بهترین شهر کانادا برای تحصیل

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

در طی چند سال گذشته، کانادا به یکی از مقصدهای اصلی کسانی که قصد مهاجرت دارند تبدیل شده است. این کشور به دلیل دارا بودن امکانات رفاهی بسیار بالا و همچنین به دلیل اینکه در جزء کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان، یکی از دلایل اصلی انتخاب کانادا به عنوان کشور مقصد است. همواره این سوال مطرح است که بهترین شهر کانادا برای تحصیل کدام است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تحصیل در کانادا

پیش از اینکه به بررسی بهترین شهر کانادا برای تحصیل بپردازیم، باید به این سوال اساسی پاسخ دهیم که چرا باید به کانادا به عنوان مقصد مهاجرتی اشاده کرد. کشور کانادا جزء پیشرفته‌ترین کشورهای جهان قرار دارد که در صدر لیست کشورهایی با بالاترین شاخص کیفیت در جهان است. به علاوه امکان تحصیل در معتبرترین مراکز آموزشی دنیا، کانادا را به گزینه اصلی برای مهاجرت تبدیل می‌کند. به صورت کلی دلایل انتخاب کانادا برای ادامه تحصیل بسیار زیاد هستند. اما می‌توان دلایل عمده انتخاب این کشور را به صورت زیر دسته‌بندی کرد.

تحصیل در کانادا

بهترین شکل آموزش

کانادا به دلیل دارا بودن کیفیت آموزش عالی در جهان شهرت بسیاری دارد. همچنین وجود ۱۰ دانشگاه برتر از ۲۵۰ دانشگاه برتر کل جهان در کانادا خود گواه کیفیت بالای آموزشی این کشور است. امکان ارائه دروس و دیدگاه‌های متفاوت توسط مربیان و معلمان امکان رشد بسیای را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می‌کند.

یکی از شاخصه‌هایی که می‌تواند رشد یک کشور را نشان دهد، سیستم آموزشی آن کشور است. سیستم آموزشی کانادا به بهترین شکل توانسته نقش خود را در رشد کشور کانادا نشان دهد. این سیستم به گونه‌ای عملکرد خود را نشان داده‌ است که امروز، کشور کانادا یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان به شمار می‌آید.

امکان مهاجرت آسان

کانادا به دلیل فرهنگ و اقلیم متفاوتی که دارد، سالانه میزبان تعداد بسیار زیادی از کسانی که برای زندگی بهتر به این کشور ورود می‌کنند، است. همچنین امکان ورود آسان به این کشور از جمله دلایلی است که کانادا را به مقصدی جذاب برای انتخاب مهاجران تبدیل می‌کند.

از طرفی کانادا به دلیل دارا بودن زیر ساخت‌‌های فرهنگی، برای مهاجرین بسیار قابل توجه است. به دلیل همین زیر ساخت‎‌های مهاجرین جدید برای زندگی در این کشور دچار مشکل نمی‌شوند. همچنین مهاجرین جدید نیز به واسطه حمایت‌های دولتی، می‌توانند رشد را در این کشور تجربه کنند.

کیفیت بالای زندگی

اگر به دنبال تجربه زندگی در کشوری هستید که با توجه به شاخصه‌های کیفیت زندگی رتبه نخست در جهان را دارد، بدون تردید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. کانادایی‌ها و مهاجران می‌توانند تجربه یک زندگی آسان و با رفاه بالا را در کانادا تجربه کنند.

از طرفی به دلیل اینکه کشور کانادا جزء ۱۰ اقتصاد برتر جهان به حساب می‌آید، رفاه مالی و آسایش زندگی بیشتری را در اختیار مردم قرار می‌دهد. این آسایش در همه جنبه‌های زندگی افراد جامعه نمود پیدا می‌کند. زمینه‌هایی چون تحصیل، درمان، آموزش، امنیت، برابری حقوق و… از جمله موارد اصلی مهاجرت به کانادا هستنند.

 

آینده شغلی تضمین شده

در طی سالیان گذشته و بنابر تحقیقات انجام شده بر روی فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور کانادا، دولت این کشور شرایط ایده‌آل را برای این گروه فراهم کرده است. در واقع دولت کانادا خود را در برابر فارغ التحصیلان دانشگاهی مسئول می‌داند و برای ایجاد زمینه‌های شغلی مناسب تلاش می‌کند. البته بسیاری از دانشگاه‌ها با رویکرد کارآفرینی مطالب را ارائه می‌کنند. از همین روی بیشتر دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی، به راه‌اندازی کسب و کار خود مشغول می‌شوند.

به دلیل اینکه کشور کانادا کشوری پیشرفته و اقتصادی است، بنابراین تجارت بازی با همه دنیا دارد. از طرفی وجود ملیت‌ها و اقوام مختلف در این کشور، توجه شرکت‌های بزرگ را به خود جلب کرده است. شرکت‌هایی چون آمازون، مایکروسافت و… در این کشور مستقر هستند. این شرکت‌ها برای تکمیل نیروی کار خود مجبور به استفاده از فارغ التحصیلان کشور کانادا هستند.

ادامه تحصیل با هزینه کم

کانادا به دلیل دارا بودن دانشگاه‌هایی که کمترین میزان شهریه را در بین کشورهای انگلیسی زبان دارند، بسیار مورد توجه قرار دارد. همچنین وجود طیف گسترده دانشگاه با شهریه‌های متفاوت امکان تحصیل برای هر بودجه‌ فراهم است. البته این به معنای معتبر نبودن دانشگاه‌های این کشور نیست. از طرفی وجود مواردی که دانشجویان بتوانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند خود به کاهش هزینه‌های تحصیلی کمک می‌کند.

انتخاب شهر مناسب

بر اساس آمار منتشر شده از سوی دولت کانادا، این کشور داری ۸۰ دانشگاه و بیش از ۲۴۰ کالج دانشجویی است. سالانه بیش از ۱۵۰ هزار نفر به عنوان دانشجو از دولت کانادا اقامت دریافت کرده و به این کشور ورود می‌کنند. وجود ۱۰ دانشگاه برتر از میان ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان خود دلیل این مقدار از تقاضا برای ادامه تحصیل در این کشور است.

با توجه به سیاست دولت این کشور، دانشگاه‌ها در ایالت‌های مختلفی قرار گرفتند تا شاخص‌های پراکندگی جمعیتی به درستی اجرا شوند. برای اینکه بتوانیم معیار درستی از انتخاب بهترین شهر کانادا برای تحصیل داشته باشیم، نخست باید شاخص‌های سنجش شهر و دانشگاه‌ها را تعیین کنیم.

برای انتخاب بهترین شهر کانادا برای تحصیل باید بتوانیم شهر‌های این کشور را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. سپس بر اساس نتیجه به دست آمده بهترین شهر کانادا برای تحصیل را انتخاب کنیم. در ادامه به توضیح این شاخصه‌ها می‌پردازیم. لازم به توضیح است که این شاخصه‌ها صرفاً از دید کسانی که برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به کانادا را دارند در نظر گرفته شده‌اند.

 

رتبه دانشگاه

ادامه تحصیل یکی از اصلی‌ترین دلایل انتخاب کانادا به قصد مهاجرت است. در نتیجه رتبه اعتباری دانشگاه مورد نظر برای انتخاب شهر محل اقامت بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی به دلیل شیوه آموزشی کشور کانادا، دانشگاه‌های این کشور در زمره بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد؛ بنابراین، اگر شهری وسعت کمتری داشته باشد اما دانشگاهی با رتبه بالاتر در آن مستقر باشد، امتیاز بیشتری را در این دسته‌بندی خواهد گرفت.

شهریه هر ترم دانشگاه

دولت کانادا به طور کلی از مهاجرین که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته دارند، شهریه دریافت می‌کند. لازم به توضیح است هرچه اعتبار دانشگاه بالاتر باشد و یا دانشگاه در شهر بزرگتری قرار داشته‌ باشد، مبلغ شهریه گران‌تر خواهد بود. البته موارد استثنایی هم وجود دارند که می‌توان به بورسیه شدن توسط دولت کانادا اشاره کرد که در این مقاله مورد نظر ما نیست.

شهریه هر ترم دانشگاه

هزینه اجاره بها

شاید بتوان اجاره بها را یکی از بزرگ‌ترین مسائل مهاجران برای انتخاب بهترین شهر کانادا برای تحصیل شمرد. بسیاری از دانشجویان در حین تحصیل مجبور به اقامت در خانه‌های شخصی هستند؛ در نتیجه این شاخص در انتخاب شهر محل تحصیل بسیار مهم است. هرچه شهر اقامت بزرگ‌تر باشد، هزینه‌های جاری شما نیز بیشتر خواهند شد. هزینه‌هایی چون اجاره بها، حمل و نقل و درمان و… در این دسته هستند.

نسبت جمعیت جوان یک شهر

یکی از شاخصه‌هایی که کیفیت زندگی در شهر را نشان می‌دهد، نسبت جمعیت جوان است. این شاخص امکانات رفاهی، پویایی و روند رو به رشد یک شهر را نشان می‌دهد. به طور کلی شهرهایی که جمعیت جوان بیشتری دارند، بیشتر مورد توجه کارآفرینان هستند. بدین جهت امکان بهره‌مندی از فرصت شغلی مناسب برای شما بیشتر است؛ بنابراین هرچه این عدد بالاتر باشد، شهر مورد نظر برای اقامت مناسب‌تر است.

تنوع جمعیتی

این شاخص بدان جهت دارای اهمیت است که در شهرهایی که تنوع جمعیتی بیشتری را شاهد هستیم، آسایش مهاجران بیشتر است. بهترین شهر کانادا برای تحصیل، شهرهایی با تنوع جمعیتی بالا هستند. کسانی که به بسیاری از شهر‌هایی که دارای اکثریت سنتی هستند مهاجرت می‌کنند، زمان زیادی را صرف همگام کردن خود با محیط اطراف می‌کنند. حال اگر به لحاظ فرهنگ و اکثریت قالب با مهاجران رفتار سردی داشته باشند، این زمان بیشتر به طول خواهد انجامید.

بنابراین تنوع جمعیتی را می‌توان یکی از شاخصه‌های مهم برای انتخاب بهترین شهر کانادا برای تحصیل به حساب آورد. همچنین تنوع جمعیتی موجب آشنایی را فرهنگ سایر کشورها شده و می‌تواند دری به سوی تجربه‌های جدید برای شما محسوب شود.

 

نرخ فارغ التحصیلان

بر اساس گزارش دولت کانادا، سالانه جمعیت بسیار زیادی خواهان اخذ اقامت تحصیلی از این کشور هستند. بسیاری از دانشگاه‌های کانادا جزء معتبرترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شوند. به همین دلیل روی نرخ فارغ التحصیلان دانشگاه بسیار در انتخاب شهر محل اقامت تاثیر دارد.

بالا بودن نرخ رشد فارغ التحصیلان یک شهر، نشانگر اشتغال این گروه در آن شهر است. این بدین معنی است که برای فارغ التحصیلان دانشگاهی تمهدات لازم اندیشیده شده است که مسیر رشد را طی کنند. این مسیر به گونه‌ای طراحی شده که فارغ التحصیلان بتوانند یک زندگی همراه با آرامش و آسایش را تجربه کنند.

بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا

با توجه شاخص‌های توضیح داده شده در قسمت قبل، بهترین شهر کانادا برای تحصیل را مطابق لیست زیر اولویت بندی می‌کنیم. البته دسته‌بندی‌های مختلفی برای انتخاب شهرها وجود دارند. دسته‌بندی به این روش موجب ارائه دید کلی نسبت به شهرهای مناسب برای ادامه تحصیل می‌شود.

بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا

مونترال

شهر مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و در استان کبک واقع گردیده است. همچنین دومین شهر بزرگ فرانسه زبان در دنیا (بعد از پاریس) به حساب می‌آید. شهر مونترال به دلیل وجود قومیت‌های مختلف که فرهنگ‌های متفاوتی دارند به پایتخت فرهنگی کشور کانادا مشهور است.

شهر مونترال به دلیل اینکه در بین افراد به بهشت دانشجویان مشهور است، می‌تواند به عنوان بهترین شهر کانادا برای تحصیل محسوب شود. این شهر میزبان ۴ دانشگاه بزرگ است که حدود ۵۱% نرخ فارغ التحصیلی را به دوش می‌کشد.

شهریه دانشگاه‌های مونترال به طور کلی از حد متوسط پایین‌تر بوده و بر اساس آمار منتشر شده، درصد بالایی از فارغ التحصیلان دانشگاهی در این شهر زندگی می‌کنند. این نکته بیانگر این است که احتمالاً فرصت‌های شغلی مناسبی در این شهر برای فارغ التحصیلان مهیا است.

از معروف‌ترین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه مک گیل است که در این شهر قرار دارند. این دانشگاه میزبان بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو است. دانشجویان مهاجر، درصدی از این تعداد دانشجو را تشکیل می‌دهند به گونه که از ۱۴۰ کشور جهان در این دانشگاه، دانشجو وجود دارند.

دانشگاه مک گیل همه ساله در بین کل دانشگاه های کانادا، بیشترین پذیرش را در رشته‌ پزشکی دارد. همچنین به دلیل اینکه این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه شمال آمریکا است، یکی از اصلی‌ترین مقاصد کسانی است که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند.

اجاره بها برای منزل به طور تقریبی ۳.۴۰۰ دلار کانادا برای هر ماه است و از شهرهای بزرگی چون تورنتو ارزان‌تر است. به دلیل اینکه حدود ۱۲.۱% از جمعیت مونترال را جوانان بین ۱۵-۲۵ سال تشکیل می‌دهند، امکانات رفاهی بی‌نظیری دارد. از جمله این امکانات می‌توان به سیستم حمل و نقل ارزان و پیدا کردن شغل پاره وقت مناسب اشاره کرد.

 

تراوا ریور

اگر در خصوص بهترین شهر کانادا برای تحصیل، تحقیق کنید، شاید با دیدن اسم شهر تروا ریور تعجب کنید. شهر تروا ریور شهری نه چندان بزرگ در استان کبک کانادا است. بر اساس تحقیقات انجام شده، این شهر به یکی از پر طرفدارترین شهرهای کانادا برای ادامه تحصیل تبدیل شده است. نرخ پایین جرم و جنایت، اجاره بهای ارزان خانه‌ها، شهریه پایین تحصیل و موقعیت جغرافیایی دلایلی هستند که تقاضا برای این شهر را بالا برده‌اند.

نرخ جمعیت جوان شهر تراوا ریور ۱۱.۶ درصد است. تقریباً بیشتر جمعیت این شهر را جوانان بین ۱۵ تا ۲۵ سال تشکیل می‌دهند. در حدود ۳۰ درصد از کسانی که وارد دانشگاه شدند، دوره تحصیل خود را به اتمام رسانده و فارغ التحصیل می‌شوند. اگرچه که این میزان فارغ التحصیلی بسیار خوب است، اما نسبت به نرخ سایر شهرها عددی پایین‌تر است. به همین جهت برای زندگی توصیه نمی‌شود.

تحصیل در تروا ریویر توانسته مزایای مختلفی را به خود اختصاص دهد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

  • کیفیت بالای آموزشی
  • هزینه‌های زندگی پایین
  • شهریه پایین
  • احتمال پذیرشِ بالا کیفیت زندگی خوب
  • اماکن تفریحی متعدد
  • فرصت بسیار خوبی برای ادامه تحصیل

 

 

ونکوور

ونکوور کانادا، یکی از مشهورترین شهرهای دنیا است. این شهر از تنوع جمعیتی بسیار بالایی برخوردار بوده و یکی از اصلی‌ترین مقاصد مهاجرانی است که به کانادا ورود می‌کنند. اگرچه ونکوور به دلایل مختلفی در بین مهاجران بسیار مشهور بوده، اما هزینه زندگی در آن بسیار بالا است. به عنوان مثال اجاره بها در این شهر بالاتر از میانگین شهرهای کانادا است.

شهر ونکوور به نوعی قطب علمی کانادا محسوب شده و بر اساس QS سال 2019، شانزدهمین شهر برتر برای دانشجویان است. این شهر با دارا بودن نرخ 70 درصدی فارغ التحصیلان در این زمینه بسیار مشهور است. البته لازم به توضیح است که تحصیل در این شهر بسیار پر هزینه است. بر اساس آمار منتشر شده، به طور میانگین 6.300 دلار برای هر ترم است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز در این شهر واقع گردیده است. این دانشگاه یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است. این دانشگاه میزبان بیش از ۶۶ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف است. در این بین سهم قابل توجهی از این آمار را مهاجرین تشکیل می‌دهند. وجود امکانات خاص آموزشی و همچنین اعتبار علمی بسیار زیاد این دانشگاه، تقاضا را برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا افزایش داده است.

ونکوور با دارا بودن ۱۱.۵ درصد جمعیت بین ۱۵ تا ۲۵ سال، انتخابی ایده‌آل برای اقامت محسوب می‌شود. همچنین بسیاری از شرکت‌های بزرگ دیجیتالی چون آمازون و مایکروسافت و سایر شرکت‌های مطرح در این شهر مستقر هستند. این بدین معنا است که موقعیت‎‌های بسیاری عالی برای فارغ التحصیلان در این شهر فراهم است.

 

تورنتو

شهر تورنتو مرکز ایالت انتاریو و چارمین شهر بزرگ و پرجمعیت آمریکای شمالی است. این شهر در سطح بین المللی شهرتی خاص دارد. با توجه به نرخ بالای ملیت‌ها و وجود قومیت‌های مختلف در این شهر، تورنتو سالانه پذیرای دانشجویان بسیاری است. تنوع قومیتی در این شهر به قدری زیاد است که مردم به بیش از ۱۴۰ زبان در تورنتو صحبت می‌کنند.

شهر تورنتو در دسته شهرهای گران قیمت کانادا جای می‌گیرد. به دلیل قوانین خاص در خصوص ملک در این شهر، قیمت اجاره بها در تورنتو بسیار بالا است. به طور تقریبی ۲.۳۰۰ دلار اجاره بهای میانگین در این شهر بوده که به نسبت سایر شهرها رقمی بالاتر است. به دلیل اینکه ۱۲.۵ درصد از این شهر را جمعیت جوان تشکیل داده است، می‌توان نتیجه گرفت که امکانات و موقعیت‌های زیادی در این شهر منتظر شما هستند.

دانشگاه تورنتو رتبه نخست مراکز علمی در کانادا را دارد. بر اساس لیست دانشگاه‌های معتبر جهان، دانشگاه تورنتو شماره ۶ این جدول را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه بیشترین رشته را در بین تمام دانشگاه های کانادا داراست. به همین دلیل یکی از مقاصد اصلی برای کسانی است که برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

دانشگاه‌های تورنتو در دسته معتبرترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. این اعتبار با هزینه زیاد شهریه برای تحصیل در این دانشگاه‌ها مترادف است. به طور متوسط برای هر ترم تحصیل در این دانشگاه باید مبلغ ۸۰۰۰ هزار دلار بپردازید. نرخ ۶۰ درصدی فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها، گواه سطح بالای تحصیلات و همچنین موقعیت‌های بسیار زیاد برای فارغ التحصیلان در این شهر است.

 

اتاوا

شاید در طول بررسی بهترین شهر کانادا برای تحصیل جدی‌ترین گزینه که با آن روبرو شویم، شهر اتاوا است. شهر اتاوا، پایتخت کشور کانادا بوده و از این حیث بسیار در جهان مورد توجه قرار داشته و طرفداران زیادی دارد. این شهر نیز به دلیل دارا بودن مهاجرین زیاد با ملیت‌های مختلف، بسیار مورد توجه دانشجویان است. ۱۳.۵ درصد جمعیت شهر اتاوا را جوانان بین ۱۵ تا ۲۵ سال تشکیل داده‌اند؛ بنابراین می‌توان گفت که این شهر آینده بسیار رو به رشدی دارد.

همچنین هزینه اجاره بها در این شهر ۱۵۰۰ دلار برای هر ماه است. این عدد با توجه به میانگین درآمدی و هزینه اجاره بهای سایر شهرها، عددی مناسب است. دانشگاه‌های اتاوا در دسته دانشگاه‌های معتبر جهان قرار می‌گیرند. لازم به توضیح بوده که هزینه شهریه هر ترم دانشگاه‎‌های اتاوا بالاتر از میانگین دانشگاه‌ها است. با توجه به آمار ۶۱ درصدی فارغ التحصیلان این شهر و استقرار شرکت‌های بزرگ، موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی در اتاوا وجود دارند.

 

شهر کبک

شهر کبک مرکز ایالت کبک و قدیمی‌ترین شهر کشور کانادا است. اگرچه بیشتر افرادی که در کبک زندگی می‌کنند بر زبان انگلیسی تسلط کافی دارند، با این حال غالباً زبان فرانسه بیشترین گویشی است که به گوش می‌رسد. با توجه به ملیت‌های کمی که در این شهر ساکن هستند، این شهر بافت سنتی خود را حفظ کرده است.

نسبت به سایر شهر‌های کانادا می‌توان گفت که کبک، از جمعیت جوان کمتری برخوردار است. البته این به معنای کمبود امکانات رفاهی یا سایر خدمات شهری نیست. یکی دیگر از دلایلی که شهر کبک را در لیست بهترین شهر کانادا برای تحصیل قرار می‌دهد، اجاره بهای ارزان است. به طور متوسط هزینه اجاره ماهیانه مبلغ ۸۳۱ دلار است.

دانشگاه‌های شهر کبک در جهان از اعتبار خوبی برخوردارند. همچنین شهریه دانشگاه‌های این شهر، نسبت به سایر شهرها، بسیار مناسب است. هزینه شهریه هر ترم دانشگاه‌های کبک به طور متوسط، ۲.۶۰۰ دلار است. نرخ فارغ التحصیلان شهر کبک، حدود ۴۲ درصد است که این عدد نشانگر وجود موقعیت‌های شغلی خوب در این شهر است.

 

دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در کانادا کدم‌اند؟

تحصیل رایگان در کانادا

آیا به دنبال تحصیل رایگان در کانادا هستید و می‌خواهید بدانید که چطور می‌توانید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنید؟ برای تحصیل رایگان در کانادا، تنها یک راه وجود دارد. در این مقاله آن یک راه را به طور کامل معرفی کرده ایم.

نتیجه گیری

در کانادا بهترین شهر کانادا برای تحصیل نمی‌توان محدود به یک شهر دانست بلکه بسته به شرایط گوناگون، انتخاب بهترین شهر کانادا برای تحصیل، متفاوت است. کشور کانادا امکان تجربه زندگی در کشوری که بالاترین شاخصه کیفیت زندگی را دارد، در اختیار شما می‌گذارد. همچنین وجود ۱۰ دانشگاه برتر از ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان در کانادا، گواه این نکته است که این کشور توجه ویژه به تحصیل دارد.

به صورت کلی ارتباط مستقیمی بین شهرهای بزرگ و افزایش هزینه‌ها وجود دارد. اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان و همچنین زندگی در مشهورترین شهرهای جهان هستید، هزینه زندگی شما بسیار بالا می‌رود. در طرف مقابل هرچه شهر انتخابی شما کوچکتر باشد، هزینه‌های جاری مثل مسکن و حمل و نقل و… کاهش می‌یابند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
کانادا دارای چند دانشگاه است؟
این کشور داری ۸۰ دانشگاه و بیش از ۲۴۰ کالج دانشجویی است.
قطب علمی کانادا کدام شهر است؟
شهر ونکوور به نوعی قطب علمی کانادا محسوب شده و بر اساس QS سال 2019، شانزدهمین شهر برتر برای دانشجویان است.
چرا باید به کانادا به عنوان مقصد مهاجرتی اشاره کرد؟
کشور کانادا جزء پیشرفته‌ترین کشورهای جهان قرار دارد که در صدر لیست کشورهایی با بالاترین شاخص کیفیت در جهان است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای