بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان

بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان

از آنجا که برنامه نویسی یکی از شغل های پرطرفدار و پر متقاضی در این روزها می باشد، این بار تصمیم گرفته ایم که به معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان در سال 2022 بپردازیم. در این مقاله شما می توانید با بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان آشنا شوید و سپس با توجه به اطلاعاتی که به دست آوردید، بهترین کشور برای مهاجرت خود به عنوان یک برنامه نویس را تعیین کنید. با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله همراه باشید.

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان

آمریکا

ایالات متحده آمریکا با پرداخت میانگین حقوق 86800 دلار در سال بهترین دستمزد را برای برنامه‌نویسان در میان تمامی کشورهای دنیا دارد. البته با ظهور استارت‌آپ‌های مبتنی بر تکنولوژی و فناوری‌های کامپیوتری در سراسر ایالات متحده آمریکا و البته حضور شرکت‌های بزرگی مانند فیس‌بوک، آمازون، اپل، مایکروسافت و گوگل انتظار می‌رود که در سال‌های آینده این کشور بتواند رتبه خود را حفظ کرده و حتی میانگین درآمد برنامه‌نویسان را ارتقا دهد.

طبق اطلاعاتی که در یکی از معتبرترین سایت‌های دنیا در این زمینه منتشر شده است کمترین درآمد برنامه‌نویسی در آمریکا 70500 دلار در سال و بیشترین درآمد نیز به 120000 دلار در سال می‌رسد. البته بسته به میزان مهارت و تجربه میانگین حقوق برنامه‌نویسان متفاوت خواهد بود و طبیعتاً هرچه تجربه و مهارت فرد در این کشور بیشتر باشد حقوق بالاتری را نیز دریافت خواهد کرد؛ پس در کل می‌توانیم اینطور بگوییم یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان، آمریکا است.

ایالت متحده آمریکا با پرداخت میانگین درآمد سالانه 106816 دلار به برنامه نویسان، پر درآمدترین کشور جهان برای برنامه نویسان به شمار می رود.
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

سوئیس

بعد از آمریکا، کشور سوئیس با پرداخت میانگین سالانه 83000 دلار به برنامه نویسان، پردرآمد ترین کشور برای برنامه نویسان به شمار می روئد. با توجه به اینکه پایتخت سوئیس یکی از گران ترین شهر های دنیا است، اما به دلیل بالا بودن درآمد متخصصان در این کشور، زندگی در سوئیس برای برنامه نویسان بسیار آسان است. این کشور مدت ها است که ثبات اقتصادی بسیاری را تجربه می کند.

سوئیس یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان می باشد چرا که این فرصت را در اختیار آن ها می گذارد تا فرصت شغلی مورد نظر خود را پیدا کنند و سطح کیفیت زندگی خود را بالا ببرند اما مهاجرت به آن کمی مشکل است به خصوص برای افرادی که دارای مهارت هایی مربوط به فناوری می باشند، چرا که نرخ بیکاری در این کشور برای این گروه از افراد بسیار پایین است. با این حال مهاجرت به سوئیس برای برنامه نویسان غیر ممکن نیست و اگر بتوانید از بانک مشاغل برای خود کارفرمایی سوئیسی پیدا کنید، روند مهاجرت به سوئیس برای شما بسیار راحت تر می شود. 

لازم بدانید که بعد از مهاجرت به این کشور، روند بستن قرار داد کاری یا اخذ مجوز کار در سوئیس نسبت به آلمان بسیار سریع تر طی می شود.

بعد از آمریکا، کشور سوئیس با پرداخت میانگین سالانه 83000 دلار به برنامه نویسان، پردرآمد ترین کشور برای برنامه نویسان به شمار می روئد.
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

کانادا

کانادا از دیگر بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان می باشد که هرساله با بیشترین تقاضای مهاجرت را از سوی برنامه نویسان دریافت می کند و با این وجود همچنان به دنبال جذب برنامه نویسان به این کشور می باشد. برای یک برنامه نویس در کانادا، آگاهی کامل نسبت به دامنه ها و الگوریتم ها و توانایی اصلاح برنامه ها و عیب یابی آن ها بسیار مهم است.

لازم بدانید که روند مهاجرت به کانادا و پذیرش برای برنامه نویسان مهاجری که مدارک بالاتر و معتبر تری دارند نسبت به سایر برنامه نویسان مهاجر، سریع تر انجام می شود و برنامه نویسانی که به زبان های Java/Java EE, C, C++, C#, .NET, Java Script تسلط دارند، با استقبال بیشتری رو برو می شوند.

برای مهاجرت برنامه نویسان به کانادا، قانون منحصر به فردی وجود ندارد اما لازم است که به یکی از زبان های فرانسوی یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشند.

کانادا از دیگر بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان می باشد
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

استرالیا

استرالیا می تواند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان باشد، اما لازم بدانید که پیدا کردن کار در این کشور برای برنامه نویسان تازه کار کمی دشوار است. برنامه نویسانی که به زبان های Rust، C++، C#، Ruby، PHP، Python، Java، Swift و JavaScript مهارت دارند، می توانند فرصت های شغلی بهتری را نسبت به سایر برنامه نویسان پیدا کنند.

میانگین درآمد برنامه نویسان مختلف در استرالیا:

زبان برنامه نویسیمیزان تجربه کاریکم ترین درآمدبیشترین درآمد
PHPبدون تجربه کاری41000 دلار استرالیا74000 دلار استرالیا
PHP5 سال تجربه کاری58000 دلار استرالیا106000 دلار استرالیا
C++بدون تجربه کاری42000 دلار استرالیا75000 دلار استرالیا
C++5 سال تجربه کاری63000 دلار استرالیا113000 دلار استرالیا
C#بدون تجربه کاری42000 دلار استرالیا70000 دلار استرالیا
C#5 سال تجربه کاری63000 دلار استرالیا107000 دلار استرالیا
JavaScriptبدون تجربه کاری43000 دلار استرالیا76000 دلار استرالیا
JavaScript5 سال تجربه کاری63000 دلار استرالیا114000 دلار استرالیا
Javaبدون تجربه کاری42000 دلار استرالیا75000 دلار استرالیا
Java5 سال تجربه کاری63000 دلار استرالیا115000 دلار استرالیا
Swiftبدون تجربه کاری43000 دلار استرالیا77000 دلار استرالیا
Swift5 سال تجربه کاری64000 دلار استرالیا117000 دلار استرالیا
Rustبدون تجربه کاری43000 دلار استرالیا77000 دلار استرالیا
Rust5 سال تجربه کاری66000 دلار استرالیا120000 دلار استرالیا
Rubyبدون تجربه کاری46000 دلار استرالیا79000 دلار استرالیا
Ruby5 سال تجربه کاری70000 دلار استرالیا122000 دلار استرالیا
Pythonبدون تجربه کاری49000 لار استرالیا89000 دلار استرالیا
Python5 سال تجربه کاری72000 دلار استرالیا131000 دلار استرالیا
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

هلند

هلند می تواند یکی از انتخاب های عالی برای برنامه نویسانی باشد که قصد مهاجرت دارند و به شغل خود علاقه مند هستند، چرا که یک برنامه نویس در این کشور می تواند با حقوقی که دریافت می کند، سطح زندگی بسیار خوبی را برای خود تجربه کند. به طور کلی کشور هلند از لحاظ نرخ امید به زندگی، کیفیت آب و هوا، درآمد، اشتغال، فرهنگ و هنر در رده بالایی قرار دارد.

شما به عنوان یک برنامه نویس فعال در کشور هلند می توانید فرصت های شغلی چالش برانگیزی را پیدا کنید. البته لازم بدانید که هلند به سخت کار کردن و سخت بازی کردن معروف است. منظور از این عبارت این است که هلند، کشوری است که از متخصصان خود می خواهد سخت برای کار تلاش کنند اما در عوض این امکان را به آن ها می دهد تا همان قدر که سخت کار و تلاش می کنند، سپس به تفریح بپردازند و ساعاتی را در کنار خانواده خود سپری کنند.

هلند می تواند یکی از انتخاب های عالی برای برنامه نویسانی باشد که قصد مهاجرت دارند و به شغل خود علاقه مند هستند
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

آلمان

کشور آلمان دارای یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان است و هر ساله با تقاضای مهاجرت از طرف بسیاری از متخصصان چون برنامه نویسان رو برو است.

همانطور که می دانید شاخص کیفیت زندگی در هر کشور اهمیت ویژه ای دارد، چرا که در واقع شاخص کیفیت زندگی در برگیرنده شاخص های دیگری از جمله شاخص مراقبت های بهداشتی، شاخص امنیت، شاخص هزینه های زندگی و قدرت خرید، شاخص آلودگی و …. می باشد. از این رو لازم است بدانید که آلمان جز 10 کشور برتر جهان که بالاترین شاخص کیفیت زندگی را دارند، می باشد.

آلمان یکی از کشورهایی است که برندهای جهانی بزرگی را در خود جای داده است که مهم ترین آن ها عبارتند از پورشه، مرسدس بنز، فولکس واگن و … . از این رو لازم بدانید که، با توجه به پیشرفت تکنولوژی هر یک از این برند ها همواره در تلاش اند برنامه نویسان توانمندی را به خود جذب کنند و اگر شما برنامه نویس توانمندی باشید، فرصت این را دارید که در چنین کمپانی هایی مشغول کار شوید.

میانگین درآمد سالانه یک برنامه نویس در آلمان، 54705 دلار می باشد.

سوالات متداول

روند مهاجرت به کانادا و پذیرش برای برنامه نویسان مهاجری که مدارک بالاتر و معتبر تری دارند نسبت به سایر برنامه نویسان مهاجر، سریع تر انجام می شود و برنامه نویسانی که به زبان های Java/Java EE, C, C++, C#, .NET, Java Script تسلط دارند، با استقبال بیشتری رو برو می شوند.”

یکی از پر درآمدترین شهرها برای برنامه نویسان در این کشور، شهر سیاتل است که میانگین درآمد سالانه برنامه نویسان در این شهر برابر 105735 دلار می باشد. این شهر سال ها است که در حال رشد و جذب سرمایه است و از این رو به عنوان دره جدید سیلیکون نیز شناخته می شود و برای همین زندگی در این شهر، آرزوی بسیاری از افراد با استعداد در حوزه تکنولوژی است

بعد از آمریکا، کشور سوئیس با پرداخت میانگین سالانه 83000 دلار به برنامه نویسان، پردرآمد ترین کشور برای برنامه نویسان به شمار می روئد

میانگین درآمد سالانه یک برنامه نویس در آلمان، 54705 دلار می باشد

کشور آلمان دارای یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان است و هر ساله با تقاضای مهاجرت از طرف بسیاری از متخصصان چون برنامه نویسان رو برو است. آلمان یکی از کشورهایی است که برندهای جهانی بزرگی را در خود جای داده است که مهم ترین آن ها عبارتند از پورشه، مرسدس بنز، فولکس واگن ودیگر از این رو لازم بدانید که، با توجه به پیشرفت تکنولوژی هر یک از این برند ها همواره در تلاش اند برنامه نویسان توانمندی را به خود جذب کنند”

بنر

6 پاسخ

 1. سلام خسته نباشین برای سن 32 سال با مدرک 7 آیلتس برای آلمان و یا کانادا برای رشته فناوری اطلااعات میتوانم بورس بگیرم؟ امکانات بورس در آلمان یا همان کانادا در این رشته چطور هست ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید سایر شرایطتون از قبیل معدل آخرین مقطع تحصیلی ، سوابق علمی و … ارزیابی شود .

 2. سلام .بنده مهندسی عمران خوندم.و متولد ۶۹ هستم.اما ۴ سال برنامه نویسی میکنم با فریم ورک جنگو و همینطور یکسال هست ری اکت هم کار میکنم اما مدرک مهندسی کامپیوتر ندارم.شرایط مهاجرت کاری به صورت fullstack developer چطوری هستش؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   اگر قصدتون مهاجرت از طریق برنامه نویسی باشه ، برای ویزای کار شما نیاز به دریافت مدرک در این زمینه دارید .

 3. سلام
  تجربه‌ی کاری چگونه محاسبه می شود؟
  پس از مهاجرت قدر زمان لازم است تا شغلهای مذکور در زبان‌های برنامه نویسی مختلف تصدی شود؟

  1. سلام وقت بخیر تجربه کاری ایران همراه با بیمه و تسلط به کارتون محسوب میشه و این که برای جاب افر مدارکتون ارسال میشه تایید و تطبیق داده میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *