دانشگاه آجی بادام

دانشگاه آجی بادام

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

2007

زبان :

ترکی، انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

9

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

5

کلیه علاقه‌مندان به تحصیل در کشور ترکیه باید همواره به سراغ دانشگاه‌های معتبر بروند. دانشگاه آجی بادام یکی از دانشگاه‌های موجود در این کشور به شمار می‌آيد که سالانه دانشجویان خارجی بسیار زیادی از سراسر جهان در آن مشغول به تحصیل می‌شود.

آجی بادام یک دانشگاه خصوصی است که در شهر استانبول یعنی پایتخت کشور ترکیه قرار گرفته است؛ همین امر اهمیت این دانشگاه را چند برابر می‌کند. این دانشگاه به طور کامل مورد تأیید وزارت بهداشت کشورمان است و در آن دروس مربوط به زبان ترکی و انگلیسی به دانشجویان آموزش داده می‌شوند.

این دانشگاه حتی در بین دانشگاه‌های ترکیه‌ای نیز رتبه هشتاد و یک را به دست آورده است که باتوجه‌به تاریخ تأسیس آن واقعاً مناسب به نظر می‌رسد. اگر نیازمند شناخت بیشتر این دانشگاه هستید و قصد تحصیل در آن را دارید، توصیه می‌کنیم که ادامه متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

محل قرارگیری دانشگاه

احتمالاً از این امر مطلع هستید که استانبول دارای دو بخش آسیایی و اروپایی است. بخش آسیایی معمولاً‌ شامل بخش جنوبی و بخش میانی این شهر می‌شود، حال آنکه بخش اروپایی همان قسمت شمالی این شهر به شمار می‌آيد. دانشگاه آجی بادام در میانه این شهر یعنی قسمت آسیایی استانبول قرار دارد. جالب است بدانید که تأسیس این دانشگاه به سال دوهزار و هفده میلادی برمی‌گردد؛ بنابراین مدت زمان زیادی از شروع به کار آجی بادام نمی‌گذرد، اما در همین مدت نیز نظر بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده است.

به طبع تحصیل در دانشگاه Acıbadem University مستلزم زندگی در شهر استانبول است. استانبول به‌عنوان پایتخت کشور ترکیه همواره یکی از بهترین گزینه‌های موجود جهت تحصیل و زندگی در این کشور به شمار می‌آيد. علاوه‌براین، تعداد ایرانیانی که در این شهر حضور دارند بسیار زیاد است. استانبول شهری گردشگر‌پذیر محسوب می‌شود و به همین علت باید انتظار زندگی و تحصیل در یک شهر نسبتاً شلوغ را داشته باشید.

دانشگاه آجی بادام در منطقه‌ای قرار گرفته است که در نزدیکی آن می‌توان آکادمی case را مشاهده کرد. این آکادمی نیز یک نوع دانشگاه کوچک به شمار می‌آيد که برخی از محصلان آجی بادام در آن مشغول به تحصیل هستند. در سمت جنوب این دانشگاه خیابان کاراکوم قرار دارد که ازجمله خیابان‌های پرتردد شهر استانبول است.

نوع دانشگاه

دانشگاه آجی بادام از همان ابتدای تأسیس خود به‌عنوان یک دانشگاه خصوصی فعالیت ‌می‌کند. در ترکیه دانشگاه خصوصی بسیار فعالیت می‌کنند که اکثریت آن‌ها سال دوهزار میلادی به بعد شکل گرفته‌اند. این دانشگاه نیز در زمره همین موارد قرار می‌گیرد که جهت تحصیل در آن باید شهریه‌ای را پرداخت کرد. همان‌طور که‌ می‌دانید دانشگاه‌های خصوصی، دانشگاه‌هایی به شمار می‌آيند که مستقیماً تحت نظر دولت نیستند. همین موضوع موجب آزادی‌های بیش‌تر آنان برای انجام تحقیقات و حتی جذب سرمایه‌ می‌شود.

به‌طورکلی می‌توان گفت که دانشگاه‌های خصوصی خاصی همچون Acıbadem University دارای امکانات پیشرفته‌ای هستند که نمی‌توان آن‌ها را در بسیاری از دانشگاه‌های دولتی یافت. دلیل این امر نیز به نوع این دانشگاه بر می‌گردد. باتوجه‌به موارد گفته شده می‌توان بیان کرد اگر جزو دانشجویانی هستید که قصد تحصیل در یک دانشگاه خصوصی ترکیه‌ای را دارند، آجی بادام به احتمال بسیار زیاد بهترین گزینه خواهد بود.

نوع دانشگاه

سطح این دانشگاه از لحاظ آموزش بسیار شبیه به دانشگاه‌های دولتی ترکیه است، اما امکانات آن به علت خصوصی‌بودن برتر خواهد بود. ترکیب این دو مورد موجب شده است تا این دانشگاه هم از سوی دانشجویان ترکیه‌ای و هم از سوی دانشجویان خارجی یک گزینه بسیار مناسب شناخته شود که می‌توان به راحتی در آن تحصیل کرد.

مورد تأییدبودن دانشگاه

دانشگاه آجی بادام در سال‌های اخیر مورد تأیید وزارت بهداشت کشورمان قرار گرفت،‌ اما این دانشگاه هنوز توسط وزارت علوم تأیید نشده است. با تحصیل در رشته‌های پزشکی این دانشگاه و بازگشت به کشور هیچ مشکل خاصی جهت فعالیت به‌عنوان یک پزشک و کار در مطب یا کلینیک مختص به خود نخواهید داشت، اما امکان فعالیت به‌عنوان استاد دانشگاه به علت عدم تأیید وزارت علوم در اختیار شما قرار نمی‌گیرد.

باتوجه‌به این موارد، اگر قصد تحصیل در این دانشگاه و سپس فعالیت به‌عنوان پزشک را دارید، آجی بادام انتخابی عالی برای شما است، اما اگر می‌خواهید پس از فارغ‌التحصیلی در حوزه‌های آکادمیک مشغول به تدریس موارد مختلف شوید، بهتر است به سراغ دانشگاهایی بروید که تأییدیه وزرات علوم را نیز کسب کرده‌اند.

به طبع سایر رشته‌های دانشگاه آجی بادام نیز مورد تأیید وزارت علوم نیستند. این بدان معناست که حتی تحصیل در رشته‌هایی همچون مهندسی، مترجمی و … به شما تضمین فعالیت به‌صورت آکادمیک در دانشگاه‌های ایران را نمی‌دهد، اما قاعدتاً امکان فعالیت در بازار کار را به‌صورت عادی خواهید داشت. در هر صورت توصیه می‌شود که پیش از انتخاب این دانشگاه به چنین مواردی با دقت فکر کنید تا پس از پایان دوران تحصیل خود با مشکل خاصی مواجه نشوید.

رتبه دانشگاه

دانشگاه آجی بادام را می‌توان جزو ده دانشگاه برتر خصوصی در کشور ترکیه دانست؛ زیرا این دانشگاه توانسته است در بین کلیه دانشگاه‌های خصوصی این کشور رتبه نهم را به خود اختصاص دهد. رتبه‌ این دانشگاه در کل آسیا نیز برابر با چهارصد و یک است که برای دانشگاهی به این اندازه واقعاً مناسب به نظر می رسد. شایان ذکر است که دانشکده پزشکی این دانشگاه در بین کل دانشکده‌های پزشکی در سطح کشور ترکیه رتبه سی و ششم را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه از بین کل دانشگاه‌های کشور ترکیه رتبه صد و هجدهم را دریافت کرده است. نباید فراموش کرد که از زمان تأسیس این دانشگاه مدت زمان زیادی نمی‌گذرد و به همین دلیل کسب چنین رتبه‌ای خود از تلاش بالای مدیریت این دانشگاه جهت بهبود روند تحصیلی در آجی بادام می‌دهد.

بر اساس برنامه‌های مختص به سال‌های آینده، این دانشگاه قصد دارد در آسیا به رتبه سیصد برسد که هدفی واقعاً ستودنی است. باتوجه‌به اینکه در حال حاضر تعداد دانشکده‌ها این کشور در حال افزایش است، نمی‌توان چنین هدفی را دور از دسترس دانست. تحصیل در آجی بادام را برابر با تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های آسیایی و البته یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه می‌دانند.

زبان‌های مورد استفاده در دانشگاه

دانشگاه‌هایی که در کشور ترکیه می‌توانند از دانشجویان خارجی میزبانی کنند باید حتماً به دو زبان انگلیسی و ترکی دروس مدنظر را ارائه دهند. دانشگاه آجی بادام نیز از این قاعده مستثنا نیست و به همین دلیل امکان تحصیل با استفاده از زبان ترکی و زبان انگلیسی برای شما عزیزان وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان خارجی در کشور ترکیه، لزوم یادگیری زبان رسمی این کشور در سال‌های گذشته بود. باتوجه‌به تلاش‌های دولت جهت بهبود روابط خارجی، دانشگاه‌های این کشور نیز چنین شرطی را کنار گذاشته‌اند و امروزه در اکثر دانشگاه‌های محبوب این کشور می‌توان با استفاده از زبان ترکی و یا زبان انگلیسی به تحصیل مشغول شد.

اگر دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر هستید، پذیرش شما در این دانشگاه به راحتی هرچه‌تمام‌تر صورت می‌گیرد. البته، باید به این نکته اشاره کنیم که پس از مهاجرت تحصیلی به هر حال باید با مقداری زبان ترکی نیز آشنایی داشته باشید؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از اقدام به گرفتن پذیرش، کمی زبان ترکیه‌ای خود را بهبود ببخشید تا بتوانید پس از مهاجرت به خوبی با مردم کشور ترکیه ارتباط برقرار کنید و برای انجام امور روزانه به مشکلی برنخورید.

زبان‌های مورد استفاده در دانشگاه

شهریه دانشگاه

دانشگاه آجی بادام یک دانشگاه خصوصی است و به همین دلیل میزان شهریه مربوط به آن نسبت به شهریه دانشگاه‌های دولتی ترکیه بالاتر خواهد بود. به ازای پرداخت شهریه بالاتر می‌توانید از امکانات تحصیلی و رفاهی این دانشگاه برخوردار شوید که خود یک گزینه بی‌نظیر محسوب می‌شود. میزان شهریه رشته‌های مختلف در این دانشگاه متفاوت است و نمی‌‌توان یک رقم قطعی را در این زمینه مطرح کرد.

بیش‌ترین میزان شهریه مربوط به این دانشگاه مختص به رشته‌های حوزه درمان همچون داروسازی، پزشکی و … است. به‌عنوان‌مثال تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه نیازمند پرداخت هزینه‌ای برابر با ده هزار دلار خواهد بود. رشته‌های پزشکی نیز حداقل هجده هزار دلار شهریه دارند.

باتوجه‌به این موارد باید گفت که شرط اصلی تحصیل در دانشگاه آجی بادام، برخورداری از اوضاع مالی مناسب است. برخی از رشته‌های عمومی و یا رشته‌های مختص به حوزه علوم اقتصادی و اجتماعی از شهریه فوق‌العاده کم‌تری برخوردار هستند. به‌عنوان‌مثال شهریه رشته اقتصاد در این دانشگاه تنها چهار هزار دلار است.

دانشگاه آتاتورک ترکیه

دانشگاه آتاتورک

کشور ترکیه در سال‌های اخیر توانسته است به یکی از مهم‌ترین مراکز مهاجرتی دانشجویان ایرانی تبدیل شود. دلیل این امر را می‌توان به کیفیت بالای دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه آتاتورک ارتباط داد.

سخن آخر

وقتی صحبت از دانشگاه‌های مناسب و قابل قبول در شهر استانبول می‌شود، نام آجی بادام می‌درخشد. این دانشگاه با فراهم‌کردن امکانات آموزشی بسیار مختلف برای دانشجویان خود، توانسته است نظر مهاجران خارجی را نیز در حوزه‌های مختلف آموزشی جلب کند.

تحصیل در دانشگاه آجی بادام به معنای تحصیل در پایتخت کشور ترکیه است. شما نیز می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه مدرک معتبری را دریافت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات فراتر و یا وجود پرسش‌های مختلف در مورد این دانشگاه، این امکان برای شما عزیزان فراهم شده است که با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید. مفتخر هستیم شما کاربران گرامی را در این رابطه همراهی کنیم.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

آیا این دانشگاه وزارت بهداشت کشورمان قرار دارد؟
بله، دانشگاه آجی بادام در سال‌های اخیر مورد تأیید وزارت بهداشت کشورمان قرار گرفت،‌ اما این دانشگاه هنوز توسط وزارت علوم تأیید نشده است.
رتبه این دانشگاه در کل آسیا چند میباشد؟
رتبه‌ این دانشگاه در کل آسیا نیز برابر با چهارصد و یک است که برای دانشگاهی به این اندازه واقعاً مناسب به نظر می رسد.
شهریه این دانشگاه چگونه میباشد؟
بدلیل اینکه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است و به همین دلیل میزان شهریه مربوط به آن نسبت به شهریه دانشگاه‌های دولتی ترکیه بالاتر خواهد بود.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای