دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان بعنوان بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیا و یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان با حدود ۳۸۷۰۰ دانشجو است. دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای دپارتمان های مهندسی، معماری و طراحی می باشد و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد و از آنجایی که  در سال ۱۸۶۳ میلادی تاسیس شده است، قدیمی ترین دانشگاه میلان محسوب می شود.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پردیس دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای دو پردیس اصلی است، یکی در شهر میلان، که اکثر فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی در آن صورت می گیرد، و دیگری که تحت اداره ی پردیس میلان می باشد و بین لُمباردی و امیلیا رومانا واقع شده است.

ادارات مرکزی این دانشگاه همگی در  پردیس تاریخی سیتااستادی در میلان تاسیس شده اند، که از سال ۱۹۲۷ همچنان فعال و عظیم اند. دانشگاه پلی تکنیک میلان  نقش بسیار تاثیر گذاری در اختراعات صورت گرفته در جهان دارا بوده است. این دانشگاه گستره وسیعی از رشته های فنی و مهندسی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد.

Angelo Salmoiraghi اولین فردی بود که در سال ۱۸۷۰ مدرک مهندسی صنایع را از دانشگاه پلی تکنیک میلان دریافت کرد و موسس اولین کارخانه عینک سازی کشور ایتالیا بود.

Giovanni Battista Pirelli نیز با اخذ مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه پلی تکنیک میلان موفق به تاسیس کارخانه معروف Pirelli در سال ۱۸۷۲ گردد. همچنین در سال ۲۰۰۲ لوگوی این دانشگاه دستخوش تغییرات مفهومی گردید.

اطلاعات تکمیلی درباره دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان  از دانشگاه های قدرتمند در دپارتمان های مهندسی بوده، بطوری که رتبه ۱۱ جهان در طراحی، رتبه ۱۴ در رشته معماری و رتبه ۲۴ در رشته های فنی مهندسی در دنیا را دارا می باشد.

همانطور که پیش تر اشاره شد، گروه های تحصیلی بسیار متنوعی در دانشگاه پلی تکنیک میلان تدریس می شوند. در این دانشگاه ۱۲ دپارتمان اصلی و زیر شاخه های بسیار متنوع به همراه ۱۳۸ پرنامه تحصیلی موجود می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا می توانند در سه زیر شاخه معماری، طراحی و مهندسی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش بگیرند. در مقطع کارشناسی اکثر رشته ها به زبان ایتالیایی تدریس می گردد در حالی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اولویت با زبان انگلیسی می باشد. دوره های مقطع دکتری بین ۳ تا ۵ سال و بیشتر بر پایه تحقیق می باشد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان

مدارک مورد نیاز دوره فوق لیسانس

دانشجویانی که می خواهند برای این مقطع اقدام نمایند باید موارد زیر را دارا باشند:

۱- داشتن حداقل ۱۵ سال تحصیلات که از آن مقدار حداقل ۳ سال آن باید مربوط به دوره لیسانس باشد.

۲ـ داشتن مدرک لیسانس در رشته ای مشابه رشته مورد نظر در دانشگاه میلان.

۳ـ داشتن حداقل معدل ۱۴

۴ـ داشتن مدرک زبان (حداقل نمره ۶ در IELTS، نمره ۷۸ در TOEFL iBT و نمره ۵۴۷ در TOEFL PBT)

توجه

دانشگاه پلی تکنیک میلان به متقاضیان این امکان را می دهد تا ۲ انتخاب در رشته داشته باشند و درصورتی که هر دو را قبول شدند می توانند یکی را انتخاب نمایند.

مدارک لازم برای ارسال به دانشگاه پلی تکنیک میلان

۰ ریز نمرات درسی آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی به همراه خلاصه ای از دروس و تعداد واحد درسی

۰ مدرک لیسانس (آخرین مدرک تحصیلی)

۰ رزومه کاری و تحقیقاتی

۰ توصیه نامه

۰ انگیزه نامه (۱ نامه برای هر رشته و حداکثر ۲ صفحه)

۰ نمونه کارها (برای متقاضیان رشته معماری دانشکده میلانو لئوناردو، پیاسنزا و مانتوا) و رشته های طراحی و برنامه ریزی شهری): این نمونه کارها می تواند شامل بهترین کارهای تحصیلی و یا کاری گذشته باشد.

۰ مدرک زبان (انگلیسی یا ایتالیایی)

درصورتیکه تقاضانامه شما مورد قبول واقع شود باید مبلغ ۱۸۵٫۵۸ یورو را که بابت هزینه های قانونی است بپردازید.

مدرک GRE برای متقاضیان رشته مهندسی انرژی. حداقل نمرات در این امتحان شامل موارد زیر می باشد :

کلامی: ۱۵۵
کمی: ۱۵۵
نگارش تحلیلی: ۴

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان بورس‌های تحصیلی گوناگونی را برای دانشجویان فراهم می‌آورد. مهمترین آن را می‌توان بورس DSU این دانشگاه دانست که مبلغ پیرامون ۴۵۰۰ یورو دارد و بیشتر دانشجویان جهان‌سوم می توانند از آن بهره‌مند شوند. همچنین دانشگاه سالانه دوبار (یکبار در هر نیمسال) کلاس های آموزش زبان ایتالیایی را بطور رایگان برای دانشجویان برگزار می کند.

انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان

بورسیه پلاتین

ارزش این بورسیه ۱۰٫۰۰۰ یورو در سال بعلاوه شهریه دانشگاه می باشد. این مبلغ هزینه خوابگاه را پوشش می دهد و همچنین پول اضافی هم پس از کسر مالیات بعنوان پول تو جیبی به دانشجو می دهد.

بورسیه طلایی

ارزش این بورس ۵۰۰۰ یورو بعلاوه شهریه دانشگاه می باشد. این بورس مانند بورس قبلی هزینه خوابگاه را پوشش می دهد و همچنین مبلغی اضافی هم پس از کسر مالیات بعنوان پول تو جیبی به دانشجو می دهد.

بورسیه نقره ای

این بورس تمام هزینه های شهریه دانشگاه را پوشش می دهد.

بورس DSU

این بورس به کسانی اعطا می شود که از درآمد پایینی دارند و می توانند این موضوع را اثبات کنند. این بورس توسط سازمان CAFF اعطا می شود. موسساتی زیر مجموعه این سازمان فعالیت دارند که بهتر است مدارک به موسساتی که مورد تایید هر دانشگاه است فرستاده شود. پس از ارسال مدارک مدرکی به نام ISEEU برای متقاضی صادر می شود که بر اساس آن طبقه اقتصادی و میزان بورسیه تحصیلی مشخص می شود .

‌تاریخ های مهم برای اپلای

دانشگاه برای هر ترم تحصیلی (intake) خود ( March و October) حداقل دو فراخوان (call) برای اپلای دارد که هر کدام ازین call ها خود متناظر با دپارتمان مربوطه ددلاین های مختلفی دارد.

تاریخ ها ی مربوط به call دوم برای اپلای پلی تکنیک میلان ترم اکتبر ۲۰۱۸ :

– ۸ ژانویه ۲۰۱۸  الی ۱۴ مارچ ( ددلاین برای اپلای آنلاین)
– ۱ آوریل (ددلاین برای ارائه ی مدرک زبان)

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

2 پاسخ

  1. با سلام و احترام
    آیا با مدرک زبان (غیر آیلتس و تافل) MSRT یا Tolimo هم میتوان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا(مثل پلی تکنیک میلان و …) پذیرش و تحصیل نمود و ویزا گرفت؟آخه توی سایت سفارت ایتالیا نوشته بود آیلتس ۶, تافل , تولیمو ۶۰۰
    سپاس

    1. سلام وقت بخیر. لطف کنید مدرک زبان خودتون رو بگید که چی هستش تا چک کنیم و خدمتتون بگیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *