دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کانادا

لیست رشته های فنی حرفه ای کانادا؛ شرایط تحصیل و پذیریش

لیست رشته های فنی حرفه ای کانادا، بسیار گسترده و گوناگون است و دانشگاه‌ها و کالج‌های فنی و حرفه ای در کانادا از طریق برنامه‌های آموزشی متنوع، دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای کانادا معروف به توانایی‌شان در ارائه آموزش‌های عالی در زمینه‌های مختلف از جمله فنی، مهندسی، حسابداری، بهداشت، فناوری اطلاعات و غیره هستند. همچنین، کالج‌های فنی و حرفه‌ای نیز نقش بسیار مهمی در ارائه برنامه‌های آموزشی عملی و کاربردی دارند که به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های عملی و علمی مورد نیاز در صنایع مختلف را بیاموزند. این مؤسسات به دانشجویان فرصت می‌دهند تا به دنبال آموزش‌های متنوع و کاربردی در حوزه‌های مختلف بروند و به رشته‌های فنی و حرفه‌ای مورد علاقه‌شان متمایز شوند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با ویژگی‌ های دوره‌ های فنی و حرفه‌ ای در کانادا

یکی از روش‌هایی که افراد متقاضی مهاجرت به کانادا می‌توانند از طریق آن به سرعت به نتیجه رسیده و ویزای خود را برای سفر به این کشور دریافت کنند، تحصیل در کانادا است. در میان گزینه‌هایی متعددی که برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای شما وجود دارد، تحصیل در دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای کانادا می‌تواند هم گزینه جذاب‌تری باشد و اگر به این رشته‌ها علاقه داشته باشید می‌تواند گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه با آینده‌ای درخشان تلقی شود.

 در این دوره‌ها، آموزش‌هایی در جهت ایجاد تخصص در محصلان ارائه می‌شود. رشته‌های این مؤسسات و دانشگاه‌ها دارای طیف وسیعی بوده و بر اساس نیاز جامعه و همچنین در جهت یادگیری مؤثر دانشجویان برای هر کدام از این رشته‌ها، دوره‌های خاصی برنامه‌ریزی شده است.

به‌جز آموزش دروس تخصصی، دانشجویان قادر خواهند بود در این دانشگاه‌ها در کلاس‌های و برنامه‌های کارآموزی نیز شرکت کرده و به‌جز اخذ مدرک تحصیلی، مدارکی برای آموزش در کلاس، ارائه مهارت‌های بالینی و … را نیز دریافت کنند. به‌این‌ترتیب می‌توانند زمینه‌ای مناسب برای پیدا کردن شغل و یا ارائه خدمات در مؤسسات را نیز فراهم آورند.

آشنایی با ویژگی‌های دوره‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا

شرایط اخذ ویزای کانادا به واسطه پذیرش در دوره‌ های فنی و حرفه‌ ای

شما برای این‌که بتوانید به کانادا سفر کرده و مجوز تحصیل در این کشور را دریافت کنید باید نسبت به اخذ اقامت کانادا تلاش نمایید. برای این کار باید یک سری مدارک و اسناد را تهیه کرده و با ارائه آنها به سفارت کشور کانادا، اقدامات اولیه را برای دریافت ویزای این کشور انجام دهید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس در ابعاد عکس‌های پاسپورتی
 • نامه پذیرش از کالج موردنظر
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • برگه عدم سوءپیشینه
 • انگیزه نامه
 • ارائه نامه بورسیه تحصیلی درصورتی‌که داشته باشید
 • گواهینامه‌های مربوط به سوابق تحصیلی درصورتی‌که داشته باشید
 • گزارش‌های پزشکی
 • اسنادی مبنی بر تمکن مالی

البته شما باید قبل از هر اقدامی، دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کانادا را که مدنظر دارید پیدا کرده و درخواست خود را برای آنها ارسال کنید. در صورت قبول این دانشگاه می‌توانید با خیالی آسوده، اقدامات بعدی را انجام دهید.

نکته مهم در مورد مهاجرت تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای این است که این دانشگاه‌ها، شرایط سنی ندارند. به این معنا که شما می‌توانید هم بعد از اتمام دوره دبیرستان و هم چند سال بعدازآن و حتی درصورتی‌که مشغول به کار هستید نیز برای ورود به این دانشگاه‌ها و ادامه تحصیل در آنها، اقدام کنید.

 

مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ ای در کانادا

چنانچه شرایط تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا را داشته باشید می‌توانید بعد از اخذ ویزا به این کشور مهاجرت کرده و وارد کالج شوید. با ورود به این کالج و ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانید از مزیت‌های تحصیل در این رشته‌ها بهره‌مند گردید.
ازجمله این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش با هدف ورود دانشجویان به بازار کار: در این دانشگاه‌ها، آموزش‌هایی به دانشجویان ارائه می‌شود که به صورت ویژه بر روی آموزش یک مهارت و دانش خاص، تمرکز کرده‌اند. شما می‌توانید با استفاده از این آموزش‌ها، گواهینامه‌های متعددی را دریافت کرده و برای ورود سریع‌تر به بازار کار، آماده شوید.

آموزش با هزینه مناسب: در دوره‌های فنی و حرفه‌ای سعی می‌شود تا آموزش‌هایی در کمترین زمان و با کیفیت بالا به دانشجویان ارائه شود. ازاین‌رو تمامی برنامه‌های درسی این کالج‌ها با نیاز صنایع، مطابقت داده شده و دانشجویان می‌توانند حتی از برنامه‌های فشرده نیز برای آموزش استفاده کنند. در این حالت، هزینه‌های تحصیل شما به کمترین مقدار خواهد رسید. ازاین‌رو می‌توان گفت تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا دارای صرفه اقتصادی است.

بهره‌مندی از کمک‌های مالی: در کشور کانادا برای افرادی که برای تحصیل در کانادا و آموزش مشاغل حرفه‌ای به این کشور مهاجرت کرده‌اند، کمک‌های دولتی و مشوق‌های متنوع در نظر گرفته شده است.

برخورداری از آموزش‌هایی برای یافتن شغل: در این دانشگاه‌ها شما می‌توانید از آموزش‌ها و برنامه‌هایی که برای یافتن شغل برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است استفاده نمایید.

آینده شغلی محصلان فنی و حرفه‌ای در کانادا چگونه است؟

اکثریت جمعیت کشور کانادا در حال رشد است. ازاین‌رو می‌توان متصور بود که در سال‌های آینده نیاز به افرادی که بتوانند آموزش‌های مختلفی را به این افراد یاد داده و خدماتی را به آنها ارائه کنند رو به افزایش خواهد بود. با توجه به آمارهایی که دولت این کشور در چند ماه اخیر منتشر کرده است، انتظار می‌رود تا چند سال آینده، ۴۰۰۰۰ فرصت شغلی در رابطه با مهارت‌هایی که در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کانادا آموزش داده می‌شود به وجود آید.

با توجه به این گزارش‌ها و آمارها، دولت انتاریو در تلاش است تا با تطابق آموزش‌وپرورش با مشاغل موجود در جامعه و همچنین ایجاد مشارکت قدرتمند میان صنایع و افراد تحصیل کرده، زمینه‌ای مناسب فراهم آورد تا این فارغ‌التحصیلان بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

بنا بر این گفته‌ها، می‌توان چنین اظهار داشت که با تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا و فارغ‌التحصیلی از آن، احتمال این‌که بتوان شغلی با درآمد ۲۵ دلار برای هر ساعت در این کشور پیدا کرد، بالا می‌رود. به این ترتیب شما می‌توانید از سطح زندگی متوسط رو به بالایی در این کشور برخوردار باشید. البته هستند افرادی که با تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای توانسته‌اند به مشاغلی با درآمد بالاتر نیز دست پیدا کنند.

آینده شغلی محصلان فنی و حرفه‌ای در کانادا چگونه است؟

آشنایی با محبوب‌ ترین دوره‌ های فنی و حرفه‌ ای در کانادا

در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای افرادی که برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کرده‌اند، طیف گسترده‌ای از برنامه و آموزش‌ها در نظر گرفته شده است. این آموزش‌ها و دوره‌ها در زمینه رشته‌های متعددی به دانشجویان ارائه می‌شود. برخی از این رشته‌های دانشگاهی با استقبال خوبی روبرو شده‌اند و تقاضا برای تحصیل در این دوره‌ها بسیار زیاد است.

ازجمله رشته‌ها و دوره‌های تخصصی ارائه شده در کالج فنی و حرفه‌ای کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معماری
 • برق‌کاری
 • برنامه نویسی
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • باغبانی
  برای آشنایی مخاطبان، در ادامه به بررسی تک‌تک این رشته‌ها پرداخته و توضیحات مربوط به آنها را ارائه خواهیم داد.

آموزش معماری

یکی از تخصصی‌هایی که در صنعت ساخت‌وساز به شدت موردتوجه قرار گرفته است، فن معماری است. تکنسین‌های معماری باید در کنار متخصصین معماری حضور داشته باشند تا روند مراحل برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای طرح‌های تجاری، اداری و مسکونی با موفقیت اجرایی گردد. ازاین‌رو در کالج‌های فنی و حرفه‌ای به این موضوع به صورت تخصصی نگاه شده و دوره‌هایی تخصصی برای آموزشی افرادی با عنوان تکنسین معماری، در نظر گرفته شده است. افراد می‌توانند با گذراندن دروس تئوری و عملی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا، تجربه لازم در زمینه معماری را به دست آورده و با داشتن تجربه عملی، وارد بازار کار شوند. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از این آموزش‌ها در کالج‌هایی چون دانشگاه دورهام، براون و سنتنیال ثبت‌نام کنید.

آموزش برق‌کار صنعتی

برق‌کاری صنعتی یکی از رشته‌های پرطرفدار در این کشور است و بازار کار خوبی دارد. زمانی که این رشته را برای برخورداری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا انتخاب کردید می‌توانید با مسائلی چون تئوری تک فاز و سه فاز، ترانسفورماتورها، هشدار آتش، خواندن و اجرای طرح‌ها، سیستم‌های امنیتی و خطوط لوله، سیستم‌های گرمایشی و … آشنا شوید.

 به‌جز آموزش‌های تئوری، برای درک بهتر مطالب و برخورداری از تجربه کافی، آموزش‌های عملی نیز به دانشجویان این رشته ارائه خواهد شد. افرادی که در این رشته، فارغ‌التحصیل شده‌اند باید به عنوان کارآموز وزارت آموزش کانادا ثبت‌نام نمایند.

برای این افراد، کمک‌های مالی و بورسیه نیز در نظر گرفته می‌شود. کالج‌های موهاک، سنتنیال و هامبر ازجمله مراکزی هستند که این رشته را آموزش می‌دهند.

برنامه نویسی کامپیوتر

افرادی که اقامت تحصیلی کانادا برای تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای را دریافت کرده‌اند می‌توانند در رشته برنامه نویسی کامپیوتر، تحصیلات خود را ادامه دهند. ازآنجایی‌که امروزه تمامی کسب‌وکارهای نوین و حتی سنتی با کامپیوتر سروکار دارند، این رشته دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تحصیل و ورود به بازار کار باشد.

با توجه به همین مسئله نیز امروزه در کالج‌های فنی و حرفه‌ای بر روی این رشته به صورت ویژه، تمرکز شده است و برنامه‌های تخصصی و کارآمدی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. دانشگاه‌هایی که این رشته تحصیلی و آموزش‌های آن را ارائه می‌دهند عبارت‌اند از: شعبات کالج CDI در تورنتو، مونترال، اتاوا و وینپیگ.

آموزش مراقبت‌های بهداشتی

از کارآمدترین و محبوب‌ترین رشته‌ها و آموزش‌های ارائه شده در کالج فنی و حرفه‌ای برای تحصیل در کانادا، آموزش‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی است. این آموزش‌ها می‌توانند مسیر سلامت جامعه و شهروندان را مشخص کنند. ازاین‌رو موردتوجه افراد بسیاری قرار گرفته و مراکز مختلفی به دنبال جذب فارغ‌التحصیلان این رشته هستند؛ بنابراین اگر ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده‌اید و به مسائل پزشکی و درمانی، علاقه دارید توصیه می‌شود در این رشته وارد مؤسسات فنی و حرفه‌ای در کانادا شوید.

در این مراکز، آموزش‌هایی برای تعلیم و تربیت افراد برای فعالیت در زمینه کمک‌های پزشکی، فوریت‌های پزشکی، پرستاری، ماساژ درمانی و آمادگی جسمانی ارائه شده و حتی شما می‌توانید به عنوان یک تکنسین داروسازی نیز تحصیل کرده و در این زمینه مشغول به کار شوید. برای بهره‌مندی از این آموزش‌ها باید وارد یکی از چندین دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا ازجمله Algonquin، CTS و یا کالج حرفه‌ای تکنولوژی و مدیریت نوآورانه شوید.

آشنایی با محبوب‌ ترین دوره‌ های فنی و حرفه‌ ای در کانادا

آموزش فن باغبانی

کانادا و دیگر کشورهای پیشرفته دنیا در زمینه کشاورزی و مشاغل مربوط به آن با پیشرفت‌های چشمگیری مواجه شده‌اند. به همین جهت نیز بازار کار افرادی که در این موارد دارای آموزش‌های حرفه‌ای بوده و مدارک مربوط به آنها را دارند، بسیار پررونق است. با توجه به این گفته‌ها، امروزه از آموزش‌های فن آوری باغبانی و برنامه‌های کشاورزی، استقبال بی‌نظیری می‌شود.

این کشور دارای خاک حاصلخیزی بوده و شما می‌توانید با ثبت‌نام و ادامه تحصیل در این رشته، با کشاورزان و شرکت‌های کشاورزی در تعامل بوده و با بازار تجاری این محصولات به خوبی آشنا شوید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا شغلی مناسب پیدا کرده و حتی موفق به اخذ اقامت کانادا شوید.

دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که در این زمینه، خدمات ارائه می‌کند عبارت‌اند از: دانشکده دورهام، دانشکده Fraser Valley و Nova Scotia.

دانشگاه‌ های فنی و حرفه‌ ای در کانادا کدم‌ اند؟

کانادا در دهه‌های اخیر توانسته گام‌هایی بزرگ در راستای ارتقای سطح کیفی آموزش‌وپرورش خود بردارد و امروزه از سیستم آموزش‌وپرورش آن به عنوان یکی از موفق‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا یاد می‌شود. این کشور، کالج‌هایی متعددی نیز راه‌اندازی کرده است تا افراد متقاضی شرکت در دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای نیز بتوانند از امکانات تحصیلی و آموزشی بسیار بالایی برخوردار باشند. همین ویژگی‌ها سبب شده تا افراد خواهان تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا در سال‌های اخیر به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

دانشگاه‌ های فنی و حرفه‌ ای در کانادا کدم‌ اند؟

چنانچه برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا اقدام کرده‌اید بهتر است با معتبرترین این دانشگاه‌ها آشنا گردید تا برای مراحل اخذ ویزا با مشکلی مواجه نشوید. ازجمله معتبرترین کالج‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه کامبریان

از دانشگاه‌هایی که از سیستم فنی و حرفه‌ای انتاریو پیروی می‌کند می‌توان به Cambrian College in Sudbury اشاره کرد. این کالج در سال 1967 راه‌اندازی شده است و دارای سیستم آموزشی بسیار قدرتمندی می‌باشد. آموزش‌هایی که در این دانشگاه هنر و فناوری ارائه می‌شود به صورت تخصصی بوده و با سازوکار مشاغل موجود در جامعه، همخوانی دارد.

این دانشگاه دارای ۴۳۰۰ دانشجو است که تمامی آنها در رشته‌های مختلف به صورت تمام‌وقت در حال یادگیری و تحصیل هستند. از رشته‌های تحصیلی که در این دانشگاه ارائه می‌شود می‌توان به مواردی همچون خدمات انسانی، ارتباطات و هنرهای خلاقانه، هنرهای کاربردی، هتلداری و گردشگری، فناوری و تجارت اشاره کرد.

مؤسسه آموزشی ATC

این مرکز آموزشی در زمینه ارائه خدمات و آموزش به افرادی که برای تحصیل در کانادا به سراغ آموزش علوم مربوط به ماشین‌ها رفته‌اند مناسب می‌باشد. این مؤسسه دارای سه شعبه فعال در این کشور است و از سال 1984 فعالیت‌های خود را آغاز نموده است. شعب این مرکز شامل QC مونترال، پردیس برتر در تورنتو و سوری BC در منطقه ونکوور است.

دروس ارائه شده در این دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا شامل علوم مرتبط با اتومبیل‌سازی و حمل‌ونقل است. دانشجویان این کالج می‌توانند به صورت حضوری و همچنین برنامه‌های آموزش در خانه یا همان برنامه‌های آنلاین، آموزش‌های مربوطه را یاد بگیرند.

کالج CDI

این کالج در تورنتوی کانادا راه‌اندازی شده است و دارای سابقه‌ای ۳۰ ساله در این زمینه می‌باشد. این دانشگاه دارای دوره‌های تخصصی بوده و محصلان را کمک می‌کند تا با تحصیل در رشته موردعلاقه خود، آماده ورود به بازار کار شوند. افرادی که برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا اقدام کرده و تمایل به تحصیل در رشته‌های مربوط به تجارت و فناوری دارند می‌توانند وارد این دانشگاه شوند. در ضمن آموزش‌های لازم در زمینه مراقبت‌های بهداشتی نیز در این کالج ارائه می‌شود.

دانشگاه ویلیس

یکی از معتبرین کالج‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا، کالج ویلیس است. این مرکز در اتاوا قرار داشته و دوره‌هایی به صورت تمام‌وقت ارائه می‌کند. فارغ‌التحصیلان این کالج در زمینه‌های مختلفی چون مراقبت‌های بهداشتی، انرژی پاک و فناوری اطلاعات، آموزش دیده و مدرک دیپلم دریافت می‌کنند.

در ضمن این مرکز در زمینه رشته‌های تخصصی چون مایکروسافت و سیسکو و … نیز آموزش‌هایی را ارائه می‌کند. افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند می‌توانند در آزمون بین‌المللی این کالج شرکت کرده و در صورت قبولی، انواع گواهینامه‌های صنعتی را دریافت کرده و در این زمینه، مشغول به کار شوند.

دانشگاه سنتینال

اگر شرایط تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا را دارید، یکی از دانشگاه‌های معتبری که می‌توانید برای تحصیل انتخاب کنید دانشگاه سنتینال است. این دانشگاه در تورنتو قرار دارد و دارای رشته‌های مختلفی می‌باشد. تحصیل در این کالج به صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت امکان‌پذیر بوده و دانشجویان می‌توانند در یکی از برنامه‌های مختلفی آموزشی که در این مرکز ارائه می‌شود آموزش ببینند.

این مرکز با خدماتی که در نظر گرفته است قادر به ارائه بیش از ۱۰۰ نوع دیپلم و گواهینامه در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای می‌باشد. ازجمله رشته‌های این دانشگاه می‌توان به کسب‌وکار در کانادا، مهندسی علوم بهداشتی، طراحی دیجیتال و … اشاره کرد.

در ضمن این مرکز آماده ارائه آموزش‌هایی در زمینه برنامه‌های هنری و علمی نیز بوده و سابقه آموزش در رشته‌هایی چون آموزش زبان انگلیسی و برنامه نویسی نوآورانه را نیز دارد. دانشجویان این مرکز به دلیل تعامل گسترده این کالج با کارفرمایان، آینده شغلی خوبی نیز خواهند داشت.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فنی

یکی از دغدغه‌هایی که افراد متقاضی تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا دارند، هزینه تحصیل است. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در هرکدام از رشته‌هایی که در بخش‌های قبل معرفی شدند، متفاوت است. گذشته از آن، با توجه به شرایط دوره‌هایی که در دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود و همچنین محل تحصیل، ممکن است هزینه‌ها کم‌وزیاد شوند. ازاین‌رو نمی‌توان هزینه ثابتی را بیان نمود.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا توسط دانشکده‌ها، دانشگاه‌ها و همچنین وزارت آموزش‌وپرورش این کشور تعیین می‌شود. این هزینه‌ها بر اساس شرایط مختلف به صورت سالیانه، به‌روزرسانی شده و در وب‌سایت‌های مربوط به هرکدام از کالج‌ها درج می‌شوند.

لازم به ذکر است که به‌جز هزینه‌های و شهریه دانشگاه‌ها، این دانشجویان باید هزینه‌های جانبی نیز پرداخت کنند. درواقع پرداخت این هزینه‌ها برای ورود دانشجویان و ادامه تحصیل آنها در کالج موردنظر، ضروری می‌باشد.

هزینه‌های جانبی دانشجویان رشته‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا به شرح زیر است:

 • هزینه کتاب‌های تخصصی
 • ملزومات مطالعه دانشجویان
 • هزینه‌های هر آزمون
 • هزینه آزمایشات
 • هزینه اینترنت
 • هزینه سیستم حمل‌ونقل دانشگاه
 • هزینه تهیه بیمه دفترچه درمانی
 • هزینه شرکت در کنفرانس‌های دانشجویی
اخذ ویزای کار کانادا با خانواده

کاریابی در کانادا

هزینه مقرون‌به‌صرفه زندگی و نرخ بزهکاری کم، کانادا را به گزینه‌ای عالی برای فارغ‌التحصیلان مایل به کار در خارج از کشور تبدیل کرده است. بسیاری از اتباع خارجی به کانادا به عنوان سرزمین فرصت نگاه می‌کنند و امیدوارند بتوانند زندگی راحتی برای خود و خانواده‌هایشان فراهم کنند اما یکی از عمده‌ترین نگرانی‌های آن‌ها، کاریابی در کانادا است. اگر شما هم قصد کار و زندگی در کانادا را دارید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله لیست رشته های فنی حرفه ای کانادا به پرداخته شد، اگر قصد مهاجرت به کانادا برای تحصیل در یکی دانشگاه های فنی حرفه ای کانادا را دارید باید دانشگاه و کالج موردنظر خود را انتخاب کرده و اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را انجام دهید. پس از اخذ این مجوز می‌توانید در دانشگاه موردنظر ثبت‌نام نمایید. آشنایی با دوره‌های آموزشی و کالج های فنی و حرفه ای در کانادا  به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کانادا باعث می‌شود تا ورود شما به بازار کار با موفقیت همراه بوده و مسیری هموار، پیش رو داشته باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا چه مزیت‌هایی دارد؟
سیستم آموزشی این کشور، بسیار پیشرفته بوده و در این کالج‌ها می‌توانید آموزش‌های تخصصی با کیفیت بالا را بگذرانید. در ضمن ارائه گواهینامه‌های معتبر و دیپلم به شما باعث می‌شود تا آینده شغلی روشنی داشته باشید.
هزینه تحصیل در دوره‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا چقدر است؟
هزینه‌های تحصیل در این دوره‌ها بر اساس رشته و دانشگاه موردنظر، متفاوت خواهد بود.
کالج‌های ارائه‌کننده دوره‌های آموزشی برق‌کاری صنعتی کدم‌اند؟
چنانچه تمایل به تحصیل در رشته برق‌کاری صنعتی دارید می‌توانید یکی از دانشگاه‌های هامبر، موهاک، سنتنیال و Fanshawe را انتخاب کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای