کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت

کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت

با رشد چشمگیر توسعه شهری و صنعتی در استرالیا در سال‌های اخیر، این کشور فرصت‌های شغلی فراوانی را برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ازجمله مهندسین برق و قدرت فراهم‌آورده است. شمار فرصت‌های شغلی و کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت از سال 2015 تاکنون همواره رو به افزایش بوده است. پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2022 تعداد 2000 کار در استرالیا در حوزه برق و قدرت ایجاد شود. درصد بالایی از این فرصت‌های شغلی در بخش‌های تولید و فناوری پدیدار‌خواهد شد. علت این امر آن است که تولیدکنندگان استرالیایی گرایش زیادی به تولید کالای نوآورانه و تخصصی پیدا کرده‌اند. ضمناً اهمیت حوزه‌هایی چون رباتیک، پهپادها، فناوری‌های پزشکی، خودروهای برقی و وسایل برقی مدرن (مانند پنل‌های خورشیدی و باتری‌های ذخیره انرژی) در استرالیا بسیار بالا رفته است.

آنچه در این مقاله میخوانید:

وظایف مهندسین برق و قدرت در استرالیا

مسئولیت مهندسین برق و قدرت آن است که فرایند تولید، نصب، عملکرد و تعمیرات تجهیزات، دستگاه‌ها و سیستم‌هایی را طراحی کنند، توسعه دهند و بر آن‌ها نظارت داشته باشند. تجهیزات، سیستم‌ها و دستگاه‌هایی که مهندسین برق و قدرت با آن‌ها سروکار دارند با تولید، توزیع، استفاده و کنترل نیروی برق مرتبط‌اند.

وظایف مهندسین برق و قدرت عبارت‌اند از:

 • طراحی نیروگاه‌های برق و تجهیزات تولید برق و برنامه‌ریزی برای آن‌ها.

 • تعیین نوع و چیدمان مدارها، ترانسفورماتورها، مدارشکن‌ها، خطوط انتقال و دیگر تجهیزات.

 • طراحی محصولاتی چون موتورها، اجزا، تجهیزات و وسایل برقی.

 • بررسی مشخصات، ترسیم‌ها، استانداردها و مقررات مرتبط با تجهیزات و استفاده نیروی برق.

 • سازمان‌دهی و مدیریت منابع مورد استفاده برای تأمین اجزا، دستگاه‌ها، وسایل و تجهیزات برقی.

 • تعیین برنامه زمانی تحویل و نصب دستگاه‌ها، صفحه‌کلیدها، کابل‌ها و رابط‌ها.

 • نظارت بر بهره‌برداری و تعمیرات نیروگاه‌های برق، سیستم‌های انتقال و توزیع و کارخانه‌های صنعتی.

 • طراحی و نصب تجهیزات کنترل و علامت‌دهی برای جاده‌ها، ریل‌ها و مسیرهای هوایی.

 • تحقیق در زمینه‌هایی مانند سیستم‌های تولید و انتقال نیرو، ترانسفورماتورها، صفحه کلیدها، موتورهای برق، سیستم‌های دورسنجی و کنترل.

وظایف مهندسین برق و قدرت در استرالیا

وضعیت شغلی مهندسین برق و قدرت در استرالیا

شمار مهندسین برق و قدرت در استرالیا در سال 2020 میلادی برابر با 26800 نفر اعلام شد. همچنین تعداد این مهندسین:

 • ✔ در5 سال اخیر رشد قابل توجهی داشته .

 • ✔ به ‌احتمال‌ زیاد در پنج سال آینده باز هم بالاتر خواهد رفت.

 • ✔ تا سال 2025 میلادی به 29900 نفر خواهد رسید.

در ادامه وضعیت شاغلان این حرفه را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • اندازه آماری: شمار مهندسین برق و قدرت در استرالیا بسیار بالا است.

 • موقعیت جغرافیایی: کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت در نواحی جغرافیایی گوناگون وجود دارد.

 • صنایع: بیشتر مهندسین برق و قدرت در بخش‌های خدماتی حرفه‌ای، علمی، فنی، و نیز در حوزه‌های برق، گاز، خدمات آب و فاضلاب و شرکت‌های تولیدی مشغول‌ هستند.

 • تمام‌وقت/پاره‌وقت: بیشتر مهندسین برق و قدرت (91% آن‌ها) به‌صورت تمام‌وقت مشغول به کار هستند. این رقم از میانگین 66% افراد مشغول در مشاغل تمام‌وقت دیگر حوزه‌های حرفه‌ای بیشتر است.

 • ساعات کاری: مهندسین برق و قدرت به‌طور میانگین 44 ساعت در هفته کار می‌کنند.

 • سن: سن میانگین مهندسین برق 39 سال است.

 • جنسیت: تنها 7% مهندسین برق و قدرت در استرالیا خانم هستند (در مقایسه با میانگین 48% برای همه مشاغل).

تحصیل مهندسین برق و قدرت در استرالی

راهنمای تحصیل مهندسی برق و قدرت

هزینه تحصیل در رشته مهندسی برق و قدرت در استرالیا چیزی بین 30 تا 40 هزار دلار استرالیا برای هر سال است. البته طول دوره تأثیر بسیاری بر هزینه تحصیل دارد. هزینه کل دوره کارشناسی در استرالیا به‌طور میانگین 140000 دلار استرالیا خواهد بود. این هزینه بسته به دانشگاه یا آموزشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید می‌تواند تا حدودی متفاوت باشد.

البته این شرایط برای کسانی که مدرکشان را خارج از کشور استرالیا دریافت کرده‌اند متفاوت است. آن‌ها می‌توانند مدرکی که از کشور خود دریافت کرده‌اند را به سازمان‌های مربوطه در کشور استرالیا ارائه دهند و در صورت امکان آن را معادل‌سازی کنند.

مقاله پیشنهادی : مهندسی تاسیسات در استرالیا 

دانش موردنیاز کار در استرالیا

 • مهندسی و تکنولوژی: استفاده از اصول و قواعد مهندسی، علم و تکنولوژی برای طراحی کالا و خدمات.

 • رایانه و الکترونیک: شناخت تخته‌مدارها، پردازنده‌ها، تراشه‌ها، تجهیزات الکترونیک، سخت‌افزار و نرم‌افزار کامپیوتری و کاربردهای آن‌ و برنامه‌نویسی.

 • طراحی فنی: طراحی تکنیک، ابزار و قواعد ساخت برنامه، نقشه، ترسیم و مدل فنی.

 • ریاضی: حساب، جبر، هندسه، محاسبات یا آمار.

 • فیزیک: آشنایی با قوانین فیزیک و ماده، حرکت و انرژی و چگونگی ارتباط آن‌ها در فضا و زمان.

دانش مورد نیاز کار در استرالیا

مهارت‌های موردنیاز کار در استرالیا

 • درک مطلب: توانایی خواندن اطلاعات مرتبط با حوزه کاری.

 • گوش دادن: توانایی گوش دادن مؤثر به دیگران و عدم قطع کردن صحبت آن‌ها و پرسیدن پرسش‌های مناسب.

 • تفکر انتقادی: اندیشیدن درباره مزایا و معایب راه‌حل‌های گوناگون برای حل یک مسئله.

 • ریاضی: استفاده از قوانین ریاضی برای حل مسئله.

 • نگارش: نوشتن دستورالعمل و یادداشت به‌طور صحیح برای همکاران یا کارفرمایان.

کار در استرالیا برای مهندسین برق و

صلاحیت‌های لازم جهت کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت

برای فعالیت به‌عنوان مهندس برق در کشور استرالیا، حداقل مدرک موردنیاز مدرک کارشناسی مهندسی برق یا یکی از رشته‌های نزدیک به این رشته است. مدارک ارشد و دکتری نیز برای یافتن شغل و درآمد بهتر مؤثر هستند. ضمناً میانگین نمره آیلتس شما باید 5/6 باشد و نمره هیچ از یک مهارت‌های شما نباید کمتر از شش بوده باشد.

دریافت اقامت دائم

نخستین گام برای دریافت اقامت دائم آن است که شما در ارزیابی مهارت‌های مهاجرتی‌ خود امتیاز خوبی را کسب نمایید. سازمان ارزیابی مهارتی که در استرالیا وظیفه ارزیابی مهارت مهندسین برق و قدرت را بر عهده داردEngineers Australia  نام دارد. شما پس از تکمیل دوره کارشناسی خود می‌بایست نام خود را در این سازمان ثبت کرده و به‌صورت آنلاین برای ارزیابی مهارت‌های خود اقدام نمایید. سپس در این وب‌سایت مشخصاتتان را وارد می‌کنید، مواردی مانند پاسپورت، عکس پرسنلی، صلاحیت‌ها، مدارک و نیز مدارک زبان. ارائه سابقه کاری به‌منظور ارزیابی مهارتی مهندسین برق و قدرت ضرورت ندارد. هزینه ارزیابی مهارت نیز 300 دلار استرالیا خواهد بود.

پس از دریافت کارنامه ارزیابی مهارت (Skills Assessment) و تأیید شدن، می‌توانید برای دریافت یکی از ویزاهای Skilled Independent Visa 189 و Skilled Nominated Visa 190 اقدام نمایید.

درآمد کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت

مهندسین برق و قدرت در استرالیا سالانه به‌طور میانگین 92800 دلار استرالیا درآمد دارند. درآمد مهندسین این حوزه از 50100 دلار استرالیا (پایین‌ترین میزان درآمد) تا 140000 دلار استرالیا (بالاترین میزان درآمد) متغیر است.

ارقام اعلام شده مقادیر میانگین سالانه بوده و همه مزایای مسکن، حمل‌ونقل و غیره را در برمی‌گیرند. تفاوت درآمد در میان مهندسین برق و قدرت به عوامل بسیاری چون سابقه کاری، مهارت، جنسیت یا موقعیت جغرافیایی بستگی دارد.

اطلاعات آماری درآمد کار دراسترالیا برای مهندسین برق و قدرت

بازه درآمدی: درآمد کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت از 50100 دلار استرالیا در سال (درآمد حداقل) تا 140000 دلار استرالیا در سال (درآمد حداکثر) متغیر است.

درآمد میانه: درآمد میانه مهندسی برق در استرالیا 85300 دلار استرالیا در سال است. یعنی نیمی از (50%) کسانی که به‌عنوان مهندس برق در این کشور فعالیت می‌کنند کمتر از 85300 دلار استرالیا در سال حقوق می‌گیرند و نیمی دیگر بیش از آن. میانه نشان‌گر مقدار وسط حقوق است. عموماً حقوق ایده‌آل آن است که در سمت راست مقدار میانه قرار داشته باشد.

صدک ها: دو مقداری که با مقدار میانه ارتباط نزدیکی دارند، صدک های 25ام و 75ام (چارک‌های اول و سوم) هستند. با توجه به نمودار توزیع درآمد مهندسین برق استرالیا می‌توان گفت که 25% آن‌ها کمتر از 60900 دلار استرالیا در سال و مابقی بیش از این رقم درآمد دارند. همچنین 75% مهندسین برق و قدرت استرالیا کمتر از 104000 دلار استرالیا در سال و مابقی بیش از آن حقوق می‌گیرند.

درآمد مهندسین برق و قدرت در استرالی

تأثیر سابقه کاری بر درآمد

تأثیر سابقه کاری بر درآمد در استرالیا

سابقه کاری مهم‌ترین عاملی است که بر درآمد مهندسین برق و قدرت تأثیر می‌گذارد. طبیعتاً سابقه کاری بیشتر درآمد بیشتری را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت. ارقام مربوط به ارتباط سابقه کار در استرالیا و درآمد مهندسین برق و قدرت در استرالیا از این ‌قرار است:

 • مهندسین برق با سابقه کمتر از دو سال سالانه حدود 58200 دلار استرالیا درآمد کسب می‌کنند.

 • مهندسین برق با سابقه بین دو تا پنج سال سالانه حدود 73500 دلار استرالیا درآمد دارند.

 • مهندسین برق با سابقه بین پنج تا ده سال 96900 دلار استرالیا در سال حقوق می‌گیرند.

 • افرادی که بین ده تا پانزده سال سابقه دارند، 114000 دلار استرالیا در سال کسب می‌کنند.

 • افرادی که بین 15 تا 20 سال سابقه دارند 126000 دلار استرالیا در سال حقوق دارند.

 • کسانی که بیش از 20 سال سابقه دارند به‌طور میانگین 134000 دلار استرالیا در سال درآمد دارند.

تأثیر سطح تحصیلات بر درآمد

درآمد مهندسین برق و قدرت در استرالیا بر اساس تحصیلات

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر درآمد در این حوزه، سطح تحصیلات است. در این بخش دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

 • میانگین درآمد کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت با مدرک کارشناسی برابر با 75300 دلار استرالیا است.

 • میانگین درآمد مهندسین برق و قدرت در استرالیا با مدرک کارشناسی ارشد 115000 دلار استرالیا است که این مقدار در مقایسه با درآمد افراد دارای مدرک کارشناسی 53% بیشتر است.

تأثیر جنسیت بر درآمد

تأثیر جنسیت بر درآمد کار در استرالیا

گرچه جنسیت قاعدتاً نباید تأثیری بر درآمد مهندسین برق و قدرت در استرالیا داشته باشد، اما واقعیت این‌گونه نیست. مردان در حوزه مهندسی برق (با حقوق سالانه 94900 دلار استرالیا) به‌طور میانگین 5% بیشتر از زنان (با حقوق سالانه 90400 دلار استرالیا) درآمد دارند.

افزایش درآمد سالانه کار در استرالیا

افزایش درآمد سالانه کار در استرالیا

مهندسین برق و قدرت در استرالیا به‌طور میانگین هر 17 ماه 11% افزایش درآمد خواهند داشت. این رقم در مقایسه با رقم میانگین افزایش درآمد همه مشاغل در این کشور که برابر با 8% در 16 ماه است، رقم مناسبی به شمار می‌رود.

پاداش کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت

معمولاً چندان پاداش و کارانه‌ای برای مهندسین برق و قدرت در نظر گرفته نمی‌شود. چراکه این افراد دخالت مستقیمی در جذب عایدی ندارند. البته این امر استثناهایی نیز دارد.

در یک نظرسنجی، 48% مهندسین برق و قدرت در استرالیا اعلام کردند که طی سال گذشته هیچ پاداش یا کارانه‌ای دریافت نکرده‌اند. 52% نیز بیان کردند که دست‌کم یک بار در سال گذشته نوعی پاداش نقدی دریافت کرده‌اند. مبلغ این پاداش‌های دریافتی به‌طور میانگین 4 تا 5 درصد حقوق سالانه این افراد بوده است.

دستمزد ساعتی کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت

یک مهندس برق و قدرت در استرالیا به‌طور میانگین هر ساعت 45 دلار استرالیا دستمزد دریافت می‌کند. این مبلغ از دستمزد ساعتی همه مشاغل مهندسی که برابر با 37 دلار استرالیا در ساعت می‌باشد مبلغ خوبی است.

مقایسه درآمد کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت با دیگر مشاغل

مقایسه درآمد کار در استرالیا

مهندسین برق و قدرت در استرالیا به‌طور میانگین سالانه 92800 دلار استرالیا درآمد دارند. درحالی‌که میانگین درآمد همه مشاغل در استرالیا برابر با 90800 دلار استرالیا است. یعنی میانگین درآمد مهندسین برق و قدرت در این کشور از میانگین درآمد همه مشاغل بالاتر می‌باشد.

میانگین درآمد همه مشاغل مهندسی در کشور استرالیا برابر با 76600 دلار استرالیا است. پس نتیجه می‌گیریم که میانگین درآمد مهندسین برق و قدرت در استرالیا با اختلاف چشمگیری (به اندازه 21%) از میانگین درآمد همه حوزه‌های مهندسی در این کشور بالاتر می‌باشد.

مقایسه درآمد کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت و دیگر حوزه‌های مهندسی

در جدول زیر، میانگین درآمد مهندسین برق و قدرت (92800 دلار) با برخی از مهم‌ترین مشاغل حوزه مهندسی مقایسه شده است.

رشته مهندسی

میانگین درآمد

درآمد مهندسی برق از آن…

مهندس آکوستیک

80,600 AUD

13% بیشتر است

مهندس اتوماسیون

89,300 AUD

4% بیشتر است

مهندس پشتیبان سیستم آویانیک

79,200 AUD

15% بیشتر است

مهندس بیوشیمی

73,600 AUD

21% بیشتر است

مهندس پخش

79,100 AUD

15% بیشتر است

مهندس سرامیک

73,100 AUD

21% بیشتر است

مهندس عمران

83,700 AUD

10% بیشتر است

مهندس ارتباطات

88,500 AUD

5% بیشتر است

مهندس پایش وضعیت

68,100 AUD

27% بیشتر است

مهندس انرژی

85,400 AUD

8% بیشتر است

مهندس محیط‌زیست

77,800 AUD

16% بیشتر است

مهندس تجهیزات

73,400 AUD

21% بیشتر است

مهندس نما

77,700 AUD

16% بیشتر است

مهندس میدان

85,900 AUD

7% بیشتر است

مهندس ژنتیک

90,600 AUD

2% بیشتر است

مهندس زمین

82,900 AUD

11% بیشتر است

مهندس بزرگراه

85,600 AUD

8% بیشتر است

مهندس سیستم‌های تصفیه، تهویه و گرما

92,600 AUD

برابر

مهندس صنایع

76,800 AUD

17% بیشتر است

مهندس ابزار

82,100 AUD

11% بیشتر است

مهندس ابزار دقیق

86,000 AUD

7% بیشتر است

مهندس حمل‌ونقل هوایی

92,300 AUD

1% بیشتر است

مهندس لوکوموتیو

78,800 AUD

15% بیشتر است

مهندس دریا

84,500 AUD

9% بیشتر است

مهندس مواد

83,400 AUD

10% بیشتر است

مهندس مکانیک

91,800 AUD

1% بیشتر است

مهندس معدن

80,700 AUD

13% بیشتر است

مهندس نفت و پتروشیمی

88,400 AUD

5% بیشتر است

مهندس اپتیک

83,400 AUD

10% بیشتر است

مهندس راه‌آهن

79,700 AUD

14% بیشتر است

مهندس رباتیک

93,200 AUD

برابر

مهندس ایمنی

80,100 AUD

14% بیشتر است

مهندس انرژی خورشیدی

89,800 AUD

3% بیشتر است

مهندس سازه

81,600 AUD

12% بیشتر است

مهندس فاضلاب

85,400 AUD

8% بیشتر است

درآمد کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت در شهرهای مختلف

در این بخش سطح درآمد مهندسین برق و قدرت در شهرهای مختلف استرالیا بررسی‌شده است که به شرح زیر است:

شهر

درآمد میانگین

آدلاید

94,800 AUD

بریزبین

96,800 AUD

کانبرا- کوئین بیان

89,000 AUD

گلد کوست- تویید

89,200 AUD

گاسفورد

79,900 AUD

ملبورن

103,000 AUD

نیوکاسل

90,800 AUD

پرث

91,100 AUD

سان شاین کوست

86,900 AUD

سیدنی

98,600 AUD

ولونگونگ

80,100 AUD

مقایسه درآمد کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت و دیگر حوزه‌های مهندسی

هزینه‌های زندگی کار در استرالیا برای مهندسین برق و قدرت

استرالیا شانزدهمین کشور گران دنیا برای زندگی است. برای آنکه بهتر بتوانید هزینه‌های آن را مقایسه کنید، خوب است بدانید که ایالات‌متحده در رتبه 21 گران‌ترین کشورها و بریتانیا در رتبه 33 قرار دارند. پس زندگی در استرالیا مطمئناً ارزان نیست. اما چندی است که برخی از شهرهای این کشور از نظر رتبه گرانی نزول داشته‌اند. این برای مهاجران جدید خبر خوبی است.

در حال حاضر گران‌ترین شهر استرالیا یعنی سیدنی در رتبه 15 گران‌ترین شهرهای دنیا قرار دارد. شهرهای ملبورن در رتبه 29، پرث رتبه 104، کانبرا رتبه 118 و بریزبین در رتبه 126 قرار دارند.

مخارج زندگی (بدون محاسبه اجاره‌بهای آپارتمان) در سه شهر پرطرفدار و گران استرالیا و مقایسه آن با درآمد ماهانه مهندسین برق را در جداول زیر مشاهده می‌کنید.

کل هزینه‌های زندگی در سیدنی

هزینه میانگین

میانگین درآمد ماهانه مهندسین  برق و قدرت

یک نفر در ماه (بدون اجاره‌بها)

1432 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

خانواده چهارنفره در ماه (بدون اجاره‌بها)

5185 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

پایه هزینه آب، برق، گاز، اینترنت و … (آپارتمان 85 متری)

198 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

کل هزینه‌های زندگی در ملبورن

هزینه میانگین

میانگین درآمد ماهانه مهندسین برق و قدرت

یک نفر در ماه (بدون اجاره‌بها)

1432 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

خانواده چهارنفره در ماه (بدون اجاره‌بها)

5185 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

پایه هزینه آب، برق، گاز، اینترنت و … (آپارتمان 85 متری)

210 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

کل هزینه‌های زندگی در پرث

هزینه میانگین

میانگین درآمد ماهانه مهندسین برق و قدرت

یک نفر در ماه (بدون اجاره‌بها)

1302 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

خانواده چهارنفره در ماه (بدون اجاره‌بها)

4640 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

پایه هزینه آب، برق، گاز، اینترنت و … (آپارتمان 85 متری)

221 دلار استرالیا

7730 دلار استرالیا

هزینه مسکن در استرالیا بسته به موقعیت جغرافیایی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. مثلاً قیمت میانه خرید خانه در سیدنی 1142212 دلار استرالیا و در آدلاید 542947 دلار استرالیا است.

همچنین، اگر اصراری ندارید که حتماً در شهرهای بزرگ استرالیا زندگی کنید، می‌توانید مسکنی را با قیمت کمتر در شهرهای کوچک مانند Hobart تهیه کنید.

در مورد اجاره‌بها نیز موقعیت بسیار تأثیرگذار است. برای مثال اجاره‌بهای یک آپارتمان یک‌خوابه در سیدنی استرالیا به‌طور میانگین 2649 دلار استرالیا می‌باشد. اجاره خانه‌ای با همان اندازه و مشخصات در شهر کوچکی چون Hobart نصف این قیمت خواهد بود.

البته پرداخت این مبالغ برای مهندسین برق و قدرت با توجه به دریافت ماهانه‌شان، حتی در شهرهای بزرگ نباید چندان دشوار باشد.

جمع‌بندی

چندی است که بسیاری از متخصصان از سرتاسر نقاط دنیا استرالیا را به‌عنوان مقصد حرفه‌ای خود انتخاب می‌کنند. علت این امر آن است که استرالیا در سال‌های اخیر تأکید زیادی بر رشد و توسعه زیرساخت‌های خود داشته است و بخش‌های صنعتی آن با سرعت چشمگیری گسترش یافته‌اند. ضمناً ازآنجایی‌که امروزه تقریباً همه حوزه‌های صنعتی به تخصص برق نیاز دارند، مهندسی برق به یکی از پرتقاضاترین تخصص‌ها در این کشور تبدیل‌شده است. درآمد مهندسین برق و قدرت در این کشور به‌راحتی می‌تواند پاسخگوی یک زندگی بی‌دغدغه حتی در شهرهای گران و بزرگ آن باشد. بنابراین کار در استرالیا در این حوزه، انتخاب بسیار خوبی است.

سوالات متداول

بله. با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی‌های مدرن در جهان و تأکید دوچندان کشور استرالیا بر توسعه زیرساخت‌های مدرن خود، مطمئناً مهندسی برق و قدرت بسیار پرتقاضا خواهد بود. امروزه تقریباً در هر نهاد، سازمان یا کارخانه‌ای به چند مهندس برق نیاز دارند. چراکه سیستم‌های تولید و کنترل برق ضرورتاً در همه حوزه‌های صنعتی و حتی غیرصنعتی کاربرد خواهند داشت.

شما باید مدرک دانشگاهی‌تان را که از خارج از کشور استرالیا دریافت کرده‌اید، برای تأیید به سازمان تأیید صلاحیت کشور استرالیا (Overseas Qualification Unit) ارجاع دهید تا آن را معادل‌سازی کنند.

نخستین کاری که باید انجام دهید آن است که گزینه‌هایی که برای دریافت ویزا دارید را بررسی کنید. استرالیا به چند طریق به افراد ویزا می‌دهد و همه این‌ها در وب‌سایت امور داخلی یاDepartment of Home Affairs استرالیا آورده شده‌اند. اگر رشته مهندسی برق، در آن زمان در فهرست مشاغل پرتقاضای کشور استرالیا قرار گرفته باشد، احتمال آنکه آسان‌تر بتوانید ویزا دریافت کنید بیشتر خواهد بود. سپس باید تقاضانامه (EOI) خود را همراه با مدارک موردنیاز ارسال کنید و منتظر دریافت پاسخ آن بمانید.

اگر EOI (Expression of Interest) شما موفق باشد و نمره کافی را از آن کسب کنید، آنگاه دعوت‌نامه‌ای برای شما فرستاده می‌شود تا بتوانید برای ویزا اقدام کنید. توجه داشته باشید که دریافت ویزای اقامت دائم می‌تواند بین نه تا دوازده ماه طول بکشد.

پردرآمدترین شهرهای استرالیا برای مهندسین برق به ترتیب ملبورن، سیدنی، بریزبین و آدلاید هستند. اما توجه داشته باشید که اگر قصد دارید در همان شهر محل کارتان زندگی کنید، هزینه زندگی در این شهر نیز بالاتر از دیگر نقاط استرالیا خواهد بود. همچنین باید تعداد فرصت‌های شغلی موجود در شهر موردنظرتان را در یک زمان معین بررسی کنید و تناسب آن موقعیت‌های شغلی را با توانایی‌ها و انگیزه‌های خودتان بسنجید.  

نخست آنکه درآمد مهندسین برق و قدرت در استرالیا به طور میانگین نسبت به بسیاری از دیگر شاخه‌های مهندسی بیشتر است. همچنین به دلیل آنکه این رشته در همه صنایع و سازمان های خدماتی کاربرد دارد، تقاضای آن نیز بالاست.

اگر سوالی داشتید که در این مقاله به پاسخ خود نرسیده اید فورا با مشاوران هرمس اپلای تماس بگیرید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *