بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس معماری

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس معماری

در حال حاضر 5 کشور وجود دارد که به دلیل رشد اقتصادی خوبی که در سال های اخیر داشته اند، تبدیل به مکان خوبی برای رشد حرفه معماری شده اند. در ادامه به بررسی هر یک از این کشورها می پردازیم. اگر قصد مهاجرت به عنوان یک مهندس معماری را دارید، با خواندن این مقاله می توانید بهترین تصمیم را در رابطه با کشوری که به آن مهاجرت می کنید، بگیرید.

 اگر به عنوان یک مهندس معماری مشغول به کار هستید یا در رشته معماری تحصیل می کنید، حتما می دانید که معماری هر روز در حال پیشرفت است و اما متاسفانه در بسیاری از کشور ها به دلیل نرخ بیکاری بالا، فارغ التحصیلان این رشته موفق به پیدا کردن کار و پیشرفت در آن کشور ها نمی شوند.

 این اتفاق باعث می شود بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به سایر کشور ها باشند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، پیشنهاد ما به شما این است که خواندن این مقاله را از دست ندهید، چرا موسسه مهاجرتی هرمس اپلای سعی کرده است با بررسی های دقیق، بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس معماری را که شانس بیشتری برای موفقیت و یافتن شغل خوب دارند، شناسایی کند و در این مقاله، این اطلاعات را در اختیار شما بگذارد.

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس معماری کدامند؟

بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندس معماری
 

 

کانادا

به طور کلی، کانادا کشوری است که زندگی در آن از هر لحاظ خوب است.

در حال حاضر کشور کانادا، با کمبود متخصص در زمینه های مختلف رو به رو است که زمینه ساخت و ساز یکی از آن ها می باشد، در نتیجه نیازمند مهندس معماری است و بازار خوبی برای فعالان این شغل در کانادا وجود دارد.

این کشور دارای قدرت اقتصادی بسیار بالایی است و مردم آن دارای سطح کیفیت زندگی بسیار عالی هستند، این دو عامل در کنار بسیاری از عوامل دیگر، کانادا را تبدیل به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس معماری کرده است که  به دنبال عالی ترین موقعیت های شغلی می گردد و البته دنبال پیشرفت است.

کانادا مقصدی مناسب برای مهاجرت مهندسان معماری
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

استرالیا

استرالیا، یکی از کشور های توسعه یافته است که شباهت بسیار زیادی به ایالات متحده آمریکا دارد و زندگی در آن باعث می شود شما از سطح زندگی بسیار خوب بهره مند شوید.

این کشور، از نظر معماری دستاورد های خوبی دارد و با اطمینان می توان گفت که، اگر شما به عنوان یک مهندس معماری در استرالیا مشغول به کار شوید، از مزایای شغلی و حقوق عالی برخوردار خواهید شد، البته در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.

متاسفانه با وجود اینکه کشور استرالیا شرایط بسیار عالی در اختیار مهندسان معماری می گذارد، اما در حال حاضر اخذ ویزای که منجر به دریافت اقامت طولانی استرالیا شود، کمی سخت می باشد و با چالش هایی رو به رو است، اما نشدنی نیست.

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

قطر

قطر از جمله کشور های عربی پیشرو در چشمگیر ترین پروژه های معماری بوده است که در حال حاضر یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس معماری به شمار می رود و فرصت پیشرفت عالی را در اختیار این افراد می گذارد.

با توجه به اینکه کشور قطر در سال 2022، میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود و قصد ساختن 10 ورزشگاه و سایر اماکن با زیر ساخت های جهان اولی را دارد ، میزان نیازمندی این کشور به مهندس معماری بالا رفته است و همچنین نرخ بیکاری تحصیل کردگان این رشته در قطر بسیار پایین آمده است، در نتیجه مهاجرت به قطر می تواند در حال حاضر برای یک مهندس معمار بسیار عالی باشد.

برای پیشرفت کاری در این کشور، تسلط به زبان انگلیسی بسیار مهم است به گونه ای که ممکن است عدم تسلط خوب به این زبان، مانع یافتن شغل خوب برای مهندس معماری توانمند، در قطر شود.

مهاجرت به قطر می تواند در حال حاضر برای یک مهندس معمار بسیار عالی باشد.
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

نروژ

نروژ، جز کشور های جهان اول اروپایی است که در حال حاضر، مردمی که در آن زندگی می کنند، دارای بالا ترین سطح کیفیت زندگی می باشند.

در سال های اخیز میزان تقاضا مسکن و ساخت و ساز، با توجه به اقتصاد عالی این کشور افزایش چشم گیری داشته است و بازار کار خوبی برای مهندسان معماری در این کشور ایجاد شده است. یک مهندس معماری در کشور نروژ حقوق بسیار خوبی دریافت می کند و می تواند، سطح زندگی خوبی در این کشور برای خود بسازد.

اگر شما به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید در نروژ می توانید به سرعت شغل مورد نظر خود را با توجه به توانایی هایتان پیدا کنید. با توجه به روند رشد معماری در نروژ، پیش بینی می شود در سال های آینده، این کشور تبدیل به یک مرجع در این حوزه شود و همچنین منبع پیشرفت معماران جدید در سطح جهان قرار بگیرد.

یک مهندس معماری در کشور نروژ حقوق بسیار خوبی دریافت می کند
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

هند

شاید باورتان نشود اما امروزه هند، یکی از کشور هاییست که با بیشترین تقاضای مهاجرت از سوی مهندسان ماهر رو به رو است که در میان این در خواست ها، در خواست مهاجرت مهندسان معماری، تعداد قابل توجهی از آن ها را تشکیل می دهد.

یکی از پیشنهاد های اقتصاددانان بزرگ جهان به مهندسان معماری، مهاجرت به کشور هند است چرا که هند، کشوری است که توانایی و پتانسیل تبدیل شدن به یکی از محکم ترین قدرت های اقتصادی جهان را دارد و آینده ساخت و ساز و معماری در این کشور، برای 10 سال آینده بسیار عالی پیش بینی شده است.

سوالات متداول

بله. اکثر کشورهای جهان با مدرک زبان انگلیسی پذیرش دارند اما در کل برای ورود به یک کشور باید به زبان آن کشور یا زبان انگلیسی مسلط باشید.

  1. کمبود نیروی متخصص در این کشور
  2. قدرت اقتصادی بالا
  3. سطح کیفیت زندگی عالی
  4. آینده شغلی عالی
بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *