آلمان, آلمان

مهندسی هوا فضا در آلمان

آلمان از جمله کشور هایی که قدرتمند و ثرتمند در اروپا می باشد که در رشته مهندسی هوا فضا نیز حرفی برای گفتن دارد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای قصد دارد، در این مقاله شما را تا حدودی با رشته مهندسی هوا فضا در آلمان و همچنین بازار کار مهندسی هوافضا در این کشور، آشنا کند.

مهندسی هوا فضا جز مطالعات میان رشته ای که بر طراحی، توسعه، آزمایش و ساخت هواپیما، فضاپیما، ماهواره و موشک متمرکز شده است.

بهترین دانشگاه های آلمان برای مطالعه رشته مهندسی هوا فضا:

هنگام مطالعه این بخش از مقاله توجه داشته باشید که عمده دانشگاه های آلمانی برای پذیرش دانشجو از آن ها آزمون ورودی می گیرند اما لازم بدانید که اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوا فضا را دارید، خبر خوش برای شما این است که خوشبختانه در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوا فضا کشور آلمان آزمونی را برگزار نکرده و براساس رزومه فرد، پذیرش دانشجو انجام می‌گیرد.

دانشگاه علوم کاربردی Bremen:

دانشگاه علوم کاربردی برمن، یکی از دانشگاه های جوان و متوسط آلمان است که طیف گسترده ای از دروس، از جمله هوا فضا را برای دانشجویان متعهد و با استعداد ارائه می دهد. جالب بدانید که این دانشگاه بر تنوع تمرکز دارد و همیشه ایده های غیر معمول و استقلال محققان حرفه ای اولیه خود را تبلیغ کرده است.

این دانشگاه از تیم مشاوره حرفه ای برخوردار است که شما می توانید قبل از اخذ پذیرش در این دانشگاه، از تصمیمی که در مورد دانشگاه علوم کاربردی برمن می گیرید، اطمینان کامل حاصل کنید.

دانشگاه فنی کاربردی Wildau:

دانشگاه فنی کاربردی Wildau، بزرگ ترین دانشگاه فنی کاربردی براندنبورگ آلمان است که در سال 1991 تاسیس شده است. ملاک اصلی پذیرش در این دانشگاه، عملکرد تحصیلی فرد می باشد. این دانشگاه های برنامه تحصیل آنلاین درجه یکی نیز ارائه می دهد که طبق آمار های منتشر شده این روش بسیار مورد علاقه دانشجویان می باشد.

دانشگاه مونیخ:

دانشگاه مونیخ یکی از دانشگاه های برتر آلمان و همچنین یکی از بهترین دانشگاه ها در اروپا می باشد که در سال 1868 راه اندازی شده است. این دانشگاه نیز به زبان انگلیسی اهمیت ویژه ای می  دهد و برای اخذ پذیرش آن حتما باید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

تحصیل در این دانشگاه برای شما امتیازات ویژه ای به همراه دارد، چرا که این دانشگاه با شرکت ها و موسسات علمی در سراسر جهان اتحاد قوی دارد و بعد از تحصیل بازار کاری بسیار عالی را برای شما فراهم می کند.

دانشگاه اشتوتگارت:

دانشگاه FH Aachen:

دانشگاه علوم کاربردی آخن، یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دانشگاه های علوم کاربردی آلمان است که در حال حاضر بیش از 14000 دانشجو دارد.

لازم بدانید که برای تحصیل در این دانشگاه، لازم است که انگلیسی را به خوبی صحبت کنید. شرکت در آزمون آیلتس از جمله شروط اخذ پذیرش در این دانشگاه می باشد.

دانشگاه فنی Braunschweig:

این دانشگاه فعال ترین منطقه تحقیقاتی در اروپا میی باشد که در بین تمامی دانشگاه های جهان رتبه 521 را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه فنی برونشوویگ، دانشگاه فنی سنتی است که روش های تحقیقاتی و تدریسی مربوط به خود را دارد. این دانشگاه اهمیت ویژه ای به رشته های مهندسی می دهد.

بازار کار مهندسی هوا فضا در آلمان و چشم انداز آن:

بازار کار مهندسی هوا فضا در آلمان، چندین سال است که روند رو به رشدی را دارد و از رونق خوبی برخوردار است. طبق آمارهای به دست آمده از سال 2016 تا به حال نیز، پیش بینی می شود که تا سال 2021 و حتی سال های دور تر، این روند رو به رشد ادامه داشته باشد و هر ساله بازار کار مهندسی هوا فضا 4 درصد یا بیشتر رشد کند.

لازم بدانید که دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته مهندسی هوا فضا در آلمان ( کارشناسی، ارشد و دکتری) می‌توانند به صورت هفتگی بین 10 تا 30 ساعت مشغول به کار شده و زمان هایی را برای کار سپری کنند و با انجام کار در موسسات و شرکت ها در  ازای هر ساعت بین 8 تا 10 یورو دستمزد از سمت کارفرما دریافت کنند.

درآمد مهندس هوا فضا در آلمان:

به طور کلی بازه درآمدی یک مهندس هوافضا در آلمان بین 38000 تا 80000 یورو می است.

میزان درآمد مهندسان هوا فضا در کمپانی های برتر ایرباس و OHB System AG :

ایرباسحدود 69000 یورو
OHB System AGحدود 51000 یورو

میانگین درآمد مهندسان هوافضا با توجه به میزان سابقه کار و تجربیاتشان:

میزان سابقه کاردرآمد ( حدودی )
کمتر از 1 سال45000 یورو
بین 1 تا 4 سال51000 یورو
بین 5 تا 9 سال64000 یورو
بین 10 تا 19 سال68000 یورو
بیش از 20 سال70000 یورو

جالب بدانید که مهندسان هوا فضا که در دارشتاد، برلین، مونیخ، فرانکفورت، اشتوتگارت، برمن، هامبورگ زندگی و کار کنند، از درآمد بیشتری برخوردار می شوند.

برخی از مهارت هایی که بر حقوق مهندسان هوا فضا تاثیر می گذارد:

 • مهندسی سیستم ها
 • Microsoft Office
 • کاتیا
 • طراحی مهندسی
 • متلب
 • تجزیه و تحلیل فنی
 • مدیریت پروژه

مهارت های محبوب که در حوزه مهندسی هوا فضا در آلمان اهمیت ویژه ای دارد:

 • طراحی مهندسی ( میانگین درآمد : 60408 یورو )
 • تجزیه و تحلیل فنی ( میانگین درآمد : 55626 یورو )
 • مهندسی سیستم ها ( میانگین درآمد : 63741 یورو )
 • مدیریت پروژه با متلب ( میانگین درآمد : 60354 یورو )
 • مدیریت پروژه ( میانگین درآمد : 57579 یورو )

برخی از وظایف مهندسان هوا فضا در آلمان:

 • انجام انواع کارهای طراحی، ساخت و آزمایش مربوط به هواپیما، موشک، فضاپیما و …
 • انجام کارهایی برای پیشرفت در حوزه تجهیزات و تکنیک ها
 • انجام برخی تحقیقات کاربردی و اسازی برای ارزیابی مواد و تجهیزات
 • و …

برخی حقایق جالب در مورد مهندسی هوا فضا در آلمان:

 • میانگین درآمد مهندسی هوا فضا در آلمان 3 درصد بیشتر از سایر شغل ها می باشد.
 • در آلمان کارمندان بخش های دولتی هوا فضا، 5 درصد بیشتر کارمندان بخش های خصوصی می باشد.
 • مردان فعال در حوزه مهندسی هوا فضا، 7 درصد بیشتر از خانم های همکار خود درآمد دارند.
 • میزان تحصیلات در این شغل تاثیر بسیار زیادی بر روی درآمد فرد دارد. به طور مثال مهندس هوا فضایی که مدرک کارشناسی ارشد دارد درآمدش، 2 برابر مهندس هوا فضایی است که دارای مدرک کارشناسی می باشد.

اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید و در حوزه مهندسی هوا و فضا فعالیت می کنید یا قصد فعالیت در این حوزه را دارید، کارشناسان متخصص موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، به طور دقیق تری می توانند شما را راهنمایی کنند، پس با شماره تماس ما تماس حاصل فرمایید یا فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی را تکمیل نمایید تا مشاوران ما به خوبی شما را راهنمایی کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *