ویزای-سوئد

اخذ انواع ویزای سوئد

یکی از ویزاهای محبوب اروپا برای ایرانیان، ویزای سوئد می‌باشد؛ زیر این کشور یک کشور مرفه با شرایط اجتماعی و اقتصادی بسیار مناسب است. همانطور که احتمالا می‌دانید کشور سوئد در حوزه کشورهای اسکاندیناوی قرار دارد و با کشورهایی مانند نروژ، دانمارک و فنلاند دارای مرز مشترک است. زبان رسمی این کشور سوئدی است که تا حدی به زبان فنلاندی نزدیک می‌باشد. البته برای متقاضیان اخذ ویزای سوئد و کسانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، جای نگرانی وجود ندارد زیرا اغلب مردم این کشور به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. در این مطلب قصد داریم شرایط اخذ انواع ویزای هلند و ورود به این کشور را بررسی کنیم، پس همراه ما باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع ویزای سوئد

مهم‌ترین شرط در زمان مهاجرت به سوئد، انتخاب بهترین ویزا با توجه به شرایط کنونی خودتان است. شما باید به این نکته توجه کنید زمانی که می‌خواهید ویزای سوئد را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت کنید، باید برای چه ویزایی تقاضا دهید. سوئد همانند سایر کشورهای عضو شنگن چهار دسته بندی کلی برای صدور ویزا دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

انواع ویزای سوئد

ویزای نوع A

ویزای نوع A، یک ویزای فرودگاهی می‌باشد و فرد تنها می‌تواند در محدوده فرودگاه تردد داشته باشد و در بیرون از این محدوده نمی‌تواند هیچ فعالیتی کند؛ تنها کاری که مسافر می‌تواند انجام دهد این است که اقدام به تغییر مقصد پرواز خود در فرودگاه کند.

ویزای نوع B

ویزای نوع B، که یک ویزای ترانزیت است و اعتبار آن پنج روز می‌باشد و مسافر با دریافت این ویزا می‌تواند از فرودگاه خارج شود.

ویزای نوع C

ویزای نوع C، که به سه حالت یک بار ورود، دوبار ورود و چند بارورود صادر می‌شود و فرد با کمک این ویزا می‌تواند در حوزه کشورهای شنگن رفت و آمد کند؛ عمده تفاوت این سه نوع ویزا در تعداد دفعات اجازه ورود به کشورهای حوزه شنگن می‌باشد، به عنوان مثال در ویزای یک بار ورود فرد فقط یک بار می‌تواند به هر یک از این کشورها برود. اعتبار این ویزاها اغلب 90 روز می‌باشد.

ویزای نوع D

ویزای نوع D، که یک ویزای بلند مدت می‌باشد و معمولا به متقاضیان تحصیل و کار در سوئد داده می‌شود.

سایر ویزاهای سوئد

ویزای سوئد تنها به کار و تحصیل محدود نمی‌باشد و این کشور برنامه‌های متنوعی برای صدور ویزا دارد که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم. هر یک از این ویزاها شرایط و الزامات مخصوص به خود را دارند؛ به همین جهت شما باید قبل از هر اقدامی با بررسی دقیق در مورد نوع ویزای درخواستی مدارک مورد نیاز آن را تهیه و به سفارت ارائه دهید.

 

ویزای بازدید بستگان و دوستان

مدت اعتبار این ویزای سوئد سه ماه است و نیازمند دریافت یک دعوتنامه از طرف یک شهروند سوئدی هستید. برای دریافت این ویزا باید مدارک شخص تقاضا کننده و نامه تمکن مالی وی را ارائه کنید.

ویزای ورزشی و بازدید فرهنگی

به منظور درخواست ویزای فرهنگی شما باید از سمت ارگان مسئول یک دعوتنامه دریافت کنید. در زمینه ویزای ورزشی نیز نیازمند دریافت یک نامه از سمت سازمان ورزش ملی سوئد هستید که اثبات کند شما در حوزه ورزشی موردنظر فعالیت‌هایی دارید.

ویزای سرمایه گذاری

جهت دریافت ویزای سوئد به روش سرمایه گذاری شما باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت مورد نظر را داشته باشید و همین طور دو فرد را برای استخدام در شرکت خود جذب کنید.

ویزای توریستی

جهت دریافت ویزای سوئد به قصد تفریح باید قبل از هر چیز نیت خود را از مسافرت به سوئد مشخص کرد و مدت زمان اقامت در این کشور و همچنین محل اقامت را شفاف ارائه کنید.

ویزای تحصیلی

اگر می‌خواهید دیدگاه بهتری از نحوه تحصیل در سوئد پیدا کنید باید بدانید که عمده روش تحصیل در این کشور بر پایه مطالعات فردی است و محصل یا دانشجو باید با کمک گروه‌های درسی مطالب مهم علمی را یاد بگیرد و یادگیری از طریق استاد عملا معنایی ندارد. به همین جهت متقاضیان دریافت ویزای سوئد به جهت تحصیل در این کشور می‌بایست توانایی یادگیری فردی خوبی داشته باشند.

در سوئد تقریبا ۱۰۰۰ گرایش تحصیلی به زبان انگلیسی وجود دارد، که در بیش از ۳۵ دانشگاه این کشور تدریس می‌شود. تحصیل دوره‌های زبان انگلیسی در دانشگاه‌های دولتی این کشور رایگان است و می‌توانید از همان ابتدا خانواده و فرزندان خود را به عنوان همراه با خود ببرید. از طرفی به منظور تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور باید شهریه پرداخت کنید؛ ولی می‌توانید در هنگام تحصیل مشغول به کار شوید.

 

به طور کلی برای افراد زیر ۱۸ سال دریافت ویزای دانش آموزی سوئد به دو طریق امکانپذیر است:
• در روش اول مدرسه تمام هزینه‌های فرد را برعده می‌گیرد؛ این هزینه‌ها می‌تواند شامل خوراک، خوابگاه، پوشاک، لوازم تحصیل و … باشد که به طور میانگین ۲۵ الی ۳۰ هزار یورو در سال است.
• در روش دوم، دولت سوئد مسئولیت فرد را بر عهده می‌گیرد که در این روش تقریبا ۲۰ هزار یورو به شهریه افزوده خواهد شد. تحصیل به هر دو زبان سوئدی و انگلیسی امکانپذیر است.

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی تحصیل رایگان است و تنها یک هزینه ثبت نام از فرد دریافت می‌شود. پرطرفدارترین رشته‌ها برای دریافت ویزای سوئد به جهت تصیل در مقطع کارشناسی رشته‌هایی مانند مهندسی کامپیوتر، هنر، مطالعات محیطی، مطالعات فرهنگی می‌باشد.

 

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد سوئد برطبق فرآیند بولونیا (به مجموعه‌ای از نشست‌ها و توافقات کشورهای اروپایی گفته می‌شود، که در راستای بالا بردن سطح مدارک تحصیلی دانشگاهی کشورهای اروپایی صورت می‌پذیرد) انجام می‌شود. مانند همانند سایر کشورهای اروپا، مدارک تحصیلی به سه دوره اصلی تقسی می‌شود که مدرک تحصیلی در دوره ارشد تحت عنوان دوره دوم شناخته می‌شود. و این نکته خود به این معنی است که مدارک ارائه شده در دانشگاه‌های این کشور در تمام اروپا و حتی دنیا معتبر می‌باشد.

همان طور که گفته شد در سوئد بیش از ۱۰۰۰ رشته تحصیلی در ۳۵ دانشگاه دولتی و خصوصی این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. حداقل نمره مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع ارشد ۶.۵ می‌باشد. اغلب طول دوره کارشناسی ارشد یک الی دو سال است. نمرات کلاسی در این مقطع بخش اعظمی از معدل شما را تشکیل می‌دهند و قسمت دیگر به ارائه پایان نامه اختصاص دارد.

ویزای سوئد به قصد تحصیل در مقطع دکتری

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر و سطح بالا دریافت ویزای سوئد در مقطع دکتری یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای هر متقاضی‌ای به شمار می‌رود. دوره‌های دکتری در این کشور بدون در نظر گرفتن ملیت فرد رایگان می‌باشد؛ و حداقل نمر آیلتس مورد نیاز جهت پذیرش در این مقطع ۷ است. دوره دکتری در کشور سوئد دو الی چهار سال به طول می‌انجامد.

ویزای تحصیلی سوئد و هزینه‌های تحصیل و زندگی در سوئد

مخارج زندگی شخصی به صورت ماهانه برای افرادی که تمایل به دریافت ویزای سوئد به جهت تحصیل را دارند به عوامل زیادی بستگی دارد به عنوان مثال مخارج اجاره خانه، خورد و خوراک، هزینه رفت و آمد، سبک زندگی و غیره. در حالت کلی مخارج زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است.

ویزای تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سوئد

حداکثر مهلت برای فرستادن تقاضای ویزای تحصیلی سوئد برای دانشجویان خارج اتحادیه اروپا تا اواسط ماه ژانویه و جهت ثبت نام ترم سپتامبر آینده است. از طرفی برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا که نیازی به دریافت اجازه اقامت ندارند، باید اواسط ماه آوریل درخواست خود را ارائه دهند. شما همچنین می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر ثبت نام را از وب سایت دانشگاه مورد نظر خود دریافت کنید.

ویزای تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سوئد

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای سوئد به قصد تحصیل در این کشور:

  • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی سوئد
  • تهیه چند قطعه عکس ۴*۳
  • ارائه نامه دانشگاه
  • داشتن یک پوشش بیمه درمانی
  • داشتن مدرک آیلتس با حدقل نمره ۶ الی۷ با توجه نیاز دانشگاه مورد نظر
  • ارائه مدارک تمکن مالی

نحوه پیدا کردن کار و دریافت ویزای سوئد

اگر تمایل به کار در سوئد را دارید و می‌خواهید ویزای این کشور را دریافت کنید باید به این نکته توجه کنید که شرایط کار برای کارفرما و کارگر متفاوت بوده و هرکدام باید یکسری قوانین خواص را رعایت کنند؛ در ادامه به بررسی نحوه دریافت ویزای سوئد از طریق کار و روش‌های آن می‌پردازیم.

کارفرمایانی تمایل به جذب نیروی خارجی دارند قبل از هرچیز باید فرصت شغلی مورد نظر خود را بمدت ۱۰ روز اگهی کنند همچنین این شغل باید با قوانین وضع شده در سوئد منطبق باشد. به عنوان مثال حداقل دستمزدی که برای این شغل در نظر گرفته می‌شود باید ۱۳۰۰۰ کرون به صورت ماهانه باشد. ضوابط خاصی برای جذب نیرو از برخی کشورها وجود دارد حتی ممکن است در بعضی از فرصت‌های شغلی کمی برای متقاضیان این شرایط ستخگیرانه‌تر باشد.

نحوه پیدا کردن کار و دریافت ویزای سوئد

برای متقاضیانی که تمایل کار و دریافت ویزای سوئد را دارند باید یک مجوز کاری در سوئد کنند؛ از جمله شرایطی که باید متقاضیان کار در سوئد رعایت کنند تسلط کافی به زبان انگلیسی و همچنین در برخی از موارد شرایط سنی فرد اهمیت بیشتری دارد. قبل هر اقدامی برای دریافت ویزای سوئد باید نسبت به پیدا کردن یک خانه مناسب در این کشور اقدام کنید چرا که اجاره نامه این خانه در پرونده مهاجرتی شما وارد می‌شود. ویزای کاری سوئد در اکثر موارد به صورت یکساله صادر می‌شود و شما باید پس از ورود به خاک این کشور و انجام امور اولیه به اداه مالیات مراجعه کنید.

ویزای کار سوئد و بررسی ویزای همراه

زمانی که فرد بتواند ویزای سوئد به منظور کار را دریافت کند قادر است خانوده خود را نیز به همراه خود به سوئد ببرد. همراه متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وی می‌باشند؛ ولی اگر فرزند وی بیشتر از۲۱ سال سن داشته باشد تنها در شرایط خاصی می‌تواند همراه متقاضی به سوئد سفر کند.
اگر برای همراه یک ویزای ۶ ماهه صادر شود می‌تواند اقدام به جستجوی کار کند و در صورت پیدا کردن شغل مورد نظر در آن مشغول به کار شود.

مخارج درخواست ویزای همراه برای افراد زیر ۱۸ سال ۵۰۰ کرون و برای افراد بالای ۱۸ سال ۱۰۰۰ کرون است. فرد متقاضی کار در سوئد می‌تواند در زمان در خواست ویزای خود برای خانواده خود نیز درخواست بدهد یا اینکه پس از ورود به سوئد نسبت به دریافت ویزای همراه خانواده خود اقدام کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار سوئد

جهت دریافت ویزای کار سوئد نیازمند فراهم سازی مدارک مشخصی می‌‌باشید که برای روشن سازی بیشتر در ادامه لیستی از آن‌ها تهیه نموده‌ایم

 

• پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار
• ارائه نامه رسمی از طرف یک کارفرمای سوئدی
• بستن یک قرارداد کاری با حداقل حقوق ۱۳۰۰۰ کرون در ماه
• ارائه سند اجاره نامه منزل
• مدارک عدم سو پیشینه
• ارائه مدارک تحصیلی
• مدارک اصلی مانند شناسنامه، پاسپورت و… به همراه تهیه چند کپی از آن‌ها
• تهیه یک بیمه مسافرتی که خطرات احتمالی را پوشش دهد

از طرفی اگر همراه متقاضی تمایل به دریافت ویزای سوئد را دارد باید مدارک زیر را تهیه کند:

• پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار
• ارائه نامه رسمی از طرف یک کارفرمای سوئدی برای متقاضی اصلی
• ارائه قرارداد کاری متقاضی اصلی
• اسناد ازدواج
• مدارک هویتی

به این نکته توجه کنید که سفارت سوئد با توجه به شراط خاصی از شما مدارک دیگری را طلب کند و یا حتی درخواست یک مصاحبه حضوری باشما را بدهد.

 

نرخ بیکاری در سوئد

سوئد یک کشور صنعتی است و به همین جهت دریافت ویزای سوئد در بین ایرانیان پرطرفدار است. اگر تمایل به دریافت ویزای سوئد را دارید بهتر است قبل از هرچیز تمام جنبه‌های فعالیت در این کشور را مورد بررسی قرار دهید؛ یکی از این مولفه‌ها نرخ بیکاری در این کشور می‌باشد. نرخ بیکاری از سال ۱۹۹۷ تا سال ۲۰۱۹ بسیار مطلوب بوده و بطور میانگین این رقم در طی این سالیان ۵.۶۲ درصد بوده است.

مشاغل مورد نیاز در سوئد برای سال 2023

سوئد نیازمند مشاغل مختلفی می‌باشد که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. اگر در این حوزه‌ها تخصص دارید، با گرفتن ویزای سوئد از نوع کاری می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.
در این بخش از مطلب به معرفی برخی از این مشاغلی و میانگین دستمزد آنها می‌پردازیم:

• اساتید در حوزه ریاضیات که توانایی تحلیل اطلاعات را داشته باشند با حقوق سالانه ۶۹۶ هزارکرون
• مدیران برندینگ محصول با حقوق سالانه ۷۲۰ هزار کرون
• مدیران هواپیمایی و یا متخصصان تعمیرات هواپیما با حقوق سالیانه ۷۵۶ هزارکرون
• مدیریت اجرایی پروژه با حقوق سالیانه ۷۶۸ هزار کرون
• مدیریت عامل با روابط عمومی بالا و توانایی ارتباط قوی با حقوق سالیانه ۷۹۸ هزارکرون
• پزشک و سایر گرایش‌های پیراپزشکی با حقوق سالیانه ۸۸۸ هزارکرون
• مدیران تبلیغاتی و جذب مخاطب با حقوق سالیانه ۹۶۰ هزار کرون

به دلیل ترکیب نظام سرمایه داری و رفاهی در سوئد علاوه بر مشاغل بالا این کشور همواره مایل به جذب نیروی کارگر ماهر در حوزه‌های مختلف است؛ به عنوان مثال تعدادی از این مشاغل به شرح زیر می‌باشند:

• صنعت خودرو و فناوری‌های پاک
• گردشگری
• خدمات بهداشت و درمان
• فناوری اطلاعات
• آموزش و پرورش

نحوه کاریابی و دریافت ویزای کاری سوئد

شما می‌توانید پس از طی فرایندهای مورد نظر نسبت به دریافت ویزای کاری سوئد اقدام کنید. برای دریافت شروع به کار در سوئد قبل از هرچیزی باید اقدام به دریافت مجوز کار در این کشور کنید. به همین جهت باید از طریق وب سایت‌های کاریابی شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و رزومه را برای آن فرصت شغلی ارسال کنید. جهت تکمیل رزومه باید در چند صفحه درباره تجارب کاری خود بنویسید. همچنین در ادامه رزومه باید به معرفی و شخصیت شخصیت و خصوصیات فردی خود بپردازید.

 

اگر تجربه کاری قبلی در سوئد را دارید می‌توانید به راحتی اقدام به دریافت ویزای سوئد کنید. باید به این نکته توجه کنید که موسسه‌ای تقاضای نیروی کار خارجی می‌کند باید از طرف دولت سوئد تایید شود. همچنین می‌توانید درخواست‌های خود را هم به شکل کتبی و به صورت آنلاین به سفارت سوئد در تهران ارائه دهید.

به منظور ارائه درخواست به سفارت باید شرایط زیر را رعایت کنید:

• تکمیل فرم‌های درخواستی به صورت صحیح و کامل بدون خط خوردگی
• داشتن یک پاسپورت معتبر و تهیه کپی از تمامی صفحات آن
• ارائه پیشنهاد شغلی که از طرف کارفرمای سوئدی برای شما ارسال شده است
• پرداخت مخارج سفارت مانند درخواست مجوز کار۲۰۰۰ کرون
• حداکثر مدت زمان بررسی تقاضای بررسی ویزای کار سوئد از طرف سفارت این کشور ۶۰ روز است

وضعیت اقامت و دریافت تابعیت سوئد

با دریافت ویزای کار سوئد می‌توانید طی چند سال نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کنید که در صورت مطلوب بودن شرایط می‌توان این ویزا را به تابعیت دائم سوئد تبدیل کرد. شما باید حداقل به مدت ۴ سال در این کشور مشغول به کار بوده باشید و تمام مالیات‌های خود را به طور منظم و مرتب پرداخت کرده باشید تا بتوانید تقاضای اقامت دائم کشور سوئد را بدهید.

به منظور دریافت اقامت دائم سوئد نباید هیچ گونه عملی مغایر با قوانین این کشور انجام دهید؛ پس از گذشت ۵ سال از دریافت اقامت دائم سوئد و رعایت تمامی شرایط می‌توانید نسبت به دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

سوئد یکی از ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان را دارد. گذرنامه این کشور از نظر اعتبار دارای ریتینگ ۳ است و شهروندان سوئدی می‌توانند به راحتی با در دست داشتن این پاسپورت به ۱۰۳ کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنند و تنها برای کشورهای باقیمانده نیازمند تهیه ویزا هستند.

ویزای بلند مدت سوئد چیست

اگر تمایل به اقامت بلند مدت در سوئد دارید و می‌خواهید ویزای سوئد را دریافت کنید، باید به این نکته توجه کنید که ویزای سوئد به منظور اقامت بلندمدت در این کشور بین ۳ الی ۱۲ ماه اعتبار دارد. برای دریافت این ویزای باید بتوانید یک دلیل خوب مانند بازید از عزیزان و یا مناسبات تجاری داشته باشید؛ جواب تقاضای شما حداکثر یک الی چهار هفته بعد به دست شما خواهد رسید.
موارد لازم برای دریافت ویزای سوئد جهت اقامت طولانی مدت عبارتند از:

• دریافت دعوتنامه از طرف فردی که تمایل به دیدن او را دارید
• اثبات تمکن مالی در طی دوران اقامت سوئد
• گذرنامه معتبر
• تهیه بلیط رفت و برگشت
• ارائه مدارک بیمه مسافرتی که بتواند خطرات احتمالی را پوشش دهد

نحوه گرفتن وقت سفارت سوئد

به منظور دریافت ویزای سوئد باید بتوانید از سفارت این کشور وقت دریافت کنید. سریع‌ترین و راحت‌ترین را برای گرفتن وقت سفارت به صورت آنلاین است. به همین جهت می‌توانید به سایت سفارت سوئد مراجعه کرده و درخواست خود را در آنجا مطرح کنید.

معمولا روند پیگیری درخواست‌های آنلاین سریع‌تر از درخواست‌های کتبی است همچنین شما می‌توانید مبالغ مورد نیاز را به صورت آنلاین پرداخت کنید. شما با کمک این وبسایت می‌توانید روند پیشرفت تقاضای خود را مشاهده کنید و همچنین در صورت پذیرش از وقت سفارت اطلاع پیدا کنید.

 

اگر تمایل ندارید از روش آنلاین استفاده کنید یا دسترسی شما به وب سایت سفارت دشوار است، می‌توانید با تهیه مدارک مورد نیاز به سفارت سوئد در تهران مراجعه کرده و درخواست خود را به صورت حضوری مطرح کنید. روند بررسی تقاضای ویزای سوئد تقریبا ۱۵ روز به طول می‌انجامد. در طی این مدت پاسپورت شما نزد سفارت به امانت نگه داشته می‌شود؛ پس از تایید برچسب ویزای سوئد به پاسپورت شما اضافه می‌شود.

استخدام وکیل مهاجرتی مناسب برای دریافت ویزای سوئد

استخدام وکیل لازمه یک مهاجرت قانونی و بدون دغدغه فکری است، زیرا تمام مسئولیت‌های مهم قانونی را به یک فرد یا گروه کاربلد می‌سپارید. به همین جهت می‌توان گفت اولین قدم برای عزیزانی که تمایل به دریافت ویزای سوئد را دارند استخدام یک وکیل کارکشته در امور مهاجرت است. در حقیقت یکی از دلایل بهره گیری از وکلای مهاجرت کمک‌گرفتن از این اشخاص جهت مشاوره است، زیرا به دلیل تجارب بالایی که در خصوص مهاجرت دارند، می‌توانند با اندکی مشاوره بهترین مسیر را برای متقاضی انتخاب کنند.

امکان دریافت اقامت دائم و در نهایت تابعیت سبب شده تا تقاضا برای اخذ ویزای سوئد بالا برود به همین جهت توصیه می‌شود اگر چنین برنامه بلند مدتی دارید از وکلای معتبر مهاجرتی و موسسه‌های خبره در این زمینه استفاده کنید. متأسفانه در بسیاری از موارد وکلای مهاجرتی از تجربه و مهارت کافی برخوردار نیستند و تنها به درآمد دریافت ویزای سوئد برای متقاضی فکر می‌کنند و سایر موارد را در نظر نمی‌گیرند.

ویزا شنگن سوئد

اقامت سوئد

درواقع کشور سوئد به دلیل برخورداری از شرایط ویژه برای زندگی گزینه مناسبی در راستای اخذ اقامت به‌حساب می‌آید.

اخذ ویزای سوئد به کمک هرمس اپلای

اگر تمایل به مهاجرت و اخذ ویزای سوئد را دارید، باید اول از هرچیزی شرایط خود را بررسی کنید و ببینید کشور دیگری وجود دارد که با این شرایط امکانات بیشتری به شما ارائه دهد و یا شرایط دریافت ویزای آن راحت‌تر باشد؛ مخارج زندگی در این کشور به نسبت همسایگان خود کمی بالا است و از طرفی به دلیل موقعیت جغرافیایی در اکثر مواقع هوای ابری را شاهد هستیم. همچنین سوئد در سال‌های اخیر برنامه‌های متنوعی را برای مهاجرت تهیه کرده که به کمک آن‌ها می‌توانید به این کشور سفر کنید. ما در این بخش به بررسی انواع ویزای سوئد پرداختیم، اگر سوالی دارید پاسخگوی شما خواهیم بود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ویزای سوئد به چند دسته تقسیم می‌شود؟
سوئد اقدام به صدور ویزاهای متنوعی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، درمانی، توریستی و… می‌کند؛ و در حالت کلی این ویزاها به 4 دسته اصلی A,B,C,D تقسیم می‌شوند.
احتمال دریافت ویزای سوئد چقدر است؟
این مورد تماما به شرایط و نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد.
مخارج دریافت ویزای سوئد چقدر است؟
هزینه دریافت ویزای سوئد در کمترین حالت که ویزای توریستی است ۸۰ یورو می‌باشد و این مبلغ در سایر ویزاها کمی بیشتر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای یزدانی
2 سال قبل

سلا برای تحصیل و دریافت ویزای سوئد به چه مقدار تمکن مالی نیاز داریم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای یزدانی
2 سال قبل

سلام حدود 10 تا 12 هزار دلار برای تمکن مالی ویزای تحصیلی سوئد نیاز هست

رضا رفعتی
2 سال قبل

خیل دنبال این اطلاعات بودم ممنون
یه سوال دیگه- هزینه دریافت ویزای سوئد حدودا چه مقداره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  رضا رفعتی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ممنون از توجه شما .
هزینه ویزا هر کشور بسته به نوع آن متفاوت است .

کادر هرمس اپلای