اعلام نتایج لاتاری

اعلام نتایج لاتاری

بدون شک می‌توان عنوان داشت که کشور آمریکا بهترین و مناسب‌ ترین کشور حال حاضر دنیا برای مهاجرت است. ازاین‌ رو افراد زیادی رؤیای مهاجرت به این کشور را دارند و در تلاش هستند تا از راه‌ های مختلفی به این کشور سفر کنند. یکی از راه‌هایی که در نهایت منجر به دریافت گرین کارت و مهاجرت به امریکا می‌شود، از طریق شرکت در لاتاری است. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که اعلام نتایج لاتاری در سال جدید در چه زمانی انجام می‌شود و چگونه می‌توان از آن باخبر شد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. اگر چنانچه نمیدانید که چگونه میتوان در لاتاری شرکت کرد میتوانید از مقاله زیر ثبت نام آن را یاد بگیرید .

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

لاتاری و رؤیای مهاجرت به کشور آمریکا

سالیانه هزاران نفر در تلاش هستند تا از هر طریقی که شده مراحل مهاجرت به کشور آمریکا را انجام دهند. از آن جایی که آمریکا جز بهترین و مناسب‌ترین کشور برای مهاجرت است، مسیرهای مهاجرتی به آن نیز کمی دشوار و سخت خواهد بود. از جمله بهترین راه‌هایی که می‌توان مهاجرت به کشور آمریکا را تجربه کرد، شرکت در لاتاری این کشور است. دولت امریکا سالیانه به ۵۰۰۰۰ نفر از افراد خوش‌شانسی که در قرعه‌کشی یا لاتاری این کشور برنده می‌شوند، گرین کارت خودش را اعطا می‌کند.
از آن جایی که کشور ایران نیز جزء کشورهایی است که امکان ثبت‌نام در لاتاری را دارند، افراد زیادی سالیانه به امید برنده شده در این قرعه‌کشی، در آن ثبت‌ نام می‌کنند. اما باید بدانید که اعلام نتایج لاتاری شاید با آن چیزی که فکرش را می‌کردید، فرق می‌کند. درصورتی‌ که با این اعلام نتایج آشنایی نداشته باشید، حتی در صورت برنده‌ شدن نیز اطلاعی پیدا نخواهید کرد و به همین سادگی، پرنده بخت و اقبال از روی شانه شما پر خواهد کشید!

 

نحوه اطلاع از اعلام نتایج لاتاری

به‌عنوان کسی که قصد دارد تا از اعلام نتایج لاتاری آمریکا باخبر شود باید بدانید که این قرعه‌کشی کاملاً به‌صورت خودکار خواهد بود و افراد واجدالشرایط فقط می‌توانند به‌صورت آنلاین درخواست خودشان را به ثبت برسانند. بعد از اعلام نتایج برای افراد برنده شده نامه، ایمیل و یا اخطارنامه‌ای ارسال نخواهد شد که به شما اطلاع دهد در لاتاری برنده شده‌اید یا خیر. تنها راه برای فهمیدن این نکته که آیا شما جز برندگان خوش‌شانس لاتاری آمریکا هستید یا خیر، بررسی وضعیتتان به‌صورت آنلاین و الکترونیکی است.
زمان ثبت‌نام در لاتاری در پاییز هرسال خواهد بود. ازاین‌رو متقاضیان در حدود یک ماه، از ماه اکتبر تا نوامبر فرصت دارند تا برای شرکت در لاتاری آمریکا اقدام کنند. این افراد باید با دردست‌داشتن مدارک لازم در سایت رسمی لاتاری ثبت‌نام کرده و نسبت به دریافت کد رهگیری خود، اقدام کنند. از اوایل ماه می یا اردیبهشت‌ماه سال بعد، می‌توانید از نتایج لاتاری باخبر شوید. تاریخ اعلام نتایج لاتاری در سال گذشته، ۱۸ اردیبهشت‌ ماه بود و در سال ۲۰۲۲، نیز احتمالاً یا در این زمان یا در ۱۷ اردیبهشت‌ ماه نتایج اعلام خواهد شد.

هرچه سریع‌ تر از نتایج لاتاری آمریکا باخبر شوید

درصورتی‌که در لاتاری آمریکا ثبت‌نام کرده‌اید، باید هر چه سریع‌تر نسبت به اطلاع یافتن از اعلام نتایج لاتاری اقدام کنید؛ زیرا درصورتی‌که شما جز برندگان خوش‌شانس این قرعه‌کشی باشید، لازم است تا مراحل مختلفی را از سر بگذرانید و طی‌کردن این مراحل نیز نیاز به زمان بیشتری دارد. تمامی برندگان موظف هستند تا اطلاعات خود را برای دریافت ویزا و گرین کارت امریکا تا قبل از ماه اکتبر ارسال کنند تا این ویزا برای آن‌ها صادر شود.
در این قسمت لازم به ذکر است که هرسال، تعداد افراد برنده، بیشتر از تعداد ویزاهای واقعی و صادر شده از سوی دولت آمریکا است. ازاین‌رو برای دریافت ویزای امریکا، باید هرچه سریع‌تر از اعلام نتایج لاتاری باخبر شوید.

نحوه اطلاع از نتایج لاتاری آمریکا

شما در مرحله اول باید اطمینان حاصل کنید که کد تأییدیه و رهگیری خودتان را که زمان ثبت‌نام در لاتاری به شما داده شده است را نگه داشته باشید. برای بررسی وضعیت درخواست لاتاری، دردست‌داشتن چنین کدی، ضروری خواهد بود. اگر بنا به هر دلیلی این کد را گم کردید، می‌توانید از طریق ایمیلی که با آن در لاتاری ثبت‌نام کردید، هویت خودتان را تأیید کرده و پس از آن به وب‌سایت اعلام نتایج لاتاری مراجعه کنید.
شماره تأیید شما یک کد 16 رقمی بوده که با سال ثبت‌نامی شما شروع می‌شود. برای مثال اگر در سال 2021 ثبت‌نام کرده باشید، این کد با 2021 شروع می‌شود. حال باید به وب‌سایت رسمی ثبت‌نام لاتاری آمریکا مراجعه کنید. بعد از ورود به وب‌سایت از شما تشکر شده و برای مشخص‌شدن وضعیت خود، نیاز است تا بر روی کادر آبی‌رنگ پایین صفحه “Check Status”، کلیک کنید.

نحوه اطلاع از نتایج لاتاری آمریکا
نحوه اطلاع از نتایج لاتاری آمریکا

در صفحه بعدی به شما خوش آمد گویی گفته می‌شود و برای گذر از این مرحله نیز تنها کافی است تا مجدداً بر روی کادر آبی درون صفحه با عبارت Continue کلیک کنید.

نحوه اطلاع از نتایج لاتاری آمریکا
نحوه اطلاع از نتایج لاتاری آمریکا

حال به یک صفحه دیگر راهنمایی می‌شوید که در آن از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات خودتان را وارد کنید. برای گذشتن از این مرحله باید در کادر اول، کد تأییدیه، در کادر دوم، نام و نام خانوادگی، در کادر سوم تاریخ تولد و در آخر نیز کد احراز هویت خواسته شده را وارد کنید. بعد از واردکردن اطلاعات، برای مشخص‌شدن اعلام نتایج لاتاری کافی است تا بر روی کادر آبی‌رنگ پایین که حاوی عبارت Submit است، کلیک کنید.

نحوه اطلاع از نتایج لاتاری آمریکا
نحوه اطلاع از نتایج لاتاری آمریکا

بعد از کلیک بر روی کادر آبی‌رنگ نیز تنها باید چند لحظه‌ای را صبر کنید تا صفحه اطلاعات شما بارگذاری شود. در صفحه جدید نتیجه لاتاری شما اعلام شده است و درصورتی‌که پذیرفته شده باشید، به شما اطلاع داده خواهد شد. تنها به یاد داشته باشید که اگر نام شما در بین افرادی باشد که برنده لاتاری شده‌اند، نیاز است تا هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را برای دریافت ویزای امریکا انجام دهید. همچنین به یاد داشته باشید که این سایت، تنها منبع رسمی برای اطلاع از وضعیت لاتاری بوده و نباید به هیچ وب‌سایت دیگری در این زمینه مراجعه و یا اطمینان کنید.

نتایج لاتاری

آموزش ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

در این مطلب قصد داریم تا به وزارت امور خارجه آمریکا هر ساله اقدام به برگزاری یک قرعه‌کشی برای اهدای گرین کارت این کشور به مردم کشورهای واجد شرایط می‌کند.

سخن آخر

برنده‌شدن در لاتاری به معنای دریافت ویزای و گرین کارت آمریکا است و سالیانه افراد زیادی در تلاش هستند تا در این قرعه‌کشی، ثبت‌نام کنند. این دسته از افراد باید بدانند که بعد از برنده‌شدن، هیچ اعلامیه و یا اخطاریه‌ای برای آن‌ها ارسال نخواهد شد و تنها با مراجعه آنلاین به وب‌سایت رسمی لاتاری می‌توانند از اعلام نتایج لاتاری باخبر شوند. برای ورود به این وب‌ سایت باید کد تأییدیه، نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد خود را وارد کرده و منتظر اعلام نتیجه بر روی صفحه خود باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
زمان اعلام نتایج لاتاری کی است؟
اوایل ماه می یا اردیبهشت‌ماه
چرا باید سریعا نسبت به اطلاع از اعلام نتایج لاتاری اقدام کنیم؟
هرسال، تعداد افراد برنده، بیشتر از تعداد ویزاهای واقعی و صادر شده از سوی دولت آمریکا است. ازاین‌رو برای دریافت ویزای امریکا، باید هرچه سریع‌تر از اعلام نتایج لاتاری باخبر شوید.
نحوه اطلاع از اعلام نتایج لاتاری چگونه میباشد؟
تنها راه برای فهمیدن این نکته که آیا شما جز برندگان خوش‌ شانس لاتاری آمریکا هستید یا خیر، بررسی وضعیتتان به‌ صورت آنلاین و الکترونیکی است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای