شرایط سنی تحصیل در اتریش

شرایط سنی تحصیل در اتریش

شرایط سنی تحصیل در اتریش مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی در صورت داشتن شرایط و ارائه مدارک لازم جهت تکمیل این فرآیند امکان‌پذیر است. کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی قوی و دانشگاه‌های برتر، امکان تحصیل رایگان، امنیت بالا، شرایط اقتصادی مناسب، عدم نیاز به مدرک زبان برای پذیرش و امکان تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی از مزایای ایالت اتریش است.
شرایط منحصر به فرد در اتریش باعث شده تا متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور افزایش یابد. برای آشنایی با مزایای تحصیل و شرایط سنی تحصیل در اتریش این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی شرایط سنی دریافت ویزای تحصیلی اتریش

اغلب کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی خود، محدودیت سنی تعریف کرده‌اند. اما مزیتی که در مورد کشور اتریش و شرایط سنی تحصیل در اتریش وجود دارد، عدم محدودیت سنی است.
پس متقاضیان ویزای تحصیلی، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت. مدت زمان تحصیل مقطع لیسانس در اتریش ۳ سال و فوق لیسانس ۲ سال است. آن دسته از متقاضیانی که که دارای مدرک لیسانس از ایران هستند، می‌توانند با گذراندن یک سال تحصیلی در این کشور، مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند.
برای ورود به یکی از مقاطع تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس در دانشگاه‌های اتریش، باید در یکی از دوره‌های آموزشی در کشور خود یا کشور دیگری مشغول به تحصیل شد. از دیگر شرایط تحصیل در اتریش به خصوص رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و .. نیازمند شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره مورد نیاز برای ورود به این رشته‌ها است.

دانشجویانی که مدرک زبان آلمانی ندارند، می‌توانند با گذراندن سه ترم زبان آلمانی وارد دانشگاه شوند و در رشته مورد نیاز تحصیل خود را آغاز کنند. به طور معمول آیلتس ۶ یا ۶.۵ برای دوره لیسانس و ۶.۵ و ۷ برای کارشناسی ارشد و دکتری مورد نیاز است. اگر نمره زبان برای دانشجویان بین المللی کمتر باشد، می‌توانند در دوره‌های زبان پیش نیاز شرکت کنند. اگر دانش‌آموزان در دروس اصلی نمرات پایینی کسب کنند، ملزم به گذراندن دروس اصلی هستند.

رشته‌های تحصیلی دارای آزمون ورودی اتریش

رشته‌های تحصیلی دارای آزمون ورودی اتریش

یکی از مواردی که در شرایط سنی تحصیل در اتریش باید در نظر گرفت، نوع رشته‌ای است که برای ادامه تحصیل در این کشور انتخاب می‌شود. برخی از رشته‌های تحصیلی در کشور اتریش از جمله پزشکی، روانشناسی، خبرنگاری، رسانه و علوم ارتباطات، اقتصاد و .. دارای آزمون ورودی بوده و فرد برای تحصیل باید نمره قبولی در آزمون را بدست آورده باشد.
متقاضیان شرکت در این رشته‌ها و تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، باید ابتدا در آزمون ورودی شرکت کنند و در صورت موفقیت بتوانند وارد دانشگاه شوند و در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند. از طرفی برای شرکت در این آزمون ورودی، برای قبولی در این آزمون‌ها لازم است متقاضیان ثبت نام و شرکت در دوره‌های دانشگاهی ۱ تا ۲ ساله داشته باشند تا آمادگی کافی برای آزمون فوق را داشته باشند.

مقاطع تحصیلی بدون محدودیت سنی اتریش

از دیگر شرایط سنی تحصیل در اتریش، انتخاب مقطع تحصیلی در این کشور است. طبق استانداردهای بین المللی رایج در اکثر کشورها، در اتریش، تحصیلات دانشگاهی در سه مقطع اصلی انجام می‌شود: متقاضیانی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی دانشگاه تحصیل کنند، می‌توانند با ارائه گواهی قبولی در کنکور سراسری و نامه اشتغال به تحصیل، ۳ تا ۴ سال در این مقطع به تحصیل بپردازند.
لطفا توجه داشته باشید که تحصیل در این مقطع به زبان آلمانی است و اگرچه مدرک زبان آلمانی برای پذیرش الزامی نیست، متقاضیان باید با زبان آلمانی آشنایی داشته باشند. امکان کار پاره وقت، همزمان با تحصیل به مدت ۲۰ ساعت در هفته، برای پوشش بخشی از هزینه‌های زندگی در اتریش به دانشجویان اعطا می‌شود.

شرایط سنی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اتریش

برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشابه لیسانس، گواهی قبولی در کنکور سراسری و نامه شرکت در تحصیل الزامی است. همچنین متقاضیان باید آخرین مدرک تحصیلی خود را ارسال کنند.
پذیرش در مقطع دکتری به حضور استاد راهنما، حضور پروژه یا کنفرانس علمی، کتاب یا مقاله ISI، معدل و نمرات خوب، سطح زبان مناسب و … بستگی دارد. متقاضیان دارای رزومه خوب با حداقل شرایط از قبیل نمرات بالا، مدرک زبان مناسب، مقاله ISI و … برای دریافت اقامت تحصیلی در اولویت هستند.

از دیگر شرایط سنی تحصیل در اتریش در این دو مقطع تحصیلی، ارائه مدرک زبان آلمانی و انگلیسی است. از دیگر مزایای تحصیل در کشور اتریش، امکان کار همزمان با تحصیل است. در مقطع کارشناسی ارشد می‌توان ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکتری می‌توان ۳۰ ساعت در هفته کار کرد.

شرایط سنی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

به غیر از شرایط سنی تحصیل در اتریش، محاسبه تحصیل نیز مهم است. هزینه تحصیل در اتریش بسته به رشته، مدرک و دانشگاه متفاوت بوده و به عبارت دقیق‌تر، تقریباً رایگان است بین ۳۰۰ یورو تا ۱۵۰۰ یورو (یورو). میانگین هزینه زندگی در اتریش بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه بوده که بر اساس سبک زندگی افراد متفاوت است. دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند، می‌توانند از بدو ورود از خدمات بیمه‌ای و پزشکی به صورت رایگان بهره مند شوند.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

 

اتریش یا آلمان

اتریش یا آلمان

امروزه کشورهای اتریش و آلمان محبوبیت بسیاری بین مهاجرین سراسر دنیا به خصوص ایرانیان پیدا کرده است. البته این محبوبیت بی دلیل هم نیست زیرا این دو کشور در زمینه های اقتصادی، کاری و استاندارد های زندگی پیشرفت بسیاری کرده اند. اما دغدغه اصلی مهاجران این است که آلمان را انتخاب کنند و یا اتریش.

سخن آخر

همان‌طور که در این مقاله گفته شد، کشور اتریش هیچ محدودیت سنی برای ادامه تحصیل ندارد. اما زمانی می‌توان در این کشور، مشغول به تحصیل شد که شرایط لازم را دریافت و مدارک مورد نیاز را ارائه کرد.
امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات لازم در خصوص ادامه تحصیل در این کشور را، دریافت کرده باشید. اما در صورت هر گونه سوال در مورد شرایط سنی تحصیل در اتریش می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای در تماس باشید و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
در چه مقاطعی، می‌توان در اتریش تحصیل کرد؟
امکان تحصیل در سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور وجود دارد.
آزمون ورودی برای تحصیل در چه رشته‌هایی الزامی است؟
برای تحصیل در رشته‌هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، اقتصاد، روزنامه نگاری و اقتصاد و … نیاز به قبولی در آزمون ورودی است.
آیا تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟
از دیگر شرایط تحصیل در اتریش، ارائه مدرک زبان است. اما در مواردی می‌توان بدون مدرک زبان نیز، ادامه تحصیل داد. اما باید در آزمون ورودی به دانشگاه قبول شوید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای