بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟

برنده شدن در لاتاری

شرکت در لاتاری آمریکا این شانس را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا برای دریافت گرین کارت این کشور اقدام کنند. از آن جایی که هرساله تعداد افراد زیادی در تلاش هستند تا ویزای کشور امریکا را به دست بیاورند، ممکن است شانس کمی برای برنده‌شدن در لاتاری داشته باشید. اما این به معنی نداشتن شانس نیست! پس بهتر است تا بخت خودتان را آزمایش کنید. درهرصورت اگر شما هم جز افراد خوش‌شانس لاتاری باشید، آیا می‌دانید که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟ اجازه دهید تا ما شما را راهنمایی کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با لاتاری و شرایط ورود به آمریکا

از آن جایی که کشور امریکا در حال حاضر به‌عنوان بهترین و مناسب‌ترین کشور برای مهاجرت و زندگی است، مسیرهایی که در نهایت منجر به اخذ اقامت این کشور می‌شوند نیز بسیار شلوغ هستند! از سوی دیگر شرایط سخت و پیچیده دولت امریکا برای اعطا ویزای این کشور به متقاضیان باعث شده است تا افراد زیادی توانایی رقابت برای کسب ویزای آمریکا را نداشته باشند. اما در این میان دولت امریکا از یک روش مهاجرتی مناسب برای اعطا ویزا به افراد متقاضی رونمایی کرده است.
لاتاری در واقع یک قرعه‌کشی بوده که برندگان این قرعه‌کشی می‌توانند بعد از پشت سر گذاشتن مراحلی، نسبت به دریافت ویزا و گرین کارت خود، اقدام کنند. از آن جایی که این مسیر یکی از ساده‌ترین مسیرهای مهاجرت به امریکا است، تعداد شرکت‌کنندگان در لاتاری نیز بسیار زیاد است و دولت امریکا تنها به 50000 نفر اول، ویزا اعطا می‌کند. اما اگر شما کمی خوش‌شانس باشید و در این قرعه‌کشی برنده شوید، اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟

اگر چنانچه نمیدانید که چگونه میتوان در لاتاری شرکت کرد میتوانید از مقاله زیر ثبت نام آن را یاد بگیرید .

آموزش ثبت نام لاتاری 2023

با برنده‌شدن در لاتاری، گرین کارت آمریکا را کسب کنید

اعلام نتایج لاتاری امریکا

اما پیش از اینکه در خصوص این نکته که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد صحبت کنیم، اجازه دهید تا شما را با نحوه اطلاع یافتن از نتایج لاتاری آشنا کنیم. در همین ابتدا باید اشاره کرد که شرکت کردن در این قرعه‌کشی هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت و شما با ورود به وب‌سایت لاتاری و واردکردن اطلاعات خود، می‌توانید در لاتاری ثبت‌نام کنید.
برندگان این قرعه‌کشی معمولاً 7 ماه پس از ثبت‌نام خود، می‌توانند نسبت به اعلام نتایج لاتاری اقدام کنند. بازه زمانی ثبت‌نام لاتاری از اکتبر تا نوامبر بوده و برندگان در ماه می یا اردیبهشت‌ماه سال بعد، مشخص می‌شوند. برای اطلاع از نتایج لاتاری نیز تنها باید به وب‌سایت آن مراجعه کرده و پس از واردکردن کد تأییدیه که بعد از ثبت‌نام دریافت کردید، نسبت به اطلاع از نتایج لاتاری اقدام کنید.

هرچه سریع‌تر نسبت به درخواست ویزا پس از برنده‌شدن اقدام کنید

بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟

اولین کاری که بعد از برنده‌شدن در لاتاری آمریکا باید انجام دهید این است که هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت نوبت و وقت سفارت آمریکا اقدام کنید. درصورتی‌که شما هم جز برندگان خوش‌شانس لاتاری باشید، به شما یک شماره یا کد داده می‌شود که رتبه شما را در بین 50000 نفر مشخص می‌کند. دلیل این که اصرار داریم پس از قرعه‌کشی هرچه سریع‌تر اقدام کنید به این دو دلیل است:


1- درخواست ویزا شما باید مورد بررسی مقامات آمریکایی قرار بگیرد و ویزای شما باید تا پایان سال مالی که برای آن انتخاب شده‌اید، صادر شود. طی شدن این مراحل نیازمند مدت‌زمان زیادی خواهد بود.


2- تعداد افرادی که برای لاتاری انتخاب می‌شوند، بیشتر از تعداد ویزاهای موجود خواهد بود. اگر شما عجله نکنید، ممکن است برای شما ویزایی باقی نماند.


دولت امریکا هرساله چیزی در حدود 120000 نفر را به‌عنوان برنده لاتاری معرفی می‌کند، اما تنها به 50000 نفر اول این قرعه‌کشی که سریع‌تر مراحل خود را طی کرده باشند، ویزا اعطا می‌کند. پس اگر می‌خواهید بدانید که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد، اولین پاسخ این است: عجله کنید! عجله! ما در ادامه در خصوص تمامی مراحلی که بعد از برنده‌شدن لاتاری نیاز است انجام دهید، صبحت می‌کنیم.

ارسال درخواست ویزا

زمانی که مطلع شدید برنده لاتاری آمریکا شده‌اید، به شما یک عدد تعلق می‌گیرد که مشخص می‌کند چه زمانی می‌توانید برای ویزای خود اقدام کنید. در اواخر ماه می، یا اردیبهشت ما، می‌توانید بولتن ویزای وزارت امور خارجه آمریکا را بررسی کرده تا متوجه شوید چه زمانی می‌توانید درخواست خودتان را برای کسب ویزا ارسال کنید. اولین ویزا در 1 اکتبر، اولین روز از سال مالی دولت ایالات متحده در دسترس خواهد بود و شما می‌توانید درخواست خود را حداکثر به 90 روز قبل از موعد مقرر ارسال کنید.

باید باتوجه‌به نوبت خود، درخواست ویزای خود را ثبت کنید

اگر خارج از ایالات متحده هستید

اکثر قریب به‌اتفاق افرادی که در لاتاری شرکت می‌کنند، در ایالات متحده امریکا حضور ندارند و نمی‌دانند که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد. این افراد بعد از ارسال درخواست ویزا، باید از طریق کنسولگری ایالات متحده در کشور خود برای دریافت گرین کارت اقدام کنند. به‌محض اینکه متوجه شدید ویزا شما در دسترس قرار گرفته است، باید فرم DS-260 را به مرکز ملی ویزا ارسال کنید.
پس از رسیدگی، درخواست شما به کنسولگری ایالات متحده فرستاده می‌شود تا وقت مصاحبه ویزا تعیین شود. اگر تمام شرایط لازم را داشته باشید و در مصاحبه به‌خوبی ظاهر شوید، ویزا شما صادر خواهد شد.
از آن جایی که سفارت ایالات متحده امریکا در ایران وجود ندارد، نیاز است تا شما درخواست خود را به کنسولگری یکی از کشورهای همسایه، مانند ترکیه، امارات، قطر، ارمنستان و یا دیگر کشورها ارسال کنید؛ ازاین‌رو در زمان مصاحبه نیاز است تا به کشور موردنظر سفرکرده و در جلسه مصاحبه شرکت کنید.

مراجعه به پزشک معتمد

همچنین برندگان نیاز است تا چند روز قبل از مراجعه به کنسولگری امریکا، به پزشک معتمد این کشور مراجعه کرده و مراحل درمانی و پزشکی را پشت سر بگذارند. در این مرحله ممکن است واکسن‌های زده شده فرد متقاضی چک شده و در صورت نزدن واکسن، آن‌ها را تزریق کرد.

مدارک لازم برای صدور ویزای امریکا را جمع‌آوری کنید

مدارک موردنیاز برای صدور گرین کارت امریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری

درصورتی‌که شما در لاتاری برنده شده‌اید و می‌خواهید بدانید که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد، باید بدانید که نیاز است تا تمامی مدارک خواسته شده را در زمان و موعد مقرر ارسال کنید. این مدارک عبارت خواهند بود از:

مدارک موردنیاز برای صدور گرین کارت امریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری

• کپی پاسپورت
• شناسنامه
• گواهی پلیس و عدم سو پیشینه برای افراد بالای 16 سال
• گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
• گواهی طلاق (در صورت نیاز)
• سوابق نظامی

نتیجه‌گیری

شما می‌توانید با برنده‌شدن در لاتاری آمریکا، بعد از گذراندن مراحلی، گرین کارت این کشور را به دست بیاورید. اگر می‌خواهید بدانید که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد، باید اشاره کرد که اول‌ازهمه نیاز است تا هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را صورت دهید. بعد از دریافت شماره رتبه‌بندی، منتظر باشید تا زمان درخواست ویزای شما فرابرسد. پس از آن‌وقت کنسولگری شما مشخص شده و نیاز است تا در تست‌های پزشکی و مصاحبه سفارت، حاضر شوید.

مقاله پیشنهادی : آموزش ثبت نام لاتاری 2023

سوالات متداول

بازه زمانی ثبت‌نام لاتاری از اکتبر تا نوامبر بوده و برندگان در ماه می یا اردیبهشت‌ماه سال بعد، مشخص می‌شوند.

• کپی پاسپورت
• شناسنامه
• گواهی پلیس و عدم سو پیشینه برای افراد بالای 16 سال
• گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
• گواهی طلاق (در صورت نیاز)
• سوابق نظامی

1- درخواست ویزا شما باید مورد بررسی مقامات آمریکایی قرار بگیرد و ویزای شما باید تا پایان سال مالی که برای آن انتخاب شده‌اید، صادر شود. طی شدن این مراحل نیازمند مدت‌زمان زیادی خواهد بود.
2- تعداد افرادی که برای لاتاری انتخاب می‌شوند، بیشتر از تعداد ویزاهای موجود خواهد بود. اگر شما عجله نکنید، ممکن است برای شما ویزایی باقی نماند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *