بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا

بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا در سال 2022 چیست؟

کشور کانادا یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورهای برای مهاجرت است. این کشور در سال‌های گذشته به‌عنوان مهاجرپذیرترین کشور جهان شناخته شده و شرایط بسیار مناسبی را برای مهاجرین سراسر دنیا ایجاد کرده است. داشتن یک اقتصاد پویا، امکان کسب درآمد با حقوق بالا، موقعیت‌های شغلی مناسب، رفاه اجتماعی و غیره تنها بخشی از مزایای مهاجرت به کانادا است. اگر شما هم قصد دارید تا از طریق شغلی به این کشور مهاجرت کنید، لازم است تا در ابتدا با بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور کانادا

کانادا به‌ عنوان دومین کشور بزرگ جهان در شمال قاره امریکا واقع شده است. این کشور از ۱۳ ایالت مختلف تشکیل شده است و روابط بسیار خوبی با سایر کشورهای قدرتمند جهان دارد. کانادا در کنار داشتن طبیعت بسیار زیبا و چشم‌نواز شهرهای پیشرفته و جذابی دارد که می‌تواند رفاه بسیار مناسبی را برای شهروندان خود مهیا کند. از مهم‌ترین شهرهای این کشور می‌توان به اتاوا، تورنتو، کبک، مونترال، ونکوور و غیره اشاره کرد.

کانادا دارای مساحتی بالغ بر ۱۰ میلیون کیلومتر مربعی بوده و جمعیتی حدود ۳۸ میلیون ‌نفر را در خود جای ‌داده است. زبان رسمی مردم آن انگلیسی و فرانسوی بوده و واحد رسمی پول این کشور، دلار کانادا است. شهرهای شمالی کشور کانادا دارای آب‌وهوای سرد و خشک هستند و بیشتر جمعیت این کشور، در شهرهای جنوبی آن ساکن شده‌اند. باید بدانید که اقتصاد کانادا جزء برترین اقتصادهای جهان بوده و نرخ تورم و بیکاری در این کشور بسیار پایین است.

از سوی دیگر، به دلیل کمبود نیروی کار در کانادا، دولت این کشور شرایطی را مهیا کرده است تا افراد متخصص و خبره بتوانند برای کار به آن مهاجرت کنند. اگر شما هم قصد دارید تا چنین مهاجرتی را تجربه کنید، پیش از هر چیز باید با بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

آشنایی با کشور کانادا

بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا

آیا می‌دانستید که با دریافت مدرک فنی می‌توانید مهاجرت به کانادا را تجربه کنید؟ بله؛ دولت کانادا شرایطی را مهیا کرده است تا افرادی که مدرک فنی مناسبی در اختیار دارند، بتوانند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. از آنجایی که طیف گسترده‌ای از مدارک فنی و گواهینامه‌های مختلفی وجود دارند که امکان مهاجرت به این کشور را برای متقاضیان فراهم می‌کنند، پیدا کردن بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

منظور از بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا مدرکی است که نه تنها امکان کار در این کشور را برای شما فراهم ‌کند، بلکه بتواند باعث شود که درآمدهای بالایی را کسب کنید. به یاد داشته باشید که دولت کانادا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز سال آینده خود را برای مهاجران کاری منتشر می‌کند. مدرک فنی شما به ‌عنوان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا باید در این لیست وجود داشته باشد تا شرایط مهاجرتی برای شما ایجاد شود.

مزایای مهاجرت به کانادا به کمک مدرک فنی

در حقیقت، مزایای مهاجرت به کانادا به کمک مدرک فنی باعث شده است تا روزبه‌روز بر تعداد متقاضیان افزوده شود. اگر شما هم می‌خواهید از چنین مزایای استفاده کنید، بهتر است بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا را پیدا کنید. از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به این کشور از طریق مدرک فنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت شغلی بالا

از آنجایی که نرخ زاد و ولد در کانادا رو به کاهش است و تعداد افراد بازنشسته روزبه‌روز بیشتر می‌شود، این کشور به دنبال پر کردن موقعیت‌های کاری خود برای بیش از ۲۰ سال آینده بوده و شیوه‌های مختلف مهاجرت کاری را برای متقاضیان ایجاد کرده است. به همین دلیل، اکثر مشاغل موجود در کانادا دارای امنیت شغلی بسیار مناسبی هستند، به طوری که اگر شما بیمار یا ازکارافتاده شوید، دیگر نباید نگران از دست ‌دادن شغل خود باشید.

امکان کسب درآمد بیشتر

در صورتی ‌که شما هم بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا را داشته باشید، می‌توانید مطمئن باشید که در کنار امنیت شغلی، بالاترین میزان درآمد را کسب می‌کنید. به یاد داشته باشید که متوسط حقوق در کانادا حدوداً ۵۴.۶۳۰ دلار در سال است. البته این مورد به این بستگی دارد که در چه صنعتی و با چه سطح تخصصی کار می‌کنید. با این ‌حال، اکثر مشاغل موجود در کانادا دستمزدهای بهتری نسبت به کشور همسایه آن مانند آمریکا دارند.

ساعت کاری کمتر، مرخصی با حقوق بیشتر

اکثر افرادی که به‌ صورت تمام‌وقت در کانادا زندگی و کار می‌کنند، در هفته حدوداً ۳۶ تا ۴۰ ساعت از وقت خود را در دفتر کار می‌گذرانند. از آنجایی که میانگین ساعت کار جهانی حدوداً ۴۰ تا ۴۴ ساعت است، جای تعجبی ندارد که کانادا به ‌عنوان بهترین انتخاب برای مهاجرانی باشد که به دنبال کار می‌گردند. از سوی دیگر، کانادایی‌ها می‌توانند با حقوق بیشتری از تعطیلات برای گذراندن وقت خود با خانواده و دوستان استفاده کنند.

رضایت شغلی بالاتر

آن دسته از افرادی که بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا را کسب کرده‌اند، به‌ جرئت می‌گویند که کار در این کشور برای آن‌ها مناسب بوده است. کشور کانادا از لحاظ شادترین مردم جهان در بین ۲۰ کشور برتر قرار دارد. همچنین با وجود اینکه میانگین جهانی رضایت از کار ۶۵ درصد است؛ اما بیش از ۹۰ درصد از کانادایی‌ها ادعا می‌کنند که از محل کار خود راضی هستند.

مزایای مهاجرت به کانادا به کمک مدرک فنی

معرفی بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا

داشتن مدرک فنی می‌تواند به متقاضیان مهاجرت به کانادا کمک فراوانی کند. اکثر افراد با شرکت در دوره‌های کارآموزی می‌توانند به ‌سرعت مدرک فنی خودشان را کسب کنند و سپس با آن مدرک به دنبال یک کارفرما کانادایی باشند تا آن‌ها را برای کار در این کشور استخدام کند. از این‌ رو، ما در این قسمت قصد داریم تا برخی از بهترین مدارک فنی برای مهاجرت به کانادا را به شما معرفی کنیم. این مدارک عبارت‌اند از:

مدرک فنی لوله‌کشی

ازجمله بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا مدرک فنی لوله‌کشی است. افرادی که این مدرک را کسب می‌کنند،  در خصوص نصب و نگهداری لوله‌های آب در خانه‌ها، کارخانه‌ها یا مکان‌های دیگر اطلاعات زیادی دارند. اکثر لوله‌کش‌ها در صنعت ساخت ‌و ساز فعالیت می‌کنند، اما برای آن‌ها فرصت‌های زیادی در صنایع تولیدی، معدنی و نفت و گاز نیز وجود دارند.

اگرچه درصد بالایی از لوله‌کش‌ها در این کشور به مشاغل پیمانکاری می‌پردازند، اما این مدرک فنی ممکن است تنها در برخی از استان‌ها مورد نیاز باشد. با این ‌وجود، کمترین دستمزد لوله‌کش در کانادا، ۳۷.۴۴۰ دلار در سال و بیشترین دستمزد نیز ۸۴.۳۶۰ دلار است. از این ‌رو، میانگین حقوق یک لوله‌کش در کانادا برابر با ۶۴.۴۸۰ دلار در سال خواهد بود.

مدرک فنی اپراتور جرثقیل

در صورتی‌ که بتوانید با جرثقیل‌هایی که تجهیزات را بالا می‌برند و آن‌ها را در موقعیت‌های مناسب ساخت‌وساز قرار می‌دهند، کار کنید؛ موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی در کانادا در انتظار شما است. همچنین از آنجایی که این موقعیت‌ها دستمزدهای مناسبی دارند، می‌توان این مدرک فنی را نامزد مناسبی برای بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا دانست. شما می‌توانید مدرک خودتان را برای کار با جرثقیل‌های برقی یا متحرک دریافت کنید.

کمترین دستمزد یک اپراتور جرثقیل در کانادا حدوداً ۴۳.۶۸۰ دلار است. این در حالی است که بالاترین میزان دستمزد حدوداً ۹۵.۶۸۰ دلار خواهد بود. از این‌ رو، می‌توان حساب کرد که میانگین دستمزد یک اپراتور جرثقیل در کانادا برابر با ۶۶.۵۶۰ دلار در سال خواهد بود.

مدرک فنی برق‌کاری

یکی دیگر از مدارک فنی که می‌تواند کاندید مناسبی برای بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا باشد، مدرک فنی برق‌کاری است. افرادی که چنین مدرکی دارند، از مهارت کافی برای تعمیر و نصب انواع سیستم‌های الکتریکی برخوردار هستند. از دیگر توانایی این افراد می‌توان به تجزیه‌وتحلیل مدارهای مختلف، عیب‌یابی دستگاه‌های الکترونیکی، تعویض و تعمیر سیستم‌های برقی و غیره اشاره کرد. در صورتی ‌که شما هم دارای مدرک فنی برق‌کاری باشید، می‌توانید مسیر مهاجرتی خودتان را به کانادا هموار کنید.

حداقل دستمزد یک برق‌کار در کشور کانادا چیزی در حدود ۳۷.۴۴۰ دلار و بالاترین دستمزد آن ۸۹.۶۴۸ دلار در سال است. از این ‌رو، می‌توان گفت که میانگین دستمزد برق‌کاران در این کشور، ۶۲.۴۰۰ دلار خواهد بود.

مدرک فنی نجاری

نجاری یکی از شغل‌های مورد نیاز کشور کانادا است و هر ساله متقاضیان زیادی از طریق موقعیت‌های شغلی مرتبط با نجاری به کانادا مهاجرت می‌کنند. افرادی که دارای مدرک فنی نجاری هستند، مهارت لازم برای خواندن و پیاده‌سازی انواع نقشه‌های نجاری، طراحی و شکل ‌دادن به سازه‌های چوبی، تعمیر و بازسازی خانه‌های چوبی و غیره را خواهند داشت. یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت نجاران شهر کبک است.

کمترین دستمزد یک نجار در کانادا، ۳۸.۴۸۰ دلار و بیشترین دستمزد آن ۸۲.۸۸۸ دلار در سال است. بنابراین، می‌توان گفت که میانگین دستمزد نجاران در کانادا چیزی در حدود ۵۸.۲۴۰ دلار در سال خواهد بود. همین رقم قابل‌توجه باعث شده است تا نجاری نیز در لیست بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا قرار بگیرد.

مدرک فنی جوشکاری

جوشکاری از جمله مهارت‌ها و تخصص‌هایی است که تقریباً در هر گوشه و کناری به کار می‌آید. از انواع کارخانه‌ها و مؤسسه‌های صنعتی گرفته تا مشاغل مختلف دیگر، همه‌ و همه به یک فرد با توانایی جوشکاری حرفه‌ای نیاز دارند. از این ‌رو، افرادی که مدرک فنی جوشکاری داشته باشند، مسیر ساده‌ای را برای مهاجرت به کانادا پیش رو دارند. یک جوشکار حرفه‌ای می‌داند که چگونه فلزات را از طریق جوشکاری شکل داده یا برای سخت و تولید چیز دیگر آن‌ها را به هم متصل کنند.

کمترین میزان دستمزد جوشکار در کانادا ۳۷.۴۴۰ دلار و بیشتری دستمزد آن ۸۵.۴۸۸ دلار خواهد بود. با یک جمع و تفریق ساده می‌توان پی برد که میانگین دستمزد چنین موقعیت‌ شغلی، ۵۳.۰۴۰ دلار در سال است. از آنجایی که کشور کانادا در سال‌های آینده با کمبود شدید جوشکاری مواجه خواهد شد، مدرک جوشکاری به بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا بدل شده است.

مدرک فنی طراحی وب

یکی از بهترین و شاید پردرآمدترین مدارک فنی برای مهاجرت به کانادا، مدرک فنی طراحی وب است. با داشتن چنین مدرکی می‌توانید خودتان را به‌ سادگی برای ورود به موقعیت‌های شغلی بسیار متنوعی در کانادا آماده کنید. البته افرادی در این زمینه موفق خواهند شد که در کنار دانش فنی، خلاقیت جالب ‌توجهی داشته باشند. کمترین میزان دستمزد طراحان وب در کانادا، ۳۷.۴۴۰ دلار و بیشترین آن نیز ۹۲.۹۹۷ دلار در سال است؛ بنابراین، یک طراح وب در کانادا به ‌طور متوسط، چیزی در حدود ۶۲.۴۰۰ دلار در سال درآمد خواهد داشت.

مدرک فنی آرایشگری

شاید برای شما هم جالب ‌توجه باشد که مدرک فنی آرایشگری در لیست بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا قرار گرفته است. افرادی که بتوانند چنین مدرک فنی را کسب کنند، می‌توانند موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی را در کانادا به دست آورند.

فرقی نمی‌کند که مدرک آرایشگری شما برای آرایش کردن عروس در روز عروسی باشد یا گریم یک بازیگر سینما و تئاتر، یک میکاپ آرتیست می‌تواند به‌ سادگی مهاجرت به کانادا را در دستور کار خود قرار دهد. کمترین میزان دستمزد آرایشگران در کانادا ۱۶.۸۰ دلار برای یک ساعت است. در حالی‌ که یک آرایشگر حرفه‌ای می‌تواند بیش از ۴۰ دلار در ساعت نیز دستمزد داشته باشد.

معرفی بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا

سایر مدارک فنی مناسب برای مهاجرت به کانادا

با وجود فاکتورهای مختلف، انتخاب بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا سخت‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کنید. امکان کسب درآمد بالا، نیاز هرچه بیشتر کشور کانادا به تخصص مورد نظر، سادگی در دریافت مدرک، داشتن سابقه کار و غیره تنها بخشی از فاکتورهای مهم در انتخاب یک مدرک فنی مناسب برای مهاجرت به کانادا است. در قسمت قبل، به برخی از بهترین مدارک فنی برای مهاجرت به کانادا اشاره کردیم. از دیگر مدارک فنی جالب‌ توجه برای دریافت ویزای کاری کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدرک فنی میانگین میزان درآمد سالیانه
تکنسین مخابرات ۵۸.۲۴۰ دلار
برنامه‌نویسی ۵۹.۰۷۲ دلار
موسیقی ۶۵.۳۳۳ دلار
مهماندار هواپیما ۵۲.۰۰۰ دلار
انیماتور ۵۷.۱۳۸ دلار
حسابداری ۷۴.۳۶۰ دلار

 

مدارک فنی مناسب برای مهاجرت به کانادا

ادامه تحصیل در کانادا برای مهاجرت ارزان

لیست مشاغل خود اشتغالی کانادا

ویزای خود اشتغالی کشور کانادا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است؛ به طوری که متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند از امکانات بسیاری همچون سفر بدون محدودیت به بسیاری از کشور‌های جهان استفاده کنند. ما در این مقاله به طور کامل به نکات و مسائل مربوط به لیست مشاغل خود اشتغالی کانادا اشاره می‌کنیم.

جمع بندی

کشور کانادا یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق کار است. مزایای کاری در کانادا همچون امنیت شغلی بالا، دستمزد بالا و غیره موجب شده است تا متقاضیان مهاجرت از این کشور به شدت استقبال کنند. در صورتی ‌که شما بتوانید یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید، می‌توانید با ارائه مدرک فنی خود به موقعیت شغلی مورد نظر دست یابید.

فاکتورهای زیادی در انتخاب بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا وجود دارند. با این ‌وجود، از میان بهترین مدارک فنی برای مهاجرت به کانادا می‌توان به مدرک فنی لوله‌کشی، برق‌کاری، نجاری، جوشکاری و آرایشگری، موسیقی، حسابداری و غیره اشاره کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مزایای مهاجرت به کانادا به کمک مدرک فنی چیست؟
امنیت شغلی بالا امکان کسب درآمد بیشتر ساعت کاری کمتر، مرخصی با حقوق بیشتر رضایت شغلی بالاتر
میانگین درامد برخی شغل ها در کانادا چه مقدار است؟
تکنسین مخابرات ۵۸.۲۴۰ دلار برنامه‌نویسی ۵۹.۰۷۲ دلار موسیقی ۶۵.۳۳۳ دلار مهماندار هواپیما ۵۲.۰۰۰ دلار انیماتور ۵۷.۱۳۸ دلار حسابداری ۷۴.۳۶۰ دلار
داشتن مدرک فنی برای مهاجرت به کانادا چه اهمیتی دارد؟
داشتن مدرک فنی می‌تواند به متقاضیان مهاجرت به کانادا کمک فراوانی کند. اکثر افراد با شرکت در دوره‌های کارآموزی می‌توانند به ‌سرعت مدرک فنی خودشان را کسب کنند و سپس با آن مدرک به دنبال یک کارفرما کانادایی باشند تا آن‌ها را برای کار در این کشور استخدام کند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای