چک لیست سفر به انگلیس

چک لیست سفر به انگلیس

یکی از بهترین مقاصدی که برای سفر به خارج از کشور می‌توانید انتخاب کنید، انگلیس است. شهرهای زیبا، موزه‌های بسیار جالب و طبیعت جذاب این کشور باعث شده‌اند هرساله افراد زیادی انگلیس را مقصدی برای سفرهای خود انتخاب کنند. این انتخاب هوشمندانه می‌تواند تجربه بسیار لذت‌بخشی برای شما باشد؛ البته به شرطی که به چک لیست سفر به انگلیس فکر کرده باشید.

برای اینکه در طول سفر با مشکلی مواجه نشوید لازم است لیستی از وسایلی که در طول سفر به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید را از قبل آماده کرده باشید تا چیزی فراموشتان نشود. اگر در مورد مدارک مورد نیاز برای سفر به انگلیس تردید دارید می‌توانید از کارشناسان مؤسسه هرمس اپلای راهنمایی بخواهید. این مجموعه با دپارتمان‌ های مستقل مشاوره می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. در ادامه این مطلب مروری کلی بر وسایل ضروری سفر به انگلیس داریم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا برای سفر به انگلیس نیاز به تهیه یک چک لیست داریم؟

منظور از چک لیست سفر به انگلیس لیستی از وسایل ضروری است که شما احتمال می‌ دهید در طول سفرتان به آن‌ها نیاز خواهید داشت. به‌ احتمال زیاد این کار را برای بسیاری از سفرهای دیگر نیز انجام داده‌اید. قبل از شروع سفر تمام وسایل مورد نیاز را خود را مرور کرده و چیزهایی که در آخر باید بردارید را در لیستی بنویسید. اگر در مقصد یادتان بیاید که وسیله‌ای را جا گذاشته‌ اید چاره‌ ای ندارید؛ به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از شروع سفر چک‌ لیستی از وسایل ضروری خود تهیه کنید.

این چک لیست باتوجه‌ به مقصد مورد نظر شما و داخلی یا خارجی بودن آن بسیار متفاوت است. همچنین فصلی که برای سفر انتخاب کرده‌اید روی وسایلی که باید به همراه داشته باشید بسیار اثر دارد. پس قبل از تهیه این چک لیست بهتر است در مورد وضعیت آب‌وهوایی این کشور در بازه زمانی سفر خود تحقیق کنید.

چرا برای سفر به انگلیس نیاز به تهیه یک چک لیست داریم؟چرا برای سفر به انگلیس نیاز به تهیه یک چک لیست داریم؟

چه چمدان یا ساکی در طول سفر به انگلیس برای شما مناسب است؟

قبل از جمع کردن وسایل خود باید به این فکر کرده باشید که می‌ خواهید آن‌ها را داخل چه چمدان یا ساکی قرار دهید. برای تصمیم‌ گیری دراین‌ رابطه بهتر است اول کمی در مورد محدودیت‌ های خطوط هوایی خودتان تحقیق کنید. باید بدانید در این پرواز اجازه دارید چند چمدان به همراه داشته باشید و چه محدودیت وزنی برای هر فرد لحاظ شده است؟ در برخی از خطوط هوایی با پرداخت هزینه اضافه‌ بار مجاز به حمل بار بیشتر هستید.

دقت کنید مدت‌ زمان اقامت شما در انگلیس چقدر است و بر اساس آن در مورد تهیه چک لیست سفر به انگلیس فکر کنید. حالا از روی این لیست می‌توانید به نتیجه برسید چمدانی که لازم دارید باید در چه اندازه‌ای باشد. بهتر است یک کیف سبک یا کوله‌ پشتی نیز به همراه داشته باشید تا وسایلی که در طول پرواز نیاز دارید را در آن بگذارید.

مدارکی که در سفر به انگلیس باید به همراه داشته باشید

سفرهای خارجی متفاوت از سفرهای داخلی هستند و شما بدون داشتن مدارک لازم امکان ورود به این کشور را نخواهید داشت. در زمان تهیه چک لیست سفر به انگلیس باید حتماً دقت خاصی روی مدارک مورد نیاز داشته باشید. در اینجا به مدارکی که باید آماده کنید اشاره شده است:

 • ویزای سفر به انگلیس
 • دعوت‌ نامه معتبر برای انگلیس
 • نشان دادن تمکن مالی، مانند یک گردش بانکی قابل‌ قبول یا سند ملک.
 • اگر هدف شما از سفر به انگلیس انجام درمان‌ های پزشکی است باید مدارک درمانی خود را همراه داشته باشید.
 • گذرنامه فرد متقاضی که یک سال اعتبار داشته باشد و یا یک سند مسافرتی معتبر که حداقل یک صفحه از آن خالی باشد، نیاز خواهد بود.
 • گذرنامه‌ های قبلی یا کارت پرواز و برگه‌ های ویزای الکترونیک فرد متقاضی نیز باید تحویل داده شوند.
 • دو قطعه عکس استاندارد در سایز عکس پاسپورت
 • اصل و ترجمه شناسنامه فرد و همراهان

مدارکی که در سفر به انگلیس باید به همراه داشته باشید

مقررات ورود خودرو به انگلیس و رانندگی در این کشور

با شنیدن مسیرهای زمینی سفر اغلب به یاد سفر با قطار یا خودرو می‌افتید؛ اما باید بدانید از ایران نمی‌توانید با خودروی شخصی به انگلیس سفر داشته باشید. همچنین مسیر مستقیمی برای سفر با قطار نیز وجود ندارد و شما برای استفاده از راه‌ آهن باید در کشورهای دیگر توقف داشته باشید. هزینه سفر انگلیس در سفر هوایی کمتر است؛ زیرا شما در زمان استفاده از قطار مجبور هستید در چندین نقطه مختلف توقف داشته و هزینه بلیت پرداخت کنید.

در مورد رانندگی در انگلیس نیز باید بدانید این کشور قوانین بسیار سختی دارد. اگر دوست دارید رانندگی در این کشور را تجربه کنید حتماً قبل از شروع چند بار با دوچرخه در خیابان‌ های آن تردد داشته باشید. جهت رانندگی در این کشور از سمت چپ و برعکس ایران است و ازآنجایی‌ که عادت به این سبک رانندگی ندارید احتمال دارد دچار سردرگمی شوید و به دردسر بیفتید. می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای در مورد اعتبار گواهینامه ایرانی در کشور انگلیس سؤال کنید.

مقررات ورود خودرو به انگلیس و رانندگی در این کشور

آیا امکان بردن حیوانات خانگی به انگلیس وجود دارد؟

زمانی که در حال آماده کردن چک لیست سفر به انگلیس هستید مسلماً حیوان خانگی‌ تان را فراموش نمی‌کنید. قوانین انگلیس برای کسانی که قصد دارند با حیوان خانگی خود به سفر بروند کمی پیچیده است و می‌ تواند آن‌ها را دچار مشکل سازد. شما نمی‌ توانید حیوانتان را همراه با خود ببرید و حتماً باید از طریق کارگو برای این کار اقدام کنید. یکی از مهم‌ ترین شروط انتقال حیوان خانگی داشتن میکروچیپ است؛ میکروچیپی که بر اساس استانداردهای بریتانیا باشد.

در چک لیست خود حتماً کامل کردن واکسن‌های حیوان خانگی‌تان را اضافه کنید. واکسن هاری از جمله واکسیناسیون‌های ضروری است که برای ورود حیوان خانگی به انگلیس باید حتماً انجام شده باشد. همچنین لازم است بر اساس استانداردهای این کشور مستندات درمان ضد انگلی حیوان خود را ارائه کنید. تمام فرم‌های لازم که از سوی دولت انگلستان ارائه شده‌اند را تکمیل کرده و با کامل کردن اطلاعات حیوان در مرکز پذیرش حیوانات در فرودگاه، مجوز ورود او را دریافت کنید.

انتخاب لباس برای سفر به کشور انگلستان

انتخاب لباس شاید برای شما یکی از سخت‌ترین مراحل باشد. از طرفی دوست ندارید در مقصد مجبور شوید زمان خود را برای خرید لباس بگذارید و از سمت دیگر نگران هزینه‌های مربوط به اضافه‌بار هستید. برای اینکه بتوانید لباس‌های مناسبی را در چک لیست سفر به انگلیس اضافه کنید حتماً از قبل از یک وب‌سایت آب‌وهوا دیدن کرده و میانگین دمای مقصد را در طول زمان اقامت خود بررسی کنید. پس از اینکه تمام موارد لازم را در چک لیست خود یادداشت کردید می‌توانید آن‌ها را بیرون بیاورید و در جایی بگذارید.

حالا همه لباس‌ها را جلوی خودتان دارید و بهتر می‌توانید در مورد آن‌ها تصمیم‌ گیری کنید. برای سفر به انگلیس حتماً یک لباس ضدآب جمع‌ وجور همراه خود داشته باشید. برای اینکه ظاهرتان خوب دیده شده و مجبور نشوید مدت‌ زمان زیادی را صرف ست کردن رنگ‌های لباس‌های مختلف با هم کنید، پیشنهاد می‌شود لباس‌ های ساده‌ای را انتخاب کنید که رنگ‌ آن به‌ راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود. همچنین داشتن یک پلیور نازک پیشنهاد بدی در سفر به انگلیس نیست.

انتخاب لباس برای سفر به کشور انگلستان

لباس‌هایی که در طول پرواز برای شما مناسب هستند

پرواز به کشور انگلستان چند ساعت زمان می‌برد و در طول این مدت باید لباسی بپوشید که در آن احساس راحتی داشته باشید؛ به همین دلیل هنگام تهیه چک لیست سفر به انگلیس حتماً لباس‌هایی که در طول پرواز نیاز دارید را در نظر داشته باشید. هرگز از لباس‌ های گران‌ قیمت در طول پرواز استفاده نکنید؛ زیرا اگر چیزی روی لباستان بریزد بسیار ناراحت خواهید شد. حتی اگر هوا در مقصد گرم است باز هم به شما پیشنهاد می‌کنیم یک لباس گرم همراه داشته باشید؛ زیرا اغلب فضای داخل کابین و فضای داخلی فرودگاه‌ ها دمای خنکی دارد.

از لباس‌ هایی که پارچه‌های زبر و خشن دارند در طول پرواز استفاده نکنید. این پارچه‌ها در مدت‌ زمان طولانی می‌توانند باعث تحریک پوست شوند و برای شما آزاردهنده هستند. همچنین انتخاب کفش مناسب برای پرواز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. کفشی بپوشید که راه رفتن با آن برای شما آسان باشد. کفش‌های اسپرت و راحتی انتخاب مناسبی برای زمان پرواز هستند. همچنین هرگز از عطرهای تند استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است برای دیگران آزاردهنده باشد.

چند نکته برای انتخاب کفش و اکسسوری در سفر به انگلیس

اگر قصد شرکت در رویداد خاصی را دارید حتماً لباسی را متناسب با آن فضا انتخاب کنید. به‌ عنوان‌ مثال اگر برنامه دارید در یک رستوران شیک غذا بخورید باید لباسی متناسب با آن محیط را در چک لیست خود داشته باشید. دقت کنید نیازی نیست در زمان سفر به انگلیس کفش زیاد همراه داشته باشید، دو یا سه جفت کفش در طول سفر برای شما کافی است. بهتر است برای این سفر کفش‌های سفید را انتخاب نکنید.

یک کفش برای پیاده‌ روی‌ های عادی، یک کفش برای روزهای بارانی و یک کفش برای مناسبت‌های خاص کافی است. می‌توانید برای جذاب‌تر کردن ظاهر خود در چک لیست سفر به انگلیس جواهراتی را اضافه کنید که با لباس‌های شما هماهنگ هستند. دقت کنید جواهرات انتخابی شما استحکام خوبی داشته باشند تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.

وسایل الکتریکی که در طول سفر به انگلیس به آن نیاز پیدا می‌ کنید

امروزه وسایل الکترونیکی یکی از اصلی‌ ترین مواردی هستند که باید در زمان سفرهای خارجی و داخلی همراه خود داشته باشید. محال است اضافه کردن مواردی مانند گوشی تلفن همراه یا دوربین را در چک لیست سفر به انگلیس فراموش کنید. باتوجه‌ به شرایط کاری‌تان امکان دارد نیاز به وسایل دیگری مانند لپ‌تاپ نیز داشته باشید. در ادامه لیستی از وسایل الکترونیکی لازم در سفر به انگلیس را مشاهده می‌کنید:

 • تلفن هوشمند و همچنین یک سیم‌ کارت اعتباری برای استفاده بسیار ضروری هستند. بهتر است سیم‌ کارت اعتباری همین منطقه را خریداری کنید تا بتوانید در طول سفر خود از اینترنت پرسرعت استفاده داشته باشید.
 • لپ‌ تاپ: اگر در طول اقامت خود مجبور هستید کار خاص و پیچیده‌ای را انجام دهید می‌توانید به‌ جای تبلت یک لپ‌ تاپ همراه داشته باشید.
 • دوربین: دوربین دیجیتال یکی از لازمه‌های سفر برای افرادی است که به عکاسی علاقه دارند. بهتر است یک دوربین کوچک و حرفه‌ای همراه داشته باشید.
 • تبلت: تبلت‌ها سبک بوده و به‌راحتی قابل‌حمل هستند و می‌توانند در کارهای زیادی به شما کمک کنند.
 • چند راهی برق، شارژر، هندزفری، دوشاخه و پاوربانک از دیگر ضروریات هستند.
 • مبدل برق: دو شاخه‌ها در برخی از کشورها متفاوت هستند و با ولتاژ دیگری کار می‌کنند. به حتماً دلیل حتماً برای شارژ وسایل خود یک مبدل به همراه داشته باشید.

وسایل الکتریکی که در طول سفر به انگلیس به آن نیاز پیدا می‌ کنید

لوازم بهداشتی مورد نیاز در سفر به انگلیس

بخش مهمی از چک لیست شما را لوازم بهداشتی تشکیل می‌دهند که در مقصد به آن نیاز خواهید داشت. اغلب افراد برای سفر به انگلیس هتل را انتخاب می‌کنند و بخشی از اقلام بهداشتی در آن موجود است؛ اما برای اطمینان بهتر است وسایل شخصی بهداشتی خود را به همراه داشته باشید. همچنین لیست تمام داروهای ضروری‌تان را در وسایل مورد نیاز برای سفر به انگلیس اضافه کنید تا در زمان سفر دچار مشکل نشوید. لیست زیر به شما کمک می‌کند وسایل ضروری را فراموش نکنید:

 • مسواک و خمیردندان
 • داروهای شخصی و ضروری
 • قرص‌های ضد حساسیت و قرص‌های ویتامین
 • کرم‌ های ضدآفتاب
 • کرم ضد سوختگی
 • اسپری‌ های ضد نیش حشرات
 • عینک‌ طبی یا لنز
 • عینک‌ آفتابی
 • جعبه کمک‌ های اولیه
 • دستمال مرطوب
 • دستمال‌ کاغذی
 • کرم‌ های مرطوب‌ کننده
 • شامپو و صابون
 • ادکلن و اسپری
 • شانه و برس
 • گیره مو
 • حوله
 • ناخن‌ گیر
 • سشوار سفری
 • نخ و سوزن
 • تیغ
 • افترشیو و ماشین ریش‌ تراش

لوازم مربوط به طبیعت‌ گردی

اگر در زمان سفر به انگلیس قصد دارید کمی طبیعت‌ گردی نیز داشته باشید باید برای این کار مجهز شوید. مواردی مانند کیسه‌ خواب یا چادر را بهتر است در همان کشور مقصد خریداری کنید. به‌ طورکلی می‌توان گفت برای طبیعت‌ گردی باید اقلام زیر را در چک لیست سفر به انگلیس بگنجانید:

 • بطری آب
 • کیسه‌ زباله
 • طناب
 • چاقو
 • چراغ‌ قوه
 • باتری اضافه
 • هدلایت
 • دوربین چشمی
 • قطب‌ نما
 • جی‌ پی‌ اس
 • پاوربانک
 • عصای کوهنوردی
 • کفش مخصوص
 • آتش زنه
 • فندک

لوازم مربوط به طبیعت‌ گردی

چک لیست سفر به ایتالیا

چک لیست سفر به ایتالیا

تهیه کردن چک لیست مناسب یکی از آن مواردی است که همه ما پیش از مهاجرت به دنبال آن هستیم.

سخن آخر

انگلیس یکی از بهترین مقاصد برای تفریح و سفر است. جاذبه‌های گردشگری این کشور بسیار هستند. برای اینکه در طول سفر به انگلیس با مشکل مواجه نشوید لازم است از قبل لیستی از وسایلی که در طول سفر مورد نیاز شما خواهند بود را آماده کنید.

چک لیست سفر به انگلیس باید شامل تمام چیزهایی که مورد نیازتان می‌شود باشد، از لباس گرفته تا داروها و مدارکی که باید همراه داشته باشید. اگر برای دریافت ویزا و سفر به این کشور مشکل دارید می‌توانید از کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای کمک بخواهید. این مجموعه شما را در تمام روند اخذ ویزا همراهی می‌کند. همچنین برای دریافت خدمات مهاجرتی نیز می‌توانید با این مجموعه در تماس باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دلیل اهمیت چک لیست چیست؟
زیرا به ما کمک می‌‌کند که از به همراه داشتن وسایل اطمینان پیدا کنیم؛ به همین دلیل باید یک چک لیست شخصی داشته باشید.
چه مدارک هویتی را باید در چک لیست خود بنویسیم؟
•ویزای سفر به انگلیس •دعوت‌ نامه معتبر برای انگلیس •نشان دادن تمکن مالی، مانند یک گردش بانکی •مدارک درمانی •گذرنامه فرد متقاضی •گذرنامه‌ های قبلی یا کارت پرواز و برگه‌های ویزای الکترونیک •دو قطعه عکس استاندارد در سایز عکس پاسپورت •اصل و ترجمه شناسنامه فرد و همراهان
چه چک لیستی، چک لیست خوب محسوب میشود؟
چک لیستی که تمام موارد اعم از وسایل الکترونیکی،‌ خوراکی، البسه و… را دارا باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای