دانشگاه آلتین باش

دانشگاه آلتین باش

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

2008

زبان :

ترکی, انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

125

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

9

دانشگاه آلتین باش یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی محسوب می‌شود که در استانبول ترکیه قرار دارد. این مؤسسه در سال 2008 به‌عنوان بخشی از مؤسسات آموزشی «حیات» توسط مصطفی آلتین تأسیس شد. ریشه‌های این دانشگاه را می‌توان به سال 1994 ارتباط داد، زمانی که آقای آلتین باش مؤسسات آموزشی مختلفی را برای ارائه آموزش ابتدایی و متوسطه به افراد مختلف در سراسر ترکیه تأسیس می‌کرد.

چشم‌انداز آقای آلتین ارائه برنامه آموزشی با کیفیتی بود که ابزارها و مهارت‌های لازم را برای موفقیت در دنیایی که به‌سرعت در حال تغییر است به دانش‌آموزان ارائه دهد. موفقیت مؤسسات آموزشی حیات باعث شد که آقای آلتین، ساخت دانشگاه آلتین باش را آغاز کند.

در Altınbaş University دروس به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌شوند. رتبه دانشگاه مذکور در بین دانشگاه‌های ترکیه ۱۲۵ است و این دانشگاه تا کنون توسط وزارت بهداشت و وزارت علوم کشورمان تأیید نشده است. با ما همراه شوید تا شما را بیشتر را این دانشگاه آشنا کنیم.

 

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

تاریخچه

دانشگاه آلتین باش برای ارتقای ظرفیت‌های خود با مؤسسات آموزشی بین‌المللی شروع به همکاری کرد و در سال 2010 با مؤسساتی مانند دانشگاه کرنل، دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه لیورپول شراکت آموزشی داشت. این دانشگاه در سال‌های اخیر همواره به رشد و تکامل خود ادامه داده است.

یکی از نقاط عطف کلیدی در تاریخ دانشگاه آلتین باش، راه‌اندازی مرکز کارآفرینی آن در سال 2018 بود. این مرکز با همکاری برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) تأسیس شد و برای ارائه مهارت‌ها و دانش به دانش‌آموزان برای موفقیت طراحی شده است. آلتین باش نیز در سال‌های اخیر تمرکز خود را روی تحقیقات مختلف گذاشته و مراکز تحقیقاتی مختلفی را در زمینه‌هایی مانند انرژی، توسعه پایدار و روباتیک ایجاد کرده است.

این دانشگاه از همان سال‌های ابتدایی در تلاش بوده است تا به میزان بسیاری مناسبی به پذیرش دانشجویان خارجی بپردازد. این دانشجویان از کشورهای مختلف اروپایی و همچنین آسیایی بوده‌اند. شاید به همین دلیل باشد که دانشگاه مزبور حتی در بین دانشجویان ایرانی نیز به محبوبیت بسیار مناسبی دست یافته است. امروزه دانشجویان ایرانی زیادی در Altınbaş University مشغول به تحصیل هستند. البته این موضوع باتوجه‌به اهمیت بسیار بالای این دانشگاه در بین دانشگاه‌های ترکیه‌ای کاملاً قابل‌پیش‌بینی است.

سرمایه‌ گذاری در حوزه‌ های مختلف

موفقیت دانشگاه آلتین باش با تعهد به آموزش باکیفیت و نوآوری استوار شده است. این دانشگاه سرمایه‌گذاری زیادی در زیرساخت‌ها، با امکانات مدرن مانند آزمایشگاه‌ها و تجهیزات، انجام داده است تا دانشجویان بتوانند به‌راحتی علایق تحصیلی و فوق‌برنامه خود را دنبال کنند. هیئت‌علمی دانشگاه متشکل از افرادی با تجربه ملی و بین‌المللی است.

این دانشگاه توسط شورای آموزش عالی (YOK) در ترکیه و شورای اعتباربخشی مدارس و برنامه‌های کسب‌وکار (ACBSP) در سطح بین‌المللی به‌صورت سالانه بررسی می‌شود. علاوه بر این برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه توسط مؤسسه آموزش عالی در انگلستان (HEI UK) به رسمیت شناخته شده‌اند.

هزینه تحصیل

یکی از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب دانشگاه باید در نظر گرفت هزینه شهریه است. دانشگاه آلتین باش تلاش می‌کند تا دوره‌های آموزشی مقرون به صرفه‌ای را به دانشجویان خود ارائه دهد و درعین‌حال کیفیت آموزش ارائه شده را به خطر نیندازد. شهریه دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بسیار متفاوت است، اما شهریه آلتین باش در مقایسه با سایر دانشگاه‌های خصوصی موجود در این کشور کاملاً مناسب است.

هزینه تحصیل در دانشگاه آلتین باش به رشته و سال تحصیلی شما بستگی دارد. هزینه شهریه دوره‌های کارشناسی بین 26000 تا 34000 لیر ترکیه (در هر سال) متغیر است. همچنین ممکن است دانشجویان بین‌المللی ملزم به پرداخت هزینه‌های اضافی برای برنامه‌های یادگیری زبان ترکی باشند.

برنامه‌های تحصیلات تکمیلی گران‌تر از برنامه‌های کارشناسی هستند و هزینه‌های آن بین 37000 تا 41000 لیر ترکیه (در هر سال) است. هزینه تحصیل در مقطع دکتری بالاتر از دوره‌های کارشناسی ارشد است و دانشجویان بین 44000 تا 50000 لیر ترکیه پرداخت می‌کنند.

هزینه تحصیل

علی‌رغم مدل قیمت‌گذاری رقابتی، دانشگاه آلتین باش بورسیه‌های تحصیلی و برنامه‌های کمک مالی مختلفی را برای کمک به دانشجویان مختلف ارائه می‌دهد. بورسیه‌های تحصیلی مبتنی بر شایستگی به دانش‌آموزانی اعطا می‌شود که دارای مقام‌های علمی بین‌المللی هستند. به‌طورکلی این دانشگاه برای دانشجویان واجد شرایط بورسیه‌های تحصیلی جزئی و کاملی را ارائه می‌دهد که بین 25 تا 100 درصد شهریه آن‌ها را پوشش خواهند داد.

رتبه‌ بندی

یکی از راه‌های سنجش کیفیت آموزش در یک مؤسسه، رتبه‌بندی آن است. آلتین باش به دلیل تعهد خود به آموزش باکیفیت به یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی در منطقه خاورمیانه تبدیل کرده شده است. در یک نظرسنجی که اخیراً توسط Times Higher Education (THE) انجام شده ، دانشگاه آلتین باش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال 2021 رتبه 1001 را کسب کرده است.

این دانشگاه موقعیت خود را به‌عنوان یکی از مؤسسات خصوصی پیشرو در آموزش عالی در ترکیه تثبیت می‌کند. هیئت‌علمی دانشگاه آلتین باش مقالات تحقیقاتی را در مجلات معتبر و معتبر منتشر کرده‌اند و دانشجویان این مؤسسه در زمینه تحقیق و نوآوری فعال هستند.

شورای آموزش عالی (YOK) که منبع قابل‌اعتمادی برای تشخیص کیفیت آموزش در ترکیه به شمار می‌آيد، آلتین باش را تأیید کرده است. علاوه بر این، مدیریت دانشگاه آلتین باش استانداردهای بالایی را برای برنامه‌های علمی و هیئت‌علمی تعیین کرده که به نوبه خود جایگاه آن را در جامعه آموزش عالی ارتقا داده است.

شورای اعتباربخشی مدارس و برنامه‌های بازرگانی (ACBSP) برنامه‌های تجاری دانشگاه را تأیید کرده است که نشان‌دهنده تعهد قوی دانشگاه به آموزش مناسب محسوب می‌شود. البته همان‌طور که گفته شد، دانشگاه مذکور در بین کلیه دانشگاه‌های ترکی، چه خصوصی و چه دولتی، رتبه 125 را به دست آورده است.

 

رتبه‌ بندی

زبان

زبان اصلی تدریس در دانشگاه آلتین باش ترکی است. این دانشگاه همچنین کلاس‌های آمادگی زبان ترکی را برای دانشجویان بین‌المللی که تسلط کافی به زبان ترکی ندارند ارائه می‌دهد. این کلاس‌ها به‌منظور بهبود میزان مهارت دانشجویان خارجی در زبان ترکی و امکان ایجاد ارتباط بین آن‌ها و سایر دانشجویان طراحی شده‌اند.

البته همان‌طور که گفته شد این دانشگاه برخی از دروس خود را به زبان انگلیسی نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. به‌منظور فعالیت در این حوزه‌های تحصیلی باید دارای مدرک زبان مهمی همچون آیلتس و تافل باشند. برای تحصیل در زبان ترکی نیز به ارائه مدارک خاص نیاز خواهید داشت.

وجود امکان تحصیل با دو زبان انگلیسی و ترکی از ویژگی‌های بسیار مهم دانشگاه مذکور به شمار می‌آید. این ویژگی موجب شده است تا حتی دانشجویانی که به زبان ترکی به شکل کامل آشنایی ندارند نیز این دانشگاه را به‌عنوان محل اصلی تحصیل خود انتخاب کنند. شما نیز اگر شناخت کاملی از زبان ترکی ندارید، می‌توانید با انتخاب این دانشگاه به‌راحتی به تحصیل در کشور ترکیه بپردازید.

شایان‌ذکر است کل هیئت‌علمی موجود در این دانشگاه نیز با زبان انگلیسی به شکل عالی آشنایی دارند و به همین دلیل جهت پرسیدن پرسش‌های مختلف از آن‌ها با مشکل خاصی روبه‌رو نخواهید شد. در حالت کلی به‌جرئت باید دانشگاه آلتین باش را بهترین گزینه موجود دانست.

مورد تأیید بودن

وقتی به بررسی یک دانشگاه خارجی می‌پردازیم، قطعاً باید درباره مورد تأیید بودن آن دانشگاه توسط وزارت بهداشت یا وزارت علوم نیز صحبت کنیم. در حال حاضر آلتین باش نه توسط وزارت علوم و نه توسط وزارت بهداشت به تأیید نرسیده است. این موضوع برای افرادی که قصد دارند پس از تحصیل به کشور خودمان بازگردند از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طبع بدون داشتن مدرک مربوط به این دو وزارتخانه امکان کار و فعالیت در حوزه‌های مختلف برای شما در کشور خودمان وجود ندارد؛ به همین دلیل اگر قصد دارید پس از دوران تحصیل به ایران بازگردید، این دانشگاه گزینه چندان مناسبی برای شما به نظر نمی‌رسد و بهتر است به سراغ سایر دانشگاه‌های دولتی و یا خصوصی موجود در کشور ترکیه بروید.

البته چنانچه هدف اصلی شما از تحصیل در دانشگاه آلتین باش کسب مدرک معتبر به‌منظور فعالیت در کشور ترکیه است، انتخاب این دانشگاه مشکل خاصی برای شما عزیزان ایجاد نمی‌کند. به‌طورکلی توصیه می‌کنیم پیش از انتخاب این دانشگاه و یا سایر دانشگاه‌های موجود در کشور ترکیه با مؤسسات معتبری همچون هرمس اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه به شما عزیزان اطلاعات خوبی را ارائه کنند.

 

مورد تأیید بودن

خوابگاه

این دانشگاه دارای چندین خوابگاه مختلف برای پسران و دختران است. شما می‌توانید به‌راحتی در یکی از این خوابگاه‌ها مشغول به زندگی شوید و به‌صورت هم‌زمان تحصیل خود را ادامه دهید. خوابگاه‌های این دانشگاه از مدرن‌ترین خوابگاه‌های موجود در بین کلیه دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه محسوب می‌شوند.

هزینه مربوط به زندگی در این خوابگاه‌ها باید به‌صورت جداگانه پرداخت شود. البته باتوجه‌به امکانات بسیار مناسب خوابگاه‌های مذکور می‌توان گفت که امکانات دریافتی شما نسبت به مبلغ پرداختی بسیار مناسب است و زندگی در این خوابگاه‌ها را می‌توان کاملاً مقرون‌به‌صرفه دانست.

مهاجرت تحصیلی ترکیه

مهاجرت تحصیلی ترکیه

مهاجرت تحصیلی ترکیه مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور ترکیه یکی از بهترین مقصدها برای افرادی است که قصد دارند در کشوری اقدام به تحصیل کنند که نزدیک به زادگاهشان، ایران، باشد. رفت‌وآمد برای افراد به‌راحتی به‌صورت هوایی و زمینی میسر است. تحصیل در کشور ترکیه یکی از بهترین روش‌های مهاجرت است

سخن پایانی

به‌طورکلی، تاریخچه دانشگاه آلتین باش، مملو از رشد و موفقیت است. این دانشگاه از زمان تأسیس خود در سال 2008 مسیر طولانی را پیموده و تعهد به آموزش باکیفیت، نوآوری و تحقیق آن را به یکی از مؤسسات پیشرو آموزش عالی در ترکیه تبدیل می‌کند. با ادامه رشد و تکامل، این دانشگاه در حال تبدیل‌شدن به یک نیروی مهم در دنیای آموزش و پژوهش کشور ترکیه است. به‌منظور کسب پذیرش در این دانشگاه باید با مشاوران مجربی صحبت کنید که در این زمینه دارای تجربه مناسبی هستند. ما در هرمس اپلای دراین‌رابطه شما عزیزان را همراهی خواهیم کرد.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

زبان این دانشگاه چیست؟
ترکی و انگلیسی
رتبه جهانی این دانشگاه
دانشگاه آلتین باش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال 2021 رتبه 1001 را کسب کرده است
هرینه تحصیل در این دانشگاه
بین 26000 تا 34000 لیر ترکیه (در هر سال) متغیر است.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای