مهندسی خودرو در کانادا

مهندسی خودرو در کانادا

اگر به مطالعه و فعالیت در این حوزه علاقه مند هستید و همچنین قصد مهاجرت دارید، کشور کانادا می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای مهاجرت باشد، بنابراین ما در اینجا شما را با رشته مهندسی خودرو در کانادا بویژه بازار کار و میزان درآمد مهندسان خودرو و همچنین شرایط تحصیل این رشته در کانادا آشنا می کنیم تا راحت تر بتوانید در مورد مهاجرت به این کشور تصمیم گیری کنید.

صنعت خودروسازی، یکی از صنعت های قدیمی است که از تولد آن سال ها می گذرد و همچنان به رشد خود ادامه می دهد. تکنولوژی صنعت خودروسازی روز به روز در حال تغییر و بهبود است و کشور کانادا هر ساله تلاش می کند به پیشرفت چشم گیری در این حوزه دست پیدا کند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مطلب می خوانید

رشته مهندسی خودرو در کانادا

رشته مهندسی خودرو، رشته ای است که با عناصر مهندسی مکانیکی، برقی، ایمنی، طراحی و ساخت وسایل نقلیه از قبیل خودرو های سواری، کامیون ها، وانت ها، اتوبوس ها و موتور سیکلت ها سر و کار دارد. در کانادا رشته مهندسی خودرو شامل دو بخش مجزا طراحی و مونتاز خودرو می شود و این به این معنی است که در کانادا فارغ التحصیلان رشته مهندسی خودرو می توانند به عنوان مهندس توسعه و مهندس تولید مشغول به کار شوند. در این کشور به هر دو بخش این رشته اهمیت زیادی می دهند، اما طرحی قطعات از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

بهترین دانشگاه های کانادا برای مطالعه رشته مهندسی خودرو

دانشگاه انتاریو:

دانشگاه فنی انتاریو
دانشگاه فنی انتاریو

دانشگاه انتاربو، یک دانشگاه صنعت محور در انتاریو کانادا می باشد که فعالیت خود را از سال 2002 با کمتر از 100 دانشجو آغاز کرد اما امروزه دارای بیش از 10000 دانشجو که حدود 600 نفر آن ها از 65 کشور دیگر برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند، می باشد. با توجه به میزان بالای اشغال فارغ التحصیلان این دانشگاه ، تحصیل در این دانشگاه باعث می شود که مهارت های مورد نیاز و کارآمد با کسب و کارهای موجود در این حوزه را بیاموزید و فرصت های شغلی بسیار عالی کسب کنید.

دانشگاه آلبرتا شمالی:

دانشگاه آلبرتا کانادا
دانشگاه آلبرتا کانادا

از تاسیس این دانشگاه بیش از 50 سال است که می گذرد. در حال حاضر هر پردیس این دانشگاه از امکانات و تجهیزات پیشرفته ای تشکیل شده است. تحصیل در این دانشگاه باعث می شود شما مهارت ها و دانش تخصصی برای کسب درآمد بیشتر به دست آورید. شرایط مربوط به میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

نام آزمونحداقل نمره مورد نیاز برای اخذ پذیرش
IELTSOverallBand5/6
TOEFLInternetTotalScore80
TOEFLPaperTotalScore550
PTE55

 

کالج Northern Lights:

کالج Northern Lights، در شمال بریتیش کلمبیا قرار دارد و فعالیت خود را از سال 1975 آغاز کرده است.

هدف این دانشگاه ارائه برنامه های درسی که منجر به موفقیت دانشجویان در حوزه شغلی می شود و همچنین اجتماعی سالم تر و قدرتمند تر پدید می آورد، می باشد.

با توجه به علاقه مندی های شما در این دانشگاه دوره های تخصصی بسیار زیادی برگذار می شود.

از آنجا که دانشگاه Northern Lights، همکاری طولانی با کارفرمایان و سیاست گذاران مربوط به صنایع مختلف، دارد، یافتن شغل بعد از فارغ التحصیلی از این دانشگاه برای شما بسیار آسان خواهد بود.

کالج نیاگارا:

این کالج در سال 1967 در ولند، قلب منطقه نیاگارا تاسیس شده است و در حال حاضر فرصت های یادگیری فوق العاده ای را در اختیار علاقه مندان این صنعت می گذارد.

در کالج نیاگارا بیش از 9000 دانشجو تمام وقت وجود دارد که در یک محیط صمیمی و دوستانه که از آزمایشگاه ها و تجهیزات پیشرفته ای برخوردار است، مشغول تحصیل می باشند.

اگر برای شما فرهنگ و اجتماع پر جنب و جوش در محلی که تحصیل می کنید، اهمیت دارد دانشگاه نیاگارا می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای مطالعه رشته مهندسی خودرو باشد.

کالج نیو برانزویک:

کالج New Brunswick، تقریبا یک قرن پیش، در سال 1919 تاسیس شده است.

در حال حاضر این دانشگاه، برنامه های درسی مختلفی در زمینه های بسیار گسترده ای ارائه می دهد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، دانشگاه New Brunswick، حمایت ویژه ای از دانشجویانی که تحت فشار های مالی و … قرار دارند، می کند و همواره در تلاش است سلامتی و رفاه دانشجویان خود را افزایش بدهد.

شرایط مربوط به میزان تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه:

نام آزمونحداقل نمره مورد نیاز برای اخذ پذیرش
IELTSOverallBand6
TOEFLInternetTotalScore80
TOEFLPaperTotalScore160
PTE65

کالج هنر و فناوری Conestoga:

کالج هنر و فناوری Conestoga
کالج هنر و فناوری Conestoga

یکی از دانشگاه های انتاریو که برترین دانشگاه پلی تکنیک به شمار می رود و در چند سال اخیر رشد بسیار سریعی داشته است، دانشگاه Conestoga  می باشد.

این دانشگاه در سال 1967 تاسیس شده است و تمرکز آن  بر روی برنامه های آموزشی و ارائه تحقیقات کاربردی است. با مطالعه رشته مهندسی خودرو در این دانشگاه، اطلاعات بسیار خوبی نیز در زمینه اقتصاد به دست می آورید که موجب می شود بتوانید درآمد بیشتری کسب کنید.

در حال حاضر دانشگاه Conestoga ،دارای 16500 دانشجو می باشد و همچنین از آزمایشگاه ها و تجهیزات بسیار پیشرفته ای برخوردار است.

دانشگاه های برتر کانادا برای مطالعه گرایش های رشته مهندسی خودرو در کانادا

بازار کار مهندسی خودرو در کانادا

به طور کلی کشور کانادا به لطف سیستم آموزشی، درآمد کلی ملی و کیفیت زندگی عالی که دارد به عنوان یکی از بهترین مکان های زندگی در جهان شناخته می شود و هر کاری در این کشور از رونق بسیار خوبی برخوردار می باشد و بازار کار مهندسی خودرو در این کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مهندسان خودرو در کانادا اغلب در محیط هایی اداری مشغول به کار هستند و در بعضی مواقع برای نظارت در مورد عملکرد طرح ها، از محل پروژه به طور نزدیک بازدید می کنند.

برای اینکه در کانادا به عنوان یک مهندس خودرو مشغول به کار شوید، لازم است مدارک و شرایط زیر را داشته باشید:

اگر می خواهید در کشور کانادا به عنوان یک مهندس خودرو مشغول به کار شوید، لازم است که مجوز کار و همچنین حداقل یک مدرک کاردانی در رشته مهندسی خودرو یا سایر رشته های مرتبط مانند مهندسی مکانیک و یا هر رشته ای که به نوعی دارای ماهیت فنی باشد، داشته باشید. البته برای برخی کارفرما دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد الزامی است.

توجه داشته باشید که علاوه بر شرایط و مدارک ذکر شده برای کسب برخی از فرصت های شغلی در این حوزه، لازم است که در زمینه طراحی محصول نیز تجربه کافی داشته باشید. اگر قبل از مهاجرت به کانادا تجربه کاری در این زمینه ندارید ، بهتر است که از طریق دوره های کار آموزی طراحی محصول، این تجربه را در رزومه کاری خود ثبت کنید.

مهارت هایی که هر مهندس خودرویی در کانادا، باید به آن ها تسلط داشته باشد

 • کار با نرم افزار های طراحی
 • تسلط به مباحث ساخت وسایل نقلیه
 • توانایی کار تیمی

مهارت های محبوبی که بهتر هر مهندس خودرو در کانادا به آن ها تسلط داشته باشد

 • طراحی مهندسی

خلاصه شرح وظایف شغلی مهندسان خودرو در کانادا

 • ایجاد مکانیسم ها و طرح ها در حوزه خودرو سازی
 • بهبود مکانیسم ها و طرح های موجود
 • کار با رایانه و نرم افزار های مربوطه
 • تست فناوری های جدید
 • ارائه طرح هایی در رابطه با قطعات الکتریکی، مدار های برقی، نرم افزار های خودرو و بدنه آنها
 • در برخی موارد، تجزیه و تحلیل عملکرد فروش

درآمد یک مهندس خودرو در کانادا

به طور کلی میانگین درآمد یک مهندس خودرو در کشور کانادا تقریبا برابر 69300 دلار می باشد و به طور طبیعی درآمد تمامی مهندسان خودرو در این کشور از 50000 دلار تا 90000 دلار است .

میزان درآمد مهندسان خودرو در کشور کانادا با توجه به میزان سال های تجربه:

برخی از مناطق کانادا که مهندسان هوا و فضا می توانند درآمد بیشتری کسب کنند:

 • تورنتو، انتاریو:

میزان درآمد مهندسان خودرو تقریبا 7 برابر بیشتر از میانگین درآمد ملی فعالان حوزه خودروسازی در کانادا می باشد.

میانگین درآمد مهندسان خودرو در تورنتو کانادا: 73980 دلار

البته به طور کلی بازه درآمدی مهندسان خودرو در تورنتو کانادا از 49000 دلار تا 94000 دلار است.

اگر می خواهید از مشاوره حرفه ای و تخصصی مشاوران موسسه مهاجرتی هرمس اپلای بهره مند شوید، پیشنهاد ما به شما این است که فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما بعد از به دست آوردن اطلاعات لازم در مورد شرایط شما، در کمترین زمان ممکن با شما ارتباط بر قرار کنند و در امور مربوط به مهاجرت شما را راهنمایی فرمایند.

بنر

2 پاسخ

 1. دو سال سابقه فعالیت تخصصی در نمایندگی رنو رو دارم و بدون تعارف می خوام بگم واقعا کارم و تخصصم در این حوزه عالیه و به دلیل علاقه به ادامه زندگی در خارج از کشور قصد مهاجرت به کانادا رو ارم ولی نگرانم که مبادا اونجا از این استقبالی که اینجا ازش برخوردارم بی نصیب بشم. به نظرتون باید چکار کنم؟

  1. شما ابتدا باید ببینید بازار کار برای شغل شما در چه کشوری مناسب تر هست. پیشنهاد میکنم با مشاوران مجموعه در تماس باشید تا با دریافت اطلاعات دقیق راهنماییتون کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *