاص در نظر گرفته شود.
 • توجه داشته باشید که برای گرفتن این ویزا، متقاضی و همسر وی نباید هیچ‌گونه سوابقی در فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری‌های غیرمجاز و غیرقانونی داشته باشند. همچنین، منبع به دست آوردن سرمایه نیز باید قانونی باشد. منبع سرمایه متقاضی می‌تواند هدایای مالی (مثل برنده شدن در لاتاری یا کازینو) یا ارثیه نیز باشد.
 • برخی افراد در زمان درخواست برای ویزا، در خاک استرالیا به سر می‌برند. در این حالت، یک ویزا از نوع بریجینگ، تا زمانی که نتیجه درخواستشان مشخص شود، به آنها داده‌خواهد شد.
 • درصورتی که کذب بودن یا جعلی بودن اطلاعات شما محرز گردد، دعوت نامه شما باطل خواهد شد. به اداره امور مهاجرت استرالیا نیز اطلاع داده می‌شود.
 • فرزندانی که در داخل یا خارج از استرالیا متولد می‌شوند نیز تحت قیمومیت دارنده ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C)، ویزا دریافت خواهند کرد. درست مشابه سایر اعضای خانواده.
 • معمولاً حدود چهار هفته طول می‌کشد که نتیجه درخواست ویزا به شما اعلام شود. گاهی پیش می‌آید در این مدت، مدارک متقاضی ناقص باشند یا اداره مهاجرت استرالیا نیاز به اطلاعات بیشتری داشته‌باشد. در این صورت، از طریق ایمیل به وی اطلاع داده خواهد شد. متقاضی دو هفته فرصت دارد تا مدارک خود را کامل کند.
نکات مهم-ویزای-188-استرالیا

یک پیشنهاد جذاب و خواندنی برای شما دوست عزیز همین الان میتوانید از لینک زیر وارد شوید و یک مقاله درجه یک نیز در رابطه با تحصیل کردن در آمریکا نیز بخوانید . بفرمایید

تحصیل در آمریکا

مدارک لازم برای ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C)

 1. مدارک هویتی شامل پاسپورت، شناسنامه، سند ازدواج، کارت شناسایی
 2. اسناد مالی شامل اسناد مربوط به دارایی‌های منقول و غیرمنقول (سند مالکیت، دارایی در بورس، حساب‌های بانکی و….)
 3. گواهی سوء پیشینه
 4. سوابق کاری و اسناد مربوط به فعالیت‌های سرمایه‌گذاری
 5. برگه آزمایشات پزشکی و بیومتریک

تمامی اسناد فارسی باید به انگلیسی ترجمه گردند و مهر رسمی دادگستری و وزارت کشور بر روی آنها زده شود.

مراحل اقدام برای ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C)

در مرحله اول، باید یک فرم ابراز تمایل در سامانه آنلاین اسکیل سلکت ثبت کنید. در صورت قبولی درخواست، یک دعوت نامه برای شما ارسال می‌شود. شما می‌توانید با این دعوت‌نامه و مدارک موردنیاز، ظرف مدت 60 روز برای درخواست ویزای خود اقدام کنید. توصیه ما این است که برای پرهیز از دشواری‌های ثبت چنین درخواست‌هایی، از مؤسسات ارائه دهنده خدمات مهاجرتی استفاده کنید. زیرا آنها در این زمینه تجربه دارند.

هزینه-ویزای-188-سی-استرالیا

جمع‌بندی

برای مهاجرت به استرالیا، روش‌های متعددی وجود دارد. اگر یک کارآفرین و سرمایه‌گذار باتجربه هستید، پیشنهاد ما، ویزای سرمایه گذاری ویژه ساب کلاس (188C) است. البته شما درصورتی واجد شرایط دریافت این ویزا خواهید شد که حداقل 5 میلیون دلار استرالیا سرمایه آزاد داشته باشید. طول مدت این ویزا، 4 سال و 30 روز است که قابلیت تمدید برای دو سال دیگر هم دارد. نوع سرمایه گذاری برای این ویزا مشخص است که در این مقاله بیان شد. بعد از گذشت مدت ویزا، اگر همه شرایط را داشته باشید، می‌توانید از طریق ویزای ساب کلاس 888، اقامت دائم استرالیا را بگیرید.

سوالات متداول

 • صندوق‌هایی هستند که سرمایه سرمایه‌گذاران در آنها ذخیره می‌گردد و عمل سرمایه‌گذاری توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق انجام می‌شود.

1. مدارک هویتی
2. اسناد مالی شامل اسناد مربوط به دارایی‌های منقول و غیرمنقول
3. گواهی سوء پیشینه
4. سوابق کاری و اسناد مربوط به فعالیت‌های سرمایه‌گذاری
5. برگه آزمایشات پزشکی و بیومتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *