مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور آفریقای جنوبی را می‌توان یکی از بهترین مقصد‌ها برای مهاجرت کاری در قاره آفریقا در کنار کشور مصر دانست. درآمد ناخالص داخلی این کشور حتی از کشور پهناور مصر نیز بیشتر است. بنابراین طبیعی است که فرصت‌های کاری فراوانی نیز در این کشور برای متقاضیان مهاجرت کاری وجود داشته باشد. از مزایای کار در این کشور می‌توانیم به پروسه تقریبا آسان دریافت ویزای کاری، درآمد مناسب برای کارجویان بین‌المللی و امکان دریافت اقامت دائم بعد از پنج سال اشاره کنیم. در این مطلب با تمامی شرایط مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی آشنا می‌شویم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی مختصر آفریقای جنوبی؛ کشوری با سه پایتخت

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوبی‌ترین نقطه قاره آفریقا و یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای این قاره است. از همسایگان این کشور می‌توان به کشورهای زیمبابوه، موزامبیک، بوتسوانا و نامیبیا اشاره کرد. آفریقای جنوبی کشوری است با سه پایتخت به نام‌های پرتوریا، کیپ تاون و بلومفونتن و بزرگ‌ترین شهر این کشور نیز ژوهانسبورگ است.

در کشور آفریقای جنوبی، ۱۱ زبان رسمی وجود دارد که انگلیسی و آفریکانس گویشوران بیشتری دارد. این کشور همچنین بزرگ‌ترین صادرکننده طلا در جهان است و معادن بسیار غنی از فلزات و مواد معدنی و سنگ‌های گرانبها دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اورانیوم
 • سنگ آهن
 • الماس
 • نقره
 • مس

معرفی مختصر آفریقای جنوبی؛ کشوری با سه پایتخت

 

بررسی اقتصاد آفریقای جنوبی

مجموع تلاش‌های شرکت‌ها، صنایع و نیروهای کار در آفریقای جنوبی، این کشور را از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه اول قاره آفریقا قرار داده است. آفریقای جنوبی تقریبا یک چهارم تولید ناخالص داخلی این قاره را ایجاد می‌کند. از زمان لغو آپارتاید، این کشور در حال تقویت و اصلاح روابط بین‌المللی خود بوده است. همین مساله منجر به افزایش علاقه بسیاری از کشورها و شرکت‌های چند ملیتی به تجارت یا کار در آفریقای جنوبی شده است و این شرکت‌ها بهترین فرصت‌های کاری را در اختیار نیروهای کاری بومی و بین‌المللی قرار می‌دهند.

در حال حاضر برخی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت این کشور به حوزه‌های خودروسازی، بخش‌های نوظهور فناوری اطلاعات و ارتباطات، معدن (این کشور دارای ثروت قابل توجهی در منابع طبیعی است) و همچنین بخش‌های بانکی و خدماتی اختصاص دارند. امروزه بیشتر ساکنان در مراکز اقتصادی آفریقای جنوبی در کیپ تاون، پورت الیزابت، دوربان و منطقه پرتوریا-ژوهانسبورگ مشغول به‌کار هستند.

درحالی‌که بخش‌هایی مانند خودروسازی و معدن در آفریقای جنوبی، پیشرفت بسیار بالایی داشته‌اند اما بخش‌هایی مانند کشاورزی، نقشی حاشیه‌ای دارند. عدم توجه زیاد به کشاورزی باعث ایجاد شکاف طبقاتی بین جامعه روستاییان و ساکنان شهرها و نیز نرخ بیکاری بالا شده است. در واقع یک چهارم مردم این کشور بیکار هستند که اکثرا در روستاها زندگی می‌کنند. با این حال این شرایط برای نیروهای کاری بین‌المللی نگران‌کننده نیست، زیرا شرکت‌های فعال در این کشور، به نیروهای کاری متخصص بسیاری نیاز دارند و حقوق مناسبی را نیز برای آن‌ها در نظر می‌گیرند.

دلیل وجود فرصت‌های کاری فراوان در آفریقای جنوبی

چند عامل باعث شده است که فرصت‌های کاری فراوانی در کشور آفریقای جنوبی برای نیروهای کاری بین‌المللی وجود داشته باشد. یکی از این عوامل، علاقه شدید جوانان این کشور به مهاجرت برای زندگی در اروپا و کشور آمریکا است. آن‌ها ترجیح می‌دهند رویاهای خود را در این کشورها دنبال کنند. دلیل دیگر این است که درصد بالایی از افراد بیکار در آفریقای جنوبی از تحصیلات، تخصص و مهارت لازم برای اشتغال در بسیاری از موقعیت‌های شغلی خاص به‌ویژه در بخش‌های مرتبط با فناوری‌های نو و صنایع و تجهیزات پیشرفته برخوردار نیستند. از عوامل دیگر وجود فرصت‌های کاری فراوان در آفریقای جنوبی می‌توان به حضور برخی از موسسات مالی و خدماتی ملی و بین‌المللی و نیز پیشرفت صنایع داخلی این کشور اشاره کرد. برخی از شرکت‌های بزرگ دولتی و غیر دولتی این کشور عبارتند از:

 • مجموعه Vodacom Group
 • گروه بانک استاندارد
 • شرکت FirstRand Limited
 • شرکت Anglo American Plc
 • شرکت خدمات مالی Compagnie Financiere Richemont
 • شرکت British American Tobacco

مزایای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشور چندفرهنگی و با تنوع زبانی زیاد است. این ویژگی باعث می‌شود که کارجویان بین‌المللی راحت‌تر بتوانند با شرایط دوری از کشور مبدا مهاجرت کنار بیایند. مردم آفریقای جنوبی نیز برخورد مناسبی با خارجی‌ها دارند و آن‌ها را در گروه‌ها و جوامع خود می‌پذیرند. اما این‌ها تنها مزایای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی نیستند. در ادامه با برخی از مزایای متنوع کار در کشور آفریقای جنوبی آشنا می‌شویم.

مرخصی با حقوق

مرخصی با حقوق در کشور آفریقای جنوبی چیزی بین ۱۵ تا ۲۱ روز است و به قوانین شرکت و کارفرمای شما بستگی دارد. البته برخی از شرکت‌های توسعه نرم‌افزار، برای تشویق کارکنان خود، این میزان را به ۲۸ روز افزایش داده‌اند.

دوازده ماه کار کنید و برای سیزده ماه حقوق بگیرید

اگرچه باور این موضوع سخت است اما یکی از روش‌های رایج کارفرمایان برای افزایش رضایت نیروهای کاری خود در آفریقای جنوبی، ارائه چک سیزدهم برای حقوق سالیانه است. این حقوق اضافی را می‌توانید به‌عنوان کمک‌هزینه کریسمس نیز در نظر بگیرید اما در هر صورت بابت آن کاری انجام نمی‌دهید.

عضویت رایگان در باشگاه‌های ورزشی

یکی از ویژگی‌های فرهنگ کار در آفریقای جنوبی، توجه کارفرمایان به سلامتی و نشاط نیروهای کاری ماهر است. ارائه کارت‌های عضویت رایگان برای ورزش در باشگاه‌های ورزشی شرکت، راهکاری برای تامین سلامتی و شادابی نیروهای کاری است. برخی از شرکت‌های دیگر نیز ممکن است هزینه عضویت شما را در باشگاه‌های ورزشی مشهوری چون Virgin Active یا Planet Fitness بپردازند.

پرداخت هزینه‌های رفت‌وآمد

پرداخت هزینه‌های رفت‌وآمد یک مورد اختیاری برای کارفرمایان است. با این حال دشواری‌های دسترسی به محیط کاری به‌ویژه در صنایع باعث شده است بسیاری از کارفرمایان در این حوزه، خودروهای شرکتی را در اختیار کارمندان و متخصصان خود قرار دهند. از سوی دیگر، برخی از شرکت‌ها نیز برای کمک به کارمندان خود در این زمینه، هزینه‌های رفت‌وآمد آن‌ها را به محل کار می‌پردازند.

مزایای دیگر مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی مزایای دیگری هم دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: دریافت ویزای کاری تنها در مدت سه ماه، برخورداری از حق کار در حین تحصیل، وجود نقاط توریستی متعدد و طبیعت بکر و زیبا در این کشور و امکان دریافت اقامت دائم آفریقای جنوبی بعد از حدود ۵ سال کار در این کشور.

مزایای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

قوانین تامین اجتماعی برای نیروهای کار بین‌المللی

هم شهروندان و هم افراد غیر شهروند آفریقای جنوبی، در هنگام کار در این کشور باید هزینه‌های خدمات تامین اجتماعی بپردازند. این هزینه‌ها توسط کارفرما از حقوق ماهانه آن‌ها کم می‌شود. از آنجایی که بیشتر خدمات و برنامه‌های تامین اجتماعی توسط کارفرما یا دولت آفریقای جنوبی تامین می‌شود، تنها صندوقی که کارمندان به‌طور مستقیم مبلغی را به آن می‌پردازند، صندوق بیکاری است. البته مجموع این هزینه‌ها بسیار اندک و در حدود یک درصد از درآمد کارمندان و کارگران در این کشور است. از سوی دیگر، افراد با پرداخت این هزینه‌ها از مزایای بسیار در زمینه‌های بیمه بیکاری و خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار می‌شوند.

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی با اخذ ویزای کار این کشور

هر فردی که یکی از شهروندان آفریقای جنوبی نیست و می‌خواهد در این کشور کار کند، به یکی از انواع ویزای کاری آفریقای جنوبی نیاز دارد. به‌طور کلی ویزاهای کاری آفریقای جنوبی را می‌توان به دو گروه ویزای کاری (عمومی) آفریقای جنوبی و ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار تقسیم کرد.

بعد از ارتباط با کارفرما و دریافت نامه جاب آفر، امکان آغاز مراحل دریافت ویزای کاری آفریقای جنوبی برای شما فراهم می‌شود. همچنین در صورتی که جاب آفر را دریافت نکرده‌اید می‌توانید برای دریافت ویزای جاب سیکر تقاضا بدهید تا روند کارجویی را در خود آفریقای جنوبی دنبال کنید که یک ویزای برای اقامت کوتاه‌مدت است. از سوی دیگر در یک دسته‌بندی جزئی‌نگر و دقیق‌تر بر اساس قوانین مهاجرتی آفریقای جنوبی این ویزاها ارائه می‌شوند:

 • ویزای جاب سیکر: برای افرادی که بخواهند در خود آفریقای جنوبی با کارفرماها به‌طور مستقیم برای استخدام صحبت کنند
 • ویزای کار عمومی: رایج‌ترین نوع ویزای کاری است که اکثر درخواست‌ها را پوشش می‌دهد و تا پنج سال اعتبار دارد. شما باید یک قرارداد کار امضا شده را به‌عنوان بخشی از درخواست خود برای دریافت این ویزا ارسال کنید
 • ویزای مهارت‌های ویژه: برای کارگرانی صادر می‌شود که در حرفه‌هایی کار کنند که دولت آفریقای جنوبی آن‌ها را مشاغلی حیاتی و مهم بداند. اعتبار آن تا پنج سال است و برای اخذ این ویزا به دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی نیازی ندارید
 • ویزای انتقال درون‌شرکتی: اگر حداقل شش ماه برای یک شرکت چند ملیتی در کشور خود کار کرده‌اید، می‌توانید برای نقل مکان به شعبه آفریقای جنوبی این شرکت درخواست دهید. ویزای انتقال درون‌شرکتی یا ICT تا چهار سال اعتبار دارد
 • ویزای تجاری: اگر قصد راه‌اندازی کسب‌و‌کار در آفریقای جنوبی را دارید به این ویزا نیاز خواهید داشت. برای ارائه درخواست این ویزا، باید یک طرح تجاری دقیق و مدارک لازم را ارائه کنید

الزامات زبانی برای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

در کشور آفریقای جنوبی ۱۱ زبان به‌طور مساوی به‌رسمیت شناخته شده‌اند. اما زبان رایج در بخش‌های آموزش، رسانه‌ها و برنامه‌های سیاسی ملی و بین‌المللی این کشور، زبان انگلیسی است. در زمینه اشتغال در آفریقای جنوبی به‌عنوان یک نیروی کار بین‌المللی تسلط بر یکی از زبان‌های انگلیسی یا آفریکانس، ضرورت دارد. هرچند شما در محیط کار ممکن است شاهد گفتگوی کارگران به زبان‌های رایج دیگر این کشور باشید. البته باید توجه داشته باشید که اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا آفریکانس یک شرط برای دریافت ویزای کاری نیست اما کارفرمایان برای ارتباط با شما قطعا به آن نیاز دارند.پ

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به آفریقای جنوبی

بر اساس نوع ویزای کاری مدارک لازم برای دریافت ویزا مشخص می‌شود. با این حال ما در این بخش مهم‌ترین مدارک درخواستی برای دریافت رایج‌ترین نوع ویزای کاری یعنی ویزای کاری عمومی آفریقای جنوبی را به شما معرفی می‌کنیم. مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • پرداخت هزینه مورد درخواست برای دریافت ویزا
 • گواهی واکسیناسیون در صورت نیاز
 • مدرک اثبات تمکن مالی از انواع پول نقد، چک‌های مسافرتی و اظهارنامه بانکی
 • گزارش‌های رادیولوژی و پزشکی برای اثبات سلامتی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی وزارت کار
 • مدارک تحصیلی با ترجمه رسمی
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه برای همسر یا فرزندان متقاضی کار
 • قرارداد استخدام توسط کارفرما

دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده متقاضیان کار در آفریقای جنوبی

یکی از مزایای مهم کار در آفریقای جنوبی امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی کار در این کشور است. در صورت برخورداری از شرایط و مدارک لازم، این ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی صادر می‌شود و آن‌ها می‌توانند متقاضی را در این روش مهاجرتی همراهی کنند. متقاضیان همچنین می‌توانند بعد از اقامت در این کشور برای دریافت مجوز تحصیل برای فرزندان خود درخواست دهند.

دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده متقاضیان کار در آفریقای جنوبی

کارجویی در آفریقای جنوبی

مانند قوانین مهاجرت کاری به بسیاری از کشورهای دنیا، شما باید یک موقعیت شغلی در یکی از شرکت‌ها و صنایع موجود در آفریقای جنوبی پیدا کنید و کارفرمای شما، بعد از بررسی مدارک شما، شما را بپذیرد و مراحل قانونی را دنبال کند. سپس شما می‌توانید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. بدون شک بهترین روش برای کارجویی در آفریقای جنوبی و آشنایی با شرکت‌های فعال در این کشور، استفاده از سایت‌های کاریابی آفریقای جنوبی یا سایت‌های کاریابی بین‌المللی است.

در واقع برخلاف کشورهایی مانند آمریکا، داشتن معرف و شبکه ارتباطی وسیع برای یافتن کار مناسب در آفریقای جنوبی ضروری نیست. کارفرمایان شما در این کشور برای پذیرش شما فقط مواردی مانند مهارت، تجربه کاری، مدارک و شرایطی مانند تسلط زبانی و مدارک تحصیلی شما را بررسی می‌کنند و در صورت تمایل، شما را به‌عنوان عضوی جدید از کسب‌وکار و سازمان خود می‌پذیرند.

از سوی دیگر اگر از طریق درگاه‌های اینترنتی نیز نتوانید شغل مناسب خود را پیدا کنید، آفریقای جنوبی برخی از مجوزهای اقامت موقت را به کارجویان ارائه می‌دهد تا آن‌ها بتوانند با حضور در این کشور، به‌طور مستقیم به شرکت‌ها و صنایع مراجعه کنند و با کارفرمایان از نزدیک صحبت کنند.

مهاجرت به آفریقای جنوبی بر اساس مشاغل مورد نیاز این کشور

پیش از هر گونه اقدام مهاجرتی برای مهاجرت به آفریقای جنوبی بهتر است با فهرست مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا باشید. زیرا در صورتی که تخصص کاری شما در این فهرست وجود داشته باشد، احتمال یافتن موقعیت شغلی مناسب برای شما در این کشور افزایش می‌یابد. از سوی دیگر این مشاغل، معمولا در گروه مشاغل پردرآمد در آفریقای جنوبی قرار می‌گیرند. برخی از گروه‌های شغلی و مشاغل پردآمد در فهرست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی را با هم مرور می‌کنیم:

 • توسعه‌دهندگان نرم‌افزار: این افراد می‌توانند در شرکت‌های گوناگون خدمات ایجاد نرم‌افزارهای اختصاصی برای شرکت‌ها یا ارائه خدمات با استفاده از نرم‌افزارها را ارائه دهند
 • کارشناسی فروش: عرضه و تقاضا در بخش خرده‌فروشی در سراسر آفریقای جنوبی به‌ویژه در بخش عرضه اینترنتی روبه‌افزایش است و فرصت‌های کاری بسیاری برای کارجویان وجود دارد
 • مدیریت بازرگانی: بسیاری از شرکت‌ها در شهرهای کیپ تاون و ژوهانسبورگ به‌دنبال استخدام افراد متخصص در مدیریت بازرگانی هستند
 • فناوری اطلاعات: بررسی داده‌های مرتبط با رفتار کاربران در فضای اینترنت و عملکرد سایت‌ها در زمینه بازاریابی و فروش از نیازهای بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی در این کشور است. مدیران شبکه و هماهنگ‌کنندگان فناوری اطلاعات نیز موقعیت کاری خوبی خواهند داشت
 • خدمات مالی و بانکداری: برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات مالی قاره آفریقا در آفریقای جنوبی قرار دارند و خدمات خود را در عرصه ملی و بین‌المللی ارائه می‌کنند
 • آموزگاران زبان‌های خارجی: برای معلمان زبان‌های انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و پرتقالی در آفریقای جنوبی، فرصت‌های بسیاری برای تدریس و نیز مترجمی وجود دارد
 • مشاغل مهندسی: صنایع خودروسازی، ساخت‌وساز و معدن در آفریقای بسیار توسعه‌یافته هستند و هر ساله نیروهای کاری بین‌المللی بسیاری را استخدام می‌کنند
 • پزشکی و پرستاری: از زمان شیوع ویروس کرونا، بخش بهداشت و درمان آفریقای جنوبی، پیشرفت بسیاری داشته است و به پزشکان و پرستاران بسیاری نیاز دارد.

مشاغل مورد نیاز دیگر در آفریقای جنوبی

مهم‌ترین بخش در فرآیند کاریابی در آفریقای جنوبی، یافتن کارفرمایی است که به مهارت‌ها و تخصص کاری شما نیاز داشته باشد. فهرست مشاغل آفریقای جنوبی نیز فهرستی است که نشان می‌دهد، کارفرمایانی در این حوزه‌های کاری، به‌دنبال افراد ماهر و متخصص در این زمینه‌ها هستند. برخی از مشاغل مورد نیاز دیگر در کشور آفریقای جنوبی را با هم مرور می‌کنیم:

 • مدیر بخش مهندسی
 • مدیر بخش کنترل کیفیت
 • ناظر محصول
 • مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست
 • مدیر تخصصی پروژه
 • کارشناس حسابداری
 • کارشناس مالیات
 • مدیر مالی
 • رئیس امور مالی
 • متخصص تدارکات و زنجیره تامین
 • برنامه ریز تقاضا
 • مدیر تدارکات
 • مدیر بازاریابی
 • مدیریت انبار
 • متخصص پردازش ابری
 • متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی
 • کارشناس امنیت سایبری
 • دانشمند علوم داده
 • کارشناس خدمات مشتری
 • کارشناس بیمه
 • بسیاری تخصص‌های حوزه بهداشت و درمان

در آفریقای جنوبی یاد بگیرید و مشغول به‌کار شوید

جالب است بدانید که برای ارتقای شغلی، امکان ارتقا مهارت‌های شما در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد. این یعنی طیف وسیعی از دوره‌های کارآموزی و مهارت‌های شغلی در موسسات فنی و آموزشی این کشور ارائه می‌شوند که البته باید هزینه آن‌ها را بپردازید. با این حال این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که در کار فعلی خود در این کشور، موفق باشید و یا ترفیع بگیرید و یا حتی ممکن است بخواهید در شرکتی دیگر در یک موقعیت شغلی جدید مشغول کار شوید. دوره‌های کارآموزی تخصصی در آفریقای جنوبی در این زمینه‌ها در دسترس شما قرار دارند:

 • مددکاری اجتماعی
 • پزشکی و پرستاری
 • علوم دامی
 • مشاغل مهندسی
 • امور مالی
 • روابط عمومی

میزان حقوق مشاغل در آفریقای جنوبی چقدر است؟

واحد پول آفریقای جنوبی رند یا راند آفریقای جنوبی با نماد ZAR است. در لحظه نگارش این مقاله نیز هر ZAR 1800 تومان می‌باشد. کارجویان بین‌المللی در این کشور به‌طور متوسط حدود 31100 ZAR در ماه درآمد دارند. کمترین میزان حقوق 7880 ZAR و بیشترین میزان حقوق در حدود 139 هزار ZAR است. از سوی دیگر میانگین حقوق مردان در آفریقای جنوبی 32500 ZAR و میانگین حقوق بانوان در این کشور در حدود 30100 ZAR می‌باشد. در ضمن هر یک سال و نیم، حقوق و مزایای نیروهای کاری در این کشور، در حدود 8 درصد افزایش می‌یابد. در ادامه حقوق متوسط سالانه برخی از مشاغل در این کشور را بر اساس واحد دلار با هم مرور می‌کنیم:

 • حقوق مهندسان: ۴۸۶۰۰ دلار
 • حقوق توسعه‌دهندگان نرم‌افزار: ۴۱۷۰۰ دلار
 • حقوق مدیران فناوری اطلاعات: ۷۷۱۵۰ دلار
 • حقوق حسابداران ماهر: ۷۴۶۰۰ دلار
 • حقوق مدیران مالی ۶۶۰۰۰ دلار
 • حقوق پزشکان: ۵۵۰۰۰ دلار
 • حقوق مهندسان مکانیک: ۵۳۰۰۰ دلار

شرایط اقامت و اخذ تابعیت در روند مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

همان‌طور که گفتیم ویزای کاری آفریقای جنوبی دارای ۵ سال اعتبار است. بنابراین نیروهای کاری بین‌المللی در صورت ادامه کار در این کشور و رعایت قوانین داخلی این کشور از جمله پرداخت مالیات می‌توانند بعد از ۵ سال، برای دریافت اقامت دائم و حق شهروندی آفریقای جنوبی اقدام کنند. افرادی که موفق به این کار شوند، در تمامی زمینه‌ها حقوقی برابر با مردم آفریقای جنوبی خواهند داشت جز برخی موارد مانند حق رای یا حمایت دیپلماتیک در خارج از این کشور. برخی از شروط لازم برای دریافت حق شهروندی آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • سابقه ۵ سال کار و پرداخت مالیات
 • دریافت نامه از کشور مبدا برای پذیرش تابعیت دوگانه
 • ارائه مدرک تسلط زبانی و فرم تست زبان
 • مساله ادغام در جامعه آفریقای جنوبی
 • حضور در مراسم ارائه تابعیت در برابر قاضی
ویزای توریستی آفریقای جنوبی

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

ویزای توریستی آفریقای جنوبی، از آنجا که این کشور چند ملیتی است و دارای طیف گسترده‌ای از آداب و رسوم متفاوت میباشد، جزء ویزاهای پرطرفدار این کشور محسوب میشود چرا که هر ساله گردشگران زیادی از ماه سپتامبر تا ژانویه به آفریقای جنوبی سفر میکنند تا از مکانهای جذاب و دیدنی این کشور دیدن فرمایند و نسبت به فرهنگها، اجتماعات مختلفی که در این کشور وجود دارد آشنایی نسبی پیدا کنند.

سخن آخر

کشور آفریقای جنوبی در هر سال، فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود منتشر می‌کند که در میان آن‌ها حوزه‌های متعددی مانند: پرستاری و پزشکی، مشاغل مهندسی، مدیران بخش‌های مختلف در صنایع، مدیران بازاریابی و مشاغل مرتبط با نرم‌افزارها و فناوری‌های رایانه و اینترنت دیده می‌شود. شما با دریافت ویزای کاری این کشور از امکان اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده خود نیز بهره‌مند می‌شوید. در صورت نیاز به کسب هرگونه اطلاعات بیشتر در مورد روند مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی و کاریابی در این کشور می‌توانید از خدمات مشاوره وکلای مهاجرتی و مشاوران آژانس‌های مهاجرتی استفاده کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت شهروندی کشور آفریقای جنوبی داشتن مدرک زبان الزامی است؟
بله، یکی از شروط دریافت حق شهروندی این کشور داشتن مدرک زبان و تست زبان میباشد.
دوره های کارآموزی تخصصی در آفریقای جنوبی در چه زمینه هایی میباشد؟
مددکاری اجتماعی پزشکی و پرستاری علوم دامی مشاغل مهندسی امورمالی روابط عمومی
آیا متقاضیان کار در آفریقای جنوبی میتوانند برای اعضای خانواده خود نیز ویزای همراه دریافت کنند؟
بله، یکی از مزایای مهاجرت کاری به این کشور امکان دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای