کار در فیلیپین

کار در فیلیپین

کار در فیلیپین مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. فیلیپین یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای قاره آسیا محسوب می‌شود، به گونه‌ای که اکثر مهاجران در این کشور برای کار کردن وارد آن شده‌اند. با توجه به رشد شدید اقتصاد فیلیپین طی چند سال اخیر، یافتن یک فرصت شغلی در این کشور کار دشواری نیست. اداره مهاجرت فیلیپین چند نوع ویزای کاری مختلف صادر می‌کند. اکثر افراد، خواهان دریافت ویزای کاری از نوع بلندمدت هستند. در ادامه بیشتر به شرایط کار در فیلیپین می‌پردازیم.

در صورت تمایل به کار در کشور فیلیپین، باید در ابتدا نوع ویزای کاری مورد نظر خود را مشخص کنید. برای دریافت ویزای کاری بلندمدت داشتن دعوت‌نامه کاری الزامی است. کارکنان خارجی می‌توانند کارت اقامت دائم فیلیپین را نیز اخذ کنند. در حال حاضر، کارکنان خارجی حدود 27 درصد از نیروی کار فعال در فیلیپین را تشکیل می‌دهند. فرایند صدور ویزا برای کارجویان خارجی در این کشور نسبت به اکثر کشورهای آسیایی ضوابط حقوقی کمتری دارد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی برای کار در کشور فیلیپین

طی دو دهه گذشته با توجه به رشد و پیشرفت اقتصاد فیلیپین، میزان درآمد کارکنان در این کشور به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. کارفرمایان برای استخدام نیروی کار خارجی باید از وزارت کار فیلیپین مجوز دریافت کنند. تنظیم یک قرارداد کاری توسط کارفرما پیش از صدور ویزا برای نیروی کار خارجی الزامی است. در صورتی که متقاضیان کار در فیلیپین موفق به اخذ ویزای کاری شوند، می‌توانند برای همراهان خود نیز ویزا بگیرند.

اکثر کارکنان خارجی کشور فیلیپین در شهر مانیلا مشغول به فعالیت هستند. به طور کلی، در این شهر موقعیت‌های شغلی بسیار بیشتری برای کارکنان خارجی وجود دارد. میانگین درآمد کارکنان در شهر مانیلا به طور قابل توجهی بیشتر از سایر شهرهای فیلیپین است. برای کار در این کشور داشتن مدرک دانشگاهی الزامی نیست.

متقاضیان کار در فیلیپین باید حداقل دو سال سابقه کاری داشته باشند. تسلط بر زبان فیلیپینی برای شروع به کار در این کشور ضروری است. معمولاً افرادی که مدرک دانشگاهی دارند، می‌توانند درآمد بالاتری داشته باشند.

شرایط کلی برای کار در کشور فیلیپین

چگونگی دریافت ویزای کاری کشور فیلیپین

دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت یک کارفرمای فیلیپینی برای اخذ ویزای کاری بلندمدت الزامی است. ارسال درخواست همکاری توسط متقاضیان کار در فیلیپین برای دریافت دعوت‌نامه کاری ضروری به حساب می‌آید. پس از دریافت دعوت‌نامه کاری می‌توان فرایند حقوقی اخذ ویزای کاری کشور فیلیپین را طی کرد. معمولاً فرایند صدور ویزای کاری بین دو تا سه ماه طول می‌کشد. در این مدت، کارکنان اداره مهاجرت مدارک ارسال شده را مورد بررسی قرار می‌دهند.

در صورت تمایل به دریافت ویزای کاری فیلیپین باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی طی شش هفته ابتدایی اقامت در این کشور را داشته باشید. کارمندان اداره مهاجرت از متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور فیلیپین دو هزار پزو هزینه دریافت می‌کنند. این هزینه بابت بررسی مدارک و صدور ویزای کاری کشور فیلیپین است. درخواست اخذ ویزای کاری برای افرادی که دارای سوابق کیفری هستند، به احتمال بسیار زیاد رد می‌شود.

ویزای کاری بلندمدت کشور فیلیپین بین یک تا سه سال اعتبار دارد. دارندگان ویزای کاری پس از پایان اعتبار ویزا می‌توانند نسبت به تمدید آن اقدام کنند. هزینه تمدید ویزای کاری کشور فیلیپین هزار و پانصد پزو است. این افراد باید پیش از تمدید ویزای کاری، قرارداد کاری خود را نیز تمدید کند.

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور فیلیپین

مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کاری کشور فیلیپین، دعوت‌نامه کاری است. از میان سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری می‌توان به رسید پرداخت هزینه صدور ویزا و پاسپورت معتبر نیز اشاره کرد. ارائه چهار قطعه عکس نیز در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای کاری کشور فیلیپین ضروری خواهد بود. این عکس‌ها برای درج روی ویزا و مجوز کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. متقاضیان کار در فیلیپین برای اخذ ویزای این کشور باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند.

ارائه یک نسخه از قرارداد کاری برای دریافت ویزای کشور فیلیپین الزامی است. کارمندان اداره مهاجرت باید تمامی شرایط ذکر شده در قرارداد کاری را به طور دقیق بررسی کنند. در صورت وجود هرگونه نقص در شرایط ذکر شده در قرارداد، با درخواست اخذ ویزای کار در فیلیپین موافقت نخواهد شد. همچنین لازم است که گواهی سلامت جسمانی نیز برای دریافت ویزای کاری کشور فیلیپین ارائه شود.

همچنین لازم است که در هنگام ثبت درخواست ویزای کاری، فرم تقاضانامه مربوط به آن را تکمیل کنید. افرادی که در زمینه مشاغل مورد نیاز کشور فیلیپین تخصص دارند، باید این موضوع را در فرم تقاضانامه ذکر کنند. ارائه مدرک زبان فیلیپینی برای دریافت ویزای کاری این کشور الزامی محسوب می‌شود.

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور فیلیپین

شرایط کار پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کشور فیلیپین

بسیاری از افراد از طریق اخذ ویزای تحصیلی وارد کشور فیلیپین می‌شوند. دانشجویان خارجی تا سی روز پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در کشور فیلیپین بمانند. افرادی که طی این مدت بتوانند یک فرصت شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند، برای اخذ ویزای کار در فیلیپین واجد شرایط خواهند شد. در نظر داشته باشید که بیش از سی درصد از دانشجویان خارجی، پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های فیلیپین، در این کشور کار پیدا می‌کنند.

افراد باید پس از دریافت جاب آفر به اداره مهاجرت این کشور بروند و برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری یک درخواست رسمی ثبت کنند. کارمندان اداره مهاجرت از متقاضیان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پانصد و سی پزو هزینه دریافت می‌کنند. ارائه مدرک زبان فیلیپینی برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری الزامی است.

گواهی فارغ‌التحصیلی یکی از مدارک مورد نیاز برای تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری است. همان‌ طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، کارکنانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند، معمولاً درآمد بیشتری طی هر ماه کسب می‌کنند. یافتن کار در فیلیپین نیز برای دارندگان مدرک دانشگاهی آسان‌تر است.

کار به صورت پاره‌وقت برای دانشجویان خارجی در کشور فیلیپین

طبق قوانین کشور فیلیپین، تمامی دانشجویان خارجی تا شصت ساعت در هر ماه اجازه کار دارند. یافتن فرصت شغلی پاره‌وقت در این کشور کار دشواری نیست. با کار در فیلیپین  به صورت پاره‌وقت می‌توانید بخش قابل توجهی از هزینه‌های زندگی و تحصیل را تأمین کنید. معمولاً دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مشغول به کار می‌شوند. از میان فرصت‌های شغلی رایج برای دانشجویان می‌توان به دستیار پژوهشی استادان دانشگاه اشاره کرد.

مسئولیت کتابخانه نیز یکی دیگر از موقعیت‌های شغلی پاره‌وقت برای دانشجویان خارجی است. طبق آخرین آمار، بیش از چهل درصد از دانشجویان خارجی برای تأمین هزینه‌های تحصیل در فیلیپین به صورت پاره‌وقت کار می‌کنند. متوسط درآمد دانشجویان به ازای هر ساعت کار هفتاد پزو است.

کارفرمایان جهت استخدام دانشجویان خارجی باید یک نسخه از ویزای تحصیلی آن‌ها دریافت کنند. برای کار در هنگام تحصیل در کشور فیلیپین، نیاز به اخذ مجوز کار است. این مجوز توسط رئیس دانشگاه صادر می‌شوند. در نظر داشته باشید کار کردن نباید روی وضعیت تحصیلی دانشجویان خارجی اثر منفی بگذارد.

کار به صورت پاره‌وقت برای دانشجویان خارجی در کشور فیلیپین

متوسط درآمد در فیلیپین و بررسی مشاغل پردرآمد این کشور

به طور متوسط، کارکنان خارجی در کشور فیلیپین طی هر ماه بیست و پنج هزار پزو درآمد کسب می‌کنند. میانگین درآمد افراد دارای مدرک آکادمیک چهل و پنج هزار پزو در هر ماه است. از میان عوامل مؤثر بر میزان درآمد کارکنان خارجی می‌توان به سطح تحصیلات و میزان سابقه کاری اشاره کرد. به طور کلی، افراد مجرب با کار در فیلیپین می‌توانند درآمد بسیار بالاتری از میزان ذکر شده کسب کنند.

از میان مشاغل پردرآمد در کشور فیلیپین می‌توان به مهندسی برق، مهندسی صنایع و پزشکی اشاره کرد. میزان درآمد مهندسان برق طی هر ماه هفتاد هزار پزو است. مهندسان صنایع و پزشکان نیز به ترتیب شصت هزار و نود هزار پزو طی هر ماه درآمد کسب می‌کنند. موقعیت جغرافیایی کارکنان در فیلیپین نیز بر میزان درآمد آن‌ها تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، کارکنان در شهرهای بزرگ می‌توانند درآمد بالاتری داشته باشند.

با کار در فیلیپین می‌توان تمامی هزینه‌های زندگی در این کشور را پرداخت کرد. در واقع، میزان درآمد افراد با هزینه‌های زندگی در این کشور تناسب دارد. برنامه‌نویسان نیز در کشور فیلیپین درآمد نسبتاً بالایی دارند. میانگین درآمد برنامه‌نویسان در کشور فیلیپین شصت و هفت هزار پزو است.

 مشاغل مورد نیاز کشور فیلیپین

افراد دارای تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز کشور فیلیپین می‌توانند درآمد بالاتری نسبت به سایر افراد کسب کنند. اگرچه لیست مشاغل مورد نیاز طی هر سال به‌روزرسانی می‌شود، اما طی دهه اخیر، نام برخی از مشاغل در این لیست به صورت مداوم تکرار شده است.

از میان مشاغل پر تکرار این لیست می‌توان به پرستاری، پزشکی، پیراپزشکی، تدریس در دانشگاه و مدیریت مالی اشاره کرد. به طور کلی، پرستاران و پزشکان خارجی پیش از شروع به کار در کشور فیلیپین باید مدرک خود را معادل‌سازی کنند. طی ‌کردن فرایند معادل‌سازی مدارک بین دو تا سه هفته زمان می‌برد. مدیران مالی با کار در فیلیپین بین شصت تا هفتاد و پنج هزار پزو طی هر ماه درآمد کسب می‌کنند.

خلبانی و مدیریت بازرگانی نیز جزء مشاغل مورد نیاز کشور فیلیپین محسوب می‌شوند. در صورتی که افراد در زمینه مشاغل مورد نیاز کشور فیلیپین تخصص داشته باشند، کارمندان اداره مهاجرت برایشان ویزای کاری سه‌ ساله صادر می‌کنند.

 مشاغل مورد نیاز کشور فیلیپین

شرایط لازم برای صدور ویزای کاری کشور فیلیپین بعد از رد شدن

گاهی اوقات اداره مهاجرت درخواست اخذ ویزای متقاضیان کار در فیلیپین را رد می‌کند. در چنین شرایطی می‌توان تا ده روز برای ثبت درخواست تجدید نظر اقدام کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که رد شدن ویزای کاری کشور فیلیپین دلایل متعددی دارد. از میان رایج‌ترین دلایل رد ویزای کاری این کشور می‌توان به وجود نقص در مدارک ارائه شده و معتبر نبودن دعوت‌نامه دریافتی اشاره کرد.

معمولاً در نامه‌ای که کارمندان اداره مهاجرت در خصوص رد شدن متقاضی ارسال می‌کنند، دلیل رد شدن درخواست اخذ ویزای کاری فیلیپین به طور دقیق بیان می‌شود. در صورت رفع نواقص پرونده و ثبت درخواست مجدد طی ده روز، احتمال رفع رد شدن ویزا بسیار بالا خواهد بود. بسیاری از افراد برای رفع رد شدن ویزای خود از کارشناسان حقوقی کمک می‌گیرند. متخصصان حقوقی می‌توانند متقاضیان کار در فیلیپین را با نحوه رفع رد شدن ویزای کار آشنا کنند.

بررسی درخواست تجدید نظر و رفع رد شدن ویزای کاری کشور فیلیپین حدود بیست روز زمان می‌برد. در صورتی که درخواست اخذ ویزا به دلیل معتبر نبودن دعوت‌نامه کاری رد شده باشد، باید با کارفرمای مورد نظر تماس بگیرید. کارفرمایان در چنین شرایطی می‌توانند برای کارجویان خارجی مجدداً دعوت‌نامه بفرستند.

دریافت کارت اقامت دائم کشور فیلیپین برای کارجویان خارجی

کارکنان خارجی سی و شش ماه پس از شروع به کار در کشور فیلیپین می‌توانند برای دریافت کارت اقامت دائم درخواست دهند. در نظر داشته باشید که تنها افرادی که درآمد بالای چهل هزار پزو در ماه دارند، می‌توانند برای اخذ کارت اقامت دائم از طریق کار در فیلیپین اقدام کنند. هزینه صدور کارت اقامت دائم کشور فیلیپین دوازده هزار پزو است. در صورت تمایل به دریافت کارت اقامت دائم برای همراهان خود باید این هزینه را مجدداً پرداخت کنید.

داشتن گواهی سلامت برای اخذ کارت اقامت دائم کشور فیلیپین ضروری است. در هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم باید ویزای کاری خود را به اداره مهاجرت فیلیپین تحویل دهید. معمولاً کارت اقامت دائم برای متقاضیان طی چهار تا پنج ماه صادر می‌شود. متقاضیان اخذ کارت اقامت دائم از طریق کار در فیلیپین نباید هیچ ‌گونه بدهی مالیاتی داشته باشند. ارائه مدارک زبان فیلیپینی برای دریافت کارت اقامت دائم کشور فیلیپین نیز الزامی به حساب می‌آید.

مهاجرت به خارج از کشور

مهاجرت به خارج از کشور

در سال‌های اخیر، الگوهای مهاجرت به خارج از کشور تحت تأثیر تغییرات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی قرارگرفته است. برای مثال، میلیون‌ها نفر برای فرار از فقر، خشونت و نابسامانی‌های سیاسی، مهاجرت به خارج از کشور مادری را به‌ عنوان بهترین راه‌ حل انتخاب کرده‌اند. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، تعداد مهاجرین ساکن در کشورهای اتحادیه اروپا نزدیک به ۲۱.۸ میلیون نفر بود که ۴.۹% از جمعیت اروپا را به خود اختصاص می‌دهد.

سخن آخر

بخش قابل توجهی از نیروی کاری فیلیپین را کارکنان خارجی تشکیل می‌دهند. متقاضیان کار در فیلیپین باید به زبان فیلیپینی به طور کامل تسلط داشته باشند. افرادی که دارای مدرک دانشگاهی هستند، موقعیت‌های شغلی پردرآمدتری در کشور فیلیپین پیدا می‌کنند. متوسط درآمد کارکنان خارجی در فیلیپین بیست و پنج هزار پزو طی هر ماه است. امکان اخذ کارت اقامت دائم فیلیپین از طریق کار در این کشور وجود دارد. دانشجویان نیز می‌توانند حین تحصیل در فیلیپین مشغول به کار شوند. اکثر افراد پیش از آغاز فرایند مهاجرت از طریق کار در فیلیپین با متخصصان حقوقی مشورت می‌کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کاری فیلیپین چیست؟
دعوت‌نامه کاری مهم ترین مدرک ویزای کاری این کشور است.
دانشجویان میتوانند پس از پایان تحصیل در این کشور بمانند؟
دانشجویان خارجی تا سی روز پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در فیلیپین بمانند. افرادی که طی این مدت بتوانند یک فرصت شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند، برای اخذ ویزای کار در فیلیپین واجد شرایط خواهند شد
متوسط درآمد در فیلیپین چقدر میباشد؟
کارکنان خارجی در کشور فیلیپین طی هر ماه بیست و پنج هزار پزو درآمد کسب می‌کنند. میانگین درآمد افراد دارای مدرک آکادمیک چهل و پنج هزار پزو در هر ماه است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای