بعد از برنده‌ شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟

بعد از برنده‌ شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟

شرکت در لاتاری آمریکا این شانس را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا برای دریافت گرین کارت این کشور اقدام کنند. از آن جایی که هرساله تعداد افراد زیادی در تلاش هستند تا ویزای کشور امریکا را به دست بیاورند، ممکن است شانس کمی برای برنده‌ شدن در لاتاری داشته باشید. اما این به معنی نداشتن شانس نیست! پس بهتر است تا بخت خودتان را آزمایش کنید. درهرصورت اگر شما هم جز افراد خوش‌ شانس لاتاری باشید، آیا می‌دانید که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟ اجازه دهید تا ما شما را راهنمایی کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با لاتاری و شرایط ورود به آمریکا

از آن جایی که کشور امریکا در حال حاضر به‌عنوان بهترین و مناسب‌ ترین کشور برای مهاجرت و زندگی است، مسیرهایی که در نهایت منجر به اخذ اقامت این کشور می‌شوند نیز بسیار شلوغ هستند! از سوی دیگر شرایط سخت و پیچیده دولت امریکا برای اعطا ویزای این کشور به متقاضیان باعث شده است تا افراد زیادی توانایی رقابت برای کسب ویزای آمریکا را نداشته باشند. اما در این میان دولت امریکا از یک روش مهاجرتی مناسب برای اعطا ویزا به افراد متقاضی رونمایی کرده است.
لاتاری در واقع یک قرعه‌ کشی بوده که برندگان این قرعه‌ کشی می‌توانند بعد از پشت سر گذاشتن مراحلی، نسبت به دریافت ویزا و گرین کارت خود، اقدام کنند. از آن جایی که این مسیر یکی از ساده‌ ترین مسیرهای مهاجرت به امریکا است، تعداد شرکت‌ کنندگان در لاتاری نیز بسیار زیاد است و دولت امریکا تنها به ۵۰۰۰۰ نفر اول، ویزا اعطا می‌کند. اما اگر شما کمی خوش‌ شانس باشید و در این قرعه‌ کشی برنده شوید، اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که بعد از برنده‌ شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟ اگر چنانچه نمیدانید که چگونه میتوان در لاتاری شرکت کرد میتوانید از مقاله زیر ثبت نام آن را یاد بگیرید .

اعلام نتایج لاتاری امریکا

اما پیش از اینکه در خصوص این نکته که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد صحبت کنیم، اجازه دهید تا شما را با نحوه اطلاع یافتن از نتایج لاتاری آشنا کنیم. در همین ابتدا باید اشاره کرد که شرکت کردن در این قرعه‌ کشی هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت و شما با ورود به وب‌ سایت لاتاری و واردکردن اطلاعات خود، می‌توانید در لاتاری ثبت‌نام کنید.
برندگان این قرعه‌ کشی معمولاً ۷ ماه پس از ثبت‌ نام خود، می‌توانند نسبت به اعلام نتایج لاتاری اقدام کنند. بازه زمانی ثبت‌ نام لاتاری از اکتبر تا نوامبر بوده و برندگان در ماه می یا اردیبهشت‌ماه سال بعد، مشخص می‌شوند. برای اطلاع از نتایج لاتاری نیز تنها باید به وب‌ سایت آن مراجعه کرده و پس از واردکردن کد تأییدیه که بعد از ثبت‌ نام دریافت کردید، نسبت به اطلاع از نتایج لاتاری اقدام کنید.

بعد از برنده‌ شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد؟

اولین کاری که بعد از برنده‌شدن در لاتاری آمریکا باید انجام دهید این است که هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت نوبت و وقت سفارت آمریکا اقدام کنید. درصورتی‌که شما هم جز برندگان خوش‌شانس لاتاری باشید، به شما یک شماره یا کد داده می‌شود که رتبه شما را در بین ۵۰۰۰۰ نفر مشخص می‌کند. دلیل این که اصرار داریم پس از قرعه‌کشی هرچه سریع‌تر اقدام کنید به این دو دلیل است:

۱- درخواست ویزا شما باید مورد بررسی مقامات آمریکایی قرار بگیرد و ویزای شما باید تا پایان سال مالی که برای آن انتخاب شده‌اید، صادر شود. طی شدن این مراحل نیازمند مدت‌ زمان زیادی خواهد بود.

۲- تعداد افرادی که برای لاتاری انتخاب می‌شوند، بیشتر از تعداد ویزاهای موجود خواهد بود. اگر شما عجله نکنید، ممکن است برای شما ویزایی باقی نماند.

دولت امریکا هرساله چیزی در حدود ۱۲۰۰۰۰ نفر را به‌عنوان برنده لاتاری معرفی می‌کند، اما تنها به ۵۰۰۰۰ نفر اول این قرعه‌ کشی که سریع‌تر مراحل خود را طی کرده باشند، ویزا اعطا می‌کند. پس اگر می‌خواهید بدانید که بعد از برنده‌ شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد، اولین پاسخ این است: عجله کنید! عجله! ما در ادامه در خصوص تمامی مراحلی که بعد از برنده‌شدن لاتاری نیاز است انجام دهید، صبحت می‌کنیم.

ارسال درخواست ویزا

زمانی که مطلع شدید برنده لاتاری آمریکا شده‌اید، به شما یک عدد تعلق می‌گیرد که مشخص می‌کند چه زمانی می‌توانید برای ویزای خود اقدام کنید. در اواخر ماه می، یا اردیبهشت ما، می‌توانید بولتن ویزای وزارت امور خارجه آمریکا را بررسی کرده تا متوجه شوید چه زمانی می‌توانید درخواست خودتان را برای کسب ویزا ارسال کنید. اولین ویزا در ۱ اکتبر، اولین روز از سال مالی دولت ایالات متحده در دسترس خواهد بود و شما می‌توانید درخواست خود را حداکثر به ۹۰ روز قبل از موعد مقرر ارسال کنید.

اگر خارج از ایالات متحده هستید

اکثر قریب به‌ اتفاق افرادی که در لاتاری شرکت می‌کنند، در ایالات متحده امریکا حضور ندارند و نمی‌دانند که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد. این افراد بعد از ارسال درخواست ویزا، باید از طریق کنسولگری ایالات متحده در کشور خود برای دریافت گرین کارت اقدام کنند. به‌محض اینکه متوجه شدید ویزا شما در دسترس قرار گرفته است، باید فرم DS-260 را به مرکز ملی ویزا ارسال کنید.
پس از رسیدگی، درخواست شما به کنسولگری ایالات متحده فرستاده می‌شود تا وقت مصاحبه ویزا تعیین شود. اگر تمام شرایط لازم را داشته باشید و در مصاحبه به‌خوبی ظاهر شوید، ویزا شما صادر خواهد شد.
از آن جایی که سفارت ایالات متحده امریکا در ایران وجود ندارد، نیاز است تا شما درخواست خود را به کنسولگری یکی از کشورهای همسایه، مانند ترکیه، امارات، قطر، ارمنستان و یا دیگر کشورها ارسال کنید؛ ازاین‌رو در زمان مصاحبه نیاز است تا به کشور موردنظر سفرکرده و در جلسه مصاحبه شرکت کنید.

مراجعه به پزشک معتمد

همچنین برندگان نیاز است تا چند روز قبل از مراجعه به کنسولگری امریکا، به پزشک معتمد این کشور مراجعه کرده و مراحل درمانی و پزشکی را پشت سر بگذارند. در این مرحله ممکن است واکسن‌های زده شده فرد متقاضی چک شده و در صورت نزدن واکسن، آن‌ها را تزریق کرد.

مدارک موردنیاز برای صدور گرین کارت امریکا بعد از برنده‌ شدن در لاتاری

درصورتی‌ که شما در لاتاری برنده شده‌اید و می‌خواهید بدانید که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد، باید بدانید که نیاز است تا تمامی مدارک خواسته شده را در زمان و موعد مقرر ارسال کنید. این مدارک عبارت خواهند بود از:

مدارک موردنیاز برای صدور گرین کارت امریکا بعد از برنده‌ شدن در لاتاری

• کپی پاسپورت
• شناسنامه
• گواهی پلیس و عدم سو پیشینه برای افراد بالای ۱۶ سال
• گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
• گواهی طلاق (در صورت نیاز)
• سوابق نظامی

ثبت نام لاتاری

آموزش ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

در این مطلب قصد داریم تا به وزارت امور خارجه آمریکا هر ساله اقدام به برگزاری یک قرعه‌کشی برای اهدای گرین کارت این کشور به مردم کشورهای واجد شرایط می‌کند.

سخن آخر

شما می‌توانید با برنده‌شدن در لاتاری آمریکا، بعد از گذراندن مراحلی، گرین کارت این کشور را به دست بیاورید. اگر می‌خواهید بدانید که بعد از برنده‌شدن در لاتاری چه کارهایی باید کرد، باید اشاره کرد که اول‌ ازهمه نیاز است تا هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را صورت دهید. بعد از دریافت شماره رتبه‌بندی، منتظر باشید تا زمان درخواست ویزای شما فرابرسد. پس از آن‌ وقت کنسولگری شما مشخص شده و نیاز است تا در تست‌های پزشکی و مصاحبه سفارت، حاضر شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
زمان ثبت نام و اعلام نتایج لاتاری کی است؟
بازه زمانی ثبت‌ نام لاتاری از اکتبر تا نوامبر بوده و برندگان در ماه می یا اردیبهشت‌ ماه سال بعد، مشخص می‌شوند.
مدارک موردنیاز برای صدور گرین کارت امریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری کدامند؟
• کپی پاسپورت • شناسنامه • گواهی پلیس و عدم سو پیشینه برای افراد بالای ۱۶ سال • گواهی ازدواج (در صورت نیاز) • گواهی طلاق (در صورت نیاز) • سوابق نظامی
چرا باید سریعا بعد از اعلام نتایج لاتاری اقدام کنید؟
۱- درخواست ویزا شما باید مورد بررسی مقامات آمریکایی قرار بگیرد و ویزای شما باید تا پایان سال مالی که برای آن انتخاب شده‌اید، صادر شود. طی شدن این مراحل نیازمند مدت‌زمان زیادی خواهد بود. ۲- تعداد افرادی که برای لاتاری انتخاب می‌شوند، بیشتر از تعداد ویزاهای موجود خواهد بود. اگر شما عجله نکنید، ممکن است برای شما ویزایی باقی نماند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای