بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع

آیا شما یک مهندس صنایع هستید که تصمیم گرفته اید به کشور دیگری مهاجرت کنید، اما نمی توانید تصمیم بگیرید مهاجرت به کدام کشور به صلاح شما است؟ پس این مقاله از سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای را از دست ندهید. ما در این مقاله 10 تا از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین صنایع در سال 2021 را همراه با میزان درآمد بیان خواهیم کرد.

مهندسی صنایع، یکی از رشته های مهندسی می باشد که امروزه توجه هزاران دانشجو را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. این موضوع باعث شده است که هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در این رشته یا فعالیت به عنوان یک متخصص صنایع، به سایر کشورها مهاجرت کنند. از این رو تصمیم گرفته ایم شما را با بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع آشنا کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را در رابطه با مهاجرت خود بگیرید.

قبل از هر چیز لازم است به شما این مژده را بدهیم که دانشجویان فارغ التحصیل این رشته می توانند، در هر جای دنیا به عنوان یک مهندس حرفه ای، فرصت های شغلی پر درآمدی را به دست آورند. از این رو ما تصمیم گرفتیم با در نظر گرفتن بسیاری از موارد دیگر همچون کیفیت زندگی، مزایای شغلی و … ، در کنار میزان درآمد یک مهندس صنایع در هر کشور، 10 کشور برتر برای مهاجرت مهندسان صنایع را معرفی کنیم.

10 تا از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع

 

نام کشورمیانگین درآمدکم ترین درآمدبیشترین درآمد
سوئیس97201 فرانک سوئیس39852 فرانک سوئیس149689 فرانک سوئیس
آمریکا72925 دلار18000 دلار133500 دلار
دانمارک62019 دلار50000 دلار77000 دلار
انگلستان33494 پوند24000 پوند43000 پوند
امارات متحده عربی114648 درهم امارات30000 درهم امارات352000 درهم امارات
استرالیا71300 دلار استرالیا38000 دلار استرالیا10000 دلار استرالیا
سوئد501352 کرون سوئد205554 کرون سوئد772082 کرون سوئد
قطر174972 ریال قطر
آلمان45271 یورو34000 یورو66000 یورو
نروژ562742 کرون نروژ230724 کرون نروژ866623 کرون نروژ

 

1. سوئیس

سوئیس کشوری نسبتا کوچک است که حدود6/8 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور کشوری مدرن است که دارای مناظر بی نظیر و شهر هایی با امکانات فوق العاده می باشد.

از آنجا که سوئیس جز کشورهای چند زبانه محسوب می شود، داشتن تسلط به زبان دوم یا سوم همچون زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر رزومه شما بگذارد و فرصت های شغلی بهتری را برای شما به ارمغان آورد.

جالب بدانید که مهندسی صنایع یکی از رشته های مهندسی پر طرفدار در سوئیس است که چه در زمینه کاری و چه در زمینه تحصیلی بهای زیادی به آن داده می شود.

طبق قانون این کشور، بیشتر متخصصان می تواند حداکثر 45 ساعت در هفته به کار بپردازند. البته میانگین ساعات کاری در سوئیس برابر 40 ساعت در هفته می باشد.

2. آمریکا

برای بسیاری از مهاجران، مهاجرت به آمریکا مثل یک رویا است، البته که مهاجرت به این کشور دست کمی از یک رویا ندارد. آمریکا از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد، چرا که این شغل یکی از محبوب ترین شغل های این کشور است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یک مهندس صنایع در آمریکا با کسب تجربه های بسیار می تواند تبدیل به یک مهندس تولید شود.

10 ایالت برتر آمریکا برای مهاجرت مهندس صنایع

نام ایالتمیانگین درآمدکم ترین درآمدبیشترین درآمد
واشنگتن105011 دلار77000 دلار142000 دلار
آیداهو5297 دلار70000 دلار128000 دلار
تگزاس94800 دلار62000 دلار142000 دلار
ماساچوست92252 دلار69000 دلار122000 دلار
آلاسکا104771 دلار81000 دلار134000 دلار
نیوهمپشایر84419 دلار63000 دلار111000 دلار
آلاباما82700 دلار56000 دلار121000 دلار
کلرادو90407 دلار67000 دلار121000 دلار
آریزونا87347 دلار58000 دلار130000 دلار
اورگان88410 دلار66000 دلار117000 دلار

3. دانمارک

به طور کلی کشور دانمارک دارای بالاترین استانداردها در مورد کار و زندگی می باشد و بازار کار دانمارک به دلیل امنیت و انعطاف پذیری که دارد، در سطح جهان معروف است. از این رو نکات مثبت دانمارک برای کسانی که به دنبال مهاجرت هستند، پوشیده نیست برای همین ما تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله شما را با جنبه های منفی کشور دانمارک آشنا کنیم.

بنابراین، لازم بدانید با وجود فرصت های شغلی بی نظیری که در این کشور وجود دارد، عدم تسلط شما به زبان دانمارکی می تواند این فرصت ها را از شما بگیرد. البته این یکی از جنبه های سخت کار در دانمارک می باشد. از این رو اگر می خواهید به عنوان یک مهندس صنایع در دانمارک مشغول به کار شوید، لازم است که به یکی از زبان ها اسکاندیناوی و البته انگلیسی تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید فرصت شغلی مد نظرتان را به همراه مزایای شغلی بی نظیر به دست آورید.

از دیگر جنبه های منفی دانمارک، می توان به زمستان های طولانی، سرد و خاکستری آن اشاره کرد، چرا که طبق نظر سنجی انجام شده در این کشور، این موضوع برای متولدین این کشور حتی طاقت فرسا است به گونه ای که بسیاری معتقدند زمستان های دانمارک تاثیر منفی بر روی روحیه آن می گذارد و باعث می شود کار آن ها با چالش جدی رو برو شود.

4. انگلستان

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد

انگلستان که یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد، از جمله کشوری هایی است که به رشته های مهندسی همچون مهندسی صنایع اهمیت زیادی می دهد. اقتصاد انگلستان، یکی از قدرتمند ترین ها در اروپا است. با وجود اینکه این کشور بیش از 32 میلیون نفر نیروی متخصص دارد، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد و بازار کار انگلستان برای فارغ التحصیلان و همچنین مهاجران، به ویژه مهاجران فعال در حوزه مهندسی، همچنان قدرتمند پا برجا است.

تسلط داشتن به زبان انگلیسی برای مهاجرت به این کشور و کسب موقعیت های شغلی عالی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

شما با مهاجرت به انگلستان به عنوان یک مهندس صنایع ماهر، می توانید از بین فرصت های شغلی بی شمار، موقعیت شغلی مد نظر خود را انتخاب کنید.

5. امارات متحده عربی

رشد سرسام آور امارات در طی چند سال اخیر باعث شده است، این کشور نیز هر ساله با تقاضای بسیار زیادی از سوی مهاجران مواجه شود.

امارت در واقع کشوری است که سرشار از میراث فرهنگی است و همچنین مکانی می باشد که سنت با مدرنیته برخورد کرده است.

برای مهاجرت به امارات اگربه زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، می توانید به عنوان یک مهندس فعال در حوزه صنایع، بهترین فرصت های شغلی را پیدا کنید چرا که حدود 85 درصد جمعیت این کشور از سایر کشورها به امارت آمده اند و به همین دلیل بیشتر افراد شاغل در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

لازم بدانید که هزینه زندگی در این کشور نسبتا بالا است اما با میزان درآمدی که به عنوان یک مهندس صنایع در این کشور دریافت می کنید، می توانید زندگی خوبی را برای خود بسازید.

6. استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد

اگر تصمیم دارید که در استرالیا مشغول به کار شوید، مطمئن باشید که به عنوان یک مهندس صنایع ماهر، می توانید فرصت های شغلی بی نظیری را کسب کنید.

این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجران است که مایل به جذب مهاجران متخصص می باشد. البته با این وجود مهاجرت به استرالیا کار ساده ای نیست و برای مهاجرت به این کشور لازم است که روند پیچیده ای را پشت سر بگذارید.

این کشور با جمعیتی بیش از 25 میلیون نفر دارای نرخ بیکاری کم تر از 5 درصد است.

7. سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد

سوئد از جمله کشور های پیشرو در فناوری است که علاوه بر اینکه فرصت های شغلی بی نظیری را در اختیار شما می گذارد، این امکان را برای شما ایجاد می کند تا از مزایای شغلی فوق العاده ای نیز بهره مند شوید.

این کشور علاوه بر مزایای شغلی فوق العاده، مزایای اجتماعی بسیار خوبی نیز در اختیار شما می گذارد.

یکی از نکات مثبتی که در رابطه با سوئد وجود دارد، حمایت های شغلی و مالی دولت از افرادی می باشد که در این کشور زندگی می کنند. از دیگر نکات مثبت مهاجرت به سوئد نیز، می توان به این مورد اشاره کرد که خانواده شما به محض ورود به این کشور می توانند مشغول به کار یا تحصیل شوند.

8. قطر

قطر یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد

دوحه یکی از کلان شهر های زیبا و مدرن کشور قطر می باشد که به خاطر معماری اش شهرت بسیاری دارد. سطح زندگی در کشور قطر بالا است و همچنین اکثر افرادی که در این کشور به زندگی و فعالیت می پردازند، احساس امنیت بالایی را تجربه می کنند.

لازم بدانید که ورود به کشور قطر امکان پذیر نیست مگر اینکه قبل از مهاجرت به این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

شما برای کار در این کشور نیز نیاز به مجوز کار دارید که اخذ آن ممکن است حدود شش هفته طول بکشد. توجه داشته باشید که این مدت ممکن است در ماه رمضان طولانی تر شود.

در مورد نحوه زندگی و کار در این کشور، وب سایت کشور قطر می تواند بهترین و بیشترین اطلاعات را در اختیار شما بگذارد.

9. آلمان

کار در آلمان، به این معنی است که به شما فرصت داده می شود تا تجربه یادگیری ارزشمندی را به دست آورید و به معنای واقعی درس زندگی بیاموزید.

قبل از مهاجرت به آلمان به عنوان یک مهندس صنایع، لازم است که از قوانین کار در این کشور به خوبی مطلع شوید تا بعد از مهاجرت به آلمان، به مشکلی بر نخورید.

لازم بدانید که آلمان نیز از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد که داشتن مهارت کافی به زبان آلمانی باعث می شود که موقعیت های شغلی بهتری را به دست آورید.

نکته مهمی که درباره کار در آلمان باید بدانید، اهمیت زمان بندی است چرا که، بدون شک پایبند نبودن به زمان و دقیق نبودن در این کشور باعث می شود خیلی از فرصت های خود را از دست بدهید.

10. نروژ

نروژ یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد

نروژ نیز یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس صنایع می باشد که تسلط کافی به زبان محلی آن یعنی زبان نروژی، برای کسب فرصت های شغلی عالی، اهمیت بسیاری دارد. بازار کار نروژ به سالم بودن معرف است، همچنین نرخ بیکاری در این کشور پایین تر از 3 درصد می باشد. ساعات کاری در این کشور حدود 9 ساعت در هر روز است.

اگر قصد مهاجرت دارید، لازم بدانید که با توجه به شرایط شما، ممکن است مهاجرت به کشورهای دیگری به سود شما باشد. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با در اختیار داشتن مشاوران متخصص، این امکان را دارد که با توجه به شرایطتان بهترین کشور برای مهاجرت شما را معرفی کند. اگر مایل هستید که از بهترین کشور برای مهاجرت مطلع شوید کافی است فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت وب سایت هرمس اپلای را تکمیل بفرمایید. مشاورین ما بعد از بررسی شرایط شما با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

سوالات متداول درباره ی مهاجرت مهندس صنایع
 1. آمریکا
 2. دانمارک
 3. انگلستان
 4. استرالیا
 5. امارات متحده عربی
 6. سوئد
 7. قطر
 8. آلمان
 9. نروژ

میانگین درآمد در این کشور 97201 فرانک سوئیس است

میانگین درآمد یک مهندس صنایع در آلمان 45271 یورو است

بنر

4 پاسخ

 1. سلام
  مهندس صنایع هستم با ده سال سابقه کار
  بین استرالیا و آلمان نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم؟!(مطالبی که نوشتید رو هم خوندم)
  برای انگلیس هم میشه اقدام کرد؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به رشته شما برای کشور آلمان جاب آفری ارائه نمیدیم . اگر امتیاز کافی را کسب کنید از طریق روش های امتیاز بندی استرالیا امکان اقدام دارید .

 2. باسلام وخسته نباشید
  اینجانب دارای 30 سال سن /7سال سابقه کار در سمت کارشناس کنترل کیفیت دسته سیم خودرو های پروژه بهمن موتور/ایرانخودرو /سایپا در شرکت صنایع تولیدی کروز هستم.
  درحال یادگیری زبان انگلیسی هستم.
  مدرک کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد تهران جنوب
  ممنون میشم بهترین کشور (با توجه به نوع زبان انگلیسی/آلمانی و… ومسافت /آب وهوا)در خصوص مهاجرت باتوجه به شرایط اینجانب را اعلام فرمایید.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   دقیقا در این مقاله به این موضوع اشاره شده است .
   لطفا این مقاله راتا انتها مطالعه کنید تا با بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسان صنایع آشنا شوید .
   برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02128111107 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *