بیمه کارگران خارجی در شهر کبک کانادا تمدید شد!

بیمه کارگران خارجی در شهر کبک کانادا تمدید شد!

کانادا از جمله کشورهایی است که خدمات بیمه‌ ای مختلفی را به کارگران خارجی حاضر در این کشور ارائه می‌کند. هر کدام از مناطق کانادا طرح بیمه مخصوص به خود را دارند و از سمت دولت فدرال منابع مورد نیاز را دریافت می‌کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم درمانی و بهداشتی مناسب است و می‌توان آن را یکی از بهترین کشورهای دنیا در نظر گرفت. یکی از برنامه‌ های بیمه‌ ای مطلوب برای کارگران خارجی در کشور کانادا برنامه بیمه سلامت کبک است که برای رفاه حال بیشتر کارگران خارجی در نظر گرفته شده است.

بنا بر آخرین خبرهای رسیده از اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی در کشور کانادا، تمام کارگران موقتی که بنا به دلایل مختلف هنوز موفق به تمدید ویزای کاری خود نشده­اند، همچنان می‌توانند از خدمات بیمه سلامت کبک استفاده کنند. مسئولان مربوطه در یک نامه رسمی این تصمیم‌ گیری را تایید و اعلام کرده­اند.

در گذشته بنا بر تصمیم مقامات اصلی دولت فدرال و قوانین ثبت شده در این منطقه، کسانی که موفق به تمدید ویزای کاری قبلی خود نشده بودند؛ ولی تحت شرایط خاصی اجازه اقامت بیشتر در کانادا را داشتند، دیگر نمی توانستند از خدمات مربوط به بیمه سلامت کبک RAMQ استفاده کنند. به دنبال واکنش های زیادی که از سوی جنبش‌ های بشردوستانه و بسیاری از وکلای فعال در زمینه مهاجرت صورت گرفت، خوشبختانه تغییراتی در رابطه با این تصمیم‌ گیری صورت گرفته است.

این نهادها در تلاش بودند تا نشان دهند این تصمیم می‌تواند بسیاری از کارگران خارجی حاضر در این کشور را آسیب‌پذیر کند و و شرایط را برای آنها بسیار دشوار سازد. خوشبختانه تلاش های زیاد این افراد موثر واقع شد و دولت تصمیم گرفت تغییراتی را در تصمیم‌ گیری‌های خود اعمال کند.

بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته در قوانین اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است از این تاریخ به بعد تمام کارگران خارجی موقت که در استان کبک فعالیت دارند، می‌توانند بیمه سلامت خود را تمدید کنند. بیمه ‌این افراد از زمان تصویب این خبر به مدت 6 ماه به صورت خودکار تمدید می‌شود.

البته این افراد باید در نظر داشته باشند که پس از این مدت، تمدید بیمه سلامت دیگر به صورت خودکار انجام نخواهد شد و کارگران خارجی لازم است قبل از اتمام زمان بیمه با اداره بیمه سلامت کبک تماس داشته باشند. این افراد باید فرم تمدید درخواست خود را کامل کرده و امضا کنند.

باید تمام اطلاعات لازم در فرم مربوطه با دقت پر شده و به همراه نسخه‌ ای از ویزای کار قبلی به اداره بیمه سلامت کبک فرستاده شود. همچنین لازم است این افراد نامه‌ ای از سمت اداره مهاجرت کانادا ضمیمه مدارک خود کنند. در این نامه باید درخواست تمدید ویزای کار فعلی فرد تایید شده باشد.

پس از اتمام مراحل خواسته شده و تایید آنها، کارت بیمه جدیدی برای فرد متقاضی صادر می‌ شود. این کارت تنها به مدت ۶ ماه اعتبار خواهد داشت. کارت بیمه سلامت علاوه بر خود فرد، اعضای خانواده او را نیز شامل می­شود. دقت داشته باشید بنا بر اعلام رادیو کانادا این بیمه سلامت تنها برای افرادی تمدید خواهد شد که قبلا از بیمه سلامت کبک یا RAMQ استفاده داشته‌اند. 

اشتراگ گذاری این محتوا در :

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای