بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق

مهاجرت مهندسین برق با درآمد بالا بسیار امکان پذیر است زیرا بسیاری از کشورهای دنیا و به خصوص کشور آلمان به تخصص مهندسین برق برای صنعت خود نیاز دارد. مهندسی برق رشته ای تخصصی مربوط به مطالعه، طراحی و کاربرد تجهیزات ، دستگاه ها و سیستم هایی است که از الکتریسیته، الکترونیک و الکترومغناطیس استفاده می کند. از این رو دانش آموختگان این رشته در طیف وسیعی از صنایع مشغول به کار خواهند شد که به مهارت این قشر روزانه افزوده می شود. کشور های متفاوتی با توجه به نیاز خود در این حوزه نیازمند مهاجرت مهندسین برق ماهر به کشور خود هستند.

در این مقاله ما 10 کشور برتر در تحصیلات و صنایع که نیازمند مهاجرت مهندسین برق به کشور خود هستند با درآمد بالا را معرفی می کنیم. لطفا تا انتهای این مقاله با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه باشید.

10 کشور پردرآمد برای مهندسین برق

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس برق کدامند؟

1. کانادا

کانادا

مهندسان برق که در بخش نفت و گاز فعالیت دارند و به عنوان بخشی از بزرگ ترین صنایع کشور خواهند بود. این حوزه در کشور کانادا به میزان قابل توجهی بیشتر از محصولات تولیدی دیگر بها داده می شود. نکته جالب در این کشور این است که افرادی به محض رسیدن به بیش از 10 سال تجربه کاری ،مبلغی بین 130000 الی 160000 دلار کانادا سالانه دریافت خواهند کرد . در بخش تولید به افراد بیش از 10 سال سابقه کار مبلغی در حدود 90000 دلار کانادا سالیانه و بالاتر پرداخت می شود.(میانگین درامد سالیانه: 115.000 دلار)

 

2. کره جنوبی

کره جنوبی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

کره جنوبی با صنعت روز افزون کالاهای الکترونیکی بستری برای مهندسان برق به وجود آورده است و با برند های معروف خود در دنیا جایگاه مناسبی را به دست آورده است.

در این کشور آسیایی مهندس برق با تجربه  بالا و ساکن سئول می تواند بیش از 8293 دلار ماهانه را تجربه کند. نسبت به افراد کم تجربه، ماهرین  حقوقی معادل 16000 ماهیانه دریافت خواهند کرد.(میانگین سالیانه :102000 هزار دلار)

3. ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

ایالات متحده به عنوان سرزمین فرصت ها برای دانش آموختگان جدید در مهندسی برق مبلغی در حدود 73000 دلار سالانه و در طی سال می تواند به 100000 دلار را تعیین کرده است. داشتن تجربه 10 سال کاری بسیار مهم است. صاحبان اصلی صنایع نیز می توانند ساالانه 122000 هزار دلار درآمد داشته باشند. آلاسکا، ورمونت، مریلند، نیوجرسی، نیومکزیکو، ماساچوست ایالت هایی هستند که  تمام صنایع کاربردی در دنیا در این ایالت ها واقع شده اند.

4. سوئیس

سوئیس یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

کشوری بی حاشیه در مرکزقاره سبز که پیشرفت روز افزون خود را مرهون دوستی با  دیگر کشور ها بوده و با آغوش باز فرصت هایی را برای پیشرفت خود ایجاد کرده است . به عنوان مثال متوسط حقوق یک مهندسی برق در زوریخ مبلغی در حدود 100000 فرانک سوییس تخمین زده می شود.

5. استرالیا

استرالیا

کشوری در قاره ای دور اما به روز با مدیریت درست در کاریابی و موقعیت های جهانی برای پیشرفت می باشد که یک مهندس برق که در شرکتی بزرگ به عنوان مثال در بخش معدن کار می کند مبلغی بین 100000-165000 دلار استرالیا دریافت می کند. که سالیانه این مبلغ می تواند افزایش داشته باشد.

6. ژاپن

ژاپن یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

ژاپن مهد تکنولوژی و پیشرفت در دنیا کشور است. ژاپن با سرمایه گذاری در این صنعت توانسته است جایگاه درجه یکی را برای خود رقم بزند. متوسط حقوق سالانه یک مهندس برق با 7 سال تجربه در ژاپن بین 7.5 تا 10 میلیون ین است. که با افزایش تجربه کاری این مبلغ بیشتر خواهد شد.

7. آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

با توجه به بحران کهنسالی در آلمان سیاست های این کشور مبنی بر نیروی کار افزایش مهاجرت مهندسین برق به کشور آلمان می باشد. این کشور دوره های کاراموزی دو ساله به عنوان اوسبیلدونگ را ایجاد کرده تا بتواند اشخاص ماهری را با حقوقی درجه یک به خدمت بگیرد به عنوان مثال، درآمد یک مهندس الکترونیک با بیش از 15 سال تجربه قادر است 73000 یورو در سال را کسب کند. این افراد مستقردربادن، وورتمبرگ، باواریا، برلین، براندنبورگ، و برمن بودند. کار در آلمان برای مهندسان برق بسیار امکان پذیر است.

8. نروژ

نروژ یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

دولت نروژ برای همراهی در قاره اروپا و پیشرفت در صنعت الکترونیک برق با دیگر کشور های همسایه خود به مهندسان این حوزه به عنوان مثال یک مهندس برق در نروژ 400000 واحد نروژ را در یک سال به دست می آورد و این میزان در حدود 700000 افزایش خواهد یافت.  این میزان افزایش برای افرادی می باشد که بیش از ده سال در این زمینه فعالیت داشته اند.

9. بلژیک

بلژیک یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

در کشورهای اروپایی انرژی معلوقه ای بسیار مهم و گران شناخته می شود . از این رو این شغل در بین کشور های اروپایی از جایگاه بالایی برخوردار است. دولت این کشور برای درآمد مهندسان برق  متوسط  ماهانه حدود 3000 دلار در ماه را تعیین کرده  و به افرادی که بیش از یک سال تجربه کاری داشته باشد تا 72000 دلاردرسال پرداخت خواهد کرد .

10. بریتانیا

بریتانیا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسین برق

در کشور بریتانیا حقوق دانش اموخته کارشناسی ارشد در حدود حقوقی بین  24000 تا 28000 پوند در سال آغاز می شود و با گذر زمان به  مهندسی   مجرب تبدیل می شوند و می توانند بین 35000 تا 60000 پوند در سال درآمد داشته باشند. طبق امار مهندسین خبره در برق نیز تا درامد 85000 پوند نیز درامد داشته اند.

در انتها با بررسی تعدادی از کشورها زمانی از رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شده و به دنبال شغل مناسب خود می گردید براساس آمار کلی در رشته مهندسی برق میزان درامد هم رشته ای های خودتان را مشاهده کردید. بنابراین ، با افزایش روزافزون بحران نیروی کارامد در اروپا کشور هایی همچون آلمان در صدد جبران خسارات ناشی از کمبود نیروی کار ماهر، دوره هایی را تعبیه کرده اند که با تیم مشاوره هرمس اپلای می توانید اطلاعات بیشتری را کسب کنید. داشتن شغلی در مقام یک مهندس برق و دریافت یک جایگاه به راحتی دیگر یک رویا نیست . با ما تماس بگیرید.

45 پاسخ

  1. سلام
   برای رشته برق ساختمان اگر در این زمینه سابقه شغلی دارید کشور آلمان بسیار مناسب است و میتونید بعد از ارزیابی شرایطتون اقدام کنید

 1. سلام وقتتون بخیر
  من 44 سالم هست و 20 سابقه بیمه تجربه کاری در سوئیچ مخابرات و رشته برق نگهداری تغذیه نیرو و دیزل ژنراتور را دارم و مدرک تحصیلی کارشناس برق – الکترونیک و کارشناس ارشد برق قدرت گرایش الکترونیک قدرت صنعتی دارم و معدل اخرین مدرک 15/90 و پایان نامه تحت عنوان انرژی نو می باشد و مقاله داخلی پژوهشی ایران را دارم کدام کشور می توانم اقامت کاری یا ادامه تحصیل دکترا را بگیرم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   پیشنهاد میکنیم برای مقطع دکترا اقدام کنید چرا که روش کاری عموما محدودیت سنی دارد.

 2. سلام
  من لیسانس مهندسی برق الکترونیک هستم و 42سال سن دارم. تقریبا 5سال است که به عنوان مهندسی ناظر برق ساختمان فعالیت میکنم. اما دنبال یک شغل ثابت هم هستم. به نظر شما مهاجرت کاری برای من مناسب است؟ اگر پاسخ مثبت است به کدام کشور؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله امکان اقدام برای تخصص شما برای کشور آلمان وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که شرایط سنیتون حساس هست و اگر قصد اقدام دارید باید سریعتر اقدام کنید .

 3. سلام روزبخیر
  من مهندسی برق گرایش کنترل خوندم، 29 ساله هستم و 5 سال سابقه کار مرتبط در صنعت ساخت تابلوی برق و پروژه احداث آب شیرین کن و بیمارستان دارم، شرایطم برای مهاجرت مناسبه ؟ و کشور آلمان مناسبتره یا کانادا؟
  با توجه به اینکه مهارتی توی زبان آلمانی ندارم و گرفتن مدرک آیلتس برام راحتتره تا شروع یادگیری زبان آلمانی.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای تخصص و مهارت شما آلمان گزینه مناسبتری هست .
   باتوجه به این که رشته شما مهندسی هست نیاز به سطح خیلی بالایی از زبان آلمانی نیست و با B1زبان آلمانی هم پروسه شما قابل انجام خواهد بود .

 4. سلام، وقت بخیر، بنده کارشناسی مهندسی برق مخابرات و در حال حاضر دانشجوی مخابرات امن و رمزنگاری هستم، بنظر شما چه کشوری با توجه به رشتم برای اپلای مناسبه؟ سابقه کار و مدرک زبانم ندارم، یه سوال برای مقدمه بهتره از کجا شروع کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   قدم اول این هست که زبانتون رو تقویت کنید و در مرحله بعد اگر قصد دارید از طریق کار اقدام کنید حتما سابقه کار کسب کنید و مهارت .

 5. سلام و عرض ادب. بنده ۳۵ ساله و کارشناس برق قدرت و ارشد MBA دارم.
  ۱۲ سال سابقه تدریس برق صنعتی دارم و ۳ سال هم تعمیرات موبایل کار کردم.
  در زمینه برق صنعتی و plc هم وارد هستم ولی سابقه کار در صنعت رو ندارم
  امکان مهاجرت برای بنده به شکلی توصیه می فرمایید. با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر.
   تخصص برق جزو تخصص های مورد نیاز کشور آلمان هست و جذب نیرو در این زمینه انجام میشه اما برای اخذ جاب آفر نیاز هست تا در این زمینه سابقه کار فنی و مهارت داشته باشید .

  2. سلام من دیپلم کاردانش برق رو دارم میخواستم بدونم کشور هلند گزینه خوبی برای مهاجرت هست؟
   و یک سال تجربه کار برق صنعتی دارم

   1. سلام وقتتون بخیر .
    تحصیل در هلند گزینه خوبی هست براتون اما باید شرایط سنی، گپ تحصیلی و … رو ارزیابی کنیم تا بتونیم دقیقتر شما را راهنمایی کنیم .

 6. سلام وقت بخیر
  من مهندس برق مخابرات هستم و ۶سال سابقه کار در زمینه تعمیرات دستگاههای خودپرداز دارم که مرتبط با رشته برق الکترونیک هست میخاستم ببینم میتونم برای مهاجرت اقدام کنم؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله رشته و تخصص شما جزو تخصص های مورد نیاز کشور آلمان هست و امکان اخذ ویزای کار این کشور برای شما وجود داره.

 7. سلام من مهندس برق هستم 43سالمه مدرک کارشناسی برق قدرت دارم 22سال سابقه کارتوی بخش تعمیرات ابزار دقیق دارم
  ایا میتونم مهاجرت کنم ؟ بهترین کشور از نظر درآمد کدوم کشوره ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای رشته و مهارت شما کشور آلمان شرایط بسیار مناسبی دارد اما متاسفانه موسسه ما فایل هایی که در حال حاضر میپذیرد محدودیت سنی دارد.

 8. سلام بنده دارای مدرک کاردانی ابزاردقیق ودانشجوی ترم سوم کنترل ابزاردقیق هستم..متخصص برق صنعتی وتعمیرات لوازم خانگی دارای مجوز قانونی وگواهی مهارت…دارای سابقه ۱۱سال به عنوان تکنسین برق صنعتی در راه اهن هستم…ودارای سابقه ورزشی حرفه ای با حکم ومدرک..۳۳سن دارم ومتاهل دارای یک فرزند…چگونه میتوانم به کشور المان یه مهاجرت موفق با اینده شغلی مطمعن داشته باشم..
  همسرم دارای مدرک اریشگری هستن

  1. سلام وقتتون بخیر .
   مهارت شما مورد نیاز آلمان هست و امکان دریافت جاب آفر آلمان برای شما وجود داره برای بررسی دقیقتر شرایطتون پیشنهاد میکنیم اطلاعات تماستون رو در فرم ارزیابی وارد کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و راهنماییتون کنند .

 9. سلام وقتتون بخیر
  بنده مدرک کارشناسی مهندسی برق کنترل دارم با چند تا مدرک بین المللی plc و 10 سال سابقه کار برنامه نویسی واتوماسیون صنعتی 34 ساله میشه برای مهاجرت اقدام کرد؟
  به زبان خارجی تسلط ندارم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   درصورت ارائه مدارک فنی حرفه ای مرتبط با شغلتون و همکاری شما در خواندن زبان آلمانی امکان اقدام برای شما وجود خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *