این شما و این بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

برای تعیین بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران در سال 2022، لازم است که عوامل گوناگونی را در نظر بگیریم. در این مقاله با در نظر گرفتن این عوامل و بررسی هر یک از آن ها در کشورهای مختلف بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران را به اطلاع شما می رسانیم. با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله همراه باشید.

پرستاران در سرتاسر جهان اهمیت ویژه ای دارند، از این رو می توانند در بیشتر کشورها فرصت های شغلی بسیار عالی را به دست آورند.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران با توجه به فرصت های شغلی موجود:

همانطور که کمی پیش تر گفته شد، پرستاران در هر کشوری می توانند بهترین فرصت های شغلی را به دست آورند اما احتمال به دست آوردن بهترین موقعیت شغلی در برخی کشور بیشتر است.

5 – نیوزلند

سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی نیوزلند به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شود. در هر دو فرصت های شغلی عالی برای پرستاران وجود دارد.

پرستاران در نیوزلند از محیط کاری مدرن با به روز ترین فناوری و تجهیزات بهره مند می شوند و همچنین می توانند از 4 هفته مرخصی در سال استفاده کنند.

به طور کلی، پیش بینی می شود که تا سال 2030، نیوزلند 25000 پرستار جذب می کند. جالب بدانید که در حال حاضر نیز 41 درصد پرستاران موجود در این کشور، پرستارانی هستند که به این کشور مهاجرت کرده اند.

4 – استرالیا

سیستم بهداشتی و درمانی استرالیا شبیه به نیوزلند است. این کشور هر ساله سرمایه گذاری بسیاری را در خصوص مراقبت های بهداشتی و درمانی انجام می دهد.

پرستارانی که در استرالیا مشغول به کار می شوند، می توانند از امکانات پیشرفته صنعت پزشکی استفاده کنند و همچنین در محیط کاری مدرن مشغول به کار شوند.

با توجه به وجود طیف گسترده ای از مکان ها، برای زندگی و کار در این کشور، هر ساله صد ها پرستار به استرالیا مهاجرت می کنند. کار در استرالیا به عنوان پرستار، مزایای بسیاری دارد که یکی از آن ها وجود شرایط لازم برای پیشرفت شغلی است. لازم بدانید که بسیاری از پرستاران حرفه ای و ماهر که در استرالیا کار می کنند از بیمه خدمات درمانی خصوصی بهره مند می شوند.

به طور کلی تعادل کاری و سطح زندگی پرستاران در استرالیا بسیار خوب است.

3 – دانمارک

دانمارک بهترین کشور برای مهاجرت پرستارانی است که به دنبال کار در بهترین سیستم بهداشتی و درمانی کاملا دولتی هستند. این کشور یکی از کشور های برتر اروپا از لحاظ ارائه خدمات درمانی است که به دارا بودن سیستم مراقبتی و درمانی بسیار منظم مشهور است.

جالب بدانید که طبق آمار های به دست آمده پرستارانی که در دانمارک مشغول به کار هستند، میزان رضایت بسیار بالایی از محل کار خود دارند. البته ناگفته نماند که این کشور، بیشتر برای پرستاران مهاجر از کشور های عضو اتحادیه اروپا مناسب است چرا که اتباع اتحادیه اروپا برای مهاجرت به دانمارک، به ویزا نیازی ندارند.

محیط کار پرستاران در این کشور بسیار دوستانه است و همچنین همیشه بین پزشکان و پرستاران برابری حاکم است. از این رو واضح است که پرستاران در دانمارک مسئولیت و استقلال بیشتری نسبت به سایر کشورها دارند.

هر پرستار در این کشور می تواند از 6 هفته مرخصی در سال استفاده کند.

2 – ایالت متحده آمریکا

ایالت متحده آمریکا به دلیل کمبود پرستار در سراسر کشور، هر ساله پرستاران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

پرستاران در آمریکا شیوه کاری خود را دارند و شما به عنوان یک پرستار مهاجر باید خود را با این شرایط وفق دهید. البته پرستاران در آمریکا مزایای کاری بسیار خوبی دارند. بیمه درمانی، پاداش مالی، شرایط عالی برای ادامه تحصیل از جمله مزایای شغلی پرستاران در آمریکا است.

با وجود تمام مزایای شغلی برای پرستاران در آمریکا لازم بدانید که برای مهاجرت به آمریکا و مشغول شدن در این کشور به عنوان یک پرستار، داشتن یک پیشنهاد شغلی اهمیت بسیار زیادی دارد و لازم است که کارفرما حامی درخواست ویزای شما شود. البته لازم بدانید که با وجود این موارد ممکن روند پذیرش درخواست ویزای شما بیش از یک سال به طول انجامد.

1 – آلمان

پرستاری از جمله شغل هایی است که در چند سال اخیر، در لیست شغل های مورد نیاز آلمان وجود داشته است، چرا که جمعیت کهن سال آلمان رو به افزایش است و از این رو نیاز به کادر پزشکی مجرب در این کشور بسیار بالا است.

پیش بینی می شود که تا سال 2030، 500000 فرصت شغلی تمام وقت برای پرستاران در آلمان ایجاد شود. البته علاوه بر این دولت تصمیم گرفته است که مزایای شغلی و پاداش پرستاران را افزایش بدهد تا پرستاران مهاجر بیشتری را به این کشور جذب کند. لازم بدانید که در حال حاضر نیز، پرستارانی که در کشور آلمان زندگی می کنند رضایت شغلی بسیاری دارند و همچنین از امکانات و مزایای شغلی که هم اکنون دارند، بسیار خرسند می باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران با توجه به راحتی مهاجرت:

در بیشتر موارد برای مهاجرت به عنوان یک پرستار، به سایر کشورها تنها به ویزای کار نیاز است اما اخذ ویزای کار برای پرستارها برای برخی کشورها آسان و برای برخی کشورها سخت است.

6 – دانمارک

مهاجرت به دانمارک برای پرستارانی که تبعه کشور های عضو اتحادیه اروپا نیستند کمی سخت است. هر پرستار مهاجر که قصد دارد در این کشور مشغول به کار شود، باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد.

توجه داشته باشید که تسلط کافی به زبان دانمارکی نیز بسیار مهم است و ممکن برای اثبات تسلط کافی از شما آزمون زبان گرفته شود.

5 – استرالیا

مهاجرت پرستاران به استرالیا در صورتی که مدرک تحصیلی شان توسط هیات پرستاری این کشور تائید شود، روند ساده تری را طی می کند.

لازم بدانید که یکی از شرایط اساسی و مهم در خصوص مهاجرت پرستاران به استرالیا، شرکت در یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است.

4 – نیوزلند

پرستاران با توجه به سابقه کار، میزان تحصیلاتی و البته مهارت هایی که دارند، شانس بالایی برای پذیرش درخواست ویزای کارشان دارند و حتی می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

3 – ایتالیا

ایتالیا نیز در حال حاضر با کمبود پرستار مواجه است از این رو استقبال خوبی از پرستاران مهاجر به عمل می آورد. لازم بدانید برای اخذ ویزای کار ایتالیا، باید در آزمون مهارت سنجی زبان ایتالیایی شرکت کنید و نتیجه این آزمون تاثیر زیادی بر نتیجه پذیرش شما دارد.

2 – کانادا

کانادا نیز یک مقصد عالی برای مهاجرت پرستاران است. شروع روند اخذ  ویزای کار کانادا، با ارسال فرم آنلاین شروع می شود و تا به نتیجه رسیدن ممکن است 3 تا 18 ماه طول بکشد .

1 – آلمان

با توجه به اینکه پرستاری در لیست شغل های مورد نیاز آلمان وجود دارد، شما می تواند در صورت دارا بودن شرایط و مدارک لازم، به راحتی به عنوان یک پرستار به کشور آلمان مهاجرت کنید.

تسلط خوب به زبان آلمانی، تاثیر زیادی بر روی روند دریافت  ویزای کار آلمان و پیدا کردن فرصت شغلی مناسب، دارد.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران با توجه به میزان درآمد :

پرستاران در بسیاری از کشور های جهان، درآمد بالایی دارند اما در برخی کشور ها میزان درآمد آن ها بیشتر است که در این بخش از مقاله به معرفی آن ها می پردازیم.

** توجه داشته باشید که میانگین درآمد ذکر شده برای پرستاران به طور سالانه و حدودی می باشد.

معرفی بهترین کشور ها برای مهاجرت پرستاران با توجه به میزان درآمد

10 – ایرلند

کشور ایرلند با توجه به ایجاد پیشنهاد های جذاب برای متخصصان جوان، در چند دهه اخیر جز مقصد های محبوب پرستاران قرار گرفته است. لازم بدانید در ایرلند به طور کلی درآمد پرستاران بخش های خصوصی بیشتر از درآمد پرستاران در بخش های دولتی می باشد.

میانگین درآمد برای پرستاران در ایرلند 48000 دلار است.

9 – نروژ

نروژ از جمله کشور هایی است که سیستم بهداشت و درمان بسیار عالی دارد. به طور میانگین پرستاران در نروژ درآمدی برابر 51000 دلار دارند و به همراه آن ، مزایای شغلی ویژه ای کسب می کنند.

8 – نیوزلند

در حال حاضر نیوزلند یکی از مقاصد محبوب پرستاران است. این کشور به مناظر زیبا، سبک زندگی عالی و راگبی شناخته شده است و البته از لحاظ سیستم بهداشتی و درمانی جز بهترین های جهان به شمار می آید.

میانگین درآمد برای پرستاران خانگی در نیوزلند برابر 55000 دلار می باشد.

7 – استرالیا

استرالیا با وجود وسعت جغرافیایی بسیار زیادی که دارد اما از جمعیت کمی برخوردار است و از این رو به طور کلی از متخصصان که پرستاران یکی از گروه های آن ها هستند، استقبال می کند.

میانگین درآمد پرستاران در استرالیا برابر 56000 است.

6 – هلند

هنلد یکی از پایدارترین اقتصاد های اتحادیه اروپا است که از لحاظ سیستم بهداشت و درمان، بهترین کشور در اروپا شناخته می شود.

پرستاران در هلند میانگین درآمدشان برابر 60253 دلار است.

5 – کانادا

کانادا نیز از جمله کشورهایی است که به پرستاران مزایای شغلی بسیار خوب، حقوق عالی و پاداش ارائه می دهد. میانگین درآمد یک پرستار در کانادا حدود 60000 دلار است.

4 – آلمان

آلمان یکی از قطب های برتر جهان از لحاظ اقتصادی است که از نظر فناوری نیز پیشگام و پیشرفته محسوب می شود. بازار کار خدمات درمانی و بهداشتی در این کشور بسیار عالی است به گونه ای که پرستاران به طور میانگین درآمدی معادل 64000 دلار دارند.

3 – سوئیس

شغل پرستاری یکی از شغل های پر درآمد کشور سوئیس می باشد. فعالیت در سوئیس به عنوان یک پرستار نیازمند تسلط کافی به یکی از زبان های آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی است.

میانگین درآمد پرستاران در سوئیس  72000 دلار می باشد.

2 – ایالت متحده آمریکا

آمریکا همیشه سعی داشته بهترین کادر پزشکی را در کشور خود جمع آوری کند. میانگین درآمد پرستاران در آمریکا حدود 74000 دلار می باشد. البته این عدد در بخش های مختلف ایالت متحده متفاوت است به طور مثال در تگزاس و واشنگتن این رقم معادل 91000 دلار می باشد و کالیفرنیا با میانگین درآمد 102700 دلار بیشترین دستمزد را به پرستاران پرداخت می کند.

1 – لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری کوچک است که در درجه اول مناسب مهاجرت متخصصان امور مالی، مالیاتی و حسابداری است. این کشور به طور کلی بالاترین دستمزد را به متخصصان خود پرداخت می کنند اما به دلیل کوچک بودن و وجود قوانین مالیاتی، کار در این کشور بسیار دشوار است.

درآمد پرستاران در لوکزامبورگ به طور کلی از 60000 دلار شروع می شود. میانگین درآمد پرستاران در این کشور 105000 دلار گزارش شده است.

نتیجه گیری درباره انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران:

با توجه به بررسی کشور های مختلف و در نظر گرفتن عواملی چون در آمد، راحتی مهاجرت، فرصت های شغلی موجود، آینده شغلی و … آلمان بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران است.

درباره آلمان :

آلمان کشوری است که در شمال مرکز اروپا قرار دارد و بر اساس جمهوری فدرال اداره می شود. یکی از بزرگ ترین کشور های اروپایی است که مناظر بسیار زیبایی دارد و البته علاوه بر دارا بودن مناظر زیبا به دارا بودن پیشرفته ترین تکنولوژی ها نیز معروف است و شاید برای همین است که به جرات می توان گفت آلمان علاوه بر پرستاران برای مهندسان کامپیوتر نیز مقصد بسیار عالی به شمار می رود.

با توجه به اینکه کشور سوئیس در شمال آلمان قرار دارد، هنر های تجسمی، علاقه به ترانه سرایی و ادبیات در بخش شمالی آلمان بیشتر به چشم می خورد.

این کشور از سال های دور تا کنون از لحاظ تحصیلی، سرآمد تمام کشور های اروپایی بوده است و وجود یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپایی در این کشور، نمایانگر این موضوع است.

صنعت گردشگری در آلمان نیز بسیار پر رونق است به گونه ای که هر ساله میلیون ها گردشگر به این کشور سفر می کنند تا از قلعه های قرون وسطایی، طبیعت بی نظیر، کلیساها، دهکده های زیبا و … دیدن کنند.

این کشور فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته اما آلمان مدرن در حال حاضر یکی از قدرت های اقتصادی جهان به شمار می رود و در تلاش است که مهاجران ماهر و حرفه ای را به سمت خود جذب کند تا از این طریق بتواند به پیشرفت بیشتری درست پیدا کند.

لازم بدانید که اگر قصد کار در آلمان را دارید، باید دائما به دنبال یادگیری و پیشرفت باشید و هرگز دست از تلاش برای افزایش مهارت های خود بر ندارید، زیرا تنها در این صورت است که زندگی خوبی را در این کشور به دست می آورید.

سولات متداول

نیوزلند، استرالیا، دانمارک، ایالات متحده آمریکا

دانمارک، استرالیا، نیوزلند، ایتالیا، کانادا، آلمان

ایرلند، نروژ، نیوزلند، استرالیا، هلند، کانادا، آلمان، سوئیس، ایالات متحده آمریکا، لوکزامبورگ

با توجه به بررسی کشور های مختلف و در نظر گرفتن عواملی چون در آمد، راحتی مهاجرت، فرصت های شغلی موجود، آینده شغلی و … آلمان بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران است

بنر

2 پاسخ

  1. سلام خاستم بدونم برای رفتن ب استرالیا یا کانادا نمرات دانشگاه اهمیتشون در چ حده؟بعد هم اینکه باید آزمون Rn بدیم در هر صورت؟
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *